The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: alpha »

warlock pisze: 26 maja 2020, 15:55 ...
Wszystko to rozumiem i zgadzam się, ale dalej nie wiem gdzie w instrukcji jest zabronione przydzielanie kogoś poza Krokiem 2.
Jest wyraźny zakaz bicia tego samego wroga tą samą postacią, a nie ma wyraźnego zakazu ponownego przydzielania do wyprawy :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: donmakaron »

Postać albo jest przydzielona do wyprawy albo nie jest. Jeśli się ją przydzieli do wyprawy i przygotuje, to nadal jest przydzielona do wyprawy. Ponowne przydzielenie nic by nie dało, bo postać nie daje do wyprawy tyle ile ma woli razy tyle ile razy została przydzielona, tylko jeśli jest przydzielona to daje swoją wolę do wyprawy, a jeśli nie jest to nie daje.

Z atakowaniem wroga, to instrukcja mówi prosto - każdy gracz może zadeklarować przeciwko każdemu przeciwnikowi jeden atak, do takiego ataku można zadeklarować jako atakujących jedną lub więcej postaci. I ponownie - albo postać jest zadeklarowana jako atakujący albo nie jest. Jak jest to zada obrażenia równe swojemu atakowi (a nie zada obrażenia równe wartości siły ataku pomnożonej przez ilość razy jaką została zadeklarowana). Po tym nie można już ponownie zaatakować tego samego wroga w tej rundzie (chyba że za pomocą efektów kart).

Efektywnie nie da się iść jedną postacią więcej niż raz na wyprawę w jednej rundzie i nie da się w ramach jednego ataku zadeklarować tej samej postaci jako atakującej więcej niż raz.

Edit: Poza tym gra byłaby popsuta jakby się dało tak robić, bez problemu szło by złożyć deck, który questowałby za kosmiczne ilości woli i przechodził wszystkie etapy scenariusza na raz. Eowina z Nieoczekiwaną Odwagą mogłaby bez problemu leciałaby za dychę albo tuzin co turę. Podobnie Aragorn z dodatkami.
picollo
Posty: 26
Rejestracja: 20 gru 2018, 15:46
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: picollo »

alpha pisze: 26 maja 2020, 16:14
warlock pisze: 26 maja 2020, 15:55 ...
Wszystko to rozumiem i zgadzam się, ale dalej nie wiem gdzie w instrukcji jest zabronione przydzielanie kogoś poza Krokiem 2.
Jest wyraźny zakaz bicia tego samego wroga tą samą postacią, a nie ma wyraźnego zakazu ponownego przydzielania do wyprawy :)
To spróbujmy się pobawić inaczej, i załóżmy, że możesz dodać jedną postać tyle razy ile się podoba.
Bierzesz tą kartę:
https://ringsdb.com/card/04107
Doczepiasz do tego ziomka:
https://ringsdb.com/card/04101

I brawo, złamałeś grę, nie wyczerpuje się żeby go dodać do wyprawy, mogę go dodać więcej niż raz, dodałem go milion razy, wygrałem grę.

Reductio ad absurdum wystarczy?
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: alpha »

donmakaron pisze: 26 maja 2020, 16:18 Postać albo jest przydzielona do wyprawy albo nie jest. Jeśli się ją przydzieli do wyprawy i przygotuje, to nadal jest przydzielona do wyprawy. Ponowne przydzielenie nic by nie dało, bo postać nie daje do wyprawy tyle ile ma woli razy tyle ile razy została przydzielona, tylko jeśli jest przydzielona to daje swoją wolę do wyprawy, a jeśli nie jest to nie daje.
Ach, o to chodzi :)
Źle w takim razie odebrałem pytanie. Jasne jest, że przydzielenie podwójnie 2 razy do wyprawy, żeby dał podwójną ilość punktów siły woli, nie jest możliwe :)

Chodziło mi o to, że jakaś nowo odkryta karta spotkań wycofa mi postać z wyprawy (postać pozostaje wyczerpana), i to spowoduje, że ta postać nie daje swoich punktów siły woli.
Wtedy w okienku akcji po kroku 2, a jeszcze przed krokiem 3 (podliczeniem wyprawy) można przygotować taką postać i przydzielić ją po raz drugi żeby dała jednak te swoje punkty do wyprawy.
Dobrze myślę? Da się tak zrobić, czy nie?
picollo pisze: 26 maja 2020, 16:29 I brawo, złamałeś grę, nie wyczerpuje się żeby go dodać do wyprawy, mogę go dodać więcej niż raz, dodałem go milion razy, wygrałem grę.
Reductio ad absurdum wystarczy?
Tak jak właśnie wspomniałem, to jest wg mnie zabronione.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: donmakaron »

