Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych !!

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych !!

Post autor: Nataniel »

Witam,

Co myslicie o tym, zeby zorganizowac jakies Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych, rozgrywane online? Rozgrywki moglyby trwac 2-3 miesiace, prowadzone bylyby online wg z gory ustalonych zasad. Gralibysmy na spielbyweb czy innym tego typu serwisie. Moglbym nawet zorganizowac jakies nagrody (chociaz to pewnie w jakims stopniu determinowaloby dobor tytulow w turnieju wg zyczen sponsorow). Byc moze nawet final udaloby sie rozegrac na zywo, w jakims miejscu w Polsce (zawsze to sympatyczniej).

Moglbym zajac sie organizacja i administracja turnieju (ustalanie rozgrywek itp), jezeli tylko bedzie informacja, ze sa chetni.

Zapraszam do dyskusji, ale na razie BEZ ZGLASZANIA KONKRETNYCH TYTULOW w jakie mielibysmy grac.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 577
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Post autor: miras23 »

bardzo chetnie sie przylaczam
Leafdrake
Posty: 54
Rejestracja: 21 cze 2004, 23:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Leafdrake »

Co człowiek przy stole - to człowiek przy stole. Wolę zjazdy niż spotkania wirtualne. Nie mniej - pewnie się przyłączę :)
:::efkon:::
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

dla wyjasnienia - przy serwisch typu spielbyweb nie ma potrzeby aby kilka osob zbieralo sie o tym samym czasie - mozna spokojnie grac kazdy w swoim czasie, aby w miare szybko to szlo (min 1 runda dziennie).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
flak
Posty: 35
Rejestracja: 27 gru 2004, 15:54
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Post autor: flak »

Ja bardzo chętnie wziąłbym udział w czymś takim.

Nie wiem tylko, czy dobrze zrozumiałem ideę... Mistrzostwa byłyby rozgrywane w kilku "konkurencjach" (kilka różnych gier), a tytuł mistrzowski byłby tylko jeden, niepodzielny, czy tak?
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Podzielam zdanie, że gra po sieci nie jest tym samym, co przy stole. Ale zdaje się w najbliższym czasie nie zanosi się na organizację Mistrzostw Polski Gier Planszowych w "realu" więc pomysł z wirtualnymi mistrzostwami jak najgoręcej popieram
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

1. nie czuje do konca idei Mistrzostw Polski w grach losowych.

2. turniej online ma te ceche ze nie wiadomo kto tak naprawde gra, jakich uzywa pomocy, kto mu podpowiada, etc. za tym zas idzie naturalne niestety podejrzewanie tego kto wygral ze gral nie fair. ani nie fajnie przegrac (tak jest zawsze) ani wygrac. bleh :-)

3. mistrzostwa w grach dla wiecej niz 2och graczy maja te ceche ze jesli sie trafi przy jednym stoliku 2och kumpli to dosc latwo w prawie kazdej grze moga ustalic ze najpierw wykanczaja pozostalych zeby tamci nie mieli szans, a na koniec dopiero sami walcza ze soba o zwycieztwo

absolutnie nie chce nikogo zniechecac, tlumacze tylko dlaczego na 95% (nie 100 skoro nie wolno wymieniac tytulow) ja sie ta inicjatywa nie zainteresuje.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Pytanie tylko po co oszukiwac? Przeciez nie bedzie to turniej jakies super wielkiej wagi, a nagroda nie beda zlote portki.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Absolutnie nie wezmę udziału w takim turnieju z bardzo wielu powodów.
cemzar
Posty: 12
Rejestracja: 15 sty 2005, 11:02
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: cemzar »

Bardzo dobry pomysł. Jestem za :D
atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Post autor: atwar »

Mistrzostwa w grach? Mówiąc szczerze, dla mnie mistrzostwa w Osadników są już wystarczająco odpychające.
Gra planszowa wg mnie to rozrywka umysłowa, element rozbudowy więzi rodzinnych i towarzyskich, potem długo, długo nic, a na koniec dopiero rywalizacja.
Bardzo lubię grać, ale nie muszę wygrywać, natomiast sprawdzanie się i udowadnianie sobie, kim jestem, zostawiam młodszym, którzy tego potrzebują.
Co do samej rozgrywki, w wersji online, to już nie jest gra planszowa, gdzie spotkanie w fajnym towarzystwie, śmiechy, piwo? Planszówka w wersji online zostaje obdarta ze wszystkiego co ma najlepsze, a zostaje czysta rywalizacja, czyli element, dla mnie, najmniej znaczący.
"Z mojego rozkazu i dla dobra Państwa właściciel tego dokumentu uczynił to, co uczynił.
3 grudnia 1627.
Richelieu"
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9478
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Pjaj napisał:
Ale zdaje się w najbliższym czasie nie zanosi się na organizację Mistrzostw Polski Gier Planszowych w "realu"
Zanosi się:
Oczywiście nie wszystkim może odpowiadać lista konkurencji ale być może w przyszłym roku (jeżeli uda się zorganizować kolejną taką imprezę) zestaw gier będzie inny.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Przyłączam się do listy osób, które nie wezmą udziału. Dotąd nie rozegrałem ani jednej partyjki przez sieć (nie licząc grania w go i szachy na które trudno znaleźć graczy w realu) i nie będę tego zmieniał. Gram w planszówki chyba jednak głównie dla graczy a nie dla gry i granie przez sieć mija się z celem.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

ja_n pisze:Przyłączam się do listy osób, które nie wezmą udziału. Dotąd nie rozegrałem ani jednej partyjki przez sieć (nie licząc grania w go i szachy na które trudno znaleźć graczy w realu) i nie będę tego zmieniał. Gram w planszówki chyba jednak głównie dla graczy a nie dla gry i granie przez sieć mija się z celem.
Ja_nie Twoje negatywne nastawienie do grania przez sieć wynika chyba z tego, że nie grasz lub nie graleś w gierki komputerowe :wink:

