Drako - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
dlipski
Posty: 12
Rejestracja: 17 kwie 2011, 11:35
Lokalizacja: Warszawa/Natolin

Re: Drako

Post autor: dlipski »

Cześć,

mam pytanie odnośnie kart których gracz nie może zagrać w danej sytuacji (latanie dla smoka pozbawionego skrzydeł, strzelania z kuszy przy braku kusznika itp..) Jak rozumiem w grze występują tylko dwa rodzaje akcji "zagranie karty" / "dobranie 2 kart (i odrzucenie ponad 6)". W związku z tym mam kilka pytań:
1)Czy kusznik może strzelać w powietrze (zmarnowanie karty)
2)Czy smok/krasnolud może atakować szponami/toporem kiedy nie stoi przy nim przeciwnik ? (zmarnowanie karty)
3)Czy smok może zionąć ogniem w powietrze (nie stoi przed nim kresnolud)
4)Czy można bronić się bez ataku (zmarnowanie karty)

I ostatnia kwestia czy jak np gram smokiem i mam na ręku np 3 obrony i 3 latania a mój smok nie ma już skrzydeł to czy w ramach 1 akcji mogę odrzucić jedną kartę (marnuję tylko jedną kartę) czy muszę dobrać 2 karty i odrzucić obie ? Jeśli muszę dobrać obie to gracz grający krasnoludami widząc, że na początku gry smok więcej latał niż zionął ogniem może pozbawić go właśnie ognia i zmusi w ten sposób smoka do (prędzej czy później) marnowania 2 kart co skutkuje tym że na koniec smok stoi i się nie rusza przez kilka tur. Wydaje mi się że odpowiednim było by w ramach 1 akcji zmarnowanie 1 karty (dowolnej) ale nie widzę tego w instrukcji.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Drako

Post autor: Nataniel »

W końcówce gry powinna być opcja zagrania karty bez jej użycia. Kosztuje to normalnie 1 akcję i zużywa tę kartę.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
dlipski
Posty: 12
Rejestracja: 17 kwie 2011, 11:35
Lokalizacja: Warszawa/Natolin

Re: Drako

Post autor: dlipski »

Nataniel pisze:W końcówce gry powinna być opcja zagrania karty bez jej użycia. Kosztuje to normalnie 1 akcję i zużywa tę kartę.
"powinna być" czyli zgodnie z instrukcją nie ma ? I co to znaczy "w końcówce", takie sytuacje mogą wystąpić wcześniej niż w końcówce..
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Drako

Post autor: adikom5777 »

Wczesniej takie zagranie nie ma najmniejszego sensu. Bo lepiej jest poswiecic akcje na dobranie kart i odrzucic ta, ktorej sie nie chce, niz marnowac akcje na odrzucenie karty
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Drako

Post autor: Nataniel »

dlipski pisze:
Nataniel pisze:W końcówce gry powinna być opcja zagrania karty bez jej użycia. Kosztuje to normalnie 1 akcję i zużywa tę kartę.
"powinna być" czyli zgodnie z instrukcją nie ma ? I co to znaczy "w końcówce", takie sytuacje mogą wystąpić wcześniej niż w końcówce..
Powinna być, czyli będzie w instrukcji drugiego wydania :) W końcówce, bo używanie tego jeżeli ma się jakieś karty do dobrania jest bez sensu.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Drako

Post autor: maciejo »

Nataniel pisze:
dlipski pisze:
Nataniel pisze:W końcówce gry powinna być opcja zagrania karty bez jej użycia. Kosztuje to normalnie 1 akcję i zużywa tę kartę.
"powinna być" czyli zgodnie z instrukcją nie ma ? I co to znaczy "w końcówce", takie sytuacje mogą wystąpić wcześniej niż w końcówce..
Powinna być, czyli będzie w instrukcji drugiego wydania :) W końcówce, bo używanie tego jeżeli ma się jakieś karty do dobrania jest bez sensu.
A czy będą jeszcze jakieś zmiany co do pierwszego wydania :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Drako

Post autor: Pierzasty »

Nataniel pisze:Powinna być, czyli będzie w instrukcji drugiego wydania :) W końcówce, bo używanie tego jeżeli ma się jakieś karty do dobrania jest bez sensu.
Co to znaczy w końcówce i dlaczego nie mieć takiej możliwości wcześniej? O sensie posunięcia przecież decydują gracze. Może to blef, a może faktycznie ma to sens (mamy na ręku same śmieci)?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Drako

Post autor: kwiatosz »

Pierzasty pisze: Co to znaczy w końcówce i dlaczego nie mieć takiej możliwości wcześniej? O sensie posunięcia przecież decydują gracze. Może to blef, a może faktycznie ma to sens (mamy na ręku same śmieci)?
W i którym aspekcie jest to bardziej sensowne od dobrania dwóch nowych i odrzucenia 2 bezużytecznych kart, które byłoby wykonany gdyby gracz faktycznie nie miał nic używalnego na ręku?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
dlipski
Posty: 12
Rejestracja: 17 kwie 2011, 11:35
Lokalizacja: Warszawa/Natolin

