1984: Animal Farm

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

1984: Animal Farm

Post autor: Żucho »

Dziś oficjalnie odkrywamy pierwsze karty w sprawie tegorocznej kuźniowej premiery Essen. Będzie to gra zatytułowana 1984: Animal Farm, stworzona przez zespół odpowiedzialny za Kingpina i Alcatraz - Krzysztofa Cywickiego, Rafała Cywickiego i Krzysztofa Hanusza. Tytuł ma już swój profil na BGG, który będzie systematycznie aktualizowany przez wydawnictwo - http://boardgamegeek.com/boardgame/1249 ... nimal-farm

A więcej info po polsku znajdziecie tutaj - http://main.kuzniagier.com/page/2012/05 ... -zapowiedz
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: KubaP »

Brzmi bardzo, bardzo ciekawie! Premiera na Essen, czy będą wcześniej jakieś testy, sneak peeki i inne tego typu fajności?
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: Matio.K »

Od razu skojarzyła mi się gra Chicken Cesar ;)

http://www.youtube.com/watch?v=6TwzO9w1lkQ
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: Żucho »

KubaP pisze:Brzmi bardzo, bardzo ciekawie! Premiera na Essen, czy będą wcześniej jakieś testy, sneak peeki i inne tego typu fajności?
Premiera na Essen, ale oczywiście część ilustracji i instrukcja będą udostępnione wcześniej. Tzn. zaczniemy je regularnie udostępniać już w niedalekiej przyszłości :D co do testów, to najlepiej zapytać u źródła, czyli autorów gry - często bywają w krakowskiej knajpie Artefakt na cotygodniowych Wtorkach z Planszówkami. Tam na pewno będzie szansa przedpremierowo zagrać w Animal Farm, jak i w Alcatraz z dodatkiem. A gdy gra osiągnie już swój ostateczny kształt, na pewno prototyp będzie prezentowany na konwentach, na których będzie obecna ekipa Kuźni.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: KubaP »

Cholera, do Krakowa daleko. Ale czego się nie robi :)
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: Żucho »

Rafał i Krzysiek są zarejestrowani na tym forum (nicki chomoon i Yamada Hanushi). Najlepiej napisz do nich po prostu :wink:
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: Matio.K »

Animal Farm najwyraźniej zainteresowało społeczność graczy swoją niecodzienną tematyką, bo jest trzecie na liście BGG najgorętszych: http://www.boardtime.pl/2012/05/1984-an ... e-bgg.html
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: Żucho »

Są pierwsze zdjęcia z rozgrywek na prototypie Animal Farm: http://boardgamegeek.com/images/thing/1 ... nimal-farm
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: Żucho »

Od razu przepraszam za dwa posty bezpośrednio pod sobą, ale od ostatniego minęło już 2,5 miesiąca, więc można trochę odświeżyć temat, zwłaszcza że nius chyba ciekawy :wink: na BGG pojawiły się ostatnio:

- pierwsza przykładowa grafika z gry, autorstwa Igora Myszkiewicza - http://boardgamegeek.com/image/1407753/1984-animal-farm
- robocza wersja instrukcji (jeszcze sprzed korekty i z "proxowymi" grafikami z prototypu) - http://boardgamegeek.com/filepage/81876 ... st-version
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: Kolejarz »

Już wcześniej zauważyłem na BGG i przeczytałem, przyznaję, że trochę po łebkach. Wygląda ciekawie, mam nadzieję na zachęcającą oprawę graficzną (Pandao całkiem spoko, ale chodzi o ogólny design, a nie tylko ilustracje). Widać, że przewodnim motywem mają być krótkie sojusze i negocjacje do nich prowadzące. Tutaj akurat nie podoba mi się nachalność instrukcji, która stwierdza, że te negocjacje to taki ważny element i są w zasadzie główną częścią gry. To tak naprawdę zależy od grupy. Po Alcatraz wiem, że nie wszystkie "proroctwa" z instrukcji zawsze się sprawdzają, a to wcale nie musi oznaczać, że gra nie podeszła. Po prostu niektórzy wolą własną drogę.
Yamada Hanushi
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2009, 11:48

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: Yamada Hanushi »

@Kolejarz

Dzięki za uwagi. Masz rację, że nie da się zmusić graczy do grania w określony sposób. W tym przypadku nie da się zmusić ludzi żeby negocjowali - po prostu część graczy nie lubi negocjować lub tego nie potrafi, lub nie widzi w tym nic zabawnego. Wydaje mi się, że wszystko zależy od gracza jego osobowości, stylu gry i preferencji. Informacja w instrukcji jest tylko naszą opinią w jaki sposób, naszym zdaniem, czerpać największą przyjemność z gry tylko tyle :)
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2012, 20:27 przez Yamada Hanushi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: KubaP »

