Ciężarówką przez Galaktykę - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
tkaa85
Posty: 40
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:17
Lokalizacja: Kętrzyn

Ciężarówką przez Galaktykę - pytania i wątpliwości

Post autor: tkaa85 »

Hej!
Parę pytań odnośnie świetnej czeskiej gry.
1. Jeżeli mamy na stole kartę "Próba sił" i trzeba policzyć kto ma więcej załogi. Czy wtedy kosmitów liczymy x2 czy jako 1. Np. mam 6 astronautów i 2 kosmitów czyli razem mam 10? czy 8?
2. Jeżeli działko jest skierowane w bok to chroni stronę w którą jest wycelowane + stronę po lewej i po prawej?
guru
Posty: 13
Rejestracja: 24 lut 2010, 01:01

Re: Galaxy Trucker

Post autor: guru »

1. kosmita liczy się za 1 astronautę w tym wypadku. Nie ważne że zajmuje całą kabinę.
2. Tak - tzn. działko z boku chroni 3 rzędy tego jednego boku: rząd z działkiem i rzędy sąsiadujące.
Awatar użytkownika
tkaa85
Posty: 40
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:17
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Galaxy Trucker

Post autor: tkaa85 »

dzięki za odpowiedź :)

pytanie 3.

czy dodatek tak zwany Big Box jest warty zakupienia? czy mocno zmienia rozgrywkę??
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Galaxy Trucker

Post autor: Pierzasty »

tkaa85 pisze:dzięki za odpowiedź :)

pytanie 3.

czy dodatek tak zwany Big Box jest warty zakupienia? czy mocno zmienia rozgrywkę??
Zakupienia jest wart, pytanie czy za taką cenę. Jeśli dostaniesz w cenie podstawki to bierz od razu.
Dochodzą nowe części (piece, części wielofunkcyjne, turyści), nowy typ obcych, nowe projekty statków, dość mocno zmienia się strategia gry, w czym pomagają karty specjalnych warunków, bardzo ją urozmaicające/utrudniające. Grałem i podpisuję się rękami i nogami. A jeśli ktoś sprzedaje tanio i nie chcesz, to powiadom mnie :3
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Galaxy Trucker

Post autor: AkitaInu »

Witam,

Nie chce zakladac nowego tematu wiec zapytam tutaj co do zasad truckera :)

1. Czy silniki, skierowane do tylu oczywiscie, traktowane sa z tylu jako osloniete? Mianowicie, jezeli taki silnik dostaje maly meteorytem to czy go niszczy czy sie odbija? Jezeli oczywiscie silnik dostaje tym meteorytem tak jakby 'w dysze'

2. Czy tak samo jest z dzialkami - mianowicie, jezeli mamy pojedyncze dzialo ktore zawsze strzela do przodu to nie ma problemu. Ale jezeli mamy podwojne dzialo, skierowane do przodu i jezeli poleci na to dzialo maly meteoryt i nie uzyjemy tego dziala (nie mamy energii) to czy to dzialo zostanie zniszczone czy meteoryt sie odbije od niego ? :)

Dzieki z gory :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Galaxy Trucker

Post autor: yosz »

małe się odbiją zarówno od silnika jak i działa. Tematycznie - silnik je spali, a działa nie mają żadnych "dziur" przez które mógłby taki meteoryt wlecieć.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
kajman
Posty: 126
Rejestracja: 19 cze 2011, 15:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galaxy Trucker

Post autor: kajman »

AkitaInu pisze:Witam,
2. Czy tak samo jest z dzialkami - mianowicie, jezeli mamy pojedyncze dzialo ktore zawsze strzela do przodu to nie ma problemu. Ale jezeli mamy podwojne dzialo, skierowane do przodu i jezeli poleci na to dzialo maly meteoryt i nie uzyjemy tego dziala (nie mamy energii) to czy to dzialo zostanie zniszczone czy meteoryt sie odbije od niego ?
Przed małym meteorytem chroni tylko osłona, nie można go zestrzelić. Oczywiście mały meteoryt może się jeszcze odbić, jeżeli nie trafia w żadną dziurę.

Zestrzelić można duży meteoryt i to jedyna obrona przed nim.
yosz pisze:małe się odbiją zarówno od silnika jak i działa. Tematycznie - silnik je spali, a działa nie mają żadnych "dziur" przez które mógłby taki meteoryt wlecieć.
Jeżeli np. meteoryt leci z nadlatuje z boku, a tam jest jakieś niezakończone połączenie, to się nie odbije. Można się przed nim obronić używając osłony.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2012, 09:37 przez kajman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Galaxy Trucker

Post autor: zephyr »

Niezasilone działo podwójne nie strzela ale nie jest też dziurą - meteoryt się odbija.


