Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game

Post autor: kastration »

Bogenhafen pisze:Nie gram solo, ale jestem przekonany, że to wybitnie nie jest gra przeznaczona do takiej rozgrywki. O instrukcji PL nie słyszałem, ale zasady są dość proste - jeśli grałeś w Eldritch Horror, to jest to podobny poziom skomplikowania. Większość rzeczy i tak jest na kartach. Problematyczna z tego co pamiętam jest walka z bossami i zasady dotyczące tego, czy boss i jego gwardziści Cię zauważą - było tam sporo bezsensownego turlania. Dokładnych detali nie pamiętam, a instrukcja niestety leży 20 km ode mnie ;-)

Generalnie z czystym sumieniem mogę polecić, jeśli na dźwięk słów "planszowy Indiana Jones z toną radosnej losowości" przyspiesza Ci tętno. W innym przypadku, hm... ciężko powiedzieć :P
Odpowiem Ci tak: coś mi się stało w głowę dziś i... od razu kupiłem tę grę. Obejrzałem kilka recenzji po angielsku (generalnie pozytywne, z jednym wyjątkiem dwóch Panów), zrozumiałem, jak mi się wydaje, mankamenty i w pełni akceptuję losowość, której mi... mało w mojej kolekcji ubogiej w ameritrash. Dlatego tu bardzo na plus. Wykonanie wydaje się kapitalne, instrukcję pobieżnie przejrzałem, słowo pisane - skąpe - wchłonąłem i - zazwyczaj by to było zdecydowanie za mało - ale tu jakoś mi od razu zaświtało: "bierz to w ciemno!", no, prawie w ciemno. Co do Eldritcha, to... właśnie go szukam, bo też chcę kupić, ale w obliczu poniesienia większego kosztu tej gry pewnie odpuszczę...do początku stycznia :) Na tę chwilę byłem skłonny od razu kupić Aliena albo tego Indianę. Uznałem, że o ile Aliena mogę kupić zawsze, to tu może być problem z trafieniem.

A czy grałeś może z którymś z dodatków, czy tylko sama podstawka?
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game

Post autor: Bogenhafen »

Na wykonaniu się nie zawiedziesz - plansze graczy są na gruuubej tekturze, plansza wygląda super, kart jest cała masa, no i są plastikowe figurki nazistów ;-).

Niestety nie grałem w dodatki. F&G bardzo lubię, ale nie gram na tyle często, żeby musieć któryś kupić. To na szczęście nie Eldritch Horror, gdzie podstawka to wersja demo :P
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game

Post autor: kastration »

No i doszło. Pudło jest gigantyczne, a wykonanie to arcydzieło, ten wydawca chyba rozpieszcza swoich fanów, druga gra od niego w tydzień i drugie hitowe wykonanie. Od planszy, przez karty, po znaczniki wszystko jest po prostu piękne. Już marzę o pomalowanych swastykach, strojach wysłanników mafii i nazistowskim sterowcu. Muszę zagrać w tym tygodniu, bo instrukcja jest dobrze napisana i da się wszystko uporządkować, a ułatwiają też jutubowe gameplaye.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game

Post autor: Dwntn »

kastration pisze:No i doszło. Pudło jest gigantyczne, a wykonanie to arcydzieło, ten wydawca chyba rozpieszcza swoich fanów, druga gra od niego w tydzień i drugie hitowe wykonanie. Od planszy, przez karty, po znaczniki wszystko jest po prostu piękne. Już marzę o pomalowanych swastykach, strojach wysłanników mafii i nazistowskim sterowcu. Muszę zagrać w tym tygodniu, bo instrukcja jest dobrze napisana i da się wszystko uporządkować, a ułatwiają też jutubowe gameplaye.

Gra ma przystępne zasady i świetne wykonanie. Posiadałem że wszystkimi dodatkami, ale docelowo okazała się zbyt losowa że względu na wszechobecne rzuty k6 i trafiła do nowego domu.

Polecam w szczególności puścić soundtrack z Indiany Jonesa podczas gier. Bardzo buduje klimat w trakcie rozgrywki :)

- K.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2045
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 336 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game

Post autor: walkingdead »

kastration pisze:No i doszło. Pudło jest gigantyczne, a wykonanie to arcydzieło, ten wydawca chyba rozpieszcza swoich fanów, druga gra od niego w tydzień i drugie hitowe wykonanie. Od planszy, przez karty, po znaczniki wszystko jest po prostu piękne. Już marzę o pomalowanych swastykach, strojach wysłanników mafii i nazistowskim sterowcu. Muszę zagrać w tym tygodniu, bo instrukcja jest dobrze napisana i da się wszystko uporządkować, a ułatwiają też jutubowe gameplaye.
Polecam! Ja uwielbiam właśnie przez temat ale również łatwość w przyswajaniu zasad. No i emocje! Dużo, dużo emocji :) Moim planszowi nowicjusze też pokochali F&G.
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game

Post autor: Piaskoryb »

Hohoho widzę że temat od daaawna nie poruszany! Cóż pora go troszkę odkopać :)

Otóż chciałem tu napisać tylko, że po długich poszukiwaniach w końcu odnaleźliśmy swojego świętego Grala gier przygodowych! I jest nim Fortune And Glory, że ta gra jest tak mało znana to aż mnie dziwi!

Najlepiej to porównać do filmów przygodowych :D Każdy zna Indiane Jonesa. I o tym właśnie jest ta gra - z tym że do potęgi 3 :D

Grałem już w to solo, wraz z dziewczyną przeciw sobie podczas gdy Sterowiec zrzucał jednostki niemców na mape, graliśmy w koopie przeciw nacji Nazistów próbującej podbić świat!

Ta gra po prostu wymiata! Nie ma drugiej takiej przygodówki! Każda wyprawa po artefakt to seria innych niebezpieczeństw rodem z najlepszych filmów akcji i przygodowych. Mamy też świątynie które mogą się zawalić nam na głowy! Mamy super złoczyńców którzy ścigają się z nami po skarby i próbują nam pokrzyżować plany! A to dopiero początek!

A wszystko to ujęte w niezobowiązującej zabawie opartej o rzuty koścmi! I to czyni tą grę genialna! Dzieki temu każda gra jest inna! Każdy może w to zagrać bo wystarczy tylko ktoś kto zna reguły/zasady i będzie to wszystko trzymał w kupie (czyli ja w tym wypadku xD). A historie które są tworzone podczas gry to po prostu kolejne części najlepszych filmów przygodowych ;D Pomimo że to dice fest wciąż musimy dokonywać ważnych wyborów. Ale to gra nastawiona na dobrą zabawę, na przeżycie przygody w gronie przyjaciół/znajomych a nawet samemu. Zdobywać punkty zwycięstwa można na kilka sposobów (Nazywane w grze Fortuną) więc to nie tylko wyścigi po artefakty i do świątyń, może sie zdażyć okazja złupienia konwoju złota Nazistów :D Albo można spróbować wkraść się do sterowca :) Bardzo często mamy do czynienia z HIGH RISK - HIGH REWARD! Może wpadnie nam zlecenie na dostarczenie czegoś z jednego miejsca w drugie :D Jest tego tak dużo! Że każdy zawsze znajdzie coś dla siebie :D

Dla mnie ta gra to mistrzostwo. Idealna giereczka na wprowadzenie nowych graczy (pomimo dużej ilości zasad są one bardzo intuicyjne) i wywołanie w nich kupy dobrej zabawy oraz zrobienie wrażenia WOW gdy ujrzą jak to wszystko wygląda (figurki, karty, mapa, plastykowe monety - po prostu czuć że to gra planszową i wszystko topowe wykonanie). Idealna kiedy chce się pograć w coś fajnego i niezobowiązującego. To nie jest gra gdzie my jeśłi gramy częściej to mamy przewagę, bo znamy lepsze strategie itp itd To gra gdzie każdy ma równe szanse czy nowicjusz czy zaawansowany gracz :)

Mam zamiar eksplorować ten temat i wrzucać co jakiś czas wrażenia/ przemyślenia z tego tytułu. Pochwalę się jeszcze tylko że we wtorek wpadły nam jeszcze dwa dodatki The Rise of The Crimson Hand oraz The Treasure Hunters 8) (Nadażyła się okazja i została wykorzystana ;p) Po paru grach wiem, że ten tytuł zabawi u nas dlużej i spędzimy z nim wiele dobrych chwil :) Tym bardziej że podstawka ostatecznie okazała się prezentem od rodzinki ;D
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6451
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 583 times
Been thanked: 936 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game

