Jaskinia Adama Kałuży

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Jaskinia Adama Kałuży

Post autor: mig »

@Alman, FortArt - dzięki :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Jaskinia Adama Kałuży

Post autor: Maxxx76 »

Zachęcam do udziału w akcji charytatywnej dla chorego maluszka i licytacji Jaskini:-)
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?t=31369
Saovine
Posty: 55
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaskinia Adama Kałuży

Post autor: Saovine »

"Bardzo dobra gra! Mimo, że brakuje jej trochę do ideału, to na zachętę Adamowi daje 5tkę
Podzielam opinię. Długo się zastanawiałem czego mi osobiście brakuje do ideału i chyba znalazłem odpowiedź.

Dużym urozmaiceniem były by kafle z odnośnikami do dodatkowych kart zdarzeń w jaskini. Wprowadzały by pewną niewiadomą i element ryzyka którego trochę mi brakuje w stosunku do K2 - gra stała by się bardziej żywiołowa i wg mnie ciekawsza.

Oczywiście tylko część kafli mogła by zawierać odnośniki do kart zdarzeń. To gracz decydował by czy wchodzi czy omija kafel. Zdarzenia mogły by być pozytywne jak i negatywne. Np utrata żywności, butli na skutek...., cofnięcie się o jeden kafel przymusowo podczas ucieczki przed zbudzonymi nietoperzami..., znalezienie dodatkowego prowiantu, znalezienie skrótu do.... itd.


Oczywiście to tylko takie moje osobiste przemyślenie....przyznaje że gdyby coś takiego pojawiło się jako dodatek do gry, raczej bym się skusił, a gra częściej pojawiała by się na stole.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Jaskinia Adama Kałuży

Post autor: Muttah »

Za każdym razem gdy widzę tytuł tego wątku, prześladuje mnie pewna myśl... A co jak w pewnym momencie pojawi się jakiś Adam Jaskinia i stworzy grę pod tytułem 'Kałuża'? :shock: To dopiero byłby mindfuck, gdyby była zarówno Jaskinia Adama Kałuży, jak i Kałuża Adama Jaskini...

:mrgreen:
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Jaskinia Adama Kałuży

Post autor: Pan_K »

Muttah pisze:Za każdym razem gdy widzę tytuł tego wątku, prześladuje mnie pewna myśl... A co jak w pewnym momencie pojawi się jakiś Adam Jaskinia i stworzy grę pod tytułem 'Kałuża'? :shock: To dopiero byłby mindfuck, gdyby była zarówno Jaskinia Adama Kałuży, jak i Kałuża Adama Jaskini...

:mrgreen:
Taaa - to takie same refleksje, jak te o 8 powodach, żeby sięgnąć rycerzom do pustkowi... 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Jaskinia Adama Kałuży

Post autor: czikenpredator »

Pozwalam sobie wskrzesić temat ze względu na to, że dość długo o grze rozmawialiśmy w ostatnim podcaście WWG - WWG Podcast #6: Fantastyczne doliny, kosmos rycerzy – losowe gry czy kupy nietoperzy?

Zakładam, że dla tych, których serca gra skradła (czy są tu jeszcze takie osoby?) może być ciekawe jak po tym było nie było dość długim czasie (jak na planszówkowe realia przynajmniej) patrzą na grę osoby, które nie poznały jej te kilka lat temu. Czy Waszym zdaniem ta gra ma ciągle szansę się obronić w 2021 roku? Czy jednak się zestarzała?
ODPOWIEDZ