(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 114
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: sinbad78 »

Hej. Gdzie chcielibyście grać?
agbogbe
Posty: 2
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:16

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: agbogbe »

Wszystkiego najlepszego w nowym roku i dużo dobrych gier!
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: szymuss »

Siemano,
szukam ludzi do pogrania w Everdella( mam swoja wersje i ponad 150 partii) więc chętnie coś nauczę , dwa szukam kogoś kto mi na żywo jeszcze ,,dotłumaczy'' zasady do Time stories;)
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Meechauek »

Hej

Jestem przyjezdny (Poznań) i 2-3 razy w mc wyjeżdżam w Polskę.
W takich sytuacjach czasami spotykam się z różnymi grupami w różnych miastach.

W poniedziałek 11.04.2022 będę w Krakowie (lub Kato) i chciałem zapytać czy ktoś gra, byłby chętny zagrać?

Myślę że jestem dosyć kontaktowy, nieuprzedzony i gram w średnie do ciężkich tytułów - mam ok 100-120 gier.
ostatnio hity to Dune IMP (bez IXa), Boonlake, Maracaibo, Arnak, Dominant etc...
moja kolekcja tutaj - mogę coś zabrać:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Meechauek


Dobrze tłumaczę, a jak mam grać w coś nowego, staram się być przygotowany z zasadami.
Pasuje mi od 18 do 02:00 ;)

Będę wdzięczny za info zwrotne, bo ew. będę sobie organizował coś innego.
Jestem otwarty na każdą grę poza bardzo lekkimi i imprezowymi.

PS nie mam facebooka :D
na PW podam tel
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: adrturz »

Cześć,

w najbliższy piątek (sobotę i niedzielę) organizujemy w Hex event z grami planszowymi 🙂 Jeżeli macie ochotę zagrać i nauczyć się zasad gier PHALANX, a także przed kampanią zagrać w Bretwaldę - zapraszam 😉

https://fb.me/e/1BBhVC4tL

HARMONOGRAM: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: vincentblack »

Cześć, poszukuję grupy grającej w miarę regularnie (min. raz na miesiąc) na południu Krakowa (okolice Kurdwanowa, Swoszowic, Piasków, także Wieliczki) lub ew. osób chętnych do założenia takiej grupy.

Preferencje gatunkowe: głownie euro, gry strategiczne i karcianki, także cięższe gry rodzinne czy "niegłupie" party games (np. Decrypto). Bez przygodówek, ameri, legacy i coopów (z małymi wyjątkami).

Moje ulubione: Scythe, Brass, Terraformacja, Terra Mystica, gry Felda, Rosenberga, Pfistera, Suchego, Lucianiego i Walker-Hardinga (oraz wiele wiele innych).

Potencjalnych chętnych proszę o kontakt na priv.
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 114
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: sinbad78 »

Chętnie bym się przyłączył to takowej grupy
bosik111
Posty: 295
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: bosik111 »

Nie z Krakowa, ale nie mam jakoś strasznie daleko, też się rozglądam za jakąś grupą, przy czym nie pogardzę też dobrą przygodówką, czy ameri.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: shuji »

Hej, do grupy co prawda się nie przyłączę z czystej przyzwoitości, bo nie jestem w stanie się zobowiązać do jakiś stałych terminów, nie chciałbym się umawiać i nie przychodzić itd. ale tak ad hoc chętnie pogram jak tylko będę miał wolne okienko w terminarzu :) Lokalizacja dla mnie dowolna jeśl chodzi o kraków i okolice. Więc jeśli by komuś brakowało jednej osoby do jakiejś gry czy coś, to piszcie tu lub na priv a chętnie od czasu do czasu dołączę :)
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: _leigam_ »

Para (30+) szuka grupy do planszowania. Kraków - Salwator (okolice pętli).
Najbardziej lubimy grać w gry euro średnio trudne i trudne. Lubimy gry takie jak Brass B., Lorenzo il Magnifico, On mars, Barrage, Teotihuacan, Keyflower, Pięć klanów i wiele, wiele innych :lol: . Czasem też coś lajtowszego wchodzi na stół, szczególnie na zakończenie spotkania (np. Brzdęk w kosmosie czy Pasikurowice).
Raczej spotkania na chacie, jakoś wymiennie, knajpa od biedy.
Obowiązuje opłata za wejście: zabawa i głaskanie naszego psa, z subskrypcją na czas pobytu.
Pewne utrudnienia wynikające z niekończącego się remontu.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
wahhy
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2021, 20:15

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: wahhy »

Grupa planszówkowiczy szuka chętnych osób, studentów (lub o wieku studenckim; bo też studiujemy) do grania na stałe w Krakowie, w prywatnym mieszkaniu, w okolicach ronda grzegórzeckiego.
Granie cotygodniowe, najczęściej w soboty i raczej w trudniejsze gry
konradt86
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2022, 13:10

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: konradt86 »

Hej, szukam grupy osób z KRK 18+ na stałe do wspólnej gry w planszowki ( moja grupa niestety po latach się wysypała ;( . ) .Raz w tygodniu , raz w miesiącu nie ma znaczenia ;). Zazwyczaj gry euro . Posiadam everdella, alchemików, Agricole. Chętnych do przyłączenia jednego trolla do grupy proszę o kontakt, jak i również osoby które chciały by taka grupę stworzyć ;). Dzięki pozdrawiam.
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: szymuss »

konradt86 pisze: 13 lip 2022, 12:08 Hej, szukam grupy osób z KRK 18+ na stałe do wspólnej gry w planszowki ( moja grupa niestety po latach się wysypała ;( . ) .Raz w tygodniu , raz w miesiącu nie ma znaczenia ;). Zazwyczaj gry euro . Posiadam everdella, alchemików, Agricole. Chętnych do przyłączenia jednego trolla do grupy proszę o kontakt, jak i również osoby które chciały by taka grupę stworzyć ;). Dzięki pozdrawiam.
ja chetny np w hexie do pogrania:|) jestem bardzo ograny w agricole i everdela. :)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Lets_Grajmy »

Jest nowe miejsce do grania w Krakowie, w okolicy ronda Grunwaldzkiego, hotelu Forum.