Re: Drako

Post autor: dlipski »

Też mi się wydaje, że od początku powinna być możliwość zagrania akcji "odrzuć dowolną kartę z ręki". Brak tej możliwości powoduje, że mając na ręce 6 kart których nie mogę użyć muszę dobrać 2 nowe i odrzucić 2 z 8. Oznacza to, że w tej turze mój stos kart do dobrania w stosunku do stosu krasnoludów już się zmniejszył. Po kilku takich turach krasnoludy mogą to wykorzystać czekając do końca gry aż smok stanie i przestanie się ruszać (co jest najbardziej irytującą i najmniej pasującą do klimatu gry sytuacją - smok złapał zadyszkę ? :) ) Ja rozumiem mechanikę gry w ten sposób, że jeżeli gracze grają spokojnie (nie dobierają kart ponad 6) to talie skończą im się w tym samym momencie. Dobranie kart ponad 6 powinno być opcją dla gracza i nie powinien on być w żadnym momencie zmuszony to takiej zagrywki (zawsze może odrzucić karty z ręki).

A co z innym podobnymi sytuacjami?:
1)Czy kusznik może strzelać w powietrze (zmarnowanie karty)
2)Czy smok/krasnolud może atakować szponami/toporem kiedy nie stoi przy nim przeciwnik ? (zmarnowanie karty)
3)Czy smok może zionąć ogniem w powietrze (nie stoi przed nim kresnolud)
4)Czy można bronić się bez ataku (zmarnowanie karty)

Ps. Czy do Drako istnieje jakiś oficjalny FAQ którego nie ma w instrukcji i można się z nim zapoznać nie czekając na 2 wydanie ?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Drako

Post autor: adikom5777 »

="dlipski"(...)

A co z innym podobnymi sytuacjami?:
1)Czy kusznik może strzelać w powietrze (zmarnowanie karty)
2)Czy smok/krasnolud może atakować szponami/toporem kiedy nie stoi przy nim przeciwnik ? (zmarnowanie karty)
3)Czy smok może zionąć ogniem w powietrze (nie stoi przed nim kresnolud)
4)Czy można bronić się bez ataku (zmarnowanie karty)

Ps. Czy do Drako istnieje jakiś oficjalny FAQ którego nie ma w instrukcji i można się z nim zapoznać nie czekając na 2 wydanie ?
Znowu napisze, ze pasowanie swojej tury w trakcie gry przez takie zagrania jest bez sensu. Nic nie zyskujesz, tracisz dwie akcje, zmniejszajac reke. Lepiej dobrac dwie karty i odrzucic te dwie niepotrzebne i druga akcje wykorzystac na ruch lub atak. W tej grze oddawanie tury przeciwnikowi duzym niebezpieczenstwem
Ostatnio zmieniony 05 gru 2011, 09:44 przez adikom5777, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Drako

Post autor: Nataniel »

Nie ma FAQ, to prosta gra :-). Jedyna niewyjaśniona w instrukcji sytuacja to taka, czy można zużyć kartę nic nie robiąc. Odpowiadam, że MOŻNA - kosztuje to normalnie akcję i karta jest zużyta. Sens wykonywania takiej akcji przed końcem gry jest żaden, ale nie chce już o tym dyskutować - jak ktoś się uprze, to może nawet na początku gry wyrzucać karty :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Drako

Post autor: Senthe »

@wszyscy
Niekoniecznie. Sens wykonywania takiej akcji dla krasnoludów jest całkiem spory.

Mam na ręce: dwie obrony, dwa strzały, których nie użyję, bo kusznik jest martwy, dwa ruchy. Nie chcę się ruszać, nie mam jak atakować.
Smok ma na ręce 6 kart.
a) Dobieram dwie karty, odrzucam dwa strzały. Talia kurczy się o 2 karty. Wykonuję jakąś kolejną akcję, np. atak.
b) Dobieram dwie karty, odrzucam dwa strzały. Okazuje się, że dobrałam dwie sieci, których nie użyję, bo sieciarz jest martwy. Dobieram dwie kolejne karty, odrzucam sieci. Talia kurczy się o 4 karty.
b) Odrzucam dwa strzały. Oddaję smokowi inicjatywę z założeniem, że albo będzie musiał również odrzucić karty, co doprowadzi do sytuacji początkowej (ale ze zwiększonym prawdopodobieństwem na obronę na ręce smoka i dodatkowymi danymi, co odrzucił), albo jakieś dobierać, co mu z kolei przewija talię, albo zaatakować, co z kolei mnie w ogóle nie rusza. Talia nie kurczy się wcale.

