(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
M80
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2017, 15:16

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: M80 »

Witam.

Brakuje może komuś graczy :) ? Chętnie się do kogoś dołączę, lubię grać , a nie za bardzo jest z kim.

Sam mam np Wsiąść do pociągu ale z przyjemnością zagram też w coś nowego.

Pozdrawiam
Marcin
agbogbe
Posty: 2
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:16

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: agbogbe »

cześć, też mam podobny problem, lubię grać a nie zawsze jest z kim. ja także bym chętnie gdzieś dołączył, czy to prywatnie, czy na jakieś spotkania na mieście
Lucf
Posty: 1344
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Lucf »

Może ktoś z Krakowa ma Yunnan (2013) albo Darjeeling (2007) ? Z chęcią bym w to zagrał pijąc herbatkę ;)
Awatar użytkownika
lighting
Posty: 254
Rejestracja: 18 sie 2006, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: lighting »

Cześć,

Właśnie zauważyłem, że mój wpis w tym wątku powstał już 11 lat temu :shock:

Do rzeczy:
Czy kalendarz imprez aktualny na 2013 rok (pierwszy wpis) jest nadal aktualny ? Ktoś ma informacje jak to wygląda na 2017 rok ?
W ogóle, bieda z imprezami w Krakowie w porównaniu (na podstawie ilości wpisów w tematach spotkań). Ktoś w tym mieście gra i można się przyłączyć ?
lighting
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2103
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: pabula »

lighting pisze:Do rzeczy:
Czy kalendarz imprez aktualny na 2013 rok (pierwszy wpis) jest nadal aktualny ? Ktoś ma informacje jak to wygląda na 2017 rok ?
W ogóle, bieda z imprezami w Krakowie w porównaniu (na podstawie ilości wpisów w tematach spotkań). Ktoś w tym mieście gra i można się przyłączyć ?
Hex prężnie działa i blisko masz, jeśli dalej mieszkasz tam gdzie graliśmy parę lat temu w .... przygodówkę - nawet nie pamiętam nazwy tej gry :)
Awatar użytkownika
lighting
Posty: 254
Rejestracja: 18 sie 2006, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: lighting »

pabula pisze:
lighting pisze:Do rzeczy:
Hex prężnie działa i blisko masz, jeśli dalej mieszkasz tam gdzie graliśmy parę lat temu w .... przygodówkę - nawet nie pamiętam nazwy tej gry :)
Tak, blisko (Grzegórzki), tyle że stamtąd nikogo nie znam a ludzi ze Strychu częściowo ogarniałem ;)
My graliśmy w Descenta, 1. wydania, do dzisiaj moja ulubiona gra, którą przerabiam na RPG'a jak tylko się da.
A Ty jak pamiętam byłeś mistrzem Agricoli :)
lighting
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Lets_Grajmy »

Myślę, że w Krakowie nie jest trudno umówić się na planszówkę, ale faktycznie brakuje dużych imprez w naszej tematyce. Chętnych raczej by nie brakowało.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
noelo
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2017, 10:45

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: noelo »

Cześć,

szukam osób chętnych do gry w Cywilizację (https://www.rebel.pl/product.php/1,302/ ... dycja.html) - jest ona dość skomplikowana i według mnie wymaga sporo wysiłku żeby się jej nauczyć (dlatego jeśli ktoś nie grał - pierwsza rozgrywka byłaby uproszczona i oczywiście służymy tłumaczeniem wszystkiego), ale jeśli ktoś lubi gry planszowe i wyzwania dla umysłu - warto :)

Gramy u mnie w mieszkaniu, na Podgórzu Duchackim.
Molfar
Posty: 20
Rejestracja: 28 gru 2015, 20:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Molfar »

Cześć!

Przez okres trwających wakacji wzbogaciłem się w kilka tytułów planszówkowych, w które chciałbym pograć, a szczerze powiedziawszy większość znajomych planszówkowiczów siedzi wszędzie, tylko nie w Krakowie. Chętnie spiknę się z nową ekipą, aby pograć w fajne, angażujące tytuły. Sam posiadam GoT, Eclipse, Shoguna i kilka mniejszych tytułów jak Roll for the Galaxy, czy Carcassone. Równie chętnie nauczę się czegoś nowego! Wracam do Krakowa we wrześniu i chętnie bym gdzieś pograł ;-)

Molfar
Magnum-KR
Posty: 23
Rejestracja: 06 gru 2010, 14:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magnum-KR »

Cześć,
Jeśli ktoś lubi gry strategiczne i wojenne to polecam tez sprawdzać wątek gier w Krakowie na drugim forum:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=115&t=423
Pozdrawiam,
Rafał
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bea »

Chętni do w miarę regularnego wtorkowego grania w Skawinie (to tuż koło Krakowa) poszukiwani. Może komuś chciałoby się przyjeżdżać te kilka km? Dziś na przykład szukamy jednego śmiałka do walki na arenie (Spartakus) godz. 18.30.
Immshi
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2017, 21:00

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Immshi »

Siemka! Szukam jakiejś ekipy w Krakowie do pogrania. Za bardzo obyty w planszówkach nie jestem, ze względu na po prostu brak znajomych którzy by w tym siedzieli, ale jestem otwarty na nowe znajomości :D Polecam się.
waskopiotr88
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2011, 22:16
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: waskopiotr88 »