Cy na Rzuć Kostką albo Kotle będzie można potestować?
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: Kolejarz »

W zasadzie instrukcja to też kwestia preferencji. Ja wolę bardziej techniczne, gdzie po prostu spisane są zasady. O takim sposobie na grę poczytać można w dziennikach projektanta i innych materiałach promocyjnych. :) Albo z recenzji, które rzeczywiście ocenią dla jakiego typu gracza i do jakiej sytuacji najlepiej nadaje się produkt.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: Matio.K »

Pojawił się pamiętnik z prac nad grą: http://www.boardtime.pl/2012/09/z-pamie ... nimal.html
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Rudolph
Posty: 99
Rejestracja: 13 maja 2011, 19:56
Lokalizacja: Rybnik/Zabrze

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: Rudolph »

Odkopuje temat ;)

Kiedy będzie dostępna instrukcja?

Jestem ciekaw opinii ludzi grających w prototyp tej gry. Czy jest to GoT w wersji "light" w który idzie zagrać dużo szybciej niż 5 godzin?
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: Kolejarz »

Jest już dostępna na BGG instrukcja po angielsku. Moim zdaniem nie ma za wiele wspólnego z GoT.
Generalnie w grze w kółko zdobywamy kontrolę nad obszarami, obszary rozliczane są po kolei (wielokrotnie), ten kto ma najwięcej dostaje punkty. Główny twist to rzeczywiście krótkie sojusze, ale zupełnie inne niż w GoT. Po prostu możesz się dogadać i wspólnie z innym graczem mieć większość w danym terytorium - bardziej polityka, niż strategia, przede wszystkim każdy zyskuje, inaczej się nie zgodzi. W GoT układasz się przeciwko innym, a tu dla własnych korzyści.
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: Żucho »

Instrukcja angielska w dość roboczej wersji jest do pobrania tu: http://boardgamegeek.com/filepage/81876 ... st-version

Właśnie skończyliśmy prace nad poprawkami do niej i wkrótce opublikujemy wersje ostateczne w obu językach. W międzyczasie galeria gry na BGG powiększyła się o parę rysunków: http://boardgamegeek.com/images/thing/1 ... nimal-farm
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: KubaP »

Będziecie na Kotle z prototypem?
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: Żucho »

Na Kotle będziemy na pewno.
Czy będzie można też zagrać w 1984 - możliwe, ale nie mogę obiecać :wink:
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: KubaP »

Żucho pisze:Na Kotle będziemy na pewno.
Czy będzie można też zagrać w 1984 - możliwe, ale nie mogę obiecać :wink:
Ooooo nie, nie, nie, nie! Tak to nie ma! :) Znajdę Was! :D
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: Żucho »

Okej, okej, potwierdzam informację :D
- tak, będziemy na Kotle.
- tak, będzie można zagrać na Kotle w prototyp 1984.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: KubaP »

Żucho pisze:Okej, okej, potwierdzam informację :D
- tak, będziemy na Kotle.
- tak, będzie można zagrać na Kotle w prototyp 1984.
Pierwszy! Gdzie, o której i w ogóle?
A propos instrukcji - zapewne the box contains a board as well :)
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: Figas »

Kurcze ciekawi mnie ta gra niemiłosiernie. Szczególnie temacik. Czyżby rok 1984 był tuż za rogiem?
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: staszek »

Byłem,zagrałem w prototyp-nie jestem oczarowany,ale nie miałem być właściwie.
Gra jest ok-pewnie jak zagram w finalną wersję spodoba mi się bardziej-nie podoba mi się to,że można się dogadywać ot tak sobie, i powiedzmy gracz,którego trochę mniej lubimy, ma po prostu przesrane-ale może tak ma być ;)
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: 1984: Animal Farm

Post autor: Żucho »

Gry złożone, już się drukują, a tymczasem wczoraj na GF pokazała się ostateczna wersja grafiki z okładki - http://www.gamesfanatic.pl/2012/10/09/g ... ntarza-56/
Gra jest ok-pewnie jak zagram w finalną wersję spodoba mi się bardziej-nie podoba mi się to,że można się dogadywać ot tak sobie, i powiedzmy gracz,którego trochę mniej lubimy, ma po prostu przesrane-ale może tak ma być
No na pewno nie jest to tytuł dla każdego gracza. Negocjowanie ze sobą, dogadywanie się, tworzenie i łamanie sojuszy to jest esencja Animal Farm. Gra chyba jest jeszcze bardziej "wredna" niż Alcatraz, ale taki był jej zamysł :D
ODPOWIEDZ