Zaglądnijcie na ten temat: (Kraków) Planszówki Podwawelskie


Obrazek
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Gedono
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2020, 19:22
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Gedono »

Hej!

Ktoś może szuka w Krakowie ludzi do grania w gry Lacerdy ? Osobiście nie grałem bo żaden ze znajomych nie posiada a ja chętnie bym spróbował zanim na coś się zdecyduję - szczególnie coś z trójki Kanban, Gallerist, Vinhos.

Najchętniej okolice centrum Krakowa (poza centrum też ale raczej tylko weekendowo), ewentualnie Hex/Boardowa.
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: szymuss »

Ja szukam stałej ekipy do Time stories ,a najlepiej kogoś kto już w to grał:) i by pomógł troche ogarnąć:) pzdr Oraz do łupania w Everdella ,ale mam ponad 150 partii , więc albo mogę kogoś nauczyć dać tipy ,albo ktos kto już ograny:) pzdr
Gedono
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2020, 19:22
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Gedono »

Ktoś chętny na granie w najbliższy weekend w jakieś trudniejsze tytuły, np. Brass Birmingham, Puerto Rico, Tzolkin, którąś grę Lacerdy (nie posiadam ale chętnie zagram jeśli ktoś ma i szuka towarzysza do grania)?

Poza tym chętnie pogram na luźnym poziomie w 2-osobówkę typu Summoner Wars, Seasons lub inną.
Gedono
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2020, 19:22
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Gedono »

Ktoś jutro chętny na zagranie w Hexie w Grand Austria Hotel? Chętnie poznam grę, jestem po lekturze instrukcji
Pawelw
Posty: 95
Rejestracja: 14 kwie 2020, 23:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Pawelw »

Pograłbym w Twilight imperium w Krakowie ;) u mnie niestety nie da rady bo nie mam stołu :(
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4458
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 845 times
Kontakt:

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Hardkor »

Jeśli ktoś z Krakowa nie ma planów na środowy wieczór (bo w środową noc to wiadomo co się robi) to serdecznie zapraszam do Boardowej na naukę gry w Heroes of Air, Land and Sea. Prowadziłem już szkółkę na inna grę w tym lokalu, a samemu od lat gram i tłumacze innym gry (więc z tego co mi ludzie mówią jest dobrze, co też parę osób z forum potwierdzi). Przesyłam link do wydarzenia :

https://www.facebook.com/events/1194907327822688/

Są 3 miejsca do grania. Gra w języku angielskim (w innym nie została wydana), ale jest to angielski na średnio zaawansowanym poziomie. Startujemy o 17 (ale jest tu możliwość negocjacji godziny). Serdecznie zapraszam, bo gra nie jest zbyt znana w polsce, a naprawdę jest super :) Zapisy albo w wydarzeniu (napisać post/napisać priv do organizatora), ale można po prostu do nich zadzwonić (na ich stronie jest numer telefonu). Prosiłbym tylko o rzetelność - jak ci coś wypadnie to daj znać i będziemy szukać nowej osoby, a nie, że po prostu nie przyjdziesz :)

Zapraszam!
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: shuji »

Hardkor pisze: 14 gru 2022, 14:58 co też parę osób z forum potwierdzi)
potwierdzam, wczorajsza pierwsza partia w Wielki Mur zdecydowanie na + (no i to dobra gra jest btw:) )
dewnil
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2013, 17:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: dewnil »

Jestem gościnnie w Krakowie i chętnie spotkałbym się na jakieś planszówki (niekoniecznie Zimna Wojna) w środę albo czwartek wieczorem (4-5.01).
Przejrzałem już krakowskie kafejki planszówkowe, ale oczywiście zawsze lepiej mieć umówioną grupę do grania, tak że jak komuś brakuje gracza, zgłaszam się :-)
arry
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2023, 16:38
Been thanked: 2 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: arry »

Cześć!

Jestem z Białorusi, mieszkam w Krakowie od przeszłego roku. Szukam kompanii dla planszowek do zebrania w mieszkaniu, bo w kawiarniach zwykle jest bardzo głośno; mogię proponować u mnie w Starem Podgórze. Mało mówię po polsku (praktyka języka jest jednym z celów), ale praktycznie wszystko rozumię, plus nie ma problemu z angielskim.

Uwielbiam area kontroli (Blood Rage, Root), niektóre euro (Power Grid, Terraforming Mars, Ark Nova, Seasons) i pojedynki od GMT (Sekigahara, Twilight Struggle). Ale naprawdę jestem gotowy grać w cokolwiek, to jest moje hobby od ~15 lat (: .

Chętnie państwo poznałbym.
Alex
stripocean
Posty: 89
Rejestracja: 13 lip 2021, 11:55
Lokalizacja: Wetzlar

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: stripocean »

Siemka. Jest ktos chetny do pokazania too many bones i wytlumaczenia zasad ? Zastanawiam sie nad kupnem, ale chcialbym w to najpierw zagrac na zywo. Krakow i okolice.
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 114
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: sinbad78 »

@arry - a gdzie na Starym Podgórzu możesz się spotkać?
ODPOWIEDZ