Board Game Arena

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Board Game Arena

Post autor: PytonZCatanu »

Obrazek

Ja w szoku!
Catan na BGA!
Awatar użytkownika
dertaz
Posty: 97
Rejestracja: 16 cze 2019, 23:43
Has thanked: 127 times
Been thanked: 7 times

Re: Board Game Arena

Post autor: dertaz »

Serwis BGA bardzo mnie zawiódł. Na wydanie oświadczenia o wydarzeniach w Ukrainie potrzebowali aż 15 dni.

Nie zablokowali dostępu do serwisu dla graczy z rosji i białorusi, a gracze z Ukrainy grać nie mogą i nie mają równego dostępu do serwisu BGA.

Rosjanie nadal grają w BGA z wybranymi flagami swojego kraju, okazując tym samym poparcie dla działań swojego rządu i przeprowadzanych w Ukrainie przez rosje masakr ludności cywilnej. Nie rozumiem dlaczego serwis nie zablokuje możliwości wybrania flagi rosji na czas trwania ataku.

Nie wprowadzono żadnej możliwości indywidualnego zablokowania graczy z białorusi i rosji, nie mam zamiaru grać z tymi nacjami, póki nie wycofają się z Ukrainy.
azazelmo
Posty: 882
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 148 times
Been thanked: 273 times

Re: Board Game Arena

Post autor: azazelmo »

dertaz pisze: 11 mar 2022, 09:43 Serwis BGA bardzo mnie zawiódł. Na wydanie oświadczenia o wydarzeniach w Ukrainie potrzebowali aż 15 dni.

Nie zablokowali dostępu do serwisu dla graczy z rosji i białorusi, a gracze z Ukrainy grać nie mogą i nie mają równego dostępu do serwisu BGA.

Rosjanie nadal grają w BGA z wybranymi flagami swojego kraju, okazując tym samym poparcie dla działań swojego rządu i przeprowadzanych w Ukrainie przez rosje masakr ludności cywilnej. Nie rozumiem dlaczego serwis nie zablokuje możliwości wybrania flagi rosji na czas trwania ataku.

Nie wprowadzono żadnej możliwości indywidualnego zablokowania graczy z białorusi i rosji, nie mam zamiaru grać z tymi nacjami, póki nie wycofają się z Ukrainy.
To się wypisz. Po co się tu wywnętrzasz?
A czemu gracze z Ukrainy nie mają dostępu? Pytam, bo nie wiem.
Awatar użytkownika
dertaz
Posty: 97
Rejestracja: 16 cze 2019, 23:43
Has thanked: 127 times
Been thanked: 7 times

Re: Board Game Arena

Post autor: dertaz »

Od tygodnia gracze którzy piszą o wojnie na Ukrainie, są banowani na BGA. Serwis wprowadza cenzurę jak rząd rosyjski.
Wczoraj jeden z graczy Ukraińskich dostał permanentnego bana za pisanie prawdy o wojnie.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Board Game Arena

Post autor: PytonZCatanu »

dertaz pisze: 17 mar 2022, 10:20 Od tygodnia gracze którzy piszą o wojnie na Ukrainie, są banowani na BGA. Serwis wprowadza cenzurę jak rząd rosyjski.
Wczoraj jeden z graczy Ukraińskich dostał permanentnego bana za pisanie prawdy o wojnie.
Smutne to wszystko. Ja miesiąc temu miałem przygodę (trochę chce pokazać jaką mają politykę):

Zorganizowałem turniej w Kolejowy Szlak. W jednej partii, w której nie brałem osobiście udziału, jeden z graczy nie wykonywał bardzo długo ruchu i przekroczył czas o kilkadziesiąt godzin. Pozostali przy stole nie reagowali, bo tego nie widzieli - to był ostatni ruch w grze i już nie wchodzili na tą partię. Napisałem więc na stronie turnieju, że zauważyłem ten problem i jeśli moja wiadomość przeczyta któryś z graczy grający w tej partii, to żeby skipną ten ruch (inaczej CAŁY turniej nie pójdzie do przodu, bo kolejna kolejka może się odbyć dopiero po tym, jak wszystkie partie się skończą).

