Aplikacja dla Androida: Bardzo wygodny czasomierz do gier.

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
dpc
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2011, 14:40

Aplikacja dla Androida: Bardzo wygodny czasomierz do gier.

Post autor: dpc »

Witam,

W czasie grania w wiele gier planszowych przydatnym narzędziem jest coś co pozwoli ograniczyć czas ruchu graczy. Z tego powodu niektóre gry (np. Robo Rally, które posiadam) zawierają np. klepsydry. Niestety takie gadżety lubią się gubić, tłuc, psuć i nie da się regulować czasu. Od dłuższego czasu chodziło mi po głowie, że w roli takiego czasomierza świetnie sprawdzałby się telefon. Sam posiadam telefon z Androidem i spędziłem dużo czasu na szukaniu aplikacji, która rozwiązałby mój problem. Niestety wszystko co znalazłem było zupełnie do dupy: jakieś małe guziki resetowania czasu, startu, stopu, bajery graficzne. W czasie gry nie chcę walczyć z telefonem, tylko grać w grę. Zdenerwowany postanowiłem, że sam stworzę taką prostą aplikację i przy okazji sprawdzę jak to jest tworzyć aplikacje dla Androida.

Tak, więc przedstawiam aplikację: Board Game Timer .

Pomysł jest prosty: ustawiasz czas odliczania, kładziesz telefon na środku stołu i kiedy zachodzi potrzeba odpalenia licznika po prostu pukasz w ekran. Po przekroczeniu czasu włączy się alarm. Jeżeli w międzyczasie ktoś naciśnie ekran ponownie, to czas zacznie się odliczać od początku. W ten sposób osoba, która kończy swoją turę przed czasem może po prostu znowu puknąć w ekran i rozpocząć odliczanie następnej osobie. Interakcja z telefonem jest więc sprowadzona do minimum.

Zainteresowana/zainteresowny? Fajnie -- bo lubię się dzielić i przydaliby mi się testerzy. Aplikacja chodzi super na mojej Motoroli Defy, bez problemów działała też na jakimś HTC kolegi.

To moja pierwsza aplikacja dla Androida, a oprogramowanie dostarczone jest na licencji GPL, więc dla formalności: wszystko robisz na własne ryzyko. Ale to trywialny programik, więc nie ma obaw. I w duch Free Software: dostępny jest kod źródłowy.

Kod źródłowy: https://github.com/dpc/boardgametimer
Binarka do zainstalowania: http://dl.dropbox.com/u/1014000/boardgametimer-v0.1.apk

Będę wdzięczny za komentarze i uwagi. Na stronie z kodem źródłowym jest mój email: jeżeli mi pomożesz to postaram się poprawiać ewentualne problemy z innymi modelami telefonów i z czasem dodać kilka rzeczy, które mogłyby się przydać. Jeżeli projekt uzyska akceptację innych ludzi to może odżałuję te $25 za rejestrację i umieszcze go na Android Market (dla wygody, projekt dalej będzie Free Software i za darmo).
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2111
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: Aplikacja dla Androida: Bardzo wygodny czasomierz do gie

Post autor: pabula »

Spoko. Podoba mi się.
Mam Samsunga S Plusa.
Jedyny problem jaki napotkałem to brak możliwości wyjścia z programu.
Gdy czas upłynie poza działającym programem to alarm dzwoni non-stop. Nie da się go zatrzymać.
Dopiero "Fast Reboot" jaki mam zainstalowany zrobił swoje. ;)
dpc
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2011, 14:40

Re: Aplikacja dla Androida: Bardzo wygodny czasomierz do gie

Post autor: dpc »

pabula pisze: Jedyny problem jaki napotkałem to brak możliwości wyjścia z programu.
Program przechwytuje (przynajmniej próbuje, bo różnie to może wyglądać na różnych Androidach) klawisz Back i klawisz Home jeżeli uruchomiony jest licznik: pomysł jest taki, że jak już położysz telefon na stole to trzeba ograniczyć możliwość przypadkowego wciśnięcia tych guzików (w Defy są dotykowe i łato o przypadkowe ich naciśnięcie).

