Konkurs "Geeki dla Geeków i ich rodzin 2012" - WYNIKI!

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Konkurs "Geeki dla Geeków i ich rodzin 2012" - WYNIKI!

Post autor: KubaP »

Edit:

Koniec plebiscytu! Spośród odpowiednio 131 i 123 użytkowników forum (imponująca liczba, wielkie dzięki!)
tytuł gry "Geeki dla Geeków 2012" zdobywa
Tzolkin: Kalendarz Majów

tytuł gry "Geeki dla Rodzin Geeków 2012" zdobywa
Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island


Wielkie gratulacje i jeszcze raz wielkie dzięki za udział w zabawie!

/Koniec editu.


Hej, co Wy na to, żebyśmy przyznali forumową nagrodę Gry Roku? Można by zrobić to w dwóch etapach - nominacje, a potem głosowanie na 3 lub 5 nominowanych kategoriach. Nominacja kwalifikowałaby się do finałowej trójki lub piątki, jeżeli nominowałoby daną grę:
a) przynajmniej 10 osób
b) przy małej frekwencji - najwięcej nominacji (ranking i pierwsze 3 lub 5 gier).

Proponowałbym też, żeby możliwość nominacji była ograniczona przez spełnienie przynajmniej jednego z następujących warunków:
a) przynajmniej 30 dni stażu na forum
b) przynajmniej 100 napisanych postów

Ilość nominacji od jednej osoby - nieograniczona

Proponowane kategorie:

Gra Geeka
Gra Rodzinna

W zależności od frekwencji:
Gra dla Dzieci
Gra Abstrakcyjna

Co Wy na to? Jakieś kontrpropozycje albo propozycje zmian w założeniach?
Oczywiście, sama nagroda nie byłaby żadnym oficjalnym wyróżnieniem - nie chciałbym z nikim konkurować, traktowałbym to raczej jako naszą wewnątrzforumową zabawę.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, 12:27 przez KubaP, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Odp: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: przemoo99 »

Jestem za. Miło wiedzieć, co na forum i na stołach jest popularne. A co do możliwości nominacji to właśnie zacząłem dobijać na szybkiego do 100 postów ;-)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: yosz »

Masz przecież 151 ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: Ryu »

Się rozpędził na bardzo ;)
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: godpuppet »

byłbym za 2 kategoriami (rodzinna i dla gracza), do zabawy w zupełności wystarczy.
Rozumiem, ze zabawa dotyczy tylko gier wydanych w 2012 r.

No i jestem za :)
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: KubaP »

godpuppet pisze:byłbym za 2 kategoriami (rodzinna i dla gracza), do zabawy w zupełności wystarczy.
Rozumiem, ze zabawa dotyczy tylko gier wydanych w 2012 r.

No i jestem za :)
Tak, mówimy o grach wydanych w 2012 roku. Pewno masz rację, co do kategorii, to bym zrzucił to na nominujących - każdy nominuje w tych kategoriach, których chce i jak ktoś będzie chciał Zimną Wojnę wrzucić do rodzinnych, a Fasolki do Geekowych, to niech wrzuca - najwyżej się zweryfikuje przez ilość nominacji. Ktoś wie, skąd wziąć listę gier 2012?
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: macike »

Ale... po co?

Bo chcemy wiedzieć/znać gusta forumowiczów? Czy coś za tym ma iść?
Jeśli tylko znajomość gustów, to można połączyć z Nagrodą Roku i dodać pole na nick forumowy w formularzu do głosowania. Jestem pewien, że Nataniel bez problemu odfiltruje wyniki [zadeklarowanych] forumowiczów...

Coś więcej? IMHO wystarczającym jest to, co mamy... a podejście społecznościowe widzieliśmy w ubiegłym roku.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: KubaP »

macike pisze:Ale... po co?

Bo chcemy wiedzieć/znać gusta forumowiczów? Czy coś za tym ma iść?
Jeśli tylko znajomość gustów, to można połączyć z Nagrodą Roku i dodać pole na nick forumowy w formularzu do głosowania. Jestem pewien, że Nataniel bez problemu odfiltruje wyniki [zadeklarowanych] forumowiczów...

Coś więcej? IMHO wystarczającym jest to, co mamy... a podejście społecznościowe widzieliśmy w ubiegłym roku.
Wyłącznie dla zabawy, bez napinki, a co do podejścia społecznościowego - właśnie o to chodzi, żeby to było nasze wyróżnienie, a nie autoklików z naszej klasy.

Jeśli Nataniel może jakoś zaimplementować nasze założenia, to byłoby super, oczywiście. Jak nie, to możemy przecież się pobawić - ja sobie bardzo cenię zdanie forumowiczów, głównie od nich dowiaduję się o fajnych grach, a nie od Kapituły Nagrody Gra Roku i na pewno nie dzięki Nagrodzie Publiczności :D
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: Senthe »

Całkiem fajna koncepcja, ode mnie +1.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: macike »

KubaP pisze:
macike pisze:Ale... po co?
Wyłącznie dla zabawy, bez napinki, a co do podejścia społecznościowego - właśnie o to chodzi, żeby to było nasze wyróżnienie, a nie autoklików z naszej klasy.
Ale... co to znaczy "nasze"?

Padło hasło "głosujmy [na gry w kategoriach albo jeszcze lepiej na gry w kategoriach wg własnego uznania]" i już jest reakcja +1.
Toż to wygląda jak NK, a nie jak g-p. :twisted:

Wracam do pytania... po co? Co chcesz osiągnąć? Czym ma się to różnić? A może jak ma współgrać z NGR (bo jeśli nie ma współgrać, to chyba jest konflikt nazwy)?

Odpowiedzi na te pytania pewnie masz w głowie, ale czy są w tym wątku?

Oczekujesz kontrpropozycji, ale do czego? Do tego kto może głosować? Do tego jak może głosować?
Nie ma podstawowej koncepcji na co można głosować...

Np. u mnie w 2012 roku wysoko na liście granych gier znajduje się Tichu - mieści się, czy się nie mieści?
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: KubaP »

Macike, chcę zaproponować zabawę forumowiczom - może nie nazywać się Gra Roku, tylko Wybór Geeka 2012 :)
Ograniczenie co do wyboru gier - gry wydane w 2012.
Ale nie ma przymusu głosowania, serio :)
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: macike »

KubaP pisze:Ograniczenie co do wyboru gier - gry wydane w 2012.
To żaden geek ze mnie, bo ja pojęcia nie mam, kiedy wydane były gry, w które grałem. Ktoś będzie odsiewał moje nieprawidłowe głosy?

A wydane w Polsce, czy nie tylko? Wznowienia się liczą?
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: Tycjan »

KubaP pomysł sam w sobie jest fajny, ale Macike ma rację bo to w zasadzie jest dublowanie NGR.
Może lepiej poświęcić czas i wysiłek na dopracowanie regulaminu NGR?
Pomysł pomysłem,ale za tego typu wyborami stoi również praca związana z regulaminem i liczeniem głosów.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: KubaP »

Tycjan pisze:KubaP pomysł sam w sobie jest fajny, ale Macike ma rację bo to w zasadzie jest dublowanie NGR.
Może lepiej poświęcić czas i wysiłek na dopracