Board Game Arena

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 848
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Board Game Arena

Post autor: Qrzy »

7 Cudów Świata: Pojedynek wylądowało na BGA! :D
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Board Game Arena

Post autor: bobule »

Kolejne gry, które kiedyś tam pojawią się na BGA, a aktualnie są w wersji Alfa (dostępne dla recenzentów):
- Nanga Parbat - gra Steve'a Finn'a autora m.in. Niezłych ziółek czy Kwiaciarenki
- Carcassonne - łowcy i zbieracze - tu chyba gracze się ucieszą, szczególnie, że Bard już poinformował, że gra będzie miała u nas swoje wydanie. Choć coś mam dziwne przeczucie, że po pewnym czasie tytuł trafi do premium, ale to zobaczymy.
- Ginkopolis - osobiście nie znam, ale chyba średniozaawansowani gracze będą zadowoleni ;)
- Quetzal - świeżynka z tego roku
- Eminent Domain: Microcosm - krótka dwuosobówka
- Koncept - kolejna znana u nas gra
- Mapmaker: The Gerrymandering Game

W becie widzę, że są, a wcześniej chyba ich nie było:
- The Crew
- Bandido
- Mr Jack
- Kakao
- Marrakech - a tu nie pamiętam czy pisałem, że jest, czy nie o.O
Wszystkie gry dostępne w becie można znaleźć wchodząc tutaj i zjeżdżając do kategorii "gry w wersji beta"

Ze złych wieści widziałem wczoraj, że Wybuchowa mieszanka przeszła do premium (grać dalej można, zakładać stoły tylko z premium).
Z dobrych, Turn the tide wyjdzie po polsku, więc będzie można zagrać przed zakupem ;)
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Board Game Arena

Post autor: jacobPL »

Kakao, Taluva, Takenoko przetestowane. Super opcja, gdy nie masz czasu, ekipy lub nie ruszasz się z domu ;)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Board Game Arena

Post autor: hipcio_stg »

Ostatnio próbowałem zagrać w 7 cudow pojedynek na komórce. Oddałem partie, bo nie dało się grać. W ogóle nie zoptymalizowana, a szkoda.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Board Game Arena

Post autor: hutriel »

hipcio_stg pisze: 11 paź 2020, 11:32 Ostatnio próbowałem zagrać w 7 cudow pojedynek na komórce. Oddałem partie, bo nie dało się grać. W ogóle nie zoptymalizowana, a szkoda.
Dla kontry, w mojej opinii jest świetnie zoptymalizowana i nie mam najmniejszych problemów z graniem na telefonie. 😁 Co tak Ci nie przypasowało?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Board Game Arena

Post autor: hipcio_stg »

hutriel pisze: 11 paź 2020, 13:39
hipcio_stg pisze: 11 paź 2020, 11:32 Ostatnio próbowałem zagrać w 7 cudow pojedynek na komórce. Oddałem partie, bo nie dało się grać. W ogóle nie zoptymalizowana, a szkoda.
Dla kontry, w mojej opinii jest świetnie zoptymalizowana i nie mam najmniejszych problemów z graniem na telefonie. 😁 Co tak Ci nie przypasowało?
Cały czas zmieniała mi się rozdzielczość gry. Co kliknąłem w etap budowy cudu, to zaczęły wyświetlać się jakieś karty podpowiedzi, maksymalizacja, potem od razu minimalizacja i tak w kółko. Dwie minuty wkładałem kartę pod budowę cudu i skończył się czas, bo cały czas był problem. Nawet przerywanymi liniami już był zaznaczony cud to po kliknięciu w niego zaczynały się jazdy.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Board Game Arena