Post autor: Odi »

Pytania o zasady przeniosłem do odpowiedniego wątku w odpowiednim dziale ;)
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game

Post autor: Piaskoryb »

Dzis wczesnoporanna rozgrywka z gry solo z Nazistami! (ku utrwaleniu zasad itp)

Alexander Cartwright And The Book Of Lost Souls!

Od początku szło wszystko nie tak. Pierwsza wyprawa po artefakt okazał się pechowa od początku do końca! I Alexander Cartwright na ostatnim odcinku do zdobycia artefaktu natknął się na Yeti i postanowił się przekraść ( bo walczyć to byłoby szaleństwo!) jednak yeti nie tak łatwo oszukać ani się przekraść i dopadł Alexa!

W tym czasie Herr Toufel prawie zdobył pierwszy artefakt, a niemcy zaczęłi panoszenie się po świecie! Alex udał się na kolejną wyprawę, tym razem po czaszkę małpiego króla jednak jak zwykle z nim bywa, znalazł się w złym miejscu o złym czasie i most przez który przechodził zerwał się pod jego nogami! Naziści zaczęli okupować pierwsze miasta, ich jednostki coraz bardziej zaczęły się rozłazić i zdobyli pierwszy artefakt! Tymczasme Alex widząc co się działo, wyruszył na antarktyde po Księge Zagubionych Dusz! Rozwiązując zagadki poczynił postępy w odnalezieniu Księgi, jednak niespodziewanie pojwaił Półkownik Stahl wraz z obstawą (również szukając Księgi!) Jednak Alex zachował zimną krew i zdołał im uciec, przekradając się przez ruiny i ruszył ku kolejnemu miejscu gdzie moze przebywać Księga! Ukradł jeden z wozów Nazistów i uciekł, jednak ci od razu sie zorientowali i wywiązał się pościg! Stahl nie odpuścił ani na chwilę, jednak to Alexowi tym razem sprzyjało szczęście! Po brawurowym pościgu dotarł do labiryntu jaskiń i wbiegł do niego bez zastanowienia! Stahl wraz ze świtą wraz za nim! Alex wykorzystał otoczenie i znów oszukał Stahla! I dotarł do artefaktu pierwszy!
W tym czasie naziści (dzięki Teufelowi mendzie) zdobyli już 3 artefakty i zbliżali się do zwycięstwa!

Cartwright wrócił do Rio de Janerio, gdzie za swą zdobycz zyskał pierwszą Fortune! A chwała zdobyta podczas jego przygód pozwoliła mu się porządnie doposarzyć! Kupił paczkę cygar, karabin i zapasy. Dowiedział się że w Ameryce Środkowej znajduje się baza nazistów, gdzie być może znajdują się cenne artefakty! Więc ten wskoczył do auta i pojechał wyrównać rachunki z nazistami! Poczułem że los się wreszcie odwrócił! Zajechaliśmy na okupowane terytorium w dźungli i natknął się na oddział Nazistów - po krótkiej wymianie ognia i skasowaniu całego oddziału - ruszył dalej, jednak wpadł w ruchome piaski! I znów wiedza i zręczność pomogły mu wyjść z opresji. czuł że zbliża się do bazy wroga. Prawie wpadł w kilka pułapek jednak infiltracja się powiodła 8) Plotki okazały się prawdziwe i Cartwrightowi udało się ukraść artefakt z bazy i dokonując małego sabotażu (odpalając lont podłączony do ogromnego składu ładunków wybuchowych) Odszedł jak badass nie oglądajac się na eksplozje! Jednak te starania okazały się nie wystarczające, bo Nazisici osięgnęli zwycięstwo i uzyskali władze nad światem :D może następnym razem się uda :D Może nastepnym razem, będzie nas więcej!

