Wymagający filler

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Wymagający filler

Post autor: berni »

Niestety mam coraz mniej czasu na granie, dlatego zależy mi na znalezieniu gry, w którą można zagrać w krótkim czasie.
1. gra głównie dla dwóch graczy (jeżeli do gry trafiłoby się więcej osób, to oznacza, że akurat mam czas i mogę grać w coś dłuższego niż filler ;-))
2. gra wymagająca, w której trzeba trochę pomyśleć zamiast rzucać się na totem czy karty (czyli żadnej zręcznościówki, ale też nie stricte logiczna (bez drewnianej planszy, przesuwanych kulek i takich tam...))
3. krótki czas gry, maksymalnie 30 minut
4. rozsądna cena (zakładam, że jak gra jest fillerkiem, to odpada cena 7 Cudów Świata)
5. nieważne czy karciana, czy planszowa

Fillery, które już mam: 7 Cudów, Fasolki, Famiglia, Jungle Speed, Futbol Ligretto, Roma (jeśli akurat się nie przedłuża), Zombiaki
A te mi się strasznie nie podobały: Sabotażysta (ale to chyba nawet od 3 graczy), Zaginione miasta

Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
witek
Posty: 254
Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:05
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 14 times

Re: Wymagający filler

Post autor: witek »

Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie spróbowanie Race for the Galaxy. Grę można kupić za niecałą stówkę, a jeśli to za dużo, są jeszcze nieco tańsze karcianki portalu- 51. Stan i Nowa Era.
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Wymagający filler

Post autor: berni »

witek pisze:Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie spróbowanie Race for the Galaxy. Grę można kupić za niecałą stówkę, a jeśli to za dużo, są jeszcze nieco tańsze karcianki portalu- 51. Stan i Nowa Era.
51. mam i chętnie ostatnio pogrywam w wariant solo, który daje takie same doznania jak gra wieloosobowa ;-) Nowej Ery na razie nie chcę, poza tym to jednak dużo dłuższe gry.
Race for the Galaxy próbowałem i mi się nie spodobał.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Wymagający filler

Post autor: Veridiana »

Mr Jack? :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Wymagający filler

Post autor: schizofretka »

Mr Jacki, Warhammer Inwazja, oraz koniecznie Taluva! Niezłe jest War for Edadh, fajne ale niezbyt wymagające roll through the ages. Ogólnie założyłem podobny temat jakiś czas temu: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... ry#p263513

EDIT: dla mnie super fillerem, choć trudno nazwać wymagającym, jest Wings of War - dość szybkie, świetnie skalujące się, przenośne, proste i sprawiające dziecinną radość.

EDIT 2: widzę, że Game Troll sprowadził do Polski Innovation. Nie grałem, ale do wymagań pasuje.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Wymagający filler

Post autor: berni »

schizofretka pisze: Ogólnie założyłem podobny temat jakiś czas temu: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... ry#p263513
A co ostatecznie wybrałeś spośród propozycji?
Ja jeszcze myślałem nad Atonem i Battle Line, choć w drugim przypadku to raczej zaintrygowała mnie nazwa, bo nic więcej o tej grze nie wiem.

A Mr. Jacki wszystkie? Czyli wydanie Pocket też?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Wymagający filler

Post autor: Andy »

berni pisze:A Mr. Jacki wszystkie? Czyli wydanie Pocket też?
E, nie, bez przesady. Zacznij od podstawki, jak się spodoba, to dokup dodatek, jak się zacznie nudzić, to kup Nowy Jork. Wersji pocket nie znam.

