Ameritrash... na bogato :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Ameritrash... na bogato :)

Post autor: 77rpm »

Święta, święta - myślałem że to koniec prezentów, ale uda się kupić jeszcze jeden tytuł.
Zastanawiam się nad czymś dużym, cieszącym oko, nad grągdzie nie będę musiał planować ruchu na 6 kolejek w przód i rozważać czy w czwartej fazie w drugiej turze zrobiłem dobrze :) Uwielbiam euro, jednak czasami przyda się dobra odskocznia. Posiadam i bardzo lubię Arkham Horror. (uprzedzając: Robinsona i Innowację mam, zamiast w RFTG gram w Nową Erę i dobrze mi z tym :twisted: )

Zastanawiałem się nad Posiadłością Szaleństwa (od dłuższego czasu o niej myślałem), jednak moje obawy są takie: zawsze bd mistrzem gry i nie będzie okazji się przy niej dobrze pobawić.
Last Night On Earth
City Of Horror
ZOMBICIDE (tutaj ilość elem. mnie niszczy:)) - droga... ale jeśli warta ceny ... - warta ?
Alcatraz
Ghost Stories
Claustrophobia
Mice and Mystics - podobnie jak zombiside
Yggdrasil
z innej beczki: Kupcy i Korsarze
WIELKIM plusem będzie jeśli pogram w dwie osoby. (City widzę zaczyna się od 3 graczy...), dużym plusem będzie PL choć instrukcja, choć to nie jest barierą.

Descent 2ed (posiada kolega, nie ma sensu dublować gier)
Gears Of War (j/w - odpada)
Mage Knight (j/w)
D&D (j/w)

Niżej link do gier, które posiadam - oczekuję małej odskoczni - pogrania sobie na luzie, dużego fun u z zabawy. Szukam gry, do której bd bardzo chętnie zasaidał :)
Z góry dziękuję za pomoc w wyborze, sam nie wiem na co się zdecydować. Ostatnio wpadło sporo gier, ale niestety szykuje się zapaść finansowa i to ostatni czas by zrobić zapasy. Do wydania - + 300 zł
Ostatnio zmieniony 16 gru 2012, 16:01 przez 77rpm, łącznie zmieniany 8 razy.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: KubaP »

Baaaaardzo jestem ciekaw odpowiedzi. Sam zastanawiałem się nad którymś z tych tytułów, ale z tego co widze, to Zombicide to prawdziwa kooperatywa, czyli raczej nie dla mnie. Dwa pozostałe tytuły (LNoE i CoH) to survival horror - czyli celem jest przetrwać, ale czasem kosztem współgraczy ;) To bardziej mnie przekonuje :)

I czym się różni City of Horror od Mall of Horror?
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: 77rpm »

To przetrwanie kosztem współgraczy zapowiada się cudnie, jednak w dwie osoby będzie słabo :( za słabo (a czasami fajnie będzie pynkąć z kobietą w domu).
Nakręciłem się na Zombicide... z drugiej strony mogę kupić za jego cenę mogę mieć dwie inne z listy :(
Ostatnio zmieniony 16 gru 2012, 13:21 przez 77rpm, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: jules »

A propos Posiadłości Szaleństwa, bycie Strażnikiem Tajemnic nie oznacza w niczym gorszej zabawy. Wręcz przeciwnie, przyjemność jest tutaj po prostu inna niż z grania badaczem. Ale równie dobra :). Strażnik tajemnic w Posiadłości ma niewiele wspólnego z MG z klasycnzego RPG (coś tam ma, ale to planszówka a nie RPG).

Niemniej, gra ma w moim odczuciu jedną bardzo poważną wadę (i nie jest to balans, nigdy jakoś ani ja ani moi współgracze na to nie zwróciliśmy uwagi, ale jesteśmy raczej miłośnikami ameri niż kalsycznych euro) - chodzi o setup. Naprawdę potrafi być mega zniechęcający. Zwłaszcza jeśli planujecie grać kilka partii z rzędu. Strażnik musi wszystko przygotować i nie może się pomylić i to wymaga skupienia, a więc do gry zasiada lekko wyprany. Równocześnie reszta się nudzi :)

Polecam najpierw zagrać i przetestować, bo to dość kontrowersyjny tytuł. :)
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: 77rpm »

Co jeszcze pomoże... gry które obecnie mam:
http://boardgamegeek.com/collection/use ... large&ff=1
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: Hiu »

LNOE to competitive - jeden jest zombie reszta jest bohaterami. Spokojnie na dwoch pograsz. Ale zamiast zwyklego LNOE wzialbym LNOE Timber Peak (delikatne rozwiniecie podstawki, mi sie bardziej podoba).

