Malowanie planszówkowych figurek

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Zmij »

MgK1989 pisze: 17 sty 2022, 15:39
A czy matowy warnish nie rozwiązuje problemu z tym „ połyskiem”. Ja w sumie nigdy nie używałem contrastów więc te farbki AP są na moim radarze. Miałem brać ten duży zestaw(nie wiem czy już jest dostępny) ale w sumie to samo osiągam zenithalem+ Farbą z glaze medium. Jeszcze pomyślę:p
Zgadza sie, matowy lakier rozwiazuje kazdy problem z polyskiem
Obawiam sie ze glaze +zenithal jednak daje inny efekt niz contrast+zenithal bo glaze nie cieniuje Ci kazdego zakamarka
Ten duzy zestaw speedow faktycznie kuszacy, niecale 13 zl za szt wychodzi
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: MgK1989 »

Zmij pisze: 17 sty 2022, 16:47
MgK1989 pisze: 17 sty 2022, 15:39
A czy matowy warnish nie rozwiązuje problemu z tym „ połyskiem”. Ja w sumie nigdy nie używałem contrastów więc te farbki AP są na moim radarze. Miałem brać ten duży zestaw(nie wiem czy już jest dostępny) ale w sumie to samo osiągam zenithalem+ Farbą z glaze medium. Jeszcze pomyślę:p
Zgadza sie, matowy lakier rozwiazuje kazdy problem z polyskiem
Obawiam sie ze glaze +zenithal jednak daje inny efekt niz contrast+zenithal bo glaze nie cieniuje Ci kazdego zakamarka
Ten duzy zestaw speedow faktycznie kuszacy, niecale 13 zl za szt wychodzi
Zapomniałem dodać „+oil wash”- fakt, że efekt jest nieco inny ale to już kwestia osobistych preferencji i tego czego się oczekuje. Mimo wszystko chciałbym mieć w arsenale coś typu contrast(ale słoików od gw nie lubie strasznie…..)
Rbsn
Posty: 198
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:19
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 32 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Rbsn »

MgK1989 pisze: 17 sty 2022, 16:52Mimo wszystko chciałbym mieć w arsenale coś typu contrast(ale słoików od gw nie lubie strasznie…..)
Polecam Instant Colors od Scale75 mają od razu droppery, tylko że w ich przypadku farba nie jest tak intensywna jak w przypadku GW czy AP.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Zmij »

MgK1989 pisze: 17 sty 2022, 16:52
Zapomniałem dodać „+oil wash”- fakt, że efekt jest nieco inny ale to już kwestia osobistych preferencji i tego czego się oczekuje. Mimo wszystko chciałbym mieć w arsenale coś typu contrast(ale słoików od gw nie lubie strasznie…..)
Tak, te sloiki od gw to malaria, ostatnio pol contrasta wylalem znow:)na dodatek zasycha farba pod wieczkiem i robia sie nieszczelne przez co zawartosc podsycha i gestnieje wiec trzeba dbac o czystosc wieczka. Jak juz bedzie mnie to wystarczajaca bardzo irytowac (czyli chyba juz niebawem) to przeleje te farby do dropperów bo i tak nabieram je z mokrej palety (duzo mieszam, rozcienczam itp) wiec bedzie wygodniej. Moze ktos poleci jakies fajne droppery w sensownej cenie?
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Zmij »

Własnie pojawila sie recenzja mega setu speed paints. Nie powiem, niektore wygladaja niezle:)
LINK
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 681 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Bart Henry »

Rigidigi pisze: 17 sty 2022, 14:27 Nawet mam go już w koszyku w Meplu..
Sprawdź koszyk, bo już są niedostępne. ;)

Edit: wróciły. Uff, bo się trochę nakręciłem. Mam nadzieję, że więcej sklepów niedługo wprowadzi je do przedsprzedaży. Ten zestaw wydaje się być fajny do rozpoczęcia przygody z malowaniem.
Kojarzycie może, czy był jakiś post lub temat z tutorialem konkretnie pod contrasty? Większość informacji na początek wezmę pewnie z podwieszonego superpostu KamradziejaTomala, ale wiem, że malowanie farbami z dużą ilością pigmentu potrafi się nieco różnić. Najbardziej chodzi mi o to, w co się wyposażyć na początek, jakie pędzelki do contrastów itd.
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: MgK1989 »

