3 2 1 start

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

3 2 1 start

Post autor: Nataniel »

Fatalna gra :( Pudełko obiecuje grę wyścigową, tymczasem jest to żmudne wieloosobowe liczenie a mechanika nawet nie udaje, że ma cokolwiek wspólnego z tematyką. Nawet nie ma jednego toru wyścigowego, tylko 4 tory naraz - jakiś kompletny bezsens. Fajny pomysł na jednoosobową łamigłówkę - jak w najkrótszym czasie dotrzeć wszystkimi pionkami do końca, jednak jako gra, a w szczególności do grania z dziećmi - to jakiś koszmarek :-/

Dawno tak bardzo nie rozczarowała mnie żadna gra, aż poczułem się w obowiązku ostrzec przed nią innych :/
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: 3 2 1 start

Post autor: skolo »

czy to ta sama gra którą sklep na R sprzedaje za 55pln?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: 3 2 1 start

Post autor: Nataniel »

= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: 3 2 1 start

Post autor: Rune »

Nataniel pisze:Fatalna gra :( Pudełko obiecuje grę wyścigową, tymczasem jest to żmudne wieloosobowe liczenie a mechanika nawet nie udaje, że ma cokolwiek wspólnego z tematyką. Nawet nie ma jednego toru wyścigowego, tylko 4 tory naraz - jakiś kompletny bezsens. Fajny pomysł na jednoosobową łamigłówkę - jak w najkrótszym czasie dotrzeć wszystkimi pionkami do końca, jednak jako gra, a w szczególności do grania z dziećmi - to jakiś koszmarek :-/

Dawno tak bardzo nie rozczarowała mnie żadna gra, aż poczułem się w obowiązku ostrzec przed nią innych :/
No to pięknie! Miałem nadzieję na łajbę dla Małego Pirata, co oderwie go chociaż na chwilę od Lego piratów i Indiany Jonsa. Z tym liczeniem to ja już przy Pan tu nie stał! zraziłem się ale to akurat nie jest nowy twór, a stary przybrany w nowe szaty, co i tak okazało się na duży plus. Muszę teraz bardziej przyjżeć się swoim szklanym okiem zapowiedziom Egmontu, bo liczyłem jeszcze na inne tytuły dla najmłodszego.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: 3 2 1 start

Post autor: Nataniel »

W tym tygodniu będę ogrywał Hobbita z dzieckiem. Czytamy trochę książkę, więc mam nadzieję, że zadziała :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: 3 2 1 start

Post autor: Rune »

To daj znać, jak u Was się sprawdził, bo akurat o tym tytule myślałem, jak pisałem posta powyżej :) + Drako (ja smok, a żona z małym krasnoludy :twisted: ) Bardzo ciekawi mnie, jak faktycznie sprawdza się operowanie wyłącznie 1 "pionkiem" w grze na kilka osób?
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: 3 2 1 start

Post autor: folko »

Nie mnie jet oceniać tytuł, osobiście bardzo go lubię, ale jedna uwaga. Gra jest od 8 lat i tu 8 nie znaczy że dziecko 6 letnie (czy mniej) sobie poradzi. W tej grze trzeba potrafić dość dobrze liczyć, liczyć szybko.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: 3 2 1 start

Post autor: Nataniel »

Ale kolejka moja czy Sasannki wcale nie trwała dużo krócej niż dziecka, a potrafimy całkiem nieźle liczyć. Poza tym nie liczenie jest tu moim zarzutem, tylko fakt, że to nie jest żadna gra o wyścigach formuły 1, tylko rodzajem matematycznej łamigłówki z losowym elementem.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: 3 2 1 start

Post autor: WRS »

Ciekawe spostrzeżenie P.T. Kolegi Nataniela...
Ja patrząc na okładkę spodziewałem się gry, która mnie nie zainteresuje. (ściganki czy cóś ;)) Dopiero rozmowa z P.T. Autorem uświadomiła mi, że jest to jednak gra z gatunku przeze mnie bardzo lubianego.

Może zatem nie warto wydawać gier logicznych/abstrakcyjnych w sztucznie doklejonych klimatach?
Jednych rozczarują po zakupie, innych zniechęcą przed spróbowaniem...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 3 2 1 start

Post autor: Wookie »

@WRS:
Zastanawiam się kogo zniechęci temat wyścigów
Skoro targetem są chłopcy w wieku 8-12 to temat genialny. Ale najwidoczniej nie można naciągać wszystkiego pod dowolny temat.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: 3 2 1 start

Post autor: WRS »

Ale właśnie gra nie jest - w ścisłym sensie - o wyścigach. To gra logiczna.
Mnie zniechęcił temat, po objaśnieniach wręcz jestem bardzo zainteresowany grą.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: 3 2 1 start

Post autor: Senthe »

@Wookie
Temat jest genialny tylko jeżeli się założy, że klient ma grę kupić. Jeśli ma kupić i potem się jeszcze dobrze bawić, to jest bez sensu, bo np. Nataniel z synem oczekiwali czegoś zupełnie innego i się rozczarowali.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: 3 2 1 start

Post autor: Rune »

Nataniel pisze:W tym tygodniu będę ogrywał Hobbita z dzieckiem. Czytamy trochę książkę, więc mam nadzieję, że zadziała :)
Natanielu i jak ten Hobbit? Sprawdza się w graniu z latoroślą?
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: 3 2 1 start

Post autor: Nataniel »

Nie, kompletnie zawiódł. Sucha, nudna, to co robią gracze (zagrywają jakieś karty krasnoludów) nijak ma się do fabuły. Powtarzamy w kółko te same nudne czynności - porażka.

Trochę lepiej sprawdził się Władca Pierścieni (ten kooperacyjny) - tam są wydarzenia powiązane z fabułą, dosyć zgrabnie pokazujące co się dzieje. Ale rozgrywka też jest koszmarnie nudna - losuje się te kafelki jeden za drugim, dociąga karty i odrzuca karty - w kółko to samo.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: 3 2 1 start

Post autor: Rune »

Dzięki za info. Władca Pierścieni zamówiony. Wczoraj pierwsze testy w Drako z moim młodym. Ma 4 i pół roku, a tworzył "home ruls" od ręki :) Ostatecznie partie kończyły się tym, że poruszał nawet moim smokiem, a dodatkowo nie można było atakować brodacza z tarczą, bo to ten ulubiony. Ostatnia rozgrywka zakończyła się upadkiem smoka, a krasnoludy jeszcze się nad nim pastwiły, bo jest niedobry ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
ODPOWIEDZ