przygodówka z 12latką

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
koksik111
Posty: 192
Rejestracja: 03 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Jaworzno

przygodówka z 12latką

Post autor: koksik111 »

Szukam gry w którą mógłbym pograć z 12 letnią córką. Chcę postawić na przygodówkę bo lubi klimaty przygody, dinozaury, a przed horrorami też nie ucieka. Co do gier to w kilka tytułów gramy ale widzę że woli te z klimatem a już ekonomiczne czy podobne oparte na liczeniu niekoniecznie jej leżą. Lubi "w 80 dni...", " fauna", "drako" a już "hej to moja ryba", "kolejka", "k2" nie przyciągnęły ją do stołu. Chcę pójść krok dalej bo sam chciałbym się dobrze bawić ale może doradzicie czy moje typy to nie będzie zbyt duży przeskok. Myślę nad Posiadłość szaleństwa - pisze od 12 lat ale jak wasze doświadczenie podpowiada, czy po opowieści uśnie w nocy, a czas gry jej nie znuży i czy poradzi sobie z prowadzeniem bohatera. Drugi typ to nowy descent i te same dylematy. No chyba że coś innego polecicie, ale dobrze gdyby był jakiś potwór, zombiak i fajna historia. myślałem też nad awanturnikami ale jakoś kasy mi szkoda bo coś czuję że tylko młodzież dobrze by się bawiła.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: przygodówka z 12latką

Post autor: sirafin »

Posiadłość ma dość upiorny klimat...
Drzwi laboratorium otwierają się gwałtownie, a w progu stają bezskóre ludzkie szczątki.
Zamachujesz się bronią, a potem zasadzasz się do zadania śmiertelnego ciosu. Twoja broń gładko przecina arterię, wywołując fontannę krwi.
Spoczywasz w trumnie, zakopany żywcem, i rozpaczliwie drapiesz o wieko swojego makabrycznego więzienia. Nagle wyrywasz się z tej straszliwej iluzji, ale zauważasz, że dłonie masz całe we krwi.
Poza tym nie jest typową grą planszową, to bardziej takie planszowe pseudo-rpg, z mocniejszym dreszczykiem. Sama mechanika jest prosta, ale pozostałe aspekty chyba wykluczają ten tytuł w twoim przypadku ;)


Desent to może być niezły wybór, zwłaszcza jeśli podoba się jej Draco. Odczucia z rozgrywki powinny być zbliżone, tylko że na większą skalę, bo zarówno jedna jak i druga strona dysponuje większymi siłami, teren rozgrywki jest znacznie bardziej rozległy i urozmaicony, a tło fabularne mocno odczuwalne i rozbudowane.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: przygodówka z 12latką

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Kupcy i Korsarze jak piraci nie straszni. Może Story Realms? Jeszcze niedostępne, jest na kickstarterze, tylko że po angielsku.
Awatar użytkownika
koksik111
Posty: 192
Rejestracja: 03 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Jaworzno

Re: przygodówka z 12latką

Post autor: koksik111 »

Rzeczywiście chyba Posiadłość jest za mocna, tyle że opis przytoczonych kart tylko wzmógł moją ciekawość. Descent poczekam na instrukcję. A kupcy i korsarze to z opisów wnoszę że to jednak raczej ekonomia podszyta przygodą.
Co do pseudoRPG to właśnie coś takiego by mnie interesowało, fajna przygoda którą bym poprowadził bez mnóstwa statystyk.
Tak mnie naszło że chyba zacznę tanio od Dreszcza a grubsza przygoda to nas czeka (mam nadzieję) na wyspie Robinsona.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: przygodówka z 12latką

Post autor: Nataniel »

Claustrophobia ma bardzo fajną, prostą mechanikę, a przy tym dużo emocji.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: przygodówka z 12latką

Post autor: the_ka »

koksik111 pisze:Rzeczywiście chyba Posiadłość jest za mocna, tyle że opis przytoczonych kart tylko wzmógł moją ciekawość. Descent poczekam na instrukcję. A kupcy i korsarze to z opisów wnoszę że to jednak raczej ekonomia podszyta przygodą.
Co do pseudoRPG to właśnie coś takiego by mnie interesowało, fajna przygoda którą bym poprowadził bez mnóstwa statystyk.
Tak mnie naszło że chyba zacznę tanio od Dreszcza a grubsza przygoda to nas czeka (mam nadzieję) na wyspie Robinsona.
Mice and Mystics
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: przygodówka z 12latką

Post autor: poooq »

Może Talisman? Prosta mechanika i kolorowy, bajkowy klimat: młodsi gracze są zachwyceni.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: przygodówka z 12latką

Post autor: mig »

Kurcze, ze 3 razy musiałem oczy przecierać bo przeczytałem w temacie "przygoda z 12latką" :)

Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia to chyba sensowne byłoby coś prostszego - Talisman chyba trafia idealnie. Chociaż jeśli córka da rade ogarnąć zasady do Kupców i Korsarzy (trochę ich jest) to może na fali popularności Deppa i Blooma ta gra okaże się lepszym pomysłem...?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: przygodówka z 12latką

Post autor: Nataniel »

poooq pisze:Może Talisman? Prosta mechanika i kolorowy, bajkowy klimat: młodsi gracze są zachwyceni.
Próbowałem Talismana z 5-latkiem... Myślałem, że zasnę w trakcie gry i nigdy więcej do tego nie usiadłem. Nudą wieje od początku do końca, kompletnie nie masz wpływu na to co robisz, a dodatkowo postać może przez pół gry nie zrobić zupełnie nic, bo ma pecha.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
koksik111
Posty: 192
Rejestracja: 03 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Jaworzno

Re: przygodówka z 12latką

Post autor: koksik111 »

Talizman pewnie by zaskoczył ale ja już mam czasy MM za sobą i teraz mnie już ta gra nie zachwyca a patrzę też pod kątem dobrej zabawy dla mnie.
Z innej półki to czy Agricola: chłopi i zwierzyniec jest warta wydania gotówki jeśli posiadam Agricolę. Agricola zaskoczyła ale mnogość dróg rozwoju i końcowa punktacja jednak nie pozwala nam grać na zbliżonym poziomie i zastanawiam się czy mniejsza agricola nie byłaby dobrym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: przygodówka z 12latką

Post autor: kdsz »

Nataniel pisze:kompletnie nie masz wpływu na to co robisz
Jak to nie masz wpływu? Możesz iść w prawo lub w lewo :lol:
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: przygodówka z 12latką

Post autor: Kasper »

Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec to świetny wybór jeśli chodzi o granie z 12 córką. Natomiast Ty możesz czuć pewien niedosyt zwłaszcza jeśli posiadasz i grasz w Agricolę. Ja wydałbym (wydałem :D ) kasę, na to "wprowadzenie" do Agricoli.

W kwestii Taizmanu. Nie wiem czemu tylu "doświadczonych" graczy warczy na tą grę. Skoro jest taka zła to dlaczego doczekała się tylu edycji, dodatków, dodatków autorskich itd...i nadal tak świetnie się sprzedaje...w swojej klasie to klasyka.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: przygodówka z 12latką

Post autor: kdsz »

Ja się nie śmieję z Talismanu. Gram czasem z siostrzeńcami i jest nawet OK. Ale decyzyjność jest bliska zeru. To jest po prostu gra dla dzieci
ODPOWIEDZ