alpha pisze: 26 maja 2020, 16:36
Chodziło mi o to, że jakaś nowo odkryta karta spotkań wycofa mi postać z wyprawy (postać pozostaje wyczerpana), i to spowoduje, że ta postać nie daje swoich punktów siły woli.
Wtedy w okienku akcji po kroku 2, a jeszcze przed krokiem 3 (podliczeniem wyprawy) można przygotować taką postać i przydzielić ją po raz drugi żeby dała jednak te swoje punkty do wyprawy.
Dobrze myślę? Da się tak zrobić, czy nie?
Niestety instrukcja pozwala przydzielać do wyprawy tylko w 1 kroku 3 fazy. Poza tym momentem przydzielać można tylko za pomocą efektów kart. Więc nie - jak mi jakiś efekt wyrzuci postać z wyprawy w trakcie odkrywania kart, to już nie mam jak jej przydzielić do wyprawy korzystając z podstawowych zasad, nawet jeśli jest przygotowana.
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: mnw »

alpha pisze: 26 maja 2020, 16:36
Chodziło mi o to, że jakaś nowo odkryta karta spotkań wycofa mi postać z wyprawy (postać pozostaje wyczerpana), i to spowoduje, że ta postać nie daje swoich punktów siły woli.
Wtedy w okienku akcji po kroku 2, a jeszcze przed krokiem 3 (podliczeniem wyprawy) można przygotować taką postać i przydzielić ją po raz drugi żeby dała jednak te swoje punkty do wyprawy.
Dobrze myślę? Da się tak zrobić, czy nie?

Tak jak właśnie wspomniałem, to jest wg mnie zabronione.
Nie, bo przydzielanie do wyprawy to krok 1 fazy wyprawy, a Ty już jesteś w kroku 2 czy 3...
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Admirał Thrawn »

Chyba wywołałam małą burzę dyskusji. Tak czy inaczej dzięki za pomoc, ale smutno będzie teraz grać Dunhernem, jak nie może atakować dwa razy wroga w strefie przeciwności i Eowiną bez przydzielania dwa razy do wyprawy :( . A poza tym miałoby sens przydzielanie postacie do wyprawy dwukrotnie (o ile byłoby to możliwe, a jak już wiemy nie jest), ponieważ i tak można w trakcie jednej wyprawy przejść maksymalnie jedną kartę wyprawy/celu, bo nadmiarowe żetony i tak nie przejdą na kolejną.
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1504
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

Admirał Thrawn pisze:Tak czy inaczej dzięki za pomoc, ale smutno będzie teraz grać Dunhernem, jak nie może atakować dwa razy wroga w strefie przeciwności i Eowiną bez przydzielania dwa razy do wyprawy :( .
Ahhhh, przypomniały mi się moje początki z LOTRa jak też grałem nie zdając sobie sprawy, że nie mogę 2 razy atakować tego samego wroga jedną postacią (potem dla równowagi długo grałem, myśląc że postać może atakować tylko raz na turę w ogóle :lol: ), ahhh jakże genialnie się grało Dunherem! Nic już potem nie było takie samo :lol:
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Ja na początku traktowałem każde słowo "Akcja" jak "wyczerp" ... poziom trudności prawie jak nightmare. Mimo wszystko się do gry nie zraziłem, a nawet więcej, bo dzięki temu nauczyłem się robić decki, które gdy zacząłem grać poprawnie, okazały się mega skuteczne. :twisted:
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Admirał Thrawn »

Ayaram pisze: 26 maja 2020, 19:32
Admirał Thrawn pisze:Tak czy inaczej dzięki za pomoc, ale smutno będzie teraz grać Dunhernem, jak nie może atakować dwa razy wroga w strefie przeciwności i Eowiną bez przydzielania dwa razy do wyprawy :( .
Ahhhh, przypomniały mi się moje początki z LOTRa jak też grałem nie zdając sobie sprawy, że nie mogę 2 razy atakować tego samego wroga jedną postacią (potem dla równowagi długo grałem, myśląc że postać może atakować tylko raz na turę w ogóle :lol: ), ahhh jakże genialnie się grało Dunherem! Nic już potem nie było takie samo :lol:
Moje początki z LOTRem były jeszcze gorsze, bo była to pierwsza moja poważna gra i mimo że dobrze znałem zasady ogólne to dużo mi umykało, jak na przykład dopasowywanie zasobów. Tak więc przez pierwsze półtorej roku miałem dwa decki po 50 kart i wszystkie strefy wpływów w nich wymieszane. Tylko bohaterów brałem z tej samej strefy. To były ciekawe gry, aż po tym czasie drugi raz nie przeczytałem instrukcji...
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Admirał Thrawn »

