Love Letter / List miłosny (Seiji Kanai)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
dave8
Posty: 746
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 71 times
Been thanked: 93 times

Re: Love Letter

Post autor: dave8 »

A czy koszulki są w zestawie?
Bo w wersji ang chyba byly

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3362
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Love Letter

Post autor: Ardel12 »

dave8 pisze:A czy koszulki są w zestawie?
Bo w wersji ang chyba byly

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Nie. Otwierałem wczoraj, karty porządne i ładnie wykonane. Dodatkowe karty wprowadzają ciekawe możliwości. W sylwestra przetestuję.
mk20336
Posty: 1576
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 73 times
Been thanked: 444 times
Kontakt:

Re: Love Letter / List miłosny (Seiji Kanai)

Post autor: mk20336 »

Valentine’s Day REVIEW – Love Letter

Love Letter może wydawać się trywialną grą patrząc na tematykę, jednak mechanicznie to bardzo udana gra karciana. Krótka recenzja z okazji Walentynek. Miłej lektury!

LINK: Valentine’s Day REVIEW – Love Letter

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Chonik2
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2013, 11:37
Has thanked: 28 times
Been thanked: 5 times

Re: Love Letter / List miłosny (Seiji Kanai)

Post autor: Chonik2 »

Hej,

myślę nad zakupem, potrzebuję rady. Lepiej kupić "nową" edycję premium czy gra traci mocno bez dodatkowych kart, które były w tej rozszerzonej?

Sam grałem kiedyś w tę edycję rozszerzoną i pamiętam, że było tam kilka ciekawych kart, których widzę, że nie ma w premium.
Czy karty w premium sa tak zmienione i zbalansowane, że nie czuć tej różnicy?

Co polecacie?
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Love Letter / List miłosny (Seiji Kanai)

Post autor: krisow »

Osobiście polecałbym wersję rozszerzoną. Plus nowej premium to znaczniki i świetnej jakości woreczek, ale jednak więcej kart daje więcej możliwości i można w większym składzie zagrać. Grafiki też w mojej opinii ładniejsze w tej starszej.
venomik
Posty: 555
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 251 times
Been thanked: 266 times

Re: Love Letter / List miłosny (Seiji Kanai)

Post autor: venomik »

Mam List Milosny z rozszerzeniem - jest opcja gry nawet do 8 osób.
Jako że 4 osobowa rozgrywka całkiem przypadła mi do gustu to zastanawiam się czy wyciągnąć go w sobotę - gramy w 6 osób, w sumie tylko ja jestem bardziej doświadczony z planszówkami, więc coś na poziomie listu miłosnego byłoby spoko. Ktoś ma opinie o grze w tym warianc
Awatar użytkownika
Wazanaczole
Posty: 71
Rejestracja: 17 lut 2020, 14:01
Has thanked: 13 times
Been thanked: 17 times

Re: Love Letter / List miłosny (Seiji Kanai)

Post autor: Wazanaczole »

venomik pisze: 17 mar 2022, 21:11 Ktoś ma opinie o grze w tym warianc
Żaden ciąg literek czyjejś percepcji nie da ci takiego poczucia co własne empiryczne doświadczenie
venomik
Posty: 555
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 251 times
Been thanked: 266 times

Re: Love Letter / List miłosny (Seiji Kanai)

Post autor: venomik »

Wazanaczole pisze: 17 mar 2022, 22:14 Żaden ciąg literek czyjejś percepcji nie da ci takiego poczucia co własne empiryczne doświadczenie
Oczywista oczywistość. Wszystko kwestia prawdopodobieństwa. A chciałbym zmniejszyć ryzyko, że sięgnę po coś, co nie spodoba się znajomym i już więcej na planszówki nie wrócą.
gogovsky
Posty: 2229
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 513 times

Re: Love Letter / List miłosny (Seiji Kanai)

Post autor: gogovsky »

Polecam wersję Batman gra premiuje wtedy graczy myślących :p Już nie mówiąc o tym, że gra ma wtedy nawet sens lorowy :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
venomik
Posty: 555
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 251 times
Been thanked: 266 times

Re: Love Letter / List miłosny (Seiji Kanai)

Post autor: venomik »

@gogovsky - mi polecano wariant Cthulhu, ale to nie rozwiązuje kwestii tego czy wato sięgać po tę grę na 6 osób jutro ;)
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 930
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 326 times
Been thanked: 382 times

Re: Love Letter / List miłosny (Seiji Kanai)

Post autor: sliff »

Warto.

A nawet jak nie warto to przy 15 minutach gry to można zaryzykować.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 340
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Love Letter / List miłosny (Seiji Kanai)

Post autor: esubotowicz »

Ostatnio zrobiło się głośniej o Pałacu Jabby, czyli nowej wersji Listu Miłosnego w uniwersum Star Wars.
A to głównie za sprawą BF w Rebelu i dodawania tej gry gratis do zamówień. Nie zwróciłam na tę grę uwagi, zresztą posiadam oryginał, więc kolejna wersja była poza moim obszarem zainteresowań. Jednakże splot różnych wydarzeń spowodował, że gierka znalazła się w mojej kolekcji.

Od pierwszego polskiego wydania różni się w kilku aspektach, np.:
1/. Posiada woreczek i dropsy do liczenia punktów (podobnie jak w angielskim oryginale)
2/. Karty podzielone są na frakcje: rebelia oraz pałac
3/. Część postaci ma inne funkcje niż oryginalne
4/. Można grać do 6 osób

Ogółem kart jest 19, nie licząc kart pomocy oraz celów. Większość numerów występuje w obu frakcjach, przy czym częściowo funkcje są zbieżne, a częściowo różne. Niektóre numery występują wyłącznie w jednej lub drugiej frakcji. Frakcje próbują się wzajemnie wyeliminować - jest więcej możliwości na pozbycie się gracza z kartą z przeciwnej frakcji niż zagrywana.

Generalnie uważam grę za udane odświeżenie. Obecnie oryginalny List miłosny ciężko dostać. Jeśli ktoś się rozgląda za prostym ale nie prostackim fillerkiem, a nie przeszkadza mu uniwersum, to polecam.
W święta ogrywaliśmy obie wersje i Pałac Jabby jest minimalnie bardziej złożony z uwagi na więcej wersji kart, ale gdybym musiała wybierać, to zostawiłabym właśnie ten tytuł.
Ewa
samuraj1369
Posty: 444
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 162 times
Been thanked: 163 times

Re: Love Letter / List miłosny (Seiji Kanai)

Post autor: samuraj1369 »

Spoiler:
Potwierdzam! Jako, że świetnie bawimy się przy Rękawicy Nieskończoności, to Pałac Jabby to fajne odświeżenie. Nówkę można dorwać za 20-30 zł na portalach aukcyjnych. Jest to idealne gra na wyjazdy ze znajomymi, prosta, emocjonująca, pakowana.
Jedynie trzeba pamiętać, że jak w Rękawicę Nieskończoności można z przyjemnością grać w dwie osoby, tak w Pałac Jabby rozgrywka zaczyna się od 3-4+ osób, z uwagi na to, że czasami runda trwa 30 sekund do wyeliminowania wroga.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2023, 12:54 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
ODPOWIEDZ