Mutant Chronicles

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Kajrael
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2011, 09:19

Mutant Chronicles

Post autor: Kajrael »

Witam.
Wiem,że był temat o tym bitewniaku, ale nie wyjaśnił mych wątpliwości. Na Rebelu jest promocja tej gry. Starter za 40 zł i dodatki po 20. Czy starter z 1 dodatkiem starczy na długo? A jeśli tak, to z którym? I jak gra wypada w porównaniu do Neuroshimy Hex? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Mutant Chronicles

Post autor: 100rk »

W MC masz do dyspozycji 6 armii (o ile pamiętam 4 po stronie "dobra" i 2 po stronie "zła"). W starterze znajdują się figurki dla 2 stron konfliktu oraz wszystkie karty dla pozostałych miniaturek i dwustronna mapa. Dodatki wzmacniają/urozmaicają tylko jedną ze stron, logicznie byłoby więc kupić przynajmniej po jednym boosterze dla "dobra" i "zła". Na stronie Rebela jest dostępna instrukcja, warto ją ściągnąć i przeczytać co nieco o zasadach konstruowania armii (moc poszczególnych jednostek i rozkazów jest określona kolorami: złota, srebrna i brązowa i ich sumaryczna waga po obu stronach powinna się zgadzać).

Gra jest naprawdę fajna, zasady proste, regrywalność z kilkoma dodatkami dla każdej ze stron spora, figurki w większości ładnie pomalowane i za taką cenę na pewno nie uda się kupić niczego podobnego. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że projekt został zarzucony i to są wyprzedaże.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: Mutant Chronicles

Post autor: tysma »

Ja sobie odpuściłem tą grę (ale jak ktoś chce sprzedać podstawke za 20zł to biore:P ), ale gdy się nad nią zastanawiałem to wymyśliłem sobie, że kupie starter pack gdzie są wszystkie karty jednostek, a armie zrobie sobie "sam".
Na necie można znaleźć żetony hex wszystkich jednostek do Mutantów są tam również jednostki które były w dodatku w Polsce praktycznie nie dostępnym Lost Legion czyli jakiś Max Steiner, Bio-Giant, Mitch Hunter i inni. Grafiki różnią się troche od tych na kartach wg mnie na żetonach są lepsze (są bardziej ?komiksowe? ), ale z tego co pamietam to da się rozpoznać kto kim jest, przynajmniej ja po obrazkach rozpoznawałem który żeton jaką jest figurką. Żetony mają obwódki w kolorach brązowym, srebrnym i złotym.

Klej uhu czy pritt, tektura, wydruk w jakimś dobrym ksero, nożyczki i masz za max 30zł całą armie, którą nie sposób skompletować z figurek, bo po prostu wiele z nich jest niedostępnych.
Oczywiście to nie to samo co gra figurkami, niestety. Na przykład znaczniki ran trzeba kłaść na żeton. Ale ja nie widziałem innego rozwiązania, gdy się nad tą grą zastanawiałem.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Mutant Chronicles

Post autor: Dabi »

Ja bym wybrał normalnego bitewniaka raczej a nie coś takiego. Szczególnie jak projekt zarzucony.

Do pogrania na żetonach to można ale aby płacić ciężką kasę za modele to już niekoniecznie.
Kajrael
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2011, 09:19

Re: Mutant Chronicles

Post autor: Kajrael »

Ale to zakup jednorazowy. Kilka figurek a później żetony. A jakoś nie wyobrażam sobie grania w bitewniaki w mojej okolicy... a poza tym, nie ma mi kto figurek pomalować. To może lepiej neuroshimę?
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Mutant Chronicles

Post autor: Dabi »

Kajrael pisze:Ale to zakup jednorazowy. Kilka figurek a później żetony. A jakoś nie wyobrażam sobie grania w bitewniaki w mojej okolicy... a poza tym, nie ma mi kto figurek pomalować. To może lepiej neuroshimę?