Kolejne ciekawe pytanie. Tym razem o tak zwaną ,strefę zwycięstwa', trafiają tu karty przeciwności pokonanych wrogów i obszarów jeśli zapewniają punktu zwycięstwa. I teraz moje pytanie, czy jest to osobna strefa gry, czyli kart które się w niej znajdują nie są wtasowywane z powrotem do talii spotkań jeżeli się ta talia wyczerpie i nie są uważane za karty znajdujące się na stosie kart odrzuconych spotkań. Dodatkowo chciałbym zapytać czy karta z punktami zwycięstwa trafia do puli zwycięstwa również, gdy zostanie odrzucona, zagrana jako karta cienia, czy w dowolny inny sposób z niej usunięta, czy należy ją pokonać w grze, aby ją tam umieścić?
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: donmakaron »

Admirał Thrawn pisze: 28 maja 2020, 14:19 Kolejne ciekawe pytanie. Tym razem o tak zwaną ,strefę zwycięstwa', trafiają tu karty przeciwności pokonanych wrogów i obszarów jeśli zapewniają punktu zwycięstwa. I teraz moje pytanie, czy jest to osobna strefa gry, czyli kart które się w niej znajdują nie są wtasowywane z powrotem do talii spotkań jeżeli się ta talia wyczerpie i nie są uważane za karty znajdujące się na stosie kart odrzuconych spotkań. Dodatkowo chciałbym zapytać czy karta z punktami zwycięstwa trafia do puli zwycięstwa również, gdy zostanie odrzucona, zagrana jako karta cienia, czy w dowolny inny sposób z niej usunięta, czy należy ją pokonać w grze, aby ją tam umieścić?
Karta trafia do puli zwycięstwa tylko jeśli jest to zbadany obszar posiadający punkty zwycięstwa, pokonany wróg posiadający punkty zwycięstwa lub jeśli jakiś efekt gry każe ją tam umieścić. Jeśli karta spada z cienia czy przez odrzucenie do discardu, nie zostaje umieszczona w puli zwycięstwa. Jest to osobna strefa znajdująca się poza grą i karty tam nie są liczone jako w grze, w discardzie ani nic podobnego. Nie będą wracać do gry jeśli jakiś efekt każe je wyszukać z talii lub śmieci, ale! wrócą jeśli jakiś efekt każe je po prostu gdzieś umieścić. Przykładem jest Caradhras z Bramy Czerwonego Rogu, które jeśli zbadamy we wcześniejszych etapach gry, zostanie umieszczone w puli zwycięstwa, ale w trzeci etap wyprawy każe po prostu uczynić je aktywnym obszarem i tak też się stanie - zostanie przeniesione z puli zwycięstwa do gry jako aktywny obszar.
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Admirał Thrawn »

Mam kilka pytań odnośnie decków i mechanik w grze.
Najpierw mechaniki.
Czy karta „atak z zaskoczenia’’ kobi się z Gandalfem (wróci mi na rękę pod koniec fazy, a nie na discard pod koniec rundy), ta sama karta z np. ,,Posłem z Pelengiru’’, w sensie czy dostanę zasoby kiedy wejdzie do gry i czy ta karta odpala efekty wchodzenia postaci do gry, czy nie?
Dalej. Czy ,,Rada Gildora” działa solo? Czy odkrywamy 1 kartę mniej i możemy zrobić to raz na turę, czy nie możemy odkryć poniżej 1 (czyli w grze solo nie ma sensu).
I teraz jakie talie polecacie składać?
W oparciu o 1 strefę wpływów z mocnymi kartami tej strefy, tematyczne np. Pod elfy, krasnoludy, dunedainów?
Czy jakieś. mieszane byleby działały i były mocne?
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: rattkin »

Admirał Thrawn pisze: 01 cze 2020, 14:55 Czy karta „atak z zaskoczenia’’ kobi się z Gandalfem (wróci mi na rękę pod koniec fazy, a nie na discard pod koniec rundy)
Ah, ta radość z odkrycia tego komba... chyba każdy to przechodził :). Tak, tak to działa. Bardzo mocna rzecz, ale legalna. Envoy of Pelargir też działa z Sneak Attack.
Admirał Thrawn pisze: 01 cze 2020, 14:55Czy ,,Rada Gildora” działa solo? Czy odkrywamy 1 kartę mniej i możemy zrobić to raz na turę, czy nie możemy odkryć poniżej 1 (czyli w grze solo nie ma sensu).
Na karcie jest tekst "to a minimum of 1", więc solo nie ma sensu, poza bardzo specyficznymi przypadkami.
I teraz jakie talie polecacie składać?
Działające albo dające frajdę. A najlepiej jedno i drugie :)
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

