Gra z figurkami na 4 graczy.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Rafal Maj
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2012, 11:50

Gra z figurkami na 4 graczy.

Post autor: Rafal Maj »

Hej,

Chciałbym kupić grę z figurkami (stworki, statki, samolociki itp), na 4 graczy (kooperacyjną lub nie). Moje typy to Gears of War i D&D Castle Ravenloft, ale nawet nie patrzyłem na inne, wiec proszę o propozycje, porady co warto czego nie.

Grałem już w Chaos in the Old World, gra mnie się strasznie podoba klimatem, niestety moim znajomym nie przypadła do gustu, gra jest słabo zbalansowana (Khornem gra się zdecydowanie najłatwiej). O wiele lepiej grało nam się w Ankh Morpork.
Graliśmy tez w Posiadłość Szaleństwa. Gra jest bardzo dobra, chociaż niektóre scenariusze są dziwnie rozkminione i czasami brakuje im balansu. Boli czas przygotowania do gry - jest niestety długi. Klimat, rozwiązywanie zagadek, zdobywanie kluczy - te elementy są super - po prostu gracze nie skupiają się wyłącznie ma mordowaniu.
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: Gra z figurkami na 4 graczy.

Post autor: tysma »

Proponuje przyjrzeć się grze Cyclades (cyklady), duża ilość figurek- figurki każdego z graczy mają inny wygląd.
I chodzi najlepiej właśnie na 4 graczy.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra z figurkami na 4 graczy.

Post autor: schizofretka »

Runewars!
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Gra z figurkami na 4 graczy.

Post autor: Olgierdd »

Również polecam Cyklady, gra dobrze chodzi w każdej konfiguracji, ale najlepiej na 4-5.

Nie stawiajcie kreski na Chaosie w Starym Świecie, gra jest dość dobrze zbalansowana. Khorne tylko na początku wydaje się być najłatwiejszy, gdy inni jeszcze nie bardzo wiedzą jak się przed nim bronić.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Gra z figurkami na 4 graczy.

Post autor: Zet »

schizofretka pisze:Runewars!
Podpisuję się pod tym tysiąc razy!
Chaos jest całkiem ok, ale wydaje mi się, że gdybym nie był fanem świata Warhammera, to bym tę grę już sprzedał. Rozgrywka w Runewars wydaje mi się płynniejsza, mam ochotę powiedzieć mniej chaotyczna :lol:
tysma pisze:Proponuje przyjrzeć się grze Cyclades (cyklady), duża ilość figurek- figurki każdego z graczy mają inny wygląd.
I chodzi najlepiej właśnie na 4 graczy.
NIENAWIDZĘ grać w Cyclades kiedy nie mam do wyboru wszystkich bogów co turę. A wszystkich bogów mam do wyboru jedynie przy 5 graczach.
Awatar użytkownika
Nagmar
Posty: 51
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra z figurkami na 4 graczy.

Post autor: Nagmar »

Gra z figurkami, dobrze działająca na 4 graczy to Ghost Stories.
W środku jest 14 figurek(4 taoistów, 2 buddów, 8 duchów) + miłe dla oka karty i żetony.
Mhrok
Posty: 50
Rejestracja: 16 lut 2010, 17:12
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Gra z figurkami na 4 graczy.

Post autor: Mhrok »

Również polecam Runewarsa, najlepiej z dodatkiem, ale proponuję na początku grac w samą podstawkę, by mnogośc zasad Was nie przytłoczyła. Świetna gra :)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra z figurkami na 4 graczy.

Post autor: Pierzasty »

A ja odradzam Gears of War. Chyba że ktoś lubi samemu poprawiać grę.
Tak samo Posiadłość Szaleństwa (a nawet gorzej, bo GOW przynajmniej działa, choć niezgrabnie).
Za to bardzo polecam Descenta.
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Gra z figurkami na 4 graczy.

Post autor: Tolis »

W CiTOW podczas wybierania boga robimy wpierw tak:
1) losujemy kolejnosc graczy
2) Wedlug kolejnosci kazdy deklaruje ile punktow mocy (z pierwszej tury) posiweca aby wziasc konkretnego boga
Punkt drugi powtarzamy tak dlugo az kazdy z graczy wybierze innego boga.
W pierwszej turze kazdy traci tyle punktow mocy za ile wylicytowal swojego boga, jesli wszyscy uwazacie ze Khorne jest za silny, to taka licytacja moze spowodowac ze w 1 turze bedzie w zasadzie z jednym demonem na planszy, co moze go mocno oslabic.

Z innych gier rowniez polecam Runewars.
Awatar użytkownika
Beti
Posty: 238
Rejestracja: 14 cze 2010, 09:48
Lokalizacja: Chorzów miasto jedno na sto

Re: Gra z figurkami na 4 graczy.

Post autor: Beti »

Zdecydowanie Descent,
zwłaszcza że niedługo wyjdzie 2ed PL.
Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie.
Trzeba zabrać świniom koryto.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra z figurkami na 4 graczy.

Post autor: Pierzasty »

Skoro podobały Ci się układanki itp. z PŚ, to poczekaj na drugą edycję Descenta (choć po polsku to pewnie za jakiś rok :roll:). Ma być bardziej skierowana w stronę kampanii, scenariuszy itp., a nie tylko hack&slashu.
Tyrogus
Posty: 54
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra z figurkami na 4 graczy.

Post autor: Tyrogus »

Pierzasty pisze:Skoro podobały Ci się układanki itp. z PŚ, to poczekaj na drugą edycję Descenta (choć po polsku to pewnie za jakiś rok :roll:).
Galakta przewiduje wydanie Descenta po polsku w trzecim kwartale tego roku.
Rafal Maj
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2012, 11:50

Re: Gra z figurkami na 4 graczy.

Post autor: Rafal Maj »

Kolega ma Cyklady. Grałem, fajna gra. Ale chyba potzrebuje czegos jak chodzenie po podziemiach, korytarzach, zbieranie expa, levele, skile, skarby.
Descent i Runewars wydaja sie byc ciekawe. Postaram sie w to zagrac przed zakupem.
ODPOWIEDZ