Ale rozumiem, że chodzi Ci o "Exit" zabijający aplikację, tak?
pabula pisze: Gdy czas upłynie poza działającym programem to alarm dzwoni non-stop. Nie da się go zatrzymać.
Dopiero "Fast Reboot" jaki mam zainstalowany zrobił swoje. ;)
Rozumiem. Sprawdziłem u mnie kilka razy teraz i działa jak trzeba. Ale mój drugi kumpel na swoim HTC też miał jakieś problemy z powtarzającym się alarmem -- tylko nie byliśmy w stanie go zreprodukować. Myślę, że wiem jak to naprawić.
dpc
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2011, 14:40

Re: Aplikacja dla Androida: Bardzo wygodny czasomierz do gie

Post autor: dpc »

pabula pisze: Jedyny problem jaki napotkałem to brak możliwości wyjścia z programu.
Gdy czas upłynie poza działającym programem to alarm dzwoni non-stop. Nie da się go zatrzymać.
Naprawione w commicie: [master ef416bd] Fix activity lifecycle problems

Nowa wersja z poprawką wrzuca pod ten sam adres (pabula, jesteś pewnie na razie jedynym użytkownikiem, więc nie bawiłem się zmianę wersji itd.). Jakby dalej występował to upewnij się, że nie ściąga Ci jakieś "skeszowanej", starej wersji. Nowy plik ma md5sum: bd211179df5528d0273b27479ab9c93f i rozmiar 7929 bajtów.
Awatar użytkownika
paweln
Posty: 639
Rejestracja: 21 gru 2009, 10:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Aplikacja dla Androida: Bardzo wygodny czasomierz do gie

Post autor: paweln »

Stresujące pabula przyniósł na ostatnie nasze spotkanie to cacko.
A może zamiast stresować to pomagać.
Czyli raczej zliczać czas na gracza.
Dodać możliwość dodania kolorów graczy i liczyć im czas jaki spędzili na ruchem (są już takie urządzenia).
Pierwsza wersja ze stałą wprowadzoną kolejnością na początku nadająca się do agricoli. Kolejna wersja pod gry ze zmieniającą się kolejnością graczy np. Caylus.
Potem dodajemy punkty bonusowe dla najszybszego gracza.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Aplikacja dla Androida: Bardzo wygodny czasomierz do gie

Post autor: Browarion »

paweln pisze:Stresujące pabula przyniósł na ostatnie nasze spotkanie to cacko.
A może zamiast stresować to pomagać.
Czyli raczej zliczać czas na gracza.
Dodać możliwość dodania kolorów graczy i liczyć im czas jaki spędzili na ruchem (są już takie urządzenia).
Pierwsza wersja ze stałą wprowadzoną kolejnością na początku nadająca się do agricoli. Kolejna wersja pod gry ze zmieniającą się kolejnością graczy np. Caylus.
Potem dodajemy punkty bonusowe dla najszybszego gracza.
za takim rozwiązaniem, podobnym do "kostek graczy", które po obróceniu na każdej ze ścianek mają swój licznik czasu, byłbym i ja.
Taki licznik zdecydowanie bardziej by mnie interesował - nie wiem czy muszą być kolorki, ale jakiś sposób zaznaczania gracza oczywiście musi być (szczególnie, że są gry nieliniowe, gdzie kolejność się zmienia)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
dpc
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2011, 14:40

Re: Aplikacja dla Androida: Bardzo wygodny czasomierz do gie

Post autor: dpc »

Fajnie, że się Wam przydaje. :)

W tej chwili nie zamierzam zmieniać sposobu działania aplikacji. Chciałbym wyłapać wszystkie ewentualne błędy, może dodać kilka opcji (dzwonki), ale zależy mi na jednym: żeby obsługa aplikacji była zupełnie uproszczona (albo była możliwość takiej prostej obsługi). W tej chwili dotyka się ekranu nawet bez patrzenia i tyle. Konfiguracja graczy, ich przełączanie to zupełnie inny workflow z aplikacją. Jeśli myślicie, że to może się przydać, to może stworzę np. drugą aplikację albo "drugi tryb" i zobaczymy, ale sam napisałem ją, bo nie chciałem się zajmować skomplikowanymi zegarami które da się znaleźć w Markecie, a mieć coś co robi swoje.

Ewentualne poprawki za jakiś czas (kilka tygodni). Kod źródłowy jest dostępny, więc jak chcecie spróbować albo znacie kogoś kto by chciał to chętnie zaakceptuje poprawki. :)
ODPOWIEDZ