306 zł za 24 buteleczki to bardzo fajna cena. Imo warte zainteresowania. Myśle, że będzie bardzo fajnym dopełnieniem farbek- jak nie tylko do całościowego malowania to do konkretnych rzeczy- bardzo mi się kości podobają malowane tym typem farby
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 536
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 120 times
Been thanked: 387 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Gribbler »

Prismatic bolt całkiem ciekawy. Reszta kolorów już jest od GW.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: 13thSON »

Gribbler pisze: 18 sty 2022, 02:33 Reszta kolorów już jest od GW.
Jasne, że jest. Mam nadzieję, że linia będzie rozwijana, bo 24 kolory to faktycznie bieda.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: 13thSON »

Jeszcze jedna recenzja Speedpaints IMHO lepsza wszystkie kolory pokazane na białym i na srebrnym. https://youtu.be/zsHGUAAi420
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: MgK1989 »

Widziałem opinię squidmara i niestety nie jest zachęcająca jeśli chodzi o różnice pomiędzy kolorami(wiele odcieni jest do siebie bardzo podobnych). Więc nie wiem czy brać mega zestaw czy wziąć mniejszy i ew. dokupić coś pojedynczo. Ciężkie życie malarza figurkowego:)
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: 13thSON »

MgK1989 pisze: 18 sty 2022, 20:51 Widziałem opinię squidmara i niestety nie jest zachęcająca jeśli chodzi o różnice pomiędzy kolorami(wiele odcieni jest do siebie bardzo podobnych). Więc nie wiem czy brać mega zestaw czy wziąć mniejszy i ew. dokupić coś pojedynczo. Ciężkie życie malarza figurkowego:)
Tak, też to widziałem. Zauważ, że jak wychodziły contrasty, to też mu nie podpasowały. Dopiero później się do nich przekonał używając ich z aero.
Ja będę brał pojedyncze kolory na próbę jak się pojawią, wolę najpierw zużyć contrasty, które mam.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Zmij »

13thSON pisze: 18 sty 2022, 19:30 Jeszcze jedna recenzja Speedpaints IMHO lepsza wszystkie kolory pokazane na białym i na srebrnym. https://youtu.be/zsHGUAAi420
Tak, zdecydowanie lepsza, Goobertown to rzetelny gość
Z tego co widzę to jako ze mam kontrasty to kupie ok 4 kolorów z linii speedpaint jako uzupełnienie palety którą już posiadam. Na tym bialym primerze odniosłem wrazenie ze efekt kontrastu jest słaby przy niektórych kolorach (za bardzo kryja tak jak niektore od GW) tak wiec nie obejdzie sie bez rozcienczania. Widze tez ze w USA zdecydowania wieksza roznica cenowa niz u nas
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: MgK1989 »

Czekam w takim razie na polecajki SP od AP. A jakie kolory contrastów polecacie?
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Zmij »

MgK1989 pisze: 19 sty 2022, 18:08 Czekam w takim razie na polecajki SP od AP. A jakie kolory contrastów polecacie?
Najbardziej lubie i uzywam najwiecej ponizszych kolorow
Flesh Tearers Red
Black Templar
Nazdreg Yellow
Creed Camo
Militarum Green
Skeleton Horde
Snakebite Leather
Cygor Brown
Guilliman Flesh
Gryph-charger Grey
Volupus Pink
Miszon
Posty: 2518
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1016 times
Been thanked: 492 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Miszon »

Wg mnie akurat Black Templar i Basilicanum Grey są słabe.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Cyel
Posty: 2579
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1229 times
Been thanked: 1435 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Cyel »

U mnie najwięcej zeszło Wyldwood... Ale to wszystko zależy jakie masz projekty. Np zupełnie inny zestaw jest potrzebny jak chcesz malować High Elfy a inny do Beastmenów.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: shod »

ja z perspektywy używania kilku Contrastów widzę, ze dobrze jest je rozcieńczać medium.
Te, które nie polecam w ogóle bez rozcieńczania to Ork Flesh i Ultramarines Blue. Strasznie mocno u mnie kryją i nie widać efektu jaki mają dać.
Za to fajnie wychodzą: Gryph-Hound Orange, Blood Angels Red, Guilliman Flesh, Snakebite Leather, Nazdreg Yellow.

