Nazwa gry planszowej (jak monopoly) o tematyce pilkarskiej

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
soyo
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2012, 01:56

Nazwa gry planszowej (jak monopoly) o tematyce pilkarskiej

Post autor: soyo »

Czesc.

Nie wydaje mi sie abyscie byli w stanie odgadnac tytul tej gry, ale jesli jakims cudem wam sie to uda, bede dozgonnie wdzieczny.

Jest to gra planszowa, w stylu monopoly, ale na pewno to nie jest gra z serii Monopoly. W kazdym razie jest to gra ekonomiczna, polegajaca na kupowaniu "posiadlosci", "domkow i hoteli" itd, ale stricte w tematyce pilki noznej. Czyli zamiast pol z miastami, pola oznaczaly kluby pilkarskie. Na pewno bylo tam pole "Ajax Amsterdam" oraz "FC Barcelona".

Gra byla albo po polsku, albo wlosku. Najprawdopodobniej byla ona po wlosku, ale jest mozliwe, ze byla jednak po polsku. W kazdym razie powiedzialbym, ze 80% szans stawiam na jezyk wloski. Jestem prawie pewny, ze nie byla po angielsku.

Gra z pewnoscia nie byla wypuszczona pozniej jak 1997-1998, jako, ze moj kuzyn sie przeniosl do nowego domu w tym czasie, a w ta gre gralismy juz wczesniej. Nie wydaje mi sie rowniez aby gra byla wypuszczona wczesniej jak 1990, jako, ze gra wygladala na nowa kiedy w nia gralismy. Wiec postawilbym raczej na to, ze gra byla wypuszczona w latach 90tych, nie wczesniej.

Probowalem znalezc ta gre w internecie wpisujac wszelkie mozliwe frazy w przegladarce, rowniez probowalem przegladac zdjecia gier, ale niestety...

Czy ktokolwiek moglby mi pomoc?

Łukasz
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Nazwa gry planszowej (jak monopoly) o tematyce pilkarski

Post autor: Pierzasty »

Eurobiznes? :lol:

(tak, wiem, ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen: )
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Nazwa gry planszowej (jak monopoly) o tematyce pilkarski

Post autor: Zet »

Miałem tego klona/pirata :) To się nazywało Football Bussines i było starsze niż 1997, ale nie pamiętam dokładnie. Kupowało się stadiony zamiast hoteli. Najdroższy był CHYBA Real Madryt, a przed nim właśnie FC Barcelona. Gra była całkowicie po polsku (jeśli to jest to o czym myślę).
soyo
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2012, 01:56

Re: Nazwa gry planszowej (jak monopoly) o tematyce pilkarski

Post autor: soyo »

Zet pisze:Miałem tego klona/pirata :) To się nazywało Football Bussines i było starsze niż 1997, ale nie pamiętam dokładnie. Kupowało się stadiony zamiast hoteli. Najdroższy był CHYBA Real Madryt, a przed nim właśnie FC Barcelona. Gra była całkowicie po polsku (jeśli to jest to o czym myślę).
Moze byc to!

"Mialem", czyli rozumiem, ze juz nie masz, tak? :/

Przydaloby mi sie zdjecie tej gry, zeby potwierdzic, ze to faktycznie ona. Tylko w archiwum allegro znalazlem jedno zdjecie, ale zbyt male abym mogl jednoznczanie ja zidentyfikowac.

Czy ktos jakims cudem nie ma tej gry?

ps. Dzieki Zet, chyba naprowadziles mnie na dobry trop.

Łukasz
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Nazwa gry planszowej (jak monopoly) o tematyce pilkarski

Post autor: MichalStajszczak »

Też mi się wydaje, że tytuł tej gry to Football Biznes. Wydana była najprawdopodobniej pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku, kiedy to na bazie popularności Eurobiznesu i Fortuny pojawiło się w Polsce kilkanaście różnych podróbek Monopoly.
Natomiast w roku 1997 lub 1998 Hasbro wydało specjalna edycje Monopoly, zwiazana z piłkarskimi mistrzostwami świata, rozgrywanymi we Francji w 1998 roku. Zamiast ulic były tam nazwy krajów z najwiekszymi piłkarskimi osiągnięciami, zamiast domów - trybuny, zamiast hoteli - stadiony. Pinki graczy miały kształty zwiazane z piłka nożną (np. but piłkarski albo gwizdek). nawet kostki były w kształcie piłek (dwunastościenne).
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Nazwa gry planszowej (jak monopoly) o tematyce pilkarski

Post autor: Zet »

soyo pisze:"Mialem", czyli rozumiem, ze juz nie masz, tak? :/
Niestety już nie, to jedna z rzeczy z dzieciństwa, która zaginęła nawet nie wiem kiedy i jak :(
soyo
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2012, 01:56

Re: Nazwa gry planszowej (jak monopoly) o tematyce pilkarski

Post autor: soyo »

Zet pisze: Niestety już nie, to jedna z rzeczy z dzieciństwa, która zaginęła nawet nie wiem kiedy i jak :(
Lipa :/

Rozumiem, ze to jedyne i najlepsze forum w kraju, gdzie jest szansa, zebym odnalazl kogos, kto ta gre posiada?

pozdrawiam
Łukasz
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Nazwa gry planszowej (jak monopoly) o tematyce pilkarski

Post autor: jerrymagu »

Miałem ją. Na okładce było zdjęcie chyba nawiazywało do zdobycia pucharu Europy przez F.C Porto z Józefem Młynarczykiem w składzie w 1987 roku, ale moge sie mylić I po prostu kojarzyć ja z tym wydarzeniem ale miała chyba granatową okładkę. Napewno był to rok ok. 1988 jak ją Dostałem. Gdybym tylko zobaczył okładkę to od razu bym sobie przypomniał. Nazwa na bank Football Biznes.
Wiem o czym mówisz bo do tej pory z sentymentem ja wspominam. Wspaniała zabawa w zamach komuny gdzie mało co można było w sklepach dostać.
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
soyo
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2012, 01:56

Re: Nazwa gry planszowej (jak monopoly) o tematyce pilkarski

Post autor: soyo »

jerrymagu pisze:Miałem ją. Na okładce było zdjęcie chyba nawiazywało do zdobycia pucharu Europy przez F.C Porto z Józefem Młynarczykiem w składzie w 1987 roku, ale moge sie mylić I po prostu kojarzyć ja z tym wydarzeniem ale miała chyba granatową okładkę. Napewno był to rok ok. 1988 jak ją Dostałem. Gdybym tylko zobaczył okładkę to od razu bym sobie przypomniał. Nazwa na bank Football Biznes.
Wiem o czym mówisz bo do tej pory z sentymentem ja wspominam. Wspaniała zabawa w zamach komuny gdzie mało co można było w sklepach dostać.
Dzieki za wiecej szczegolow.

Nie zostaje mi nic innego jak szukac i szukac, az gdzies namierze egzemplarz.

pozdrawiam
Łukasz
ODPOWIEDZ