Drako - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Drako

Post autor: bobule »

Powiedzcie mi, czy można spasować, czy jednak trzeba wykonać 2 akcje (dobranie kart albo zagranie karty)?
Bo zagraliśmy dzisiaj i kolega był krasnoludami, i zostało mu 6 kart na ręce (0 w talii dobierania). Wydaje mi się, że zgodnie z zasadami powinien musieć zagrać te karty, nawet jeśli nie dały by żadnego efektu. Dopiero po tym jak zużyje te 6 kart to następuje porażka krasnoludów z powodu skończenia się kart dobierania dla krasnoludów.
Dobrze rozumiem? Bo odpowiedzi w instrukcji brak :P
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Drako

Post autor: E2MD »

bobule pisze: 05 maja 2020, 21:08 Powiedzcie mi, czy można spasować, czy jednak trzeba wykonać 2 akcje (dobranie kart albo zagranie karty)?
Bo zagraliśmy dzisiaj i kolega był krasnoludami, i zostało mu 6 kart na ręce (0 w talii dobierania). Wydaje mi się, że zgodnie z zasadami powinien musieć zagrać te karty, nawet jeśli nie dały by żadnego efektu. Dopiero po tym jak zużyje te 6 kart to następuje porażka krasnoludów z powodu skończenia się kart dobierania dla krasnoludów.
Dobrze rozumiem? Bo odpowiedzi w instrukcji brak :P
W instrukcji jest napisane: "Gracz musi wykonać obie akcje – nie ma możliwości rezygnacji z akcji." - gdzie "akcje" to zagranie lub dobranie. Wg mnie z tego wynika że jak nie ma możliwości dobrania to musi zagrać kartę(y).
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Stephan
Posty: 186
Rejestracja: 27 lip 2011, 21:20
Has thanked: 68 times
Been thanked: 44 times

Drako: Rycerze i Trolle

Post autor: Stephan »

Podczas rozgrywki rycerze vs krasnoludy modyfikacji ulega krasnoludzka obrona. Jak mówi instrukcja, by zablokować jeden atak rycerzy (bez względu na jego wartość), krasnoludy muszą odrzucić dwie karty obrony.

Czy zasada ta dotyczy także obrony przed strzałem łucznika?
ODPOWIEDZ