Witam :)
Z tej strony Piotr i Zuza. Mam pytanie czy jest ktoś z okolicy kurdwanowa chętny do pogrania?
pozdrawiamy:)
sinusconst
Posty: 8
Rejestracja: 27 lip 2017, 00:33
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: sinusconst »

hej, ja również otwarty na nowe towarzystwo w Krakowie ;) Mam dosyć bogaty wachlarz przegranych gierek. Grywam regularnie ze znajomymi, ale chcę więcej i więcej, a oni nie zawsze mogą xD Monopoly i Chińczyk odpadają. Chętni priv
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Quille »

Grywam regularnie z koleżanką. Zaczęłyśmy rok temu. Mamy ograne podstawy: Carcassonne (z dodatkami), Catan, Ticket to ride, Dixit, Kolejkę. Ostatnio też: Tzolkin, Agricola, Yamatai, Pięć klanów, Azul.
Ale jesteśmy otwarte na uczenie się czegoś nowego. Na razie nie podeszło nam tylko Roll for the galaxy.

Gramy czasem w Hexie, czasem w Domówce, czasem u mnie na Dąbiu. Jakby ktoś chciał dołączyć, to jesteśmy chętne, bo nie we wszystko fanie się gra w dwie osoby.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Nidav »

To i ja napiszę, że gdyby była w Krakowie jakaś grupa, lubująca się w eurosucharkach i cierpiąca na niedostatki graczy, to z chęcią dołączyłbym raz na jakiś czas wieczorami w tygodniu i okazjonalnie przez weekendy ;) Sam posiadam gry pokroju Cywilizacji: Poprzez Wieki (3ed), Tzolkin z dodatkiem, Alchemicy z dodatkiem, Kawerna, Godfather: Imperium Corleone, Terra Mystica z dodatkiem, Zamki Burgundii i parę innych. Zawsze z chęcią przyniosę i nauczę ;) Preferuję jednak granie na mieszkaniach, bo cisza i spokój, niemniej jakieś puby, kawiarnie też mogą być :)
martazet
Posty: 11
Rejestracja: 17 paź 2016, 13:19

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: martazet »

Bardzo serdecznie zapraszam na Gralicję już w ten weekend! Nawet jeżeli ktoś nie jest w stanie zabrać Znajomych, zawsze znajdzie się ktoś chętny do grania :)

https://www.facebook.com/events/1108389342630654/
https://www.facebook.com/gralicjaofficial/
Instagram: gralicja_official

Pozdrawiam,
Marta
metro
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:03

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: metro »

Hej, poszukuje chetnych do ogrywania takich gier jak Władcy Podziemi (dodatek), Alchemicy (dodatek), Terra Mystica.
Otwarty tez jestem na inne euro gry 8)
Awatar użytkownika
Vladon48
Posty: 4
Rejestracja: 17 gru 2018, 17:25

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Vladon48 »

Hallo all! I moved to Krakow from SVK 3 months ago and i would love to get to know some boardgamers, learn Polish and spend some good time :) My wife may also join if there would be more free spots. I would play any, but abstract games :) i have only small collection but iam looking forward to expanding it. Vladimir, 26.
noelo
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2017, 10:45

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: noelo »

Hi Vladimir (and all future visitors), from what I discovered, this forum is pretty dead.
But I would strongly recommend you to join this Facebook group: https://www.facebook.com/groups/3064195 ... ?ref=share.
There are about 3.5k people there and a lot of informations about public/private board games events in Kraków (I would write something is happening each 2-3 days).
Awatar użytkownika
Vladon48
Posty: 4
Rejestracja: 17 gru 2018, 17:25

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Vladon48 »

noelo pisze: 06 sty 2019, 15:23 Hi Vladimir (and all future visitors), from what I discovered, this forum is pretty dead.
But I would strongly recommend you to join this Facebook group: https://www.facebook.com/groups/3064195 ... ?ref=share.
There are about 3.5k people there and a lot of informations about public/private board games events in Kraków (I would write something is happening each 2-3 days).
:)
Dziekuje bardzo :D
Awatar użytkownika
jurek_ogorek
Posty: 12
Rejestracja: 06 wrz 2019, 16:41

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: jurek_ogorek »

Hej, szukam ekipy albo miejsca w jakiejś ekipie do w miarę regularnego grania w cięższe tytuły. Najlepiej gdzieś w okolicach centrum Krakowa.

Ktoś coś wie, ktoś kogoś szuka, gdzie słać CV, jak żyć?
czarny.but
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2012, 13:21

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: czarny.but »

Ja też szukam, więc jest nas dwoch:)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Goldberg »

Pogra ktos w stare dobre coc lcg?
Odswierzyl bym :)
W co planszowego tez zafram :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
jurek_ogorek
Posty: 12
Rejestracja: 06 wrz 2019, 16:41

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: jurek_ogorek »

czarny.but pisze: 06 paź 2019, 15:03 Ja też szukam, więc jest nas dwoch:)
No to jeszcze ze dwie osoby i żadna gra nam nie straszna :D
ODPOWIEDZ