Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 osoby

Post autor: KubaP »

Bry :)
Szukam nieprzyjemnej strategicznej (tylko błagam, nie wojenna zjakimiś szześciokątnymi klocuszkami) gry z dużą ilością kombinowania, męczącej, wielogodzinnej, wymagającej wręcz przerwy na obiad. Trudnością w dobraniu jest wymóg świetnej grywalności w trzyosobowym gronie. Zastanawiałem się nad Here I Stand, podobno dobrze się skaluje na 3 osoby, ale nie grałem, więc nie wiem. Jakieś pomysły?
Dzięki i pozdr,
Kuba
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: surmik »

Here I Stand to zdecydowanie gra wojenna więc troche nie dokońca wiem czego oczekujesz ;)

Ale idąc tropem HiSa to polecam Napoleonic Wars, chyba dosyć podoba, długa no i podobno bardzo dobrze działająca na 3 osoby.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: KubaP »

Mówiąc o grze wojennej miałem na myśli coś w klimacie Obrazek.
Napoleonic Wars, powiadasz? Sprawdzę.

Może jeszcze inaczej. Gry, które do tej pory bardzo mi się podobały to np. Gra o Tron czy Liberte.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

RE: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: yosz »

Przyjrzyj się Dominant Species. Duża interakcja, strategia i kilka h gry.

Sent from my LG-E900 using Board Express
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
wuluk
Posty: 12
Rejestracja: 24 lis 2006, 18:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: wuluk »

Dla mnie najbardziej "wyniszczające" zawsze było Twilight Imperium. Chociaż grając w trzy osoby można już skończyć bez przerwy na obiad, więc chyba odpada ;)
Awatar użytkownika
witek
Posty: 254
Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:05
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 14 times

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: witek »

Dominant species pasuje idealnie.
Jeśli odrzucić wymóg wielogodzinnej gry z koniecznością przerwy na obiad, polecam Neuland.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: KubaP »

No rzeczywiście, poczytałem o DS i robi wrażenie idealnej. Dzięki za pomysły. Swoją drogą, naprawdę droga gierka, nie spotkałem się jeszcze z planszówką za prawie trzy stówy. Ciekawe, czym to jest spowodowane.
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: surmik »

Zainteresuj się serią 18XX. Można znaleźć tam kilka tytułów, które dobrze działają na trzy osoby, trwają spokojnie kilka godzin oraz bezwątpienia przemaglują Wam móżgi ;)
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: RasTafari »

KubaP pisze:No rzeczywiście, poczytałem o DS i robi wrażenie idealnej.
no ja powiem że DS jest nudny jak flaki z olejem i na pewno do niego nie usiądę to jest moja wypowiedź z wczoraj:
RasTafari pisze:ja z wollnym, zwierzem i pitonem staraliśmy się zdominować świat swoimi gatunkami i od razu zaznaczam, iż to było moja ostatnia rozgrywka w Dominanta, ta gra totalnie mi nie podchodzi, nie czuję klimatu (hmmm w tej grze to pojęcie raczej nie występuje no chyba że swoje klocuszki będziesz nazywał pszczółkami, mszycami tudzież mrówkami), dla mnie ta gra jest zupełnie nieintuicyjna i tak na dobrą sprawę drewniany walec kładę gdzieś po coś, aby drewnianymi kosteczkami gdzieś coś zrobić i ostatecznie móc uzyskać drewniany stożek aby zdominować, po co? na co? żeby wygrać. jak dla mnie ta gra jest na wskroś drewniana i to w najgorszym sensie i przez to strasznie nudna, nie ma w niej tej radości, którą czerpię z innych tytułów za to jest cała masa kombinowania i liczenia (co jest zaletą jak najbardziej) ale bez żadnego poczucia po co to robię i jak powinienem to robić żeby było dobrze. to była moja druga rozgrywka więc już widziałem więcej i podejrzewam, że jakbym zagrał jeszcze kilkakrotnie to bym osiągnął całkiem przyzwoity wynik (w mojej pierwszej partii było to 103 pezety, teraz 130 więc widać progres). niestety (lub stety :lol: ) nie mam ochoty się o tym przekonywać i wolę zasiąść do chociażby Odry i Wisły, która w mojej ocenie bije DSa na głowę jeżeli chodzi o przyjemność płynącą z rozgrywki a prezentująca podobny poziom abstrakcyjności.

