Strategia dla 5 osób z dużą dawką knucia

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Komogr
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2012, 19:51

Strategia dla 5 osób z dużą dawką knucia

Post autor: Komogr »

Poszukuję złożonej strategii dla 5 osób. Najlepiej, żeby było dużo blefu, knucia, kłamstw, intryg itd. Po długim researchu uznałem, że najlepsze będą Gra o Tron i Szogun, ale niestety nie ma ich w sprzedaży. Poziom zaangażowania emocjonalnego i negatywnej interakcji z Battlestar Galactica mile widziany.

Przeglądałem już fora i poza wymienionym GoTem i Szogunem jakoś nic nie pasuje tak idealnie. Macie jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Strategia dla 5 osób z dużą dawką knucia

Post autor: Zet »

Rex: Final Days of an Empire - słyszałem opinie, że na 5 też działa, choć to gra zrobiona tak naprawdę dla 6 osób. Sam zastanawiam się nad kupnem od dłuższego czasu, więc jeśli ktoś tutaj to dodatkowo poleci, lub odradzi, to chętnie skorzystam z sugestii ;)
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Strategia dla 5 osób z dużą dawką knucia

Post autor: szmajchel »

Może Imperial albo Here i Stand?
Awatar użytkownika
kemotix
Posty: 111
Rejestracja: 23 lut 2011, 20:14
Lokalizacja: Bydgoszcz / Poznań / Toruń

Re: Strategia dla 5 osób z dużą dawką knucia

Post autor: kemotix »

Shogun jest do ustrzelenia :)

Na allegro się co jakiś czas pojawiają oferty.
http://allegro.pl/shogun-bcm-i2435046233.html - ta aktualna
http://allegro.pl/shogun-szogun-i2440986568.html - wczoraj wystawiona, po kilku godzinach poszła ;)

Ja 2 tygodnie temu za 200zł kupiłem nowe wydanie Wallensteina :)
Wcześniej czaiłem się na Shoguna, ale licytacje zawsze przebijały moje maksimum, które chciałem przeznaczyć...
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Strategia dla 5 osób z dużą dawką knucia

Post autor: Vincent »

Warrior Knights?
Komogr
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2012, 19:51

Re: Strategia dla 5 osób z dużą dawką knucia

Post autor: Komogr »

REX- wart rozważenia, chociaż polskie wydanie byłoby dodatkowym atutem, zwłaszcza przy zakupach za ok. 200 zł.
Imperial- jak wyżej, chociaż też warte odnotowania
Here I Stand- i to byłby zdecydowany strzał w dziesiątkę (renesans i intrygi, mniam) gdyby nie zniechęcające proporcje wykonanie/cena.
Warrior Knights- troszkę negatywnych opinii słyszałem. Grał ktoś i może polecić?

W sumie nie jesteśmy jakoś bardzo do strategii przywiązani, ale pomyślałem, że po wielu rozgrywkach w Battlestara przydałaby się odmiana od kooperacji.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Strategia dla 5 osób z dużą dawką knucia

Post autor: adikom5777 »

Rex bedzie wydany w tym roku po polsku przez Galakte
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Strategia dla 5 osób z dużą dawką knucia

Post autor: mig »

Komogr pisze: Here I Stand- i to byłby zdecydowany strzał w dziesiątkę (renesans i intrygi, mniam) gdyby nie zniechęcające proporcje wykonanie/cena.
czasem trafiają się używki w nienajgorszej cenie. może nawet coś jest obecnie. warto przejrzeć dział ofert prywatnych lub giełdę na forum strategie...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Strategia dla 5 osób z dużą dawką knucia

Post autor: schizofretka »

Szogun jest rewelacyjną grą, ale nie ma tam specjalnie knucia i intryg. W całej grze wykonasz maksymalnie 6 ataków, zwykle mniej. To optymalizacja rozkazów, próba przewidzenia co zrobią inni. Można dostać Wallensteina - ta sama gra, tylko osadzona w wojnie 30-letniej i od razu z dwoma (niedużymi) dodatkami. Polecam obie, choć to niekoniecznie to, czego szukasz.

Knucie i Intrygi to GOT! Jeśli będziecie mieli regularnie 6 osób by grać (no, w ostateczności na 5, jak ktoś się nie stawi), to w gatunku knucia i intryg nie ma lepszej gry! Jeśli jeszcze czytaliście sagę lub oglądaliście serial, klimat jest niesamowity. Można dostać używki często na forum, a w wersji angielskiej gra jest chyba dostępna.

W Rexa nie grałem, grałem w Diunę (pierwowzór) i ok, dla fanów Herberta klimat olbrzymi (zaraz, zapomniałem, że Rex nie ma klimatu :(), ale czuć, że wydali ją w latach siedemdziesiątych. Współczesne gry są lepsze.

Mare Nostrum - lekka i relatywnie szybka gra cywilizacyjna, w kategorii wieloosobówek euro wojennych jedna z lepszych.

No i na koniec: jeśli nie przeraża was perspektywa 12h gry (przynajmniej na początku), to Twilight Imperium 3ed!
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: Strategia dla 5 osób z dużą dawką knucia

Post autor: kaimada »

REX jest świetny ale tylko na 6 osób.
Mare Nostrum również fajne ale od 5.

W TI to my grywamy na 8 i zajmuje nam 7-8h. W 6 jest 6h. Generalnie ilość godzin = ilości graczy. Tylko, że TI jak już to tylko z dodatkiem.
ODPOWIEDZ