Post autor: hutriel »

hipcio_stg pisze: 11 paź 2020, 15:28
Cały czas zmieniała mi się rozdzielczość gry. Co kliknąłem w etap budowy cudu, to zaczęły wyświetlać się jakieś karty podpowiedzi, maksymalizacja, potem od razu minimalizacja i tak w kółko. Dwie minuty wkładałem kartę pod budowę cudu i skończył się czas, bo cały czas był problem. Nawet przerywanymi liniami już był zaznaczony cud to po kliknięciu w niego zaczynały się jazdy.
To chyba jakiś problem sprzętowy (próbowałeś wyłączyć i włączyć :D). U mnie faktyczne czasami są jakieś minimalne zmiany szerokość, ale to na granicy zauważalności i to chyba jedynie w przypadku gdy przewijałem w dół tak, że któraś z górnych linii się chowała. Podpowiedzi są widoczne tylko po dłuższym przytrzymaniu palca na obiekcie. Nie bardzo też rozumiem jak próbowałeś wsunąć kartę pod kartę cudu. Tzn. domyślam się że masz na myśli wybór Cudu po wcześniejszym wybraniu "Wybuduj Cud".
Ale co do zasady masz rację - implementacja, która u jednego działa bez problemu, a u innego się krzaczy - bez wątpienia zasługuje na krytykę.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Board Game Arena

Post autor: hipcio_stg »

hutriel pisze: 11 paź 2020, 17:24
hipcio_stg pisze: 11 paź 2020, 15:28
Cały czas zmieniała mi się rozdzielczość gry. Co kliknąłem w etap budowy cudu, to zaczęły wyświetlać się jakieś karty podpowiedzi, maksymalizacja, potem od razu minimalizacja i tak w kółko. Dwie minuty wkładałem kartę pod budowę cudu i skończył się czas, bo cały czas był problem. Nawet przerywanymi liniami już był zaznaczony cud to po kliknięciu w niego zaczynały się jazdy.
To chyba jakiś problem sprzętowy (próbowałeś wyłączyć i włączyć :D). U mnie faktyczne czasami są jakieś minimalne zmiany szerokość, ale to na granicy zauważalności i to chyba jedynie w przypadku gdy przewijałem w dół tak, że któraś z górnych linii się chowała. Podpowiedzi są widoczne tylko po dłuższym przytrzymaniu palca na obiekcie. Nie bardzo też rozumiem jak próbowałeś wsunąć kartę pod kartę cudu. Tzn. domyślam się że masz na myśli wybór Cudu po wcześniejszym wybraniu "Wybuduj Cud".
Ale co do zasady masz rację - implementacja, która u jednego działa bez problemu, a u innego się krzaczy - bez wątpienia zasługuje na krytykę.
Problem wyglądał w ten sposób, że klikałem na kartę, później na akcję buduj etap cudu, kwadratowe przerywane linie zaznaczały cuda na które mnie stać. Po kliknięciu w cud nagle wyświetla się zestawienie powiązań kart etc, minimalizacja, maksymalizacja kart, powrót do stanu sprzed wykonania akcji... 2 min walki i dałem sobie spokój. Na kompie działa poprawnie.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Board Game Arena

Post autor: DarkSide »

Od wczoraj mam pewien problem z BGA. Do tej pory jak wchodziłem na stronę to miałem "Ulubione gry" a nad tym zapamiętane wybory: "Zwykła gra" (lub "Arena/Turnieje") "Czas rzeczywisty" i "Ręczny wybór przeciwników". Niestety od wczoraj za każdym razem gdy opuszczę to menu: zamknę stronę albo przełączę sie gdziebądź na BGA a potem wrócę to mam reset ustawień i musze wybierać od nowa te ustawienia i tak za każdym razem :roll: :evil:
Czy ktoś ma ten sam problem lub wie co tego przyczyną? Przeglądarka Opera (najnowsza)
Ostatnio zmieniony 14 paź 2020, 16:02 przez DarkSide, łącznie zmieniany 1 raz.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Witchma »