Pamiętaj, że jak Gandalf wraca na rękę możesz zagrać Szlachetnie poświęcenie, aby dobrać jeszcze dwie karty ;)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni - LCG (zasady i wątpliwości)

Post autor: Endrju87 »

Witam,
Wróciłem do grania w WP LCG, i mam pytania odnośnie kart wypraw, a mianowicke/
1. Jeżeli karta wyprawy każe mi odrzucać karty z mojej talii, w poszukiwaniu np sprzymierzeńca, to po znalezieniu, odrzucone karty wtasowuje do swojej talii? Czy lądują na moim stosie kart zagranych?
2. Jeżeli karta wyprawy każe mi przeszukać talie spotkań i stos kart odrzuconych w poszukiwaniu np obszaru, to wybieram jakikolwiek? Pierwszeństwo ma obszar z talii spotkań czy ze stosu kart odrzuconych?
3. Jeżeli karta wyprawy każe dobrać wroga i umieścić w strefie przeciwności, a wróg posiada mroczna fale, nie dobieram kolejnej karty. Czyli mroczna fala przy tak dobranym wrogu nie odpali się?
4. Jeżeli karta spotkania - obszar, każe odrzucać karty spotkań w poszukiwaniu wroga, karty odrzucone lądują na stosie kart odrzuconych?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni - LCG (zasady i wątpliwości)

Post autor: RUNner »

1. Karty odrzucane lądują na śmietniku.
2. Wybierasz wg własnego uznania skąd weźmiesz obszar.
3. Mroczna fala się nie odpali gdy jest polecenie umieszczenia karty. Gdyby był zwrot poszukaj, odkryj i umieść, to wtedy mroczna fala zadziała.
4. Tak samo jak w punkcie 1. Karty odrzucane lądują na śmietniku.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni - LCG (zasady i wątpliwości)

Post autor: Admirał Thrawn »

Jest jakiś model grania kampanii w tej grze? I chodzi mi o coś w stylu grania kilka gier pod rząd z przenoszeniem postępów do gry następnej. Wiem, że można grać tak 3 scenariusze 1 po drugim (np. Te z podstawki) nie resetują poziomu zagrożenia, ani ran na bohaterach, ale nie wiem jak to się sprawdza, czy przechodzą kary i sprzymierzeńcy z gry poprzedniej. Jak to wygląda i czy są jeszcze inne zasady grania kampanii (mogą być home tyle jak są sprawdzone)?
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Władca Pierścieni - LCG (zasady i wątpliwości)

Post autor: helloween85 »

Hej,

Grałem dzisiaj pierwszy raz scenariusz "Pod piaskami" i miałem drobne wątpliwości... Na 3 etapie wyprawy do gry włazi wielki pająk (matka lęgu chyba, nie pamiętam dokładnie nazwy) który "wchodzi w zwarcie z pierwszym graczem". Graliśmy zatem tak, że jak żeton pierwszego gracza przechodził dalej to pająk leciał też do nowego gracza. W pewnym momencie jednak do gry wszedł obszar który kazał tego pająk przenieść do strefy przeciwności. Czy dobrze mi się wydaje, że od razu po tym przeniesieniu ma on znowu wejść w zwarcie z pierwszym graczem?

Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni - LCG (zasady i wątpliwości)

Post autor: donmakaron »

helloween85 pisze: 12 lip 2020, 22:25 Grałem dzisiaj pierwszy raz scenariusz "Pod piaskami" i miałem drobne wątpliwości... Na 3 etapie wyprawy do gry włazi wielki pająk (matka lęgu chyba, nie pamiętam dokładnie nazwy) który "wchodzi w zwarcie z pierwszym graczem". Graliśmy zatem tak, że jak żeton pierwszego gracza przechodził dalej to pająk leciał też do nowego gracza. W pewnym momencie jednak do gry wszedł obszar który kazał tego pająk przenieść do strefy przeciwności. Czy dobrze mi się wydaje, że od razu po tym przeniesieniu ma on znowu wejść w zwarcie z pierwszym graczem?
Nie grałem scenariusza, ale patrzę na karty online i wychodzi, że dobrze graliście. Brood Mother zawsze wchodzi w zwarcie z pierwszym graczem. Jak trafi do strefy przeciwności, to od razu wchodzi znowu w zwarcie z pierwszym graczem. Ten zapis jest tam raczej po to, żeby ona ciągle pojawiała się i znikała. Jeśli mamy coś umieścić w strefie przeciwności, to robimy to nawet z poza gry - z odłożonych na bok kart albo nawet z puli zwycięstwa.
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Admirał Thrawn »