Yggdrasil - to coop ... czyli tak samo - na dwoch tez pojdzie. Wiadomo, na wiecej jest lepiej...

Jakosciowo - niebo a ziemia - nie ma porownania.
spicum
Posty: 92
Rejestracja: 26 maja 2012, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: spicum »

Ostatnio obejrzałem gameplay do Mice And Mystics i muszę przyznać że gra mnie oczarowała. Teraz przyjdzie poczekać na wersje pl, chyba że nie znajdzie się w zapowiedziach żadnego wydawcy do wakacji to pewnie kupie wersje en.
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: 77rpm »

spicum pisze:Ostatnio obejrzałem gameplay do Mice And Mystics i muszę przyznać że gra mnie oczarowała. Teraz przyjdzie poczekać na wersje pl, chyba że nie znajdzie się w zapowiedziach żadnego wydawcy do wakacji to pewnie kupie wersje en.
Mam podobnie, cenowo przedział ten sam co Zombicide - czyli albo jeden wypas albo dwa trochę mniejsze wypasy :)
Wszystkie wymienione gry kiedyś chcę mieć, jednak coś trzeba wybrać... i tu pojawiają się schody
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Odp: Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: przemoo99 »

Wszystkie wymienione gry kiedyś chcę mieć, jednak coś trzeba wybrać... i tu pojawiają się schody
Skąd ja to znam... :-D
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: 77rpm »

Zdaję sobie sprawę, że tutaj 95% forumowiczów na słowa "kostka" "losowość" "amitrash" reaguje:

Obrazek

ale może jednak ktoś pomoże podjąć te ciężkie decyzje :D :wink:
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: Terk »

Ja bym rzucił kostką, aby wybrać, który tytuł kupić najpierw.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1000
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 53 times

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: charlie »

Ja mogę pomóc trochę zawęzić obszar. Grałem w Posiadłość, Yggdrasil, Alcatraz, Ghost Stories (oraz Arkham Horror), I z tego wszystkiego wybrałbym Ghost Stories. Choć lubię grać z innymi, to GS jest jedną z najczęściej granych przeze mnie w wariancie solo. I też jestem fanem euro, ale w tej grze jakoś mi nie przeszkadzają kostki.
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: rzaba »

ja kupiłem ostatnio City of Horror - proste zasady (trzeba tylko przejrzec karty wcześniej), mało sie dzieje na planszy ale za to wiele nad planszą - wydaje mi sie że wiele zależy od tutaj od towarzystwa które gra, graliśmy w 3 i 4 osoby i nawet te 3-osobowe partie były świetne. Niestety niektórym graczom nie przypadła do gustu ta gra bo po prostu nie maja zdolności negocjacyjnych lub nie przepadaja za taką dawką interakcji - moją żona zniszczyła 2 graczy...przegadała ich, wmówiła że muszą jej oddać karty i to te najlepsze, potem weszła we komitywę ze mną, wykończyliśmy ich troche, potem znowu ich postraszyła wiec oddali jej cieżko zarobione puszki i strzykawki (VP), potem nas skłóciła i żeśmy sie sami wykańczali, a na koniec kolega oddał jej jeszcze troche zasobów tłumacząc "że i tak by o nie poprosiła"....ja bedąc uczestnikiem tego wszystkiego uznałem te rozgrywke za wydarzenie planszówkowe roku w moim domu!!! Gracz 1 (16 lat) stwierdził, że to nie w jego typie gra - został kompletnie zdominowany, nie był w stanie podjąć samodzielnej decyzji, Gracz 2 (46 lat, ojciec Gracza 1) stwierdził że "gra jest OK" ale chyba głupio mu się było przyznać że został zmanipulowany, moja żona lakonicznie stwierdziła że "może być" i zaczeła sie głupio uśmiechać ;) Reasumujac: gra jest boska o ile jest odpowiednie towarzystwo do niej, wydaje mi sie że mimo zombiakowego klimatu taka mechanika podoba sie kobietom (12-latka ktora z nami grała dwie pierwsze gry była zachwycona)
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: gregvip »

charlie pisze:Ja mogę pomóc trochę zawęzić obszar. Grałem w Posiadłość, Yggdrasil, Alcatraz, Ghost Stories (oraz Arkham Horror), I z tego wszystkiego wybrałbym Ghost Stories. Choć lubię grać z innymi, to GS jest jedną z najczęściej granych przeze mnie w wariancie solo. I też jestem fanem euro, ale w tej grze jakoś mi nie przeszkadzają kostki.
Ale tej gry się nie da wygrać ;)
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: KubaP »