DarkSide pisze: 14 paź 2020, 15:40 Od wczoraj mam pewien problem z BGA. Do tej pory jak wchodziłem na stronę to miałem "Ulubione gry" a nad tym zapamiętane wybory: "Zwykła gra" (lub "Arena/Turnieje") "Czas rzeczywisty" i "Ręczny wybór przeciwników". Niestety od wczoraj za każdym razem gdy opuszczę to menu: zamknę stronę albo przełączę sie gdziebądź na BGA a potem wrócę to mam reste ustawień i musze wybierać od nowa te ustawienia i tak za każdym razem :roll: :evil:
Czy ktoś ma ten sam problem lub wie co tego przyczyną? Przeglądarka Opera (najnowsza)
U mnie było podobnie kilka dni temu, ale jakoś samo minęło i teraz jest już ok.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Board Game Arena

Post autor: bobule »

Mr Jack i Turn the tide już w pełni na BGA

Kolejne gry, które kiedyś tam pojawią się na BGA, a aktualnie są w wersji Alfa (dostępne dla recenzentów):
- Bohnanza - u nas znane jako Fasolki ;)
- Dungeon Petz - kolejne ciężkie euro się szykuje, chętnie sprawdzę, szczególnie, że u nas już dostępne tylko z drugiej ręki.
- Welcome to... New Las Vegas - podobno trudniejsze od pierwowzoru, ja chętnie zagram
- Marco Polo II: The Caravans - dodatek do Marco Polo II

Wszystkie gry dostępne w becie można znaleźć wchodząc tutaj i zjeżdżając do kategorii "gry w wersji beta"
Od mojego ostatniego posta dostęne są m.in. Luxor, Alhambra, Quetzal, Nanga Parbat, Thurn and Taxis (Cesarski kurier), Mapmaker, Zakazana wyspa, Carcassonne: Łowcy i zbieracze. Sporo ciekawych gier ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Board Game Arena

Post autor: detrytusek »

bobule pisze: 22 paź 2020, 07:16
- Dungeon Petz - kolejne ciężkie euro się szykuje, chętnie sprawdzę, szczególnie, że u nas już dostępne tylko z drugiej ręki.
Jest na boite.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Board Game Arena

Post autor: PytonZCatanu »

Idzie lockdown, pora przeprosić się z BGA.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 927
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Board Game Arena

Post autor: louiscyphre »

detrytusek pisze: 22 paź 2020, 11:36
bobule pisze: 22 paź 2020, 07:16
- Dungeon Petz - kolejne ciężkie euro się szykuje, chętnie sprawdzę, szczególnie, że u nas już dostępne tylko z drugiej ręki.
Jest na boite.
Szkoda, że bez dodatku. Do Władców jest.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Board Game Arena

Post autor: detrytusek »

TCTQFPN wydane :)

Oczywiście wszyscy mnie zrozumieli ale tak tylko rozwinę... The Crew the quest for planet nine
Jestem w lekkim szoku szczerze mówiąc...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Board Game Arena

Post autor: bobule »

detrytusek pisze: 22 paź 2020, 11:36 Jest na boite.
Na boite to ja mogę grać w Zamkii Burgundii i Concordię, choć czas oczekiwania na przeciwnika prawie do 0 przekreśla dla mnie przyjemność z rozgrywki :P Ale fakt, że na BGA nie ma dodatków do Tzolki'na smuci mnie niesłychanie :) Ale jak widać w ostatnich miesiącach pula gier dostępnych na BGA stale się zwiększa. Więc cały czas jest szansa na pojawienie się nowych tytułów / dodatków.
detrytusek pisze: 22 paź 2020, 17:47 TCTQFPN wydane :)

Oczywiście wszyscy mnie zrozumieli ale tak tylko rozwinę... The Crew the quest for planet nine
Jestem w lekkim szoku szczerze mówiąc...
W szoku, że nowość wyszła ;) ?