gwoli ścisłości zanim całe wiadro pomyj wylejecie mi na głowę, nie uważam że ta gra jest "chujowa i do dupy" tylko jak dla mnie jest zmulająca ale mechanicznie (w sumie to nic oprócz mechaniki w tej grze nie ma :wink: ) jest bardzo dobra i nie dziwię się, iż tak wielu osobom się podoba. mi się nie podoba. :mrgreen:
pytanie jest co lubisz w grach, ja lubię gdy oprócz miażdżącego liczenia miliona rzeczy i wypatrywania na planszy optymalnych ruchów można też toczyć potyczki intelektualne bardziej nad planszą niż na planszy i taką pozycją jest moim zdaniem Imperial 2030, którego to poznałem niedawno i jak dla mnie ta gra jest świetna, można grać jak w typowe euro i w ciszy i skupieniu optymalizować ruchy ale można też błysnąć erystycznie i obserwować jak delikatne sugestie (a czasem wręcz jawne groźby) wpływają na poczynania współgraczy :mrgreen:

rozgrywka w cztery osoby przy naszym sposobie gry trwa około 2 i pół do trzech godzin.

http://www.rebel.pl/product.php/1,302/1 ... elska.html
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: wis »

Imperiala dla trzech osób bym nie polecał. 6 mocarstw rozkłada się naturalnie 2-2-2, a jeśli ktoś przejmie komuś jedno, to ma połowę planszy dla siebie - bardzo ciężko taką kulę zatrzymać, a losowości niet.

Moje propozycjie:
- Cywilizacja: Poprzez Wieki - nie wiem, czy to się mieści w Twojej definicji "strategii" (brak mapy). Jeśli nie znacie - obowiązkowo poznać.

- Coś ze stajni FFG. Jeśli nie odstrasza Was cena ani czas rozgrywki, a także tolerujecie pewną losowość - to tam są gry dla Was. Runewars / Warrior Knights dają radę w 3 osoby (Runewars chyba lepiej), pozostałe tytuły znam ze słyszenia, więc niech się wypowiedzą inni.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
ananas
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2010, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Been thanked: 4 times

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: ananas »

KubaP pisze:No rzeczywiście, poczytałem o DS i robi wrażenie idealnej. Dzięki za pomysły. Swoją drogą, naprawdę droga gierka, nie spotkałem się jeszcze z planszówką za prawie trzy stówy. Ciekawe, czym to jest spowodowane.
Dominant Species dla trzech osób? Zagrajcie po dwa gatunki. :)
Piękniej wygląda żołnierz poległy w bitwie niż wolny w ucieczce.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: RasTafari »

wis pisze:Runewars / Warrior Knights
Runewars jak najbardziej tak! :mrgreen:

Warrior Knights ma dużą tendencję do zamulania chociaż może na trzy osoby nie było by tak źle (na cztery i więcej można się pociachać z nudów czasami).

no i oczywista oczywistość, która została już wspomniana czyli Gra o Tron oraz TI3.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Kornellious
Posty: 103
Rejestracja: 25 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: Kornellious »

Ja polecałbym Civilization Meier'a - co prawda lwią część partii rozegrałem na 2 lub 4 osoby, ale o ile dobrze pamiętam, na 3 też dawała radę.
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: berni »

Kornellious pisze:Ja polecałbym Civilization Meier'a - co prawda lwią część partii rozegrałem na 2 lub 4 osoby, ale o ile dobrze pamiętam, na 3 też dawała radę.
Żeby Civilization było wyniszczające to potrzeba naprawdę wiele wysiłku. Ktoś musi bardzo chcieć prowadzić wojny i być bardzo agresywny, podczas gdy inni wygrają tworząc technologie ;-)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: staszek »

Dominany Spieces potrafi wyniszczyć grające w niego osoby :)
Choć nadal twierdzę,że to bardzo dobra gra-tylko trochę wyniszczająca ;)
Awatar użytkownika
Kornellious
Posty: 103
Rejestracja: 25 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: Kornellious »

berni pisze:
Kornellious pisze:Ja polecałbym Civilization Meier'a - co prawda lwią część partii rozegrałem na 2 lub 4 osoby, ale o ile dobrze pamiętam, na 3 też dawała radę.
Żeby Civilization było wyniszczające to potrzeba naprawdę wiele wysiłku. Ktoś musi bardzo chcieć prowadzić wojny i być bardzo agresywny, podczas gdy inni wygrają tworząc technologie ;-)
Jako, że stosunkowo łatwo 'rozjechać' militarnie gracza, który pominie ten aspekt rozwoju, to część moich współgraczy grała zdecydowanie agresywnie - dlatego to zaproponowałem. Nuke'i latały dość często :D
adamatom
Posty: 96
Rejestracja: 26 sty 2010, 22:02

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: adamatom »

Podejrzewam, że autor pytania pisząc "wyniszczająca" nie miał na myśli walki zbrojnej między graczami a odczucia z rozgrywki.