Czy przy budowie statku 3A (bez ubezpieczenia) można podczas budowy przechowywać 2 elementy na planszy gracza? (Normalnie przechowuje się je na ubezpieczeniu)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
kajman
Posty: 126
Rejestracja: 19 cze 2011, 15:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galaxy Trucker

Post autor: kajman »

zephyr pisze:Niezasilone działo podwójne nie strzela ale nie jest też dziurą - meteoryt się odbija.
Rzeczywiście, źle graliśmy do tej pory, a w instrukcji jasno napisane "Części te (silniki i działa) nie mogą być wykorzystywane bez użycia baterii".
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Galaxy Trucker

Post autor: Pierzasty »

zephyr pisze:Czy przy budowie statku 3A (bez ubezpieczenia) można podczas budowy przechowywać 2 elementy na planszy gracza? (Normalnie przechowuje się je na ubezpieczeniu)
Można.
Na ubezpieczeniu przechowuje się stracone części. Zawsze jak ja grałem to rezerwę kładło się w lewym górnym rogu, żeby było wiadomo, że to nie straty.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Galaxy Trucker

Post autor: yosz »

Ja grałem że nie można - jak nie wykorzystasz rezerwy to te części są traktowane jak stracone i trzeba za nie zapłacić (to z tego co kojarzę jest w instrukcji). Nie ma ubezpieczenia == nie ma rezerwy. A tak naprawdę to wystarczy ustalić to przed grą :P
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Galaxy Trucker

Post autor: Pierzasty »

No tak, rezerwa w momencie startu idzie na straty. Kwestia tego, jak komu wizualnie bardziej odpowiada.
Nie ma ubezpieczenia - rezerwa nadal jest. Po prostu nie ma górnej granicy strat i jak Ci pójdzie któryś z 3 centralnych kafli, to z miejsca masz 15 kredytów w plecy.
Jaro2
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2012, 22:32

Re: Galaxy Trucker

Post autor: Jaro2 »

Witam, takze nie chce zakładać drugiego tematu dotyczącego pytań odnośnie galaxy truckers.
1. Jeśli zostaje sam w grze (reszta graczy się poddała) to jak działa wdedy karta uwzględniająca to kto ma najmniejszą ilość załogi, najmniejszą ilość odrzutu itd..
2. Czy jeśli gracz sie podda a jest pierwszy to dostaje premie dla pierwszego czy juz się do tej premi nie liczy i jak jest z premią za najlepszy statek
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Galaxy Trucker

Post autor: Pierzasty »

Jaro2 pisze:Witam, takze nie chce zakładać drugiego tematu dotyczącego pytań odnośnie galaxy truckers.
1. Jeśli zostaje sam w grze (reszta graczy się poddała) to jak działa wdedy karta uwzględniająca to kto ma najmniejszą ilość załogi, najmniejszą ilość odrzutu itd..
2. Czy jeśli gracz sie podda a jest pierwszy to dostaje premie dla pierwszego czy juz się do tej premi nie liczy i jak jest z premią za najlepszy statek
1. Masz przerąbane :twisted:
2. Nie jest pierwszy bo nie doleciał. Nie dostaje premii za żadne miejsce ani za "miss ciężarówki".
Jaro2
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2012, 22:32

Re: Galaxy Trucker

Post autor: Jaro2 »

no ale to nie logiczne, jak moge mieć mniejszą ilość załogi od siebie ? :P
No chyba że mam remis sam ze sobą a jeżeli jest remis to kara działa na każdego.

To jest okrutne !
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Galaxy Trucker

Post autor: Pierzasty »

Jak mniejszą ilość załogi? Karta działa na tych, którzy mają najmniej danej rzeczy z całej grupy.
Jeśli zostajesz sam, to logiczne, że masz najmniej. A fluffowo wygląda to tak, że jesteś jedynym celem do rozwalenia/porwania/obrabowania :twisted:
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Galaxy Trucker

Post autor: Czochrun »

Czy ktoś z posiadaczy GT może mi powiedzieć ile czasu dokładnie odmierza klepsydra? 1 min? 2 min? Niestety moja gdzieś przepadła i chcę kupić nową. Ale żeby nie robić zamieszania z zasadami chciałbym aby dokupiona odmierzała mniej więcej ten sam okres czasu.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Galaxy Trucker

Post autor: Coen »

Jeśli nikt nie będzie szybszy, to odpowiem jak wrócę z pracy do domu :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Galaxy Trucker

Post autor: Czochrun »

Coen pisze:Jeśli nikt nie będzie szybszy, to odpowiem jak wrócę z pracy do domu :)
spoko :)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Galaxy Trucker

Post autor: donmakaron »

Moja odmierzała jakoś minutę i czterdzieści kilka sekund. Nie wiem czy była wadliwa, czy po prostu dali na oko. Osobiście polecam dgt cube ;)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Galaxy Trucker

Post autor: Coen »

Sprawdziłem - odmierza 1,5 minuty.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Galaxy Trucker

Post autor: Czochrun »

Ok, super. Thx za info. Szukam zatem takiej klepsydry.
A tak przy okazji czy polski wydawca Galxcy (Albi) ma swoją stronę www?
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 549 times
Been thanked: 281 times

Re: Galaxy Trucker

Post autor: Atamán »

Czochrun pisze:Ok, super. Thx za info. Szukam zatem takiej klepsydry.
A tak przy okazji czy polski wydawca Galxcy (Albi) ma swoją stronę www?
Google?
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Galaxy Trucker

Post autor: Czochrun »

Tja... dopiero teraz zwróciłem uwagę, że to oni. Tylko czemu nie ma u nich w ofercie GT???
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 549 times
Been thanked: 281 times

Re: Galaxy Trucker

Post autor: Atamán »

Jeszcze z rok temu a może dwa na ich stronie była informacja o tym, że wydali GT, ale strona ogólnie była dużo uboższa. Teraz na stronie jest więcej treści, ale info o GT zniknęło - nie wiem dlaczego.
ODPOWIEDZ