Cała gra zajęła 50 minut wraz z rozłożeniem ( +5 minut na rozłożenie)

Do następnego
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: Piaskoryb »

Dziś odebrałem świeżo wydrukowane customowe karty Niebezpieczeństw wraz z nowym przedmiotem i 2 Wydarzeniami :)
Dlaczego? Ano dlatego że są świetne i dlatego że niebezpieczeństw nigdy zbyt wiele w FanG. Wycinanie rogów poszło straszliwe źle i omal nie skończyło się Cliffhangerem :D Dodatkowo po zakoszulkowaniu okazało się że to dość pokaźna liczba kart i nie jesteśmy pewni jak ma się to wszystko razem zmieścić w i tak wypchanym po brzegi pudle :D


Obrazek

W planie kolejne 20 stron do druku :D będzie szał!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: playerator »

Fotka fajna, ale link do tych dodatków byłby równie fajny.

Piaskoryb pisze: 29 maja 2020, 17:26 (...) Wycinanie rogów poszło straszliwe źle (...) W planie kolejne 20 stron do druku (...)
Zainwestuj w to (AE-3S, promień 5mm).
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: Piaskoryb »

playerator pisze: 29 maja 2020, 18:24 Fotka fajna, ale link do tych dodatków byłby równie fajny.

Piaskoryb pisze: 29 maja 2020, 17:26 (...) Wycinanie rogów poszło straszliwe źle (...) W planie kolejne 20 stron do druku (...)
Zainwestuj w to (AE-3S, promień 5mm).
O zbawco! Wielkie dzięki! Przed następną partią napewno to załatwie! Linków nie dałem bo kilka dni temu wyszukałem całkiem sporo tego na bgg w plikach do FanG i nie chce mi się szukać teraz ;p ale są tam!
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: ted »

Dla tych, którzy zaczynają z FanG - na BGG są wspaniałe flow charty podsumowujące przebieg tury gracza i villains.
Nie wyobrażam sobie gry bez tego.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: playerator »

ted pisze: 01 cze 2020, 15:50 (...) na BGG są wspaniałe flow charty podsumowujące przebieg tury gracza i villains (...)
Adventure Phase Flowchart

Villain Phase Flowchart
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
thegammer
Posty: 153
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: thegammer »

Szukam lekkiej gry do piwka i żeby przyjemnie porzucać kostkami - tytuł ten od jakiegoś czasu "chodzi" za mną. Mamy i gramy w Last Night on Earth - poziom losowości i klimat odpowiada nam w 100%. Tutaj mamy nadzieję znaleźć coś podobnego + przygodę. Oglądałem gameplay-e i kilka recenzji. Czy w tej grze jest faktycznie tyle zasad, które spowalniają rozgrywkę ?? A może jakaś alternatywa w sumie świat poszedł do przodu o to gra sprzed kilku ładnych lat :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Jeżeli celujesz w klimat Indiany Jonesa i pulpowej wersji lat 30-tych to nie mogłeś trafić lepiej. Z tego co piszesz wydajesz się być świadom tego co gra oferuje. Kup na moją odpowiedzialność, nie pożałujesz :)

Co do zbytniego nagromadzenia reguł to przy zastosowaniu flowchartów przytoczonych powyżej to żaden kłopot i wszystko płynnie smiga.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
thegammer
Posty: 153
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: thegammer »

Pozostaje kwestia dostępności. Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 429 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: tomp »

Podstawkę cieżko dorwać. Dodatki widziałem na mepel.pl
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: kastration »

Ja bym powiedział, że zasad jest nieco więcej niż w LNOE (które też mam), ale gra jest ciekawsza (choć to subiektywne, kto jaki klimat woli). Są pewne upierdliwe mikroreguły, żeby grać w pełni legalnie (nie ma co się oszukiwać, że ich nie ma), ale gra wynagradza to w całości. Losowości jest bardzo dużo. Jeśli Ci to nie przeszkadza, to wiadomo, w takiej grze liczą się przeżycia. Świetne są różne tryby rozgrywki plus z powodzeniem można grać solo i się nieźle bawić. W podstawce jest dwa wrogie obozy (naziści + mafia) i z każdym gra się w pewien sposób unikalnie. W planszomanii jest kopia od ręki za 399,99 zł (stan na dziś). Nie jest to cena mała, ale też gra należy w pewnym sensie do kobył pod względem klimatu, ilości, a przede wszystkim jakości komponentów (karty takie jak w F&G to prawdziwa gratka dla gracza).
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: jnowaczy »

