Veto

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Arisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Strzelce Op

Veto

Post autor: Arisek »

Witam chciałbym kupic starter tej gry i zaczac sobie kolekcjonowac karty,proszę o opinie osob ktorzy maja gre i graja czy sie oplaca :) chyba ze jest lepsza karcianka kolekcjonerska,chodzi mi rowniez o to zeby bylo z kim grac(jestem ze slaska):)
Awatar użytkownika
Deltharis
Posty: 183
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:41
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Veto

Post autor: Deltharis »

Co prawda nie zbieram, ale wypowiedzieć się mogę.

Magic prawdopodobnie zapewniłby większy player base, wiadomo... Ale jeśli chcesz polską kolekcjonerkę to Veto jest prawdopodobnie najlepszym (lub nawet jedynym) wyborem. W każdym razie w te wakacje miałem okazję dwa razy wziąć udział w turniejach dla początkujących. A logika podpowiada, że tych dla profesjonalistów zwykle jest więcej.
Awatar użytkownika
Arisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Strzelce Op

Re: Veto

Post autor: Arisek »

Dzieki za odp ale raczej duzo nie wniosła:D czekam na odp ludzi co maja styczność z ta gra:)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 436 times
Been thanked: 126 times

Re: Veto

Post autor: Coen »

Kiedyś próbowałem zacząć bawić się tą grą, nie wyszło.
Ale polecam to forum: http://www.veto2ed.pl/forum/
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Arisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Strzelce Op

Re: Veto

Post autor: Arisek »

Dlaczego nie wyszlo:)?
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Veto

Post autor: 100rk »

Grać na śląsku można regularnie, jest małe ale prężne środowisko. W czwartki Zabrze, w soboty Katowice. Najbliższy większy turniej premierowy (nowy dodatek) 14.10 Siemianowice. Jeśli chcesz jakichś dokładniejszych informacji to proszę pytać na PW, bo gry CCG to nie jest temat tego forum.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Veto

Post autor: ghostdog »

Odpowiem, choć to pytanie offtopowe - to nie pisujemy o CCG.
Mnie nie wyszło bo: uważam, że ceny są zabójcze, karty ważne chyba tylko dwa lata
Pamiętam, ze raz poszedłem na turniej i dostałem okropne bęcki ale później wyszło, że ja miałem karty ot tak dla funu i tak sobie złozoną talię - z kart, które mi się podobały i w sumie kosztowały powiedzmy 200 zł a wygrani mieli talie warte po 1000.
Z tego powodu u mnie nie wyszło, bo jakoś nie podnieca mnie wydanie 1000 zł na jedną grę - wolę kilka planszówek :D
Pozatym jako wielki przeciwnik kupowania kota w worku nie lubię CCG. Lubię wiedzieć za co płacę.
Kart mam dużo do Veto - leżą w segregatorze bo są bardzo ladne grafiki ale i tak dojrzewam do ich pozbycia się.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 436 times
Been thanked: 126 times

Re: Veto

Post autor: Coen »

Mi nie wyszło z prostego powodu, żonie się nie spodobała gra - zbyt dużo zasad dla niej do ogarnięcia.
Ale po tym krótkim epizodzie z Veto, też mogę stwierdzić, iż wolę planszówki i zwykłe karcianki :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Arisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Strzelce Op

Re: Veto

Post autor: Arisek »

To widzę jedna pozytywna opinia;p a reszta nie bardzo a zachęciła mnie cena i tematyka..;)
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Veto

Post autor: ghostdog »

Cena zachęcająca? Hmmmm. Ja pamiętam, że to były jakieś w sumie chore ceny.
Ale jak chcesz mogę Ci swoje karty odsprzedać :oops:
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Veto

Post autor: Żucho »

Jako pracownik wydawnictwa, które wydaje SGK Veto, może nie będę w 100% obiektywny w odpowiedzi na pytanie czy polecam tę grę (no jasne, że polecam!), ale garść obiektywnych faktów przytoczę:

- cena to 29,90 zł za starter - jest to nasza sugerowana cena detaliczna, ale zapewne można w sklepach znaleźć Veto jeszcze taniej. W tej cenie otrzymuje się kompletną grywalną talię zawierającą kilka mocnych kart - turnieju od razu po przyjściu się może tym nie wygra, ale można powalczyć :D w związku z obniżeniem "progu wejścia" w grę w tym sezonie (poprzednie startery były sporo droższe) spadły również ceny pojedynczych kart na rynku wtórnym - w tej chwili sytuacja, o której napisał ghostdog - talie za 1000 zł i więcej - raczej już nie ma miejsca. Serio, w porównaniu z innymi CCG, Veto jest karcianką bardzo tanią. Boostery kosztują 13 zł (zawierają 11 kart) w dniu premiery, z czasem ich ceny spadają nawet do 5 zł - jest to oficjalne i gwarantowane przez wydawnictwo.

- sezony - jakiś czas temu wprowadziliśmy to rozwiązanie na scenie turniejowej wzorem większości najpopularniejszych karcianek i raczej się ono sprawdza. Owszem, sporo graczy nie lubi, kiedy ich ulubione karty przestają być legalne, ale z drugiej strony - pozwala to na zachowanie balansu gry i zachęca do zmian w taliach - w końcu gdyby ktoś złożył deck "zawszewygrywający" i zamiatał nim wszystkich na turniejach, dla sceny na pewno nie byłoby to dobre. Co do ważności kart: na sezon składają się zawsze startery i 3 kolejne dodatki. Zdecydowana większość turniejów odbywa się jednak w formacie rozszerzonym, czyli starter aktualnego sezonu i 3 ostatnio wydane dodatki. W momencie premiery kolejnego, wypada najstarszy. Po premierze trzeciego dodatku format sezonowy staje się równoważny z rozszerzonym. Potem gramy jeszcze parę miesięcy i zaczyna się nowy sezon :D

W razie dalszych pytań i wątpliwości zapraszam na forum polecone przez Coena: http://www.veto2ed.pl/forum/
I rzeczywiście, na forum, na którym jesteśmy teraz, o CCG pisze się w dziale offtopic. Tutaj tylko planszówki i karcianki niekolekcjonerskie :D
Pająk
Posty: 53
Rejestracja: 07 lut 2010, 18:14
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Veto

Post autor: Pająk »

napiszę jako gracz..

w tej chwili to jedna z najlepszych karcianek na rynku - zarówno pod względem mechaniki jak i ceny (grałem w sporo karcianek.. zaczynając od polskich staroci ala doomp trooper, przez magica, grę o tron - uważam, że nigdzie nie ma tyle myślenia, dynamiki i przede wszystkim zmienności sytuacji_
Kuźnia robi kawał dobrej roboty naprawdę dbając o grających i o rozwój gry,
starter jest bardzo tani i ma mnóstwo fajnych grywalnych kart, które do końca zostaną w talii,
"turniejowy" deck wcale nie musi być drogi, karty są dobrze zbalansowane i spokojnie można grać bez najdroższych eRek
ODPOWIEDZ