[Gliwice] Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

GOOR pisze: może turniej w Santy Anno? Tak aby ustalić raz na zawsze kto jest Kapitanem w Gliwicach? :twisted:
Coz - jutro zaczynamy cwiczyc w Krakowie. Na Pionku proponuje turniej o miano kapitana poludniowej Polski. A zeby nie przesadzac - Slaska i Malopolski:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

Folko zapodał właśnie pomysł cobyśmy do Was (do Kredensu) zawitali w przyszły poniedziałek. Pomysł bardzo przypadl mi do gustu ale mam pytanie - czy tam wszyscy "herzlich wilkommen" są ? ;-) Jeśli tak, to o której możemy się zjawić i ewentualnie jak najlepiej dojechać do Kredensu od strony Rybnika.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

:D Myślałem że jedziemy razem... :D bo ja wiem gdzie jest kredens, byłem tam... i wiem że wszyscy mile są witani ;-)
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Hmmm no to moze te wpadne, w koncu taka okazja nieczesto sie zdarza ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
trzewik

Post autor: trzewik »

Tak, wszyscy są Herzlich wilkommen :)
Zaczynamy od 16tej, gramy do 20tej. Czasem dłużej :)
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

No widzisz Folko bo to przez to, że ty taki oszczędny w słowa jesteś ;) Tego już nie dodałeś, ze wiesz co, gdzie i jak :-)
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

No to ja miałbym jeszcze jedno pytanie - czy możliwym jest rozegranie partyjki Banga ? Ciekawym bardzo a nie miałem okazji jeszcze postrzelać . Z kolei od zakupu powstrzymuje mnie minimalna liczba graczy. A tak zagram i będzie wszystko jasne ;-)
Ja ze swojej strony mógłbym przywieźć Celticę, Medici, Amazonas, Drachendeltę i to chyba styknie ;-)
trzewik

Post autor: trzewik »

W Banga! na pewno zagrasz na Pionku. Czy uda się w Kredensie to nie wiem, bo ja tą grę mam i mogę ją nawet przynieść, ale mam ją w wersji angielskiej, reguły czytałem dwa razy, zagrałem, nie spodobało mi się i gra powędrowała na półkę, więć mogę Banga! do Kredensu przynieść, ale nie będę raczej potrafił nauczyć w niego grać.

No chyba że się bardzo poświęcę i przeczytam jeszcze raz te reguły ;)
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

No w sumie faktycznie już tylko chwila do Pionka. Czyli nic na siłę. Mogę spokojnie poczekać jeszcze te kilka dni :-)
Tak tylko spytałem, bo a nóż szczela ;-) się u Was do szeryfa.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Jak tak patrze to termin kolejnego Pionka znow mi nie pasuje :( Troche nie fajnie robic w dlugi weekend taka impreze bo czesc ludzi moze wyjezdzac :<

No, ale kto wie - przynajmniej w ten poniedzialek sprobuje wpasc ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
GOOR
Posty: 75
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:52
Lokalizacja: Knurów

Post autor: GOOR »

Tak dla zachowania ciągłości informacji co do poniedziałkowych spotkań.

Poniedzialek, 14 maja - spotkanie oraz turniej Neuroshimy HEX.

Zwyciężył Multidej, a autor tych słów odpadł w eliminacjach... pokonany przez Tiju. Muszę tu dodać, że to nie była wina złego dowodzenia. Po prostu żołnierze mojej armii nie wykazali dostatecznej woli walki... :twisted:

Sromotną porażkę w turnieju odbiłem sobie w Mall of horror zwyciężając z pełną obsadą we wspaniałym stylu :wink:

To tyle.[/i]
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

No i wczoraj w Kredensie było pięknie :-) Dzięki wszystkim współgraczom i współtwarzyszom ;-) za tak owocny i pasjonujący wieczór - 4 gry (Palazzo, Drachendelta, Medici i Celtica) w ciągu 3 i pół godziny to całkiem dobry wynik i gdyby nie fatalne polskie drogi (już nawet nie odległość a tylko czas jaki zajmuje przejechanie tych 55km :-/ ) to byłbym stałym bywalcem spotkań w Kredensie. Co nie oznacza, że nie pojawimy się jeszcze kiedyś.
Do następnego, w takim bądź razie.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Spotkanie (mimo, ze bylem na nim dosc krotko) bylo bardzo sympatyczne. Zagralem w dwa nowe tytuly (przy okazji - czy ktos moze napisac jak nazywa sie ta gra z Losiami i ile orietacyjnie kosztuje za nasza zachodnia granica?) takze narzekac nie moge :)