DOSTAŁEM UWAGĘ od BGA, ze moja wiadomość jest nie na miejscu, że jeśli zrobię to jeszcze raz to dostanę bana. Wiecie jakie było uzasadnienie? Otóż moja wiadomość była nie na miejscu, bo osobie która przekroczyła czas o kilkadziesiąt godzi i zablokowała cały turniej MOŻE BYĆ PRZYKRO ŻE TAK NAPISAŁEM.

Poprawność polityczna level hard.
azazelmo
Posty: 882
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 148 times
Been thanked: 273 times

Re: Board Game Arena

Post autor: azazelmo »

dertaz pisze: 17 mar 2022, 10:20 Od tygodnia gracze którzy piszą o wojnie na Ukrainie, są banowani na BGA. Serwis wprowadza cenzurę jak rząd rosyjski.
Wczoraj jeden z graczy Ukraińskich dostał permanentnego bana za pisanie prawdy o wojnie.
Hm, ok ale gdzie pisał tę prawdę? Jest tam jakieś dedykowane podforum offtopic, tak jak u nas? Jeśli tak i dostał tam bana to skandal. Ale jeśli pisał na tym takim czacie grupowym gdzie się umawiają ludzie na grę („brakuje nam jednego do Skull, wchodzi ktoś?”), to trochę rozumiem. Zacznij pisać prawdę o wojnie u nas w wątku o okazjach cenowych i zobaczysz co się stanie. Dura lex, sed lex.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Board Game Arena

Post autor: PytonZCatanu »

Z innej beczki:


czy jakiś insajder może zaprosić mnie do testów Tygrysa i Eufratu? :)
Awatar użytkownika
dertaz
Posty: 97
Rejestracja: 16 cze 2019, 23:43
Has thanked: 127 times
Been thanked: 7 times

Re: Board Game Arena

Post autor: dertaz »

azazelmo pisze: 17 mar 2022, 11:15
dertaz pisze: 17 mar 2022, 10:20 Od tygodnia gracze którzy piszą o wojnie na Ukrainie, są banowani na BGA. Serwis wprowadza cenzurę jak rząd rosyjski.
Wczoraj jeden z graczy Ukraińskich dostał permanentnego bana za pisanie prawdy o wojnie.
Hm, ok ale gdzie pisał tę prawdę? Jest tam jakieś dedykowane podforum offtopic, tak jak u nas? Jeśli tak i dostał tam bana to skandal. Ale jeśli pisał na tym takim czacie grupowym gdzie się umawiają ludzie na grę („brakuje nam jednego do Skull, wchodzi ktoś?”), to trochę rozumiem. Zacznij pisać prawdę o wojnie u nas w wątku o okazjach cenowych i zobaczysz co się stanie. Dura lex, sed lex.
Dostał bana za pisanie wiadomości o wojnie na forum w wątku dotyczącym konfliktu w Ukrainie. Wątku założonym przez administratora o tytule "About war in Ukraine".
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Miszon »

Coo???! To jakiś absurd?
To po co zakładali ten temat na forum??
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Fidel-F2
Posty: 313
Rejestracja: 12 gru 2021, 15:21
Has thanked: 129 times
Been thanked: 44 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Fidel-F2 »

dertaz pisze: 17 mar 2022, 10:20 Od tygodnia gracze którzy piszą o wojnie na Ukrainie, są banowani na BGA. Serwis wprowadza cenzurę jak rząd rosyjski.
Wczoraj jeden z graczy Ukraińskich dostał permanentnego bana za pisanie prawdy o wojnie.
dertaz pisze: 17 mar 2022, 11:44 Dostał bana za pisanie wiadomości o wojnie na forum w wątku dotyczącym konfliktu w Ukrainie. Wątku założonym przez administratora o tytule "About war in Ukraine".
Czyli najprawdopodobniej nie wszystko wiesz albo nie wszystko mówisz.
Awatar użytkownika
dertaz
Posty: 97
Rejestracja: 16 cze 2019, 23:43
Has thanked: 127 times
Been thanked: 7 times