Ja dzisiaj pierwszy raz grałem w Indonesie i TAK jest strategiczna, TAK jest mózgożerna, TAK jest męcząca, TAK wyniszczy nas mentalnie, TAK przydałaby się przerwa na obiad bo na 3 osoby zeszły 4 godziny.

Ale co najważniejsze jest bardzo dobra, daje mnóstwo możliwości przy stosunkowo prostych i krótkich regułach. Warto zagrać, spróbować i poćwiczyć mózg przez 4 h. Choć to była moja pierwsza rozgrywka więc może nie ma co się sugerować tym;)
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: berni »

adamatom pisze:Podejrzewam, że autor pytania pisząc "wyniszczająca" nie miał na myśli walki zbrojnej między graczami a odczucia z rozgrywki.

Ja dzisiaj pierwszy raz grałem w Indonesie i TAK jest strategiczna, TAK jest mózgożerna, TAK jest męcząca, TAK wyniszczy nas mentalnie, TAK przydałaby się przerwa na obiad bo na 3 osoby zeszły 4 godziny.

Ale co najważniejsze jest bardzo dobra, daje mnóstwo możliwości przy stosunkowo prostych i krótkich regułach. Warto zagrać, spróbować i poćwiczyć mózg przez 4 h. Choć to była moja pierwsza rozgrywka więc może nie ma co się sugerować tym;)
Zapomniałeś tylko dodać, że ta przyjemność kosztuje jakieś 350 pln ;-)
planszomaniak
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2011, 18:42

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: planszomaniak »

paintball w jakiejś hali + szachoboks kiedy kula trafi w ciało ale nie w punktowane miejsce - żeby rostrzygnąć czy postrzał był śmiertelny, czy nie...

:)
delavey
Posty: 34
Rejestracja: 12 wrz 2011, 21:01

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: delavey »

Dominant Species. Tylko trzeba obowiazkowo brac poprawke na abstrakcyjnosc tej gry, czyt. klimatu tam nie uswiadczysz.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: staszek »

Mateusz M. pisze:
KubaP pisze:No rzeczywiście, poczytałem o DS i robi wrażenie idealnej. Dzięki za pomysły. Swoją drogą, naprawdę droga gierka, nie spotkałem się jeszcze z planszówką za prawie trzy stówy. Ciekawe, czym to jest spowodowane.
Dominant Species dla trzech osób? Zagrajcie po dwa gatunki. :)
albo w 2 osoby po 3 gatunki ;)
berni pisze:
adamatom pisze:Podejrzewam, że autor pytania pisząc "wyniszczająca" nie miał na myśli walki zbrojnej między graczami a odczucia z rozgrywki.

Ja dzisiaj pierwszy raz grałem w Indonesie i TAK jest strategiczna, TAK jest mózgożerna, TAK jest męcząca, TAK wyniszczy nas mentalnie, TAK przydałaby się przerwa na obiad bo na 3 osoby zeszły 4 godziny.

Ale co najważniejsze jest bardzo dobra, daje mnóstwo możliwości przy stosunkowo prostych i krótkich regułach. Warto zagrać, spróbować i poćwiczyć mózg przez 4 h. Choć to była moja pierwsza rozgrywka więc może nie ma co się sugerować tym;)
Zapomniałeś tylko dodać, że ta przyjemność kosztuje jakieś 350 pln ;-)
Na forum można było znaleźć dużo taniej
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: maciejo »

Gwiezdny Kupiec - a w międzyczasie kilka przerw na śniadanie obiad i kolację :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: Olgierdd »

Boże Igrzysko! Nie jest AŻ tak bardzo mózgożerna, ale z całą pewnością wyniszczająca :D
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Mózgożerna, strategiczna, męcząca, wyniszczająca na 3 os

Post autor: srokaplotkara »

Nie militarna, ale strategiczna, wyniszczająca mózg, zżerająca czas to Le Havre.
ODPOWIEDZ