Gra :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Ntom
Posty: 63
Rejestracja: 01 maja 2010, 10:45
Lokalizacja: Krotoszyn

Gra :)

Post autor: Ntom »

Witam.
Poszukuję odpowiedniej gry dla siebie. Liczba graczy mi obojętna, nie skreślałbym gier, w którą mógłbym sam zagrać :). Najczęsciej gram w 3 osoby, rzadziej w 2. Poszukuję gry do 150zł. Ewentualnie 10/20zł więcej. Aktualnie posiadam Puerto Rico, Senji, Genoa, Albion oraz Wsiąść do Pociąągu Europa. Lubię gry strategiczne, a nawet wojenne :). Macie coś odpowiedniego??
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Gra :)

Post autor: sowacz »

Sid Meier's Civilization może? Zarówno strategiczna jak i wojenna ;)
Awatar użytkownika
Kornellious
Posty: 103
Rejestracja: 25 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gra :)

Post autor: Kornellious »

sowacz pisze:Sid Meier's Civilization może? Zarówno strategiczna jak i wojenna ;)
Przyłączam się do propozycji - Civilization to jedna z moich ulubionych, o ile nie ulubiona, gra. Działa dobrze na 2 i 4 osoby, we trójkę grałem mało, ale też nie było problemów.
Awatar użytkownika
Ntom
Posty: 63
Rejestracja: 01 maja 2010, 10:45
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Gra :)

Post autor: Ntom »

Hmmm... a jakieś inne propozycje?
Co jest takiego EKSTRA w Sid Meier Civilization? Dlaczego akurat ta gra??
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Gra :)

Post autor: 77rpm »

Agricola i Troyes !
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Gra :)

Post autor: maciejo »

Szogun :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Gra :)

Post autor: gafik »

Age of Empires III

albo

Poprzez Wieki
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Gra :)

Post autor: Dabi »

Jak ma być strategia i wojny troszkę to faktycznie FFG Cywilizacja się jakoś sama nasuwa.

Dobrze chodzi na 2 osoby i dobrze chodzi na 3 osoby. Na 4 osoby też jest fajnie (ja chyba osobiście najbardziej lubię) więc jeśli chodzi o skalowanie to jest nieźle.
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Gra :)

Post autor: Radek »

caylus
w roku smoka - ja sprzedałem, ale to dobra gra jest :(
steam
to nie są gry wojenne, ale działają dobrze dla 2 graczy i są fajne :)
Awatar użytkownika
Kornellious
Posty: 103
Rejestracja: 25 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gra :)

Post autor: Kornellious »

Ntom pisze: Co jest takiego EKSTRA w Sid Meier Civilization? Dlaczego akurat ta gra??
Pasuje do Twoich wymagań. W grze jest sporo decyzji do podjęcia, masz 4 drogi do wygranej, nie możesz całkowicie zaniedbać jakiegoś aspektu rozwoju, bo to się odbije na Twojej cywilizacji. Największa zaleta - uczucie budowy jakiegoś wielkiego imperium. Poza tym dobrze się skaluje, a jak się nagrasz (co nie nastąpi szybko), to zawsze jest dodatek.
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Gra :)

Post autor: Wladek »

Ntom pisze:Hmmm... a jakieś inne propozycje?
Co jest takiego EKSTRA w Sid Meier Civilization? Dlaczego akurat ta gra??
Przykro mi, nie mam interesu w sprzedaniu Tobie gry. Ludzie, którzy tutaj piszą i tak wyświadczają uprzejmość- nikt nie ma obowiązku sugerować jaka gra będzie lepsza. Przyjrzyj się propozycjom, poczytaj recenzje i sam zdecyduj. Nie oczekuj, że komuś będzie się chciało Ciebie przekonywać do zakupu tej a nie innej gry. No chyba, że poprosisz obsługę jakiegoś sklepu o sugestię.
kacek
Posty: 85
Rejestracja: 28 lut 2011, 20:47

Re: Gra :)

Post autor: kacek »

Ja też przyłączę się do chóru :D popierającego Civkę. Grałem do tej pory tylko w 2 osoby, ale kiedy uznaliśmy, że proponowany rozkład kafli jest dla nas za mały rozkładaliśmy większą ich ilość i było jeszcze fajniej (pewnie wielu uzna to za zbrodnię, ale trudno). Tak jak mówili przedmówcy, jest wiele dróg do zwycięstwa i nie są to jedynie iluzoryczne wybory. Gra po prostu jest super. No i jest dodatek z nowymi cywilizacjami i mechanizmami gry.
Szkoda, że grywasz rzadko w 2 osoby, bo ja z wojennych polecam Memoira 44. Może niektórzy nazwą ją pseudo wojenną, ale ja mam ją już prawie 4 lata i cały czas się w nią zagrywam z synem. Jej zaletą jest to, że rozgrywka trwa krótko, oparta jest na scenariuszach, jest do niej tona dodatków, są figurki (do pomalowania, mniam...) i tysiące scenariuszy i kampanii w sieci. Ja po prostu jestem od niej uzależniony. No i da się grać solo (naprawdę). No i nawet grywa w nią moja żona, która na słowo wojna zaczyna pakować walizki :D
Awatar użytkownika
Ntom
Posty: 63
Rejestracja: 01 maja 2010, 10:45
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Gra :)

Post autor: Ntom »

Dzięki wszystkim za podpowiedzi :).
Zdecydowałem się na Sid Meier's Civilization :)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra :)

Post autor: Pierzasty »

To ściągnij i wydrukuj ściągę z poniższej strony, bo instrukcja FFG jest koszmarna:

http://www.headlesshollow.com/freebies_games.html
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gra :)

Post autor: SeeM »

Pierzasty pisze:instrukcja FFG jest koszmarna
Nie jest koszmarna, tylko jest FFG. :) Przed wzięciem do ręki należy obejrzeć jakąś recenzję wideo, żeby dowiedzieć się o co mniej więcej chodzi i wówczas można zabrać się za czytanie. Gry FFG są zdecydowanie prostsze, jeśli ktoś inny je na żywo tłumaczy.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra :)

Post autor: Pierzasty »

SeeM pisze:Nie jest koszmarna, tylko jest FFG. :)
To właśnie powiedziałem. A że to tautologia, to inna sprawa.
Nie każdy ma doświadczonego gracza pod ręką. Instrukcja powinna być uporządkowana i klarowna. A recenzję wideo to poproszę w pudełku z grą, skoro nie stać ich na redaktora.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Gra :)

Post autor: gafik »

Pierzasty pisze:...A recenzję wideo to poproszę w pudełku z grą, skoro nie stać ich na redaktora.
Ha :!: Pierzsaty: +1 :!: Nieeeee.... +10 :!:

Dlaczego nie dodają płytek z video-tutorialem do gier :?: IMO to byłby strał w "dychę"... :!: :!: :!:

Większość produktów na rynek Ham-erykański jest zaopatrzona w taki "video-tutorial dla imbecyli", bo to naród idiotów jest (wbrew pozorom)... Dlaczego nie rozszerzyć tego na cały świat :?: W końcu wszyscy zidiociejemy... :wink:
ODPOWIEDZ