Re: Board Game Arena

Post autor: dertaz »

Fidel-F2 pisze: 17 mar 2022, 12:39
dertaz pisze: 17 mar 2022, 10:20 Od tygodnia gracze którzy piszą o wojnie na Ukrainie, są banowani na BGA. Serwis wprowadza cenzurę jak rząd rosyjski.
Wczoraj jeden z graczy Ukraińskich dostał permanentnego bana za pisanie prawdy o wojnie.
dertaz pisze: 17 mar 2022, 11:44 Dostał bana za pisanie wiadomości o wojnie na forum w wątku dotyczącym konfliktu w Ukrainie. Wątku założonym przez administratora o tytule "About war in Ukraine".
Czyli najprawdopodobniej nie wszystko wiesz albo nie wszystko mówisz.
Prawda jest ukrywana. Dziś ten użytkownik (który dostał bana) zalogował się na konto żony/dziewczyny i całą sprawę opisał na forum BGA, normalnie kulturalnie merytorycznie i chronologicznie. Moderacja skasowała jego temat.
Fidel-F2
Posty: 313
Rejestracja: 12 gru 2021, 15:21
Has thanked: 129 times
Been thanked: 44 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Fidel-F2 »

co to niby zmienia?
kuba32
Posty: 325
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 189 times

Re: Board Game Arena

Post autor: kuba32 »

Fidel-F2 pisze: 17 mar 2022, 19:01 co to niby zmienia?
Dla niektórych zmienia bardzo wiele :) szczególnie dla tych, dla których wartość drugiego człowieka coś znaczy, szczególnie w XXI wieku, gdzie już powinniśmy być na tyle dojrzali, żeby patrzeć na rzeczy dalekosiężnie, a nie tylko "tu i teraz", a poza tym to nic ;)
azazelmo
Posty: 882
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 148 times
Been thanked: 273 times

Re: Board Game Arena

Post autor: azazelmo »

Ja też nie wiem, co o tym myśleć. Wszedłem na forum BGA. Nigdy tam wcześniej nie zaglądałem, ale z BGA korzystam często. Są tam w offtopie minimum dwa tematy o wojnie. Jeden wygląda na przeklejki relacji z gazet, ale raczej zachodnich z tego co widziałem, a drugi to taka dyskusja jak u nas w wątku o geopolityce, ale trochę bardziej kulturalna (sorry).
Może kolega opisywał jakąś sytuacje z przeszłości? Np. z dnia wybuchu wojny? Może BGA nie było na bieżąco i kasowało treści jak leci?
Fidel-F2
Posty: 313
Rejestracja: 12 gru 2021, 15:21
Has thanked: 129 times
Been thanked: 44 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Fidel-F2 »

Albo padały teksty niezgodne z prawem i regulaminem typu nawołujące do zabicia kogoś itd., leciały(wycięte - Curiosity) i inne takie tudzież coś w podobie.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2022, 10:38 przez Fidel-F2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Board Game Arena

Post autor: bobule »

W alfie poza sławnym Catanem, są jeszcze Ultimate Railroads (Rosyjskie koleje są od dawna, ale bez dodatkowych map) i Tinners Trail (Cynowy szlak).

Osobiście nie mogę się doczekać aż GWT wejdzie w betę, ta gra jest tak miodna, że aż szok ;)
azazelmo
Posty: 882
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 148 times
Been thanked: 273 times

Re: Board Game Arena

Post autor: azazelmo »

bobule pisze: 10 kwie 2022, 19:59 W alfie poza sławnym Catanem, są jeszcze Ultimate Railroads (Rosyjskie koleje są od dawna, ale bez dodatkowych map) i Tinners Trail (Cynowy szlak).