To ja tak dla przeciw wagi, bo od tej gry się odbiłem jak piłka od ściany. Pamiętam jakbyłem najarny na tą grę i kupiłem ją nie patrząc na cenę a że tego typu gry uwielbiam a że przygoda, indiana jones to kupiłem z dodatkiem. Wykonanie piękne ale otworzyłem instrukcje i pierwsze zdziwko jak tak prosta w sumie gra może mieć około 50 stron z tego co pamiętam. W każdym bądź razie jest mega długa. Przebrnąłem bo chiałem grać i totalny zawód. Chcesz sie ruszyć rzut kostką,ruszyłes się rzut kostką, chcesz zrobić przerwę- rzut kostką , wszędzie rzut kostka, nawet przygody to jeden wielki rzut kostką. Mam bujną wyobraźnie i nawet euro suchary dla mnie są klimatyczne ale tu zostało to zniweczone przez ciągłe i męczace rzuty kostka. Jak składałem tą grę to też trzeba było rzucić kostką. Jeśli lubisz ciągle rzucać kostką do wszytskiego to pewnie ta gra Ci się spodoba ale w tej cenie i z poświeceniem czasu na przyswojenie zasad jest tyle więcej super gier i dużo bardziej klimatycznych gier, że za taka jedną możesz mieć 3 inne
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Secvent
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2015, 01:03
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: Secvent »

Będąc zainteresowany tą pozycją, zacząłem szukać gry, niestety jedyne dostępne egzemplarze są na ebay i to nie w PL tylko Niemcy albo UK... Uznałem, że skoro dodatki teraz się pojawiają warto napisać do producenta z zapytaniem czy planują dodruk w bliżej nieokreślonej przyszłości, oto jaką otrzymałem odpowiedź.

"
Thanks for writing. Glad to hear that you are interested in Fortune and Glory! The game is currently out of stock, but not out of print and we plan to produce more as soon as we can. Things are still very backed up in China for manufacturing and shipping, so it will probably be sometime in 2023. Happy gaming!"

Jesli ktoś rozgląda się za tą grą to myślę, że warto się uzbroić w cierpliwość, gdyż jak widać nie wszystko jest stracone.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2045
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 336 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: walkingdead »

Zawsze mnie trochę dziwiła mała popularność tej gry. Ciekawe czy ją jakoś "odświeżą"? Uwielbiam jej klimat i estetykę, ale podejrzewam, że dla wielu graczy to już mocno nieaktrakcyjny oldschool.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Ja polecam niektóre sety kart z BGG i customowe Vile Organisations*, które tam są. Osobiście przymierzam się do zaopatrzenia ich w jakieś zastępcze figsy i pełnoprawnego druku.

Co do fenomenu tej gry, polecam dosłownie ostatni film Daniela z Dungeon Dive, a dot. wlasnie oceny ponownej po latach tej pozycji i co oferuje. Zgadzam się z nim w 100%

*szczególnie Ordo Infernii
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: japanczyk »

Szczerze uwazam, ze ta gra to jedno z najlepszych growych doswiadczen jakie mialem :D
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 429 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: tomp »

Pojawił się taki komentarz na bgg.
https://boardgamegeek.com/thread/206798 ... 1#40757181

Nie wiem czy trolling czy prawdziwe informacje, autor postu nie podał źródła informacji...
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2045
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 336 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: walkingdead »

japanczyk pisze: 13 wrz 2022, 08:54 Szczerze uwazam, ze ta gra to jedno z najlepszych growych doswiadczen jakie mialem :D
U mnie F&G i World of Warcraft to jedyne gry, które dały mi tak wiele emocji i tak wiele epickich przeżyc na planszy. Nie wiem o co chodzi, bo przecież grałam już w bardziej zaawansowane, ładniejsze i nawet mechanicznie lepsze tytuły. Ale to właśnie F&G i WoW pochłonęły mnie w stopniu wyjątkowym i dały mi najlepsze przeżycia.
ODPOWIEDZ