A no i przywiozlem ze soba Glika :)

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
trzewik

Post autor: trzewik »

Łosie to ELCHFEST :)
Dziubdziuby
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2007, 15:27
Lokalizacja: Zabrze

Witamy

Post autor: Dziubdziuby »

Chcielibysmy powitac wszystkich forumowiczow. Jestesmy malzenstwem z Zabrza, ktore lubi grac w gry planszowe, a niestety brakuje nam wspolgraczy. Liczymy, ze zacni forumowicze pomoga nam rozwiazac nasz problem.
Jestesmy szczesliwymi posiadaczami nastepujących gier:
Cytadela, Anno 1503, Blue mooncity,Bohnanza( z rozszerzeniami), Petersburg, ticket to ride, razzia. oczywiście chętnie zagramy w inne gry, ktorych jeszcze nie znamy. Pozdrowienia.
trzewik

Post autor: trzewik »

No nie ma co tu dużo debatować - przybywajcie do Kredensu, w kazdy poniedziałek od godz. 16tej oraz na III gliwickie spotkania z grami, czyli Pionka, 9 czerwca od 9 do 21.

It is as simple as that :>
Dziubdziuby
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2007, 15:27
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Dziubdziuby »

Dzieki za zaproszenie, postaramy sie wpasc jak najszybciej. Napiszcie prosimy Was, na jakiej ulicy jest Kredens? Centrum Gliwic znamy, ale tej knajpki niestety nie:)
pozdrawiamy
trzewik

Post autor: trzewik »

ul. Średnia.
trzewik

Post autor: trzewik »

Dawno nic nie pisałem co tam słychać w Kredensie. A słychać dziwnie, bo coś nam się ostatnio frekwencja obniżyła. Upał, czy co...

W ramach walki z obniżoną frekwencją świętujemy jednak występy gościnne, w zeszły poniedziałek Folko, Tomek i Al z Wodzisławia, w tym tygodniu Paweł z Kędzierzyna. Kto pojawi się next week?

Ten poniedziałek był o tyle ciekawy - dla mnie - że przytachałem aż 3 nowe gry. Zbliża się Pionek i czas uczyć się grać w planszówki, które kurzą mi się na półkach, a w które na Pionku ludzie może chcieli by zagrać. Tak więc padło na:

Konig der Diebe (Król złodzieji), czyli jedna ze starszych gier Faiduttiego, Pompei (Pompeje), czyli wcale nie taka stara produkcja tego pana co stworzył Carcassonne oraz Odyseusz czyli gra pana Eckhardta, którego to pana skądś kojarzę, ale nie miałem jeszcze czasu sprawdzić skąd go kojarzę.

Wpierw zagraliśmy w 4 osoby w Pompeje (wygrałem, ha!), potem w 6 zagraliśmy w Konig der Diebe. Potem dotarła Ola z Jola, i zaczęły sobie grać w Pompeje. A potem zaczęły grać w Carcassonne. Więc my wyciągnęliśmy Mall of Horror. Następnie podzieliliśmy się i jedna ekipa grała w Key Largo (nie przypadło im do gustu, nie mam pojęcia dlaczego, być może źle grali), a my zagraliśmy w Odyseusza, a ponieważ gra jest szybka i miła, to zagraliśmy w niego i drugi raz, a potem i trzeci.
Drugi stolik w tym czasie ponownie biegał po pompejach.


Było fajnie. Za tydzień kolejne nowe gry. A potem odliczamy do Pionka.
Awatar użytkownika
GOOR
Posty: 75
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:52
Lokalizacja: Knurów

Post autor: GOOR »

A mnie znów nie bedzie... :( Ten chol#@$!%^ remont wciąż się przedłuża...