W przypadku c) krasnoludy są zawsze na plus, a smok zawsze na minus - musi przeczekać wiele kolejek więcej, zużywają mu się karty przynajmniej tak samo szybko jak krasnoludom, a atak (czyli jakieś aktywne wyjście z sytuacji) najczęściej okazuje się daremny.

Nie mówię oczywiście o sytuacji, kiedy krasnoludy bez sensu wyrzucają z ręki karty dla samego wyrzucania, ale już jeśli nie mogą ich użyć, to przeczekanie paru akcji bez konieczności dobierania i przewijania się jest dla nich zasadniczo korzystne.


Nie jestem pewna, czy moje rozumowanie jest słuszne, fajnie byłoby, gdyby wypowiedział się autor. :)
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Drako

Post autor: Nataniel »

W Twoim rozumowaniu jest podstawowy błąd. Aktualna talia krasnoludów to karty na ręku + karty w talii zakrytej. Ich suma we wszystkich przez Ciebie przedstawionych przypadkach jest taka sama, a jedyne co się zmienia, to fakt, że 2 karty zamiast mieć w ręku (i wiedzieć jakie są), mam w talii zakrytej. Jeżeli to jest na plus, to ja chyba nie umiem w to grać :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Drako

Post autor: Senthe »

Tylko przy założeniu, że odrzucasz dwie karty z ręki za akcję. Jeśli odrzucasz tylko jedną, to jesteś jedną kartę do przodu.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Drako

Post autor: Pierzasty »

Nataniel pisze:W Twoim rozumowaniu jest podstawowy błąd. Aktualna talia krasnoludów to karty na ręku + karty w talii zakrytej.
To trochę wyjaśnia. Wydawało mi się, że limit czasu upływa po dobraniu ostatniej karty z talii na stole.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Drako

Post autor: folko »

Jako że zostałem wezwany do tablicy... to odpowiadam.

1. Mam nadzieję, że drugie wydanie gry będzie :-), nie planujemy tam żadnych zmian, jeśli już to kosmetyczne.

2. Nie widzę sensu odrzucania pojedynczych kart, jedynie na sam koniec gry - wtedy gdy gracz nie ma już możliwości normalnego ruchu. Tak też jest w instrukcji. Jeśli jest nieczytelnie, to potwierdzam słowa Artura - będzie poprawione w samej instrukcji. FAQ nie planuję, bo znowu potwierdzam słowa Artura - Drako to prosta gra i raczej nie potrzebuje FAQ. Co do odrzucania pojedynczej karty - dla odrzucania, nie wydaje mi się to dobrym ruchem, jeśli jednak ma być jakieś stanowisko, to jeśli gracz potrzebuje to niech to robi - czyli można.

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam wszystkich i życzę miłej gry :-)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Drako

Post autor: maciejo »

folko pisze:Jako że zostałem wezwany do tablicy... to odpowiadam.

1. Mam nadzieję, że drugie wydanie gry będzie :-), nie planujemy tam żadnych zmian, jeśli już to kosmetyczne.

2. Nie widzę sensu odrzucania pojedynczych kart, jedynie na sam koniec gry - wtedy gdy gracz nie ma już możliwości normalnego ruchu. Tak też jest w instrukcji. Jeśli jest nieczytelnie, to potwierdzam słowa Artura - będzie poprawione w samej instrukcji. FAQ nie planuję, bo znowu potwierdzam słowa Artura - Drako to prosta gra i raczej nie potrzebuje FAQ. Co do odrzucania pojedynczej karty - dla odrzucania, nie wydaje mi się to dobrym ruchem, jeśli jednak ma być jakieś stanowisko, to jeśli gracz potrzebuje to niech to robi - czyli można.

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam wszystkich i życzę miłej gry :-)
Amen :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
majowyjerzy
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2011, 21:19

Re: Drako

Post autor: majowyjerzy »

witam, bo to mój pierwszy post
pytanie pewnie banalne, ale jednak podstawowe dla przebiegu gry
czy kolejność wykonywania akcji jest dowolna, tzn. czy mogę najpierw zagrać kartę a potem dobrać 2 karty?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Drako

Post autor: adikom5777 »

Jak najbardziej
majowyjerzy
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2011, 21:19

Re: Drako

Post autor: majowyjerzy »

A jeśli mam na ręku 6 kart i dobieram kolejne 2 (pierwsza akcja) to czy przymusowe odrzucenie 2 kart liczy się jako druga akcja czy nie?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Drako

Post autor: adikom5777 »

jak dobierasz dwie karty i przekraczasz limit (6) na ręku, to odrzucasz nadmiarowe i wykonujesz drugą akcję (jak to była pierwsza). Czyli dobieranie (i ew. odrzucanie) liczy się jako jedna akcja
MójMistrzu
Posty: 114
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 21 times