Osobiście nie mogę się doczekać aż GWT wejdzie w betę, ta gra jest tak miodna, że aż szok ;)
E, chyba Ultimate są conajmniej w Beta, bo pamiętam, że grałem, a żaden ze mnie tester. I to było kilka miesięcy temu. Jeszcze sprawdzę, jak siądę do komputera.
Na GWT też czekam niecierpliwie. Byłbym wdzięczny za wpis tutaj, jak ktoś zauważy, że weszło w Beta.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Board Game Arena

Post autor: PytonZCatanu »

W Alfie pojawił się też Memoir 44. Łezka mi się w oku zakręciła 🙂
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Witchma »

azazelmo pisze: 10 kwie 2022, 20:37 Byłbym wdzięczny za wpis tutaj, jak ktoś zauważy, że weszło w Beta.
Mówisz i masz :D
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Barolek »

Great Western Trail wskoczył właśnie do bety! I to dwie edycje :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Board Game Arena

Post autor: lacki2000 »

Proszę Państwa, oto nowa mocna pozycja na liście gier BGA:
https://boardgamearena.com/gamepanel?game=bloodrage
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Witchma »

Park niedźwiedzi się pojawił w wersji beta.
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Board Game Arena

Post autor: cezaras »

A w Alfie Barrage :D
Na pierwszy rzut oka wygląda zacnie.
Gdyby ktoś chciał spróbować, niech da znać - zaproszę
Kal-El83
Posty: 1136
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 120 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Kal-El83 »

Uszanowanko licznie zgromadzonym 8)
Grywa ktoś na bga ?? Jeżeli są chetni to ja mam ograne póki ci trzy tytuły :roll:
Arnak, Zamki Burgundii i .... serce smoka =)
Narazie testuje i nie mam jeszcze wykupionego abonamentu.
Jeżeli są chętni do zagrania w to lub cos innego (szybko łapie zasady a i ogranych planszówek mam jeszcze kilka) to z chęcią dołączę =)
Nick na gba taki jak i tu.
Z pozdrowieniami !!
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
dannyking
Posty: 145
Rejestracja: 01 lut 2019, 18:59
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Board Game Arena

Post autor: dannyking »

Azazelek pisze: 23 lip 2022, 07:21 Uszanowanko licznie zgromadzonym 8)
Grywa ktoś na bga ?? Jeżeli są chetni to ja mam ograne póki ci trzy tytuły :roll:
Arnak, Zamki Burgundii i .... serce smoka =)
Narazie testuje i nie mam jeszcze wykupionego abonamentu.
Jeżeli są chętni do zagrania w to lub cos innego (szybko łapie zasady a i ogranych planszówek mam jeszcze kilka) to z chęcią dołączę =)
Nick na gba taki jak i tu.
Z pozdrowieniami !!
Witaj! :)

Co prawda nie robiliśmy turniejów z tych tytułów, ale serdecznie zapraszamy do naszej grupy na BGA: https://boardgamearena.com/group?id=10236864

Organizujemy sporo rozgrywek na BGA.

Mamy takie turnieje jak:

- Rozgrywki ONline - turnieje z nagrodami. Są to pierwsze, oficjalne rozgrywki w Polsce. Przed nami nikt nie organizował gier na taką skalę - jesteśmy w tej dziedzinie prekursorem. Ponadto na BGA działamy najdłużej. ( viewtopic.php?f=50&t=74399 )
- Play with Karczma Gier. Jest to świeża seria. W ramach niej, będziemy rozgrywać takie podserie jak:
* European Edition - turnieje zachęcające ludzi do grania w gry planszowe online z całego świata.
* Free Fight - szybkie turnieje, w których gracze mogą poznać ciekawe, aczkolwiek mało popularne tytuły.

W planach mamy jeszcze sporo akcji.

Na tę chwilę, jedną z nich są Mistrzostwa Polski w Carcassonne Online (nieoficjalne). Utworzyliśmy je, ponieważ gracze online zostali pominięci w eliminacjach do oficjalnych Mistrzostw Polski. Będziemy jednak dążyć do tego, aby były one w przyszłości oficjalnymi rozgrywkami.
Pierwsze eliminacje: https://boardgamearena.com/tournament?id=157671
Info na FP: https://www.facebook.com/karczmagier/ph ... 9405044524
Info na Forum Gry Planszowe: viewtopic.php?f=50&t=76336

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, lub być na bieżąco, polajkuj nasz FP: https://www.facebook.com/karczmagier
ODPOWIEDZ