rzaba pisze:ja kupiłem ostatnio City of Horror - proste zasady (trzeba tylko przejrzec karty wcześniej), mało sie dzieje na planszy ale za to wiele nad planszą - wydaje mi sie że wiele zależy od tutaj od towarzystwa które gra, graliśmy w 3 i 4 osoby i nawet te 3-osobowe partie były świetne. Niestety niektórym graczom nie przypadła do gustu ta gra bo po prostu nie maja zdolności negocjacyjnych lub nie przepadaja za taką dawką interakcji - moją żona zniszczyła 2 graczy...przegadała ich, wmówiła że muszą jej oddać karty i to te najlepsze, potem weszła we komitywę ze mną, wykończyliśmy ich troche, potem znowu ich postraszyła wiec oddali jej cieżko zarobione puszki i strzykawki (VP), potem nas skłóciła i żeśmy sie sami wykańczali, a na koniec kolega oddał jej jeszcze troche zasobów tłumacząc "że i tak by o nie poprosiła"....ja bedąc uczestnikiem tego wszystkiego uznałem te rozgrywke za wydarzenie planszówkowe roku w moim domu!!! Gracz 1 (16 lat) stwierdził, że to nie w jego typie gra - został kompletnie zdominowany, nie był w stanie podjąć samodzielnej decyzji, Gracz 2 (46 lat, ojciec Gracza 1) stwierdził że "gra jest OK" ale chyba głupio mu się było przyznać że został zmanipulowany, moja żona lakonicznie stwierdziła że "może być" i zaczeła sie głupio uśmiechać ;) Reasumujac: gra jest boska o ile jest odpowiednie towarzystwo do niej, wydaje mi sie że mimo zombiakowego klimatu taka mechanika podoba sie kobietom (12-latka ktora z nami grała dwie pierwsze gry była zachwycona)
Mrrrrrrr... :wink:
spicum
Posty: 92
Rejestracja: 26 maja 2012, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: spicum »

gregvip pisze:
charlie pisze:Ja mogę pomóc trochę zawęzić obszar. Grałem w Posiadłość, Yggdrasil, Alcatraz, Ghost Stories (oraz Arkham Horror), I z tego wszystkiego wybrałbym Ghost Stories. Choć lubię grać z innymi, to GS jest jedną z najczęściej granych przeze mnie w wariancie solo. I też jestem fanem euro, ale w tej grze jakoś mi nie przeszkadzają kostki.
Ale tej gry się nie da wygrać ;)
Da się da.
Wkrótce będę musiał wprowadzić do gry dodatek bo za dobrze nam idzie w podstawkę ;D
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: Olgierdd »

rzaba pisze:ja kupiłem ostatnio City of Horror - proste zasady (trzeba tylko przejrzec karty wcześniej), mało sie dzieje na planszy ale za to wiele nad planszą - wydaje mi sie że wiele zależy od tutaj od towarzystwa które gra, graliśmy w 3 i 4 osoby i nawet te 3-osobowe partie były świetne. Niestety niektórym graczom nie przypadła do gustu ta gra bo po prostu nie maja zdolności negocjacyjnych lub nie przepadaja za taką dawką interakcji - moją żona zniszczyła 2 graczy...przegadała ich, wmówiła że muszą jej oddać karty i to te najlepsze, potem weszła we komitywę ze mną, wykończyliśmy ich troche, potem znowu ich postraszyła wiec oddali jej cieżko zarobione puszki i strzykawki (VP), potem nas skłóciła i żeśmy sie sami wykańczali, a na koniec kolega oddał jej jeszcze troche zasobów tłumacząc "że i tak by o nie poprosiła"....ja bedąc uczestnikiem tego wszystkiego uznałem te rozgrywke za wydarzenie planszówkowe roku w moim domu!!! Gracz 1 (16 lat) stwierdził, że to nie w jego typie gra - został kompletnie zdominowany, nie był w stanie podjąć samodzielnej decyzji, Gracz 2 (46 lat, ojciec Gracza 1) stwierdził że "gra jest OK" ale chyba głupio mu się było przyznać że został zmanipulowany, moja żona lakonicznie stwierdziła że "może być" i zaczeła sie głupio uśmiechać ;) Reasumujac: gra jest boska o ile jest odpowiednie towarzystwo do niej, wydaje mi sie że mimo zombiakowego klimatu taka mechanika podoba sie kobietom (12-latka ktora z nami grała dwie pierwsze gry była zachwycona)
+1