Warte uwagi są jeszcze "Cold War. CIA vs. KGB", "2 de Mayo" i "Condottiere".
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
paratech23
Posty: 14
Rejestracja: 01 kwie 2010, 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymagający filler

Post autor: paratech23 »

Polecam "Merchants: Lord of the sea" http://tiny.pl/ht1xl . Gra dobrze chodzi na 2 osoby i trzeba trochę pokombinować. W niemieckich sklepach do dostania za 5 EUR :), gra niezależna językowo.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Wymagający filler

Post autor: Don Simon »

Baloon Cup, zwlaszcza do grania z zona.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Wymagający filler

Post autor: sipio »

Don Simon pisze:Baloon Cup, zwlaszcza do grania z zona.
Też testujemy z żoną dwuosobówki z Kosmosu,
i powiem szczerze, że Baloon Cup, nawet mojej żonie nie podchodzi ze względu na losowość.
A ona naprawdę nie ma aż tak dużych wymagań :mrgreen:
Już bardziej łaskawym okiem spogląda na Cleopatra&Ceaser czy Die Pyramiden des Jaguar (jak dla mnie mocno niedoceniona).
Poza tym oczywiście Jaipur, Famiglia, Jambo czy Havana.
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Wymagający filler

Post autor: berni »

Soulless pisze:jakość rozgrywki, czas, taniość

szachy

go

:D
Mam całą wielką deskę GO, problem w zachęceniu żony do rozgrywki.
No i nie powiem, żeby GO było tanie ;-)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Wymagający filler

Post autor: FortArt »

Mord im Arosa - gra, w której słuchasz spadających kostek, bardzo przyjemna

Unikat - bystrzejszy krewny domina, wymaga nie wiem jak to nazwać może kojarzenia (do żetonu dokładasz żeton, który z 4 możliwych cech ma mieć wspólne 3)

Santy Anno - bardzo dużo myślenia na czas, na pudełku niby od 3, ale 2 nie mają problemu by w to zagrać, też kojarzenie, ale wielostopniowe

Hej, to moja ryba - szybkie manewry na znikającej planszy

Kraby - tutaj albo swoje układać albo wrednie psuć rywalowi, zależy jaki nastrój
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Wymagający filler

Post autor: asiok »

Egizia - bardzo fajnie chodzi w 2 osoby, czas gry do 60 minut.
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Wymagający filler

Post autor: berni »

FortArt pisze:Mord im Arosa - gra, w której słuchasz spadających kostek, bardzo przyjemna

Unikat - bystrzejszy krewny domina, wymaga nie wiem jak to nazwać może kojarzenia (do żetonu dokładasz żeton, który z 4 możliwych cech ma mieć wspólne 3)

Santy Anno - bardzo dużo myślenia na czas, na pudełku niby od 3, ale 2 nie mają problemu by w to zagrać, też kojarzenie, ale wielostopniowe

Hej, to moja ryba - szybkie manewry na znikającej planszy

Kraby - tutaj albo swoje układać albo wrednie psuć rywalowi, zależy jaki nastrój
Mam wrażenie, że wszystkie powyższe, to gry imprezowe lub/i dla młodszych graczy. Może się mylę, ale ich zabawowy charakter jakoś mnie odstrasza ;-)
asiok pisze:Egizia - bardzo fajnie chodzi w 2 osoby, czas gry do 60 minut.
Wolna godzina na granie to już rozpusta, a nie filler ;-)

Chyba pozostaje mi poczekać na Innovation.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Wymagający filler

Post autor: kdsz »

Sam szukałem czegoś w tym stylu i ostatecznie dochodzę do wniosku, że na rynku jest mocny deficyt ciężkich fillerów. Jedyne gierki ryjące mózg głęboko aczkolwiek krótko, to gry logiczne. Nawet polecany w tym wątku Mr. Jack to IMO gra logiczno-taktyczna. Jeśli skusiłbyś się na wersję pocket, to wiesz do kogo się odezwać :lol:
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymagający filler

Post autor: godpuppet »

z tym deficytem ciężkich fillerów to pewnie dlatego, że móżdżenie wymaga czasu, więc ciężki i filler to dla mnie pojęcia wykluczające się ;)
Ja oddam głos na Race for the Galaxy - szybki, ale bez kombinowania ciężko o wygraną...
All work and no play makes Jack a dull boy!
ODPOWIEDZ