Szogun

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
shaggy92
Posty: 140
Rejestracja: 25 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 14 times

Szogun

Post autor: shaggy92 »

Kurcze wielu lidzi poleca tutaj szoguna i rzeczywiscie po filmikach wydaje sieto byc swietna gra.
Ale gdzie mozna ja zdobyc?? Podobno naklad wyczerpany a dodruku nie bdzie? Jakis skapiec na allegro wystawil ja bodajże 3 razy drozej...
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Szogun

Post autor: Olgierdd »

nowy Wallenstein to dokładnie ta sama gra, od razu z dodatkiem. Różni się tylko tematem i tym, że w Wallensteinie jest jedna mapa, a w Szogunie dwie (ale moim zdaniem ta w Wallensteinie jest ciekawsza).
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Szogun

Post autor: FortArt »

shaggy92 pisze:Kurcze wielu lidzi poleca tutaj szoguna i rzeczywiscie po filmikach wydaje sieto byc swietna gra.
Ale gdzie mozna ja zdobyc?? Podobno naklad wyczerpany a dodruku nie bdzie? Jakis skapiec na allegro wystawil ja bodajże 3 razy drozej...
http://i-szop.pl/szukaj/1/Shogun
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
shaggy92
Posty: 140
Rejestracja: 25 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 14 times

Re: Szogun

Post autor: shaggy92 »

Olgierdd pisze:nowy Wallenstein to dokładnie ta sama gra, od razu z dodatkiem. Różni się tylko tematem i tym, że w Wallensteinie jest jedna mapa, a w Szogunie dwie (ale moim zdaniem ta w Wallensteinie jest ciekawsza).
Tyle że edycja polska szoguna na rebelu widnieje za około 150zł a ten Wallenstein za prawie 300.. Na serio nie bdzie już dodruków? Czemu?:(
Arbaal
Posty: 55
Rejestracja: 13 lip 2011, 11:19
Lokalizacja: Kraków / Alwernia

Re: Szogun

Post autor: Arbaal »

Dawno temu pisałem do G3 i powiedziano mi że dodruku szoguna nie będzie. Nie wiadomo dlaczego a gra jest świetna.
Swój polski egzemplarz zgarnąłem z tego forum dawno temu za 200zł i nie żałuję. Nie sprzedam nigdy :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Szogun

Post autor: maciejo »

Olgierdd pisze:nowy Wallenstein to dokładnie ta sama gra, od razu z dodatkiem. Różni się tylko tematem i tym, że w Wallensteinie jest jedna mapa, a w Szogunie dwie (ale moim zdaniem ta w Wallensteinie jest ciekawsza).
No właśnie :D Dla mnie to kolosalna różnica.Posiadam obie gry ale i tak zawsze na stole ląduje Shogun.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
kemotix
Posty: 111
Rejestracja: 23 lut 2011, 20:14
Lokalizacja: Bydgoszcz / Poznań / Toruń

Szogun

Post autor: kemotix »

shaggy92 pisze: Tyle że edycja polska szoguna na rebelu widnieje za około 150zł a ten Wallenstein za prawie 300.. Na serio nie bdzie już dodruków? Czemu?:(
Przez ponad pół roku polowałem na Shoguna, a potem nowego Wallensteina. W końcu, tego drugiego, udało się ustrzelić na Allegro za 190 zł z przesyłką.

Z tego co zaobserwowałem to Shogun cieszył się większą popularnością i jego cena wahała się w granicach 220-250 zł. Nie licz więc na to, że gra nagle pojawi się w cenie niższej niż 150 zł.

Grałem w warianty z dodatkami jak i bez i według mnie o wiele lepiej gra działa przy ich użyciu. W nowym Wallensteinie masz je od razu, w Shogunie trzeba dokupić dodatek, a to koszt ponad 100 zł.

Życzę powodzenia i wytrwałości w poszukiwaniach ;)


Sent from iPhone using Tapatalk.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Szogun

Post autor: Furia »

Też długo wahałam się Wallenstein-Shogun, ale w końcu wygrał ten drugi z uwagi na klimat właśnie. Gra dostępna obecnie w Planszomanii, więc spiesz się bo pewnie zaraz znowu zniknie. :P
Awatar użytkownika
shaggy92
Posty: 140
Rejestracja: 25 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 14 times

Re: Szogun

Post autor: shaggy92 »

Nom na alegro wlasnie widze egzemplarz wersji niemieckiej za 150zł.. Ale hmm..
Jakby porównać szoguna z Grą o tron? Pod wzdlędem grywalności, skalowania?
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Szogun

Post autor: watman »

maciejo pisze:
Olgierdd pisze:nowy Wallenstein to dokładnie ta sama gra, od razu z dodatkiem. Różni się tylko tematem i tym, że w Wallensteinie jest jedna mapa, a w Szogunie dwie (ale moim zdaniem ta w Wallensteinie jest ciekawsza).
No właśnie :D Dla mnie to kolosalna różnica.Posiadam obie gry ale i tak zawsze na stole ląduje Shogun.
jak dla mnie, wojna 30letnia >>>> Japonia... ale i tak zadna z tych gier do mnie nie przemawia ;P
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
Krzysiaczek
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:52
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 9 times

Re: Szogun

Post autor: Krzysiaczek »

Ja swojego Shoguna kupiłem w Londynie będąc na igrzyskach za 44 funciaki a Wallenstein w tym samym sklepie kosztował 64.Najchętniej kupiłbym i tę drugą,ale wiecie dyrekcja stała obok mnie i nie była zachwycona :D
ODPOWIEDZ