Ale nie uważam, żeby to był ameritrash "na bogato". Oprawa graficzna jest bardzo dobra, ale jakość materiału stosunkowo słaba: karty są cienkie, a tekturowe plansze, mimo przyzwoitej grubości, mają tendencję do samodzielnego wyginania i prostowania się.
soulsick1988
Posty: 10
Rejestracja: 14 sie 2012, 19:33

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: soulsick1988 »

A wiecie moze co to takiego Dungeon Run? :) Mam ten sam problem co autor wątku i on pojawił sie na mojej liście, Polecam Także A Touch of Evil - to samo studio co Last Night ale klimat zupełnie inny, gra przepiękna na 2 fajnie się gra (sprawdzone) możliwość wyboru wielu opcjonalnych zasad w celu dopasowania poziomu trudności no i można grać w coop lub też nie :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2677 times
Been thanked: 2359 times

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: Curiosity »

Alcatraz daje radę tylko z kompletem graczy (4 osoby, 5 jeśli gramy z dodatkiem). Z kolei Kupcy i Korsarze IMHO dość szybko się nudzą, rozgrywki są do siebie podobne. City of Horror/Mall of Horrorsa specyficzne i też najlepiej się gra w komplecie (3 osoby to minimum i to raczej mało grywalne minimum).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: Pierzasty »

Dungeon Run podobno nudny i niezrównoważony, sam miałem kupić ale praktycznie wszyscy odradzają.

VVV: Może i tak, ale z dzieciakami to też inaczej się gra i w inne rzeczy. Wtedy np. niezrównoważenie czy nadmierna losowość może pomóc, żeby wyrównać szanse bez jawnego podkładania się.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2012, 18:47 przez Pierzasty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: skolo »

a ja polecam. szczegolnie jak sie ma maluchy to latwiej zaczac z dungeon run niz descentem.

jestem posiadaczem

Posiadłość Szaleństwa - mam, ale sprzedaje. nie podpasowala mi
Last Night On Earth - mam, swietna zabawa
City Of Horror - jeszcze nie mialem okazji wyprobowac, ale lubie klimat Zombie :)
ZOMBICIDE (tutaj ilość elem. mnie niszczy:)) - droga... ale jeśli warta ceny ... - warta ? - WARTA
...
z innej beczki: Kupcy i Korsarze - mam i polecam. fajna planszowka. gralem w 3 osoby i zabawa byla przednia

Descent 2ed (posiada kolega, nie ma sensu dublować gier) - moze i nie ma ;-)
Mage Knight (j/w) - mam i chce sprzedac
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: Hiu »

skolo pisze:a ja polecam. szczegolnie jak sie ma maluchy to latwiej zaczac z dungeon run niz descentem.
Last Night On Earth - mam, swietna zabawa +1
City Of Horror - jeszcze nie mialem okazji wyprobowac, ale lubie klimat Zombie :)
ZOMBICIDE (tutaj ilość elem. mnie niszczy:)) - droga... ale jeśli warta ceny ... - warta ? - WARTA +1
...
z innej beczki: Kupcy i Korsarze - mam i polecam. fajna planszowka. gralem w 3 osoby i zabawa byla przednia

Descent 2ed (posiada kolega, nie ma sensu dublować gier) - moze i nie ma ;-) hehe, jak to nie ma sensu :)
Mage Knight (j/w) - mam i chce sprzedac - szkoda :)
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 23 times

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: nanautzin »

Ghost Stories - miałem i sprzedałem. Niestety nie przypadła mi i mojej drugiej połowie do gustu, chociaż wykonanie ładne.
Claustrophobia - mam, jest genialna. Stworzona tylko dla 2 graczy, ale podobno są scenariusze na 3 i 4 osoby. Spełnia idealnie Twoje wymagania z brakiem kombinowania na 1240590 tur do przodu ;) Wykonanie super.
Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 59
Rejestracja: 07 sie 2012, 09:29
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: alvaro »

Też bym dał +1 dla Claustrophobii, wiele o niej dobrego słyszałem.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ameritrash... na bogato :)

Post autor: Rune »

A ja od 3 dni mam swój egzemplarz w domu i na weekend jestem ustawiony z piękniejszą połową na pierwszą rozgrywkę. Wykonanie świetne!
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
ODPOWIEDZ