Struggle for the Galactic Empire // gra dla 1 osoby.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Keveak
Posty: 25
Rejestracja: 21 maja 2009, 14:57

Struggle for the Galactic Empire // gra dla 1 osoby.

Post autor: Keveak »

Hejka wszystkim!
Mam do was pytanie. Czy ktoś z was grał/posiada Struggle for the Galactic Empire? Strasznie gra mnie zaciekawiła. Kontrola imperium galaktycznego dla 1 osoby.
Jeśli ktoś na forum posiada lub grał czy mógłby się podzielić wrażeniami?
Ew. czy znacie jakieś gry podobne w klimacie (ew. w konstrukcji - w sensie - kontroli państwa[nawet nie w przyszłości, ogółem.]) dla 1 osoby.

Pozdrawiam i przepraszam za chaos w wiadomości :)
Konrad
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Struggle for the Galactic Empire // gra dla 1 osoby.

Post autor: ma_rio »

Cześć
Ja mam, grałem i gra mi się podobała :)
Mnie w dużej mierze przypadła do gustu ze względu na klimat klasycznego sf w stylu "fundacji" Asimowa ( do której zresztą jest sporo nawiązań)
Keveak
Posty: 25
Rejestracja: 21 maja 2009, 14:57

Re: Struggle for the Galactic Empire // gra dla 1 osoby.

Post autor: Keveak »

A czy trudno jest hmm... ogarnąć to wszystko? Czy jednak idzie łatwo i szybko nauczyć się i zrozumieć jak grać?
Znajomy ostatnio mi pokazywał grę dla 1 osoby... Steel Wolves. Jednak poziom trudności owej gry mnie przerósł.
:)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Struggle for the Galactic Empire // gra dla 1 osoby.

Post autor: Andy »

Keveak pisze:Znajomy ostatnio mi pokazywał grę dla 1 osoby... Steel Wolves. Jednak poziom trudności owej gry mnie przerósł.
Bo też Steel Wolves to w dziedzinie gier solo najwyższy stopień wtajemniczenia. :) Możesz spróbować z tej tematyki znacznie prostszego U-Boat Leadera ( http://www.dvg.com/.sc/ms/dd/ee/59/U-Boat%20Leader ) albo poczekać na The Hunters: German U-Boats at War ( http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... ar-1939-43 ).
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Struggle for the Galactic Empire // gra dla 1 osoby.

Post autor: ma_rio »

W sumie to ja nie miałem jakichś większych problemów ze zrozumieniem... no może w kilku miejscach, bo instrukcja mimo iż napisana nieźle, to momentami jakimś dziwnym (może nieco bardziej literackim) językiem napisana. Jeśli znasz jako tako angielski i masz wystarczająco cierpliwości do przeczytania to nie powinieneś mieć problemów.
Jeśli byś się zdecydował na kupno, to mógłbym sprzedać Ci swój egzemplarz - grana kilkanaście razy, ale to solówka, i grałem tylko ja, a ja bardzo dbam o swoje gry :), więc gra jest w stanie idealnym. Żetony mają przycięte rogi, ale przycinałem je przy pomocy specjalnie do tego celu zmajstrowanym ustrojstwem, więc przycięte są równiutko.
ODPOWIEDZ