Mam pytanie odnośnie grania niektórych trudniejszych scenariuszy, a mianowicie, czy składacie talie specjalnie pod taki scenariusz, czy gracie swoją ,,normalną" talią. Pytam, bo zastanawiam się nad wróceniem na dłużej do tej gry, bo tak to się tylko kurzy na półce.
Ale wracając do pytania, czy przygotowujecie się specjalnie do tych scenariuszy. Bo taka np ,,ucieczka z dol guldur" albo ,,starcie u stóp samotnej skały" są dla mnie niemożliwe do przejście. Nie licząc faktu, że mam niewiele kart dla graczy (4 duże rozszerzenia i z 9 dodatków), to problem jest w tym, że gram solo z jedną drużyną i taka gra bez 1 bohatera na starcie albo walka z 4 napakowanymi trollami na raz, które dodatkowo wzmacniają się nawzajem jest niemożliwa (i nie mam zamiaru prowadzić kilku drużyn jednocześnie).
Zastanawiam się jak czerpać z tego tytułu zabawę korzystając z tego co mam. Bo część scenariuszy jest praktycznie nie do przegrania, gdy gram odpowiednią strefą wpływów (tak - stosuję podział na strefy wpływów, nie mieszam ich. Tak mi się najprzyjemniej gra i nie zabija to unikatowego klimatu tej gry).
Jakieś rady?
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Szewa »

Admirał Thrawn pisze: 17 gru 2020, 21:50 Mam pytanie odnośnie grania niektórych trudniejszych scenariuszy, a mianowicie, czy składacie talie specjalnie pod taki scenariusz, czy gracie swoją ,,normalną" talią. Pytam, bo zastanawiam się nad wróceniem na dłużej do tej gry, bo tak to się tylko kurzy na półce.
Ale wracając do pytania, czy przygotowujecie się specjalnie do tych scenariuszy. Bo taka np ,,ucieczka z dol guldur" albo ,,starcie u stóp samotnej skały" są dla mnie niemożliwe do przejście. Nie licząc faktu, że mam niewiele kart dla graczy (4 duże rozszerzenia i z 9 dodatków), to problem jest w tym, że gram solo z jedną drużyną i taka gra bez 1 bohatera na starcie albo walka z 4 napakowanymi trollami na raz, które dodatkowo wzmacniają się nawzajem jest niemożliwa (i nie mam zamiaru prowadzić kilku drużyn jednocześnie).
Zastanawiam się jak czerpać z tego tytułu zabawę korzystając z tego co mam. Bo część scenariuszy jest praktycznie nie do przegrania, gdy gram odpowiednią strefą wpływów (tak - stosuję podział na strefy wpływów, nie mieszam ich. Tak mi się najprzyjemniej gra i nie zabija to unikatowego klimatu tej gry).
Jakieś rady?
Przejscie Ucieczki solo jest praktycznie niemożliwe, dopiero od dwoch graczy jest szansa.

Czy specjalnie przygotowuje sie do scenariusza? Na poczatku nie, buduje talie jaka chce zagrać, zwykle dostaje baty i wtedy zmieniam pare kart dostosowujac talie bardziej pod scenariusz :)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: gajus21 »

Ja trochę z innej beczki - szukam i szukam i nie mogę znaleźć spisu wszystkich dodatków po PL i ENG do gry. Czy ma ktoś może linka do takiego spisu? Będę wdzięczny.
IziRaider
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2020, 12:22
Has thanked: 1 time

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: IziRaider »

Ufff, wczoraj przeszedłem Starcie u stóp Samotnej Skały :D Po kilkunastu próbach stwierdziłem że solo nie ma szans, doprosiłem syna (7 lat) do gry i za 4 razem udało się przejść. Bardzo trudny i satysfakcjonujący scenariusz - jeśli następne będą trzymały poziom to będzie super :D
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Szewa »

gajus21 pisze: 28 gru 2020, 12:15 Ja trochę z innej beczki - szukam i szukam i nie mogę znaleźć spisu wszystkich dodatków po PL i ENG do gry. Czy ma ktoś może linka do takiego spisu? Będę wdzięczny.
Wszystko co wyszło po polsku jest tu:
http://galakta.pl/gry/gry-karciane/wlad ... postTabs=0

Cała reszta czyli cykl Ered Mithrin oraz deluxe A Shadow in the East + cykl The Vengeance of Mordor jest po angielsku.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
ODPOWIEDZ