Wszystkim życzę przyjemnej zabawy
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Ja juz nie przyjade, bo mnie nie wymieniles <foch> :P
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Dziubdziuby
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2007, 15:27
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Dziubdziuby »

Hej
dzięki Trzewikowi za info o ulicy. czy Wy tylko w poniedziałki sie spotykacie?, bo nam na razie koszmarnie nie pasują 2 najbliższe, a chcielibyśmy bardzo wpaść do Was:) a może jakieś spotkanka są gdzieś jeszcze, w Zabrzu może? pozdrawiamy
trzewik

Post autor: trzewik »

W ramach cyklu: "Gościnnie w Kredensie" w tym tygodniu Bogas!

Najwyraźniej Folko (z resztą ekipy i... Avantarem :wink: ) uskutecznił nową Kredensową tradycję, czyli gość w dom!

Tradycja jest miła, bo raz, że goście to fajna sprawa, a dwa, że Bogas przywiózł Robbo Rally, na którą to grę od daaaawna ostrzę sobie zęby, ale zawsze braknie mi nieco funduszy... Wreszcie mogłem w nią zagrać!

Cóż, gra jest cudowna, dokładnie taka, jak oczekiwałem, taka, jak podejrzewałem, zwariowana, wesoła, nieprzewidywalna. No, przynajmniej, gdy ja steruje robotem.

Oprócz tego na stół trafiły Genesis (Reiner Knizia i mamuty), Blue Moon City (Reiner Knizia i smoki), Markt von Alturien (Wolfgang Kramer i przekupki), Kablamoo (szewdzka gra o rosyjskiej ruletce), Elfenland (Alan Moor i dziki). A także Carcassonne...

W Elfenland było fajnie, bo grupa Kredensiarzy próbowała mi wytłumaczyć reguły (bo nie znałem) oraz Bogas próbował mi wytłumaczyć reguły (bo nie znałem), rzecz w tym, że wersja Bogasa różniła się od wersji gliwickiej.

Śmiechu było co nie mia ra.

Gapiostwem (żeby nie powiedzieć głupotą) nokautowałem wszystkich uczestników. Mieli anielską do mnie cierpliwość, za co dziękuję. Elfenland jest bardzo fajny i wcale nie jest podobny do TtR, jak mi wmawiano onegdaj.

Widzimy się w sobotę. Na Pionku. Ha!
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2791
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Post autor: bogas »

Pozazdrościłem Alowi i Folko ich ostatniej wizyty w Kredensie i sam postanowiłem się przekonać jak to jest.
A jest rewelacyjnie!
Ekipa niezwykle sympatyczna i wyrozumiała (nie dość, że dali się przekonać do "moich" zasad Elfenlanda to jeszcze dali się ograć :wink: ).
Taaa, Elfenland :lol:
Jak dotarłem do domu od razu dopadłem do mojego Enfenlanda i instrukcji w bliższym memu umysłowi języku i okazało się oczywiście, że prawda leży gdzieś pośrodku :P Generalnie popełniliśmy we wczorajszej grze bardzo drobne uchybienia, które bardzo, ale to bardzo minimalnie wpływają na grę, a ich pominięcie nikogo nie forowało. Ale ubaw był po pachy (głównie za sprawą Trzewika, który już o tym wspomniał).
Do listy zagranych tytułów należy dorzucić jeszcze Pompeje, w które miałem okazję zagrać z Multidejem i Michałem (przegrałem z kretesem pochłonięty przez zewsząd płynącą lawę). Gra bardzo fajna i jak nadarzy się okazja chętnie w nią znowu zagram. Podobnie ma się sprawa z Blue Moon City, chociaż przyznaję się bez bicia, że na gry Pana Knizii nie zawsze mam ochotę. Tak więc Blue Moon był podwójnie miłym zaskoczeniem.
Jeszcze raz wielkie dzięki za gościnę i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś Was odwiedzę.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

trzewik pisze:Najwyraźniej Folko (z resztą ekipy i... Avantarem :wink: ) uskutecznił nową Kredensową tradycję, czyli gość w dom!
No! Masz szczescie :P
Gór mi mało i trzeba mi więcej
ODPOWIEDZ