Gra na święta dla brata

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Locooo
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:48

Gra na święta dla brata

Post autor: Locooo »

Witam,

Chciałbym kupić bratu jakąś grę na święta, najczęściej bedziemy grać we dwójke więc ważne żeby gra była dobrze grywalna dla 2 osób. Brat lubi klimaty fantastyki ale to nie jest wymóg konieczny. Na razie graliśmy w runebounda i talizman, gry nam się podobały. Zainteresowały nas te gry
- Labyrinth: The Paths of Destiny
- Dragon's Ordeal ( podobno dla 2 osób średnia bardzo)
- Dungeon Quest ( czytałem że dość trudna i bardzo losowa przez co się nudzi szybko )
- Kupcy i korsarze ( to samo co Dragon's )
- Smallworld ( gra wydaję się łatwo i monotona nie wiem może to moje wrażenie tylko po przeczytaniu opisu)
- Mr. Jack / Mr. Jack NY ( trochę minusem jest że gra jest tylko dla 2 osób)

Prosił bym o pomoc w wyborze która gra według Was najbardziej nadaje się dla dwóch osób i która jest najlepsza.
Z góry dziękuje za pomoc.
Bowflan
Posty: 67
Rejestracja: 02 gru 2009, 01:06

Re: Gra na święta dla brata

Post autor: Bowflan »

Sprawdź Warhammera Inwazję. Co prawda jest tylko dla dwóch graczy, ale myślę, że powinna się Wam spodobać.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gra na święta dla brata

Post autor: KubaP »

Jeśli Runebound i Talisman Wam odpowiadają, to Dragon's Ordeal jest najlepszym wyborem - gra bardzo podobna mechanicznie (czyli w sposobie jej rozgrywania), ma niepowtarzalną planszę, którą składa się z dużych kart, dzięki czemu szybko się Wam nie znudzi.

Gdybyście jednak szukali czegoś też w klimacie przygody, ale troszkę innego, to może rzućcie okiem na Ninja: The Legend of the Scorpion Clan?
Locooo
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:48

Re: Gra na święta dla brata

Post autor: Locooo »

Warhammer odpada bratu nie przypadł do gustu. Byłem już prawie przekonany do Dragon's ordeal ale pan w sklepie powiedział mi że gra na dwóch jest ciężka w nią ze względu na duża mapa i długi czas zanim się spotkamy i odkryjemy wszystkie pola. Ninja: The Legend of the Scorpion Clan z tego co widzę jest tylko w wersji ang a z nim u brata cieżko ;/ A co myślicie o Labiryncie i jeszcze nowe pozycja Munchkin Quest?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gra na święta dla brata

Post autor: KubaP »

A może Mage Knight? Jest polskie wydanie i jest to ósma gra planszowa na świecie a pierwsza jeśli chodzi o gry tematyczne.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Gra na święta dla brata

Post autor: mat_eyo »

Ja proponuję Claustrophobię. Wprawdzie tylko na dwóch graczy ale za to szybka, emocjonująca i świetnie wydana, w sam raz na prezent.
Locooo
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:48

Re: Gra na święta dla brata

Post autor: Locooo »

Mage Knight poza moim budżetem niestety :cry: co do Claustrophobi to trochę mnie zniechęca że dla dwóch osób tylko. Czy grając parę razy ten sam scenariusz możemy go przejść na wiele sposobów? jeżeli ktoś ma Labyrinth lub Dragon's Ordeal niech wypowie się jak te gry sprawują się da dwóch graczy i co myślicie o Munchkin Quest?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra na święta dla brata

Post autor: schizofretka »

Labirynt jest kiepski. DungeonQuest jeszcze gorszy. Small World fajny, ale raczej dla dzieci (lekki, humorystyczny). Munchkin szybko się nudzi, to gra imprezowa i dla większego grona. Dragon's Ordeal to chyba najlepsza przygodówka w stylu Talizmana i Runebound, ale dłuuuuga (jak zresztą Talizman). Kupcy I Korsarze są świetni, zdecydowanie polecam, ale w 2 osoby zdecydowanie za luźno na planszy - każdy pływa sobie.

Claustrophobię polecam. Na dwie osoby trudno o fajniejszą grę fantastyczno pół-przygodową. Co do liczby scenariuszy, to szachy mają jeden ;)
Ostatnio zmieniony 16 gru 2012, 00:03 przez schizofretka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Bowflan
Posty: 67
Rejestracja: 02 gru 2009, 01:06

Re: Gra na święta dla brata

Post autor: Bowflan »

Osobiście na pewno bym się nie skusił na Munchkin Quest, moim zdaniem nie warto. Lepiej kupić zwykłego Munchkina, jednak jest to gra dla większego grona. Grałeś w Neuroshimę Hex? Jeśli nie to polecam się przyjrzeć, bo jest to bardzo ciekawa pozycja (moim zdaniem najlepiej śmiga na 2 graczy).
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Gra na święta dla brata

Post autor: 77rpm »

Po zrozumieniu i pograniu - polecam Robinsona, to wspaniała kooperacyjna zabawa. Kosztuje w sam raz, były problemy z brakami itd. ale to wszystko można grze wybaczyć.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Gra na święta dla brata

Post autor: mat_eyo »

Każdy jeden scenariusz w Claustro może być inny dzięki losowemu doborowi kafli, poza tym ten sam scenariusz grany po stronie ludzi i po stronie zła wymaga zupełnie innego podejścia. Poza tym gra jest mocno wspierana, powstało dużo darmowych dodatkowych scenariuszy a nawet jedna kampania. Musisz zastanowić się jak bardzo zależy Ci na tym, żeby gra była grywalna w więcej niż dwie osoby. Bo jeśli jednak częściej będziecie grać we dwóch to ja bym się nie zastanawiał i kupił Claustrophobię. Jeśli gra się spodoba to na urodziny kupisz bratu dodatek :D
Locooo
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:48

Re: Gra na święta dla brata

Post autor: Locooo »

Robinson jakoś nas nie ciągnie. Więc została Claustrophobia i Dragon's Ordeal do wyboru. Interesuje mnie jak gra się w dragon's Ordeal we 2 bo jeśli kiepsko to chyba zdecydujemy się na Claustrophobie. Chyba że macie jeszcze jakieś propozycje :)


Edit: Wybór padł na Dragon's ordeal. Jesteśmy po trzech grach i gra się przyjemnie wciąga i jest strasznym złodziejem czasu. Jeżeli ktoś szuka ciekawej gry przygodowej mogę polecić. Na pewno jest warta uwagi ;) dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