Ja chętnie bym się przyłączył ale niestety ciągle cierpie na brak czasu.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ja tez gram glownie dla graczy, wygrana nie jest dla mnie istotna. Jednak ostatnio z braku czasu pogrywam troche takze przez siec - i gra sie zupelnie sympatycznie. Tak jak ktos pisal - to nie bedzie turniej o zlote kalesony :), tylko luzny, sympatyczny turniej, w ktorym mozna sobie pograc ze znajomymi. Eliminacje, rundy, itp - to wszystko tylko po to, aby dodac takim rozgrywkom troche wiekszych emocji niz pojedynczym grom. Przymusu oczywiscie nie ma :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Krionah »

Pomysł interesujący - jestem za.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

ja_n pisze:Przyłączam się do listy osób, które nie wezmą udziału. Dotąd nie rozegrałem ani jednej partyjki przez sieć (nie licząc grania w go i szachy na które trudno znaleźć graczy w realu) i nie będę tego zmieniał. Gram w planszówki chyba jednak głównie dla graczy a nie dla gry i granie przez sieć mija się z celem.
Do Go i szachow trudno znalezc graczy? A co to w Warszawie nie ma klubow zarowno szachowych i Go? Ja na przyklad nie cierpie grac w Go przez internet - lubie podotykac kamienie itd. itp. Ale nie wypowiadam sie na temat Go, bo dawno nie gralem ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Organizowalem kilka razy turnieje w 1000 (i kilka innych gier) online.
Dosc trudno jest znalezc takie terminy, zeby 2 osoby mogly zagrac. A juz 3 i wiecej to prawie niemozliwe. Wystarczy popatrzec na te kilka prob grania na tym forum. To bedzie baaaardzo trudne do zrobienia.
Tym niemniej, inicjatywa bardzo mi sie podoba : )
I chetnie bym zagral, tylko nie wiem czy okres 2-3 miesiecy i "obowiazek" codziennego grania jest mozliwy do spelnienia.
Ale zycze powodzenia i ostateczna decyzje podejme jak beda znane wszystkie warunki zabawy.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Vasquez21 »

ja tam z przyjemnością pogłówkuję z innymi ;)
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Ja na pewno się nie piszę. Jeśli udaje się grać przez sieć to sobie wolę pograć na BSW w coś, na co mam akurat ochotę. Długie turnieje to nie dla mnie...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Myslę że to dobry pomysł chociaż nie wiadomo jak wypadnie "w praniu" ale chętnie bym zagrał.......... :wink:
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Rathi pisze: Dosc trudno jest znalezc takie terminy, zeby 2 osoby mogly zagrac. A juz 3 i wiecej to prawie niemozliwe. Wystarczy popatrzec na te kilka prob grania na tym forum. To bedzie baaaardzo trudne do zrobienia.
Tylko ze grajac przez spielbyweb nie trzeba by gracze byli w tym samym czasie przy kompie. Wiec terminy nie maja tu takiego znaczenia
Dudman
Posty: 70
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:19
Lokalizacja: Nowy Sącz
Been thanked: 1 time

Post autor: Dudman »

Zglaszam sie! Nie rozumiem jednego, po co ktos pisze w tym topicu jak nie chce sie zglosic albo cos mu sie tam nie podoba...
1. nie czuje do konca idei Mistrzostw Polski w grach losowych.
Rozsmieszyles mnie :) Poker jest jeszcze bardziej losowy niz niektore planszowki, co nie przeszkadza rozgrywac mistrzostw swiata i wiesz co zazwyczaj top10 jest takie same co roku...
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

Dudman pisze:Zglaszam sie! Nie rozumiem jednego, po co ktos pisze w tym topicu jak nie chce sie zglosic albo cos mu sie tam nie podoba...
poniewaz w pierwszym poscie jak mozesz sprawdzic nataniel pyta czytelnikow co mysla, a nie kto sie pisze. rozumowanie takie jak Twoje sprawia ze komentarze do produktow w rebelu to bezwartosciowy belkot
Dudman pisze:
1. nie czuje do konca idei Mistrzostw Polski w grach losowych.
Rozsmieszyles mnie :) Poker jest jeszcze bardziej losowy niz niektore planszowki, co nie przeszkadza rozgrywac mistrzostw swiata i wiesz co zazwyczaj top10 jest takie same co roku...
1. milo mi ze moje stukanie w klawiature sprawia ze jestes bardziej szczesliwy
2. gdzie napisalem ze poker sportowy jest losowy?
3. gdzie napisalem ze mysle o wszystkich planszowkach (co nadawaloby jakikolwiek sens porownywaniu pokera z dowolna wybrana przez Ciebie planszowka)?

napisalem ze nie rozumiem motywacji za organizowaniem mistrzostw polski w grach ktore sa losowe. nie odpowiadam ze dodaktowe tresci ktore w tym zdaniu wyczytales...
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

bazik pisze:1. nie czuje do konca idei Mistrzostw Polski w grach losowych.
A kto napisał że to będą gry losowe?
ODPOWIEDZ