No to w takim razie ja bym się ograniczył do podstawki i tylko, żetony :)

Statystyki mieć będziesz. Kostki, plansze, znaczniki również.

Nie kupowałbym zestawów figurek po prostu.

Neuroshima jest też fajna ale dostarcza nieco innych wrażeń.

A i warto rozważyć, że za cenę startera do Kronik Mutantów i tych figurek możesz kupić i starter do Kronik i Neuroshimę.

Używaną w stanie bardzo dobrym można kupić za 60 PLN + koszty wysyłki.
Kajrael
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2011, 09:19

Re: Mutant Chronicles

Post autor: Kajrael »

Tylko te figurki są takie fajne:). W neuro grałem kilka razy, ale jakoś nie mogę tej gry ocenić. Niby fajna, ale mam dziwne wrażenie, że szybko się nudzi. Może się mylę? A co polecicie z tanich a dobrych bitewniaków?
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: Mutant Chronicles

Post autor: tysma »

Ja osobiście bym nie brał tych figurek. Projekt porzucony, figurki w zestawach się powtarzają, a niektóre armie jak behaous czy jak ona tam się nazywa to praktycznie jedna figurka różnie pomalowana:)

Widziałeś na żywo, grałeś w mutantów że tak Ci się te figurki podobają?
Jak już tak mocno chcesz je kupować to bym proponował w sklepie galakty masz tam mutant chronicles za 40zł i zestawy tych figurek po 3 opakowania za 45zł http://galakta.istore.pl/pl,product,107 ... owych.html 20zł masz w kieszeni:)
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2011, 17:37 przez tysma, łącznie zmieniany 1 raz.
Kajrael
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2011, 09:19

Re: Mutant Chronicles

Post autor: Kajrael »

Dobra, daruje sobie mutant chronicles póki co. Biorę neuroshimę hex. Dziękuję za rady.
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: Mutant Chronicles

Post autor: tysma »

Dabi dał dobry pomysł, żeby za cenę tych figurek i startera. Kupić starter do mutantów i neuroshime.
Neuroshime hex widziałem tylko jak ludzie grają sam nie grałem. Wydawało się bardzo fajne, natomiast dużo opinii o tej grze słyszałem, że jest to bardziej gra logiczna niż bitewniak. Załączam fragment tych żetonów, trochę się różnią jednak postacie, na żetonach moim zdaniem lepsze:P
mutant.JPG

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=1701
tutaj masz zdjęcia z dodatku LOST LEGION (którego moim zdaniem już by było warto kupować bo masz tam chyba 13 figurek, które nie są dostępne w warpackach)
Możesz sobie obejrzeć wykonanie figurek, bo zdjęcia są dobrej jakości.
Kajrael
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2011, 09:19

Re: Mutant Chronicles

Post autor: Kajrael »

Bleeeee... arty żetonów są tragiczne... A figurki jeszcze gorsze... Mutant Chronicles już spisałem na straty. Co do neuroshimy jako gry logicznej-to częściowo prawda:). Więcej tam kminienia z ustawianiem armii niż walki.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Mutant Chronicles

Post autor: Dabi »

Kajrael pisze:Bleeeee... arty żetonów są tragiczne... A figurki jeszcze gorsze... Mutant Chronicles już spisałem na straty. Co do neuroshimy jako gry logicznej-to częściowo prawda:). Więcej tam kminienia z ustawianiem armii niż walki.

Bez przesady arty są akurat dobre ;) Te jednostki tak zostały sportretowane. Takie uniwersum :)

Figurki jednak masz rację paskudne.

Co do Neuroshimy to moim zdaniem to udana gra Portalu. Sprzedaję bo swoje już się nagrałem a wymagających przeciwników w okolicy chętnych na Hexa nie za bardzo posiadam
Kajrael
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2011, 09:19

Re: Mutant Chronicles

Post autor: Kajrael »

Może nie są takie złe, ale MtG rozpuściło mnie pod względem jakości artów.:). Ja hexa kupuję, bo wersja online robi u mnie furorę.
ODPOWIEDZ