Re: Drako

Post autor: MójMistrzu »

podczas dzisiejszej gry zwróciliśmy uwagę na pewną nieścisłość, a mianowicie:
sytuacja na planszy obrażeń smoka była następująca - 4 obrażenia leżą na górnych polach i 1 obrażenia w strefie latania
w tej chwili mamy dwie opcje ataku:
a) atak dwóch krasnoludów każdy za 1
b) atak jednym krasnoludem za 2

w przypadku a) nie ma problemu, wskazujemy że jeden krasnolud atakuje w skrzydła, a drugi np. w zianie ogniem (przeciwnik mając jedną tarczę, może zdecydować którą strefę ochroni)

w przypadku b) pojawiła się natomiast wątpliwość:
-czy oba obrażenia zadajemy w skrzydła, wtedy jedno wchodzi, a drugie przepada
-czy jedno obrażenie idzie w skrzydła, a drugie przekierowujemy na inną strefę

wydaje się naturalnym, że prawidłowa jest pierwsza odpowiedź, jednak z fabularnego punktu widzenia większy sens ma to, że topór nie może uderzać jednocześnie w dwie strefy cielska smoka. Mimo świetnego zbilansowania tej niesymetrycznej gry częściej jednak wygrywają u nas krasnoludowie, więc druga opcja stanowiłaby pewną pomoc dla smoka
opinie Wasze/autora?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Drako

Post autor: maciejo »

MójMistrzu pisze:podczas dzisiejszej gry zwróciliśmy uwagę na pewną nieścisłość, a mianowicie:
sytuacja na planszy obrażeń smoka była następująca - 4 obrażenia leżą na górnych polach i 1 obrażenia w strefie latania
w tej chwili mamy dwie opcje ataku:
a) atak dwóch krasnoludów każdy za 1
b) atak jednym krasnoludem za 2

w przypadku a) nie ma problemu, wskazujemy że jeden krasnolud atakuje w skrzydła, a drugi np. w zianie ogniem (przeciwnik mając jedną tarczę, może zdecydować którą strefę ochroni)

w przypadku b) pojawiła się natomiast wątpliwość:
-czy oba obrażenia zadajemy w skrzydła, wtedy jedno wchodzi, a drugie przepada
-czy jedno obrażenie idzie w skrzydła, a drugie przekierowujemy na inną strefę

wydaje się naturalnym, że prawidłowa jest pierwsza odpowiedź, jednak z fabularnego punktu widzenia większy sens ma to, że topór nie może uderzać jednocześnie w dwie strefy cielska smoka. Mimo świetnego zbilansowania tej niesymetrycznej gry częściej jednak wygrywają u nas krasnoludowie, więc druga opcja stanowiłaby pewną pomoc dla smoka
opinie Wasze/autora?
ja od zawsze gram,że przepada.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Drako

Post autor: Pierzasty »

Ciekaw jestem oficjalnej interpretacji autora.

(Chociaż pierwszy raz widzę, jak ktoś nazywa tą grę zrównoważoną :roll: )
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Drako

Post autor: Coen »

maciejo pisze:
MójMistrzu pisze:podczas dzisiejszej gry zwróciliśmy uwagę na pewną nieścisłość, a mianowicie:
sytuacja na planszy obrażeń smoka była następująca - 4 obrażenia leżą na górnych polach i 1 obrażenia w strefie latania
w tej chwili mamy dwie opcje ataku:
a) atak dwóch krasnoludów każdy za 1
b) atak jednym krasnoludem za 2

w przypadku a) nie ma problemu, wskazujemy że jeden krasnolud atakuje w skrzydła, a drugi np. w zianie ogniem (przeciwnik mając jedną tarczę, może zdecydować którą strefę ochroni)

w przypadku b) pojawiła się natomiast wątpliwość:
-czy oba obrażenia zadajemy w skrzydła, wtedy jedno wchodzi, a drugie przepada
-czy jedno obrażenie idzie w skrzydła, a drugie przekierowujemy na inną strefę

wydaje się naturalnym, że prawidłowa jest pierwsza odpowiedź, jednak z fabularnego punktu widzenia większy sens ma to, że topór nie może uderzać jednocześnie w dwie strefy cielska smoka. Mimo świetnego zbilansowania tej niesymetrycznej gry częściej jednak wygrywają u nas krasnoludowie, więc druga opcja stanowiłaby pewną pomoc dla smoka
opinie Wasze/autora?
ja od zawsze gram,że przepada.
A ja od zawsze gram, że nie przepada i kolejne obrażenie idzie w inna strefę.
Ja wyjaśniam sobie to tak, że atak o sile 2 jednego krasnoluda nie jest jednym ciosem i każdy cios leci w inną strefę.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
ODPOWIEDZ