I generalnie mam wrażenie, że większości przydałoby się lekki rozcieńczenie medium.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Rigidigi »

shod pisze: 21 sty 2022, 12:06 ja z perspektywy używania kilku Contrastów widzę, ze dobrze jest je rozcieńczać medium.
Te, które nie polecam w ogóle bez rozcieńczania to Ork Flesh i Ultramarines Blue. Strasznie mocno u mnie kryją i nie widać efektu jaki mają dać.
Za to fajnie wychodzą: Gryph-Hound Orange, Blood Angels Red, Guilliman Flesh, Snakebite Leather, Nazdreg Yellow.

I generalnie mam wrażenie, że większości przydałoby się lekki rozcieńczenie medium.
A jakich kolorów podkładów używasz? Masz jeden stały, czy zmieniasz kolory?
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: shod »

Rigidigi pisze: 21 sty 2022, 14:01
shod pisze: 21 sty 2022, 12:06 ja z perspektywy używania kilku Contrastów widzę, ze dobrze jest je rozcieńczać medium.
Te, które nie polecam w ogóle bez rozcieńczania to Ork Flesh i Ultramarines Blue. Strasznie mocno u mnie kryją i nie widać efektu jaki mają dać.
Za to fajnie wychodzą: Gryph-Hound Orange, Blood Angels Red, Guilliman Flesh, Snakebite Leather, Nazdreg Yellow.

I generalnie mam wrażenie, że większości przydałoby się lekki rozcieńczenie medium.
A jakich kolorów podkładów używasz? Masz jeden stały, czy zmieniasz kolory?
Na poczatku używałem jednolitego szarego podkładu, ale zauważyłem, że kolory są takie ciemne/przygaszone. Teraz robię taki pseudo zenithal priming, na spód czarny a na to biały, ale z różnych kątów, nie tylko standardowo z góry. Z mojego doświadczenia wynika, że Contrasty lepszy efekt uzyskują na jasnych podkładach. Choć to oczywiście kwestia gustu i tego jaki efekt chcemy uzyskać.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Rigidigi »

Dosyć duża polska recenzja zestawu startowego SpeedPaintów od Army Paintera, wraz z porównaniem do Contrastów.

"Recenzja Speed Paints - Emporium"
Misiakow
Posty: 5
Rejestracja: 14 sty 2022, 21:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Misiakow »

Czesc ,
Stoje przed dylematem...
Zakupic duzy set army painter, czy moze zebrac wszystkie kolory z citadel'a.l??
Zauwazylem wczesniejszy post i na bank ogladne...
Moze ktos jeszcze ma jakies opinie na temat obu producentow?
Kwestia ceny nie jest najistotniejsza...
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: 13thSON »

Misiakow pisze: 24 sty 2022, 16:15 Czesc ,
Stoje przed dylematem...
Zakupic duzy set army painter, czy moze zebrac wszystkie kolory z citadel'a.l??
Zauwazylem wczesniejszy post i na bank ogladne...
Moze ktos jeszcze ma jakies opinie na temat obu producentow?
Kwestia ceny nie jest najistotniejsza...
No niestety najpierw trzeba poczekać aż ten set zostanie rozdystrybuowany do sprzedaży...
Na twoim miejscu kupiłbym jakieś kolory Citadel i jakieś od AP. Każdemu coś innego pasuje.

Poza tym od AP wychodzi mało kolorów, więc jakbyś chciał jakiś ciekawszy to i tak musiałbyś szukać w Contrastach.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Misiakow
Posty: 5
Rejestracja: 14 sty 2022, 21:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Misiakow »

Dzieki za odpowiedz.
Wiem wiem ze czekamy.
Chodzilo mi tez o zwykle farby AP i porownanie ich jakosci do Citadel'a.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Zmij »

Misiakow pisze: 25 sty 2022, 08:59 Dzieki za odpowiedz.
Wiem wiem ze czekamy.
Chodzilo mi tez o zwykle farby AP i porownanie ich jakosci do Citadel'a.
Zwykłe AP niestety nie sa najlepsze (poza washami ktore akurat lubię), porównanie zdecydowanie na korzyść Citadel. Polecam Vallejo, troche tansze od Citadela i maja większe buteleczki a same farby bardzo dobre
ODPOWIEDZ