To ja Cię zaskoczę jeszcze bardziej, w zamkniętej alfie na ten moment znalazła się gra autora Troyes - Carnegie i to jeszcze przed wydaniem z tego co widzę ;) No ja trzymam kciuki za implementacje, to może po nowym roku już będziemy mieli szansę zapoznać się z grą w stabilnej becie ;)
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Board Game Arena

Post autor: bobule »

Dla tych co nie śledzą BGA codziennie - w grudniu ma wchodzić 1 nowa gra dziennie o.O no czyli będzie grubo.
To chyba pod koniec roku będzie trzeba zrobić zestawienie najciekawszych tytułów, jakie pojawiły się na stornie :mrgreen:
sabat24
Posty: 105
Rejestracja: 13 mar 2019, 23:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 45 times

Re: Board Game Arena

Post autor: sabat24 »

To co najbardziej mnie cieszy, to finalnie zaczęli coś robić przy turniejach i tydzień temu skończyła się beta szwajcara dla gier wieloosobowych. Jeśli w końcu uda im się stworzyć jakiś sensowny mechanizm turniejowy, sporo lig będzie mogło się przenieść do nich.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Board Game Arena

Post autor: PytonZCatanu »

sabat24 pisze: 30 lis 2020, 21:09 To co najbardziej mnie cieszy, to finalnie zaczęli coś robić przy turniejach i tydzień temu skończyła się beta szwajcara dla gier wieloosobowych. Jeśli w końcu uda im się stworzyć jakiś sensowny mechanizm turniejowy, sporo lig będzie mogło się przenieść do nich.
Nie byłem świadomy, że testują coś takiego. Fantastyczna wiadomość.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1137
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 499 times
Been thanked: 324 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Propi »

bobule pisze: 30 lis 2020, 20:25 Dla tych co nie śledzą BGA codziennie - w grudniu ma wchodzić 1 nowa gra dziennie o.O no czyli będzie grubo.
To chyba pod koniec roku będzie trzeba zrobić zestawienie najciekawszych tytułów, jakie pojawiły się na stronie :mrgreen:
To jest bez kozery najlepsza informacja pojawiająca się w ostatnich dniach - pełen szacunek i podziw, bo w sumie nikt chyba nie spodziewał się, że mają aż taki zapas gier gotowych do publikacji! Sam opłaciłem premium niemal równo z początkiem pandemii - w momencie gdy trudno się było zalogować bez tego. Słowa uznania dla ekipy BGA, bo wpisali się idealnie w krajobraz pandemiczny. Słowa biznesowego uznania dla ekipy BGA, bo wpisali się idealnie w krajobraz pandemiczny ;) Liczba kont premium przyjemnie się zwiększy. Przykład idealnej synergii rynkowej luki i firmy, która mrówczą pracą buduje sobie przystępny cenowo i przyjemny dla gracza końcowego monopol. Śledzę z wypiekami na twarzy - póki co grudzień otwiera Thurn & Taxis.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Board Game Arena

Post autor: bobule »

Dzisiaj weszły Welcome to... oraz Welcome to... Nowe las vegas.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Board Game Arena

Post autor: PytonZCatanu »

Fajny ten kalendarz adwentowy, od dwóch dni ani jednej nowej gry 🤦
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Miszon »

Gry są: Flying Piramids i Small Islands.
Tyle że nie uzupełniają w kalendarzu.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Board Game Arena

Post autor: bobule »

Miszon pisze: 05 gru 2020, 14:49 Gry są: Flying Piramids i Small Islands.
Tyle że nie uzupełniają w kalendarzu.
Uzupełniają, ale na stronie głównej (a nie w aktualnościach, gdzie obiecywali, że będą aktualizować ;) ), wystarczy zjechać nieco w dół z prawej strony jest kalendarz adwentowy.
jaromir
Posty: 22
Rejestracja: 08 paź 2016, 17:03
Has thanked: 1 time

Re: Board Game Arena

Post autor: jaromir »

Miszon pisze: 05 gru 2020, 14:49 Gry są: Flying Piramids i Small Islands.
Tyle że nie uzupełniają w kalendarzu.
Small Islands już jest od jakiegoś czasu. W sierpniu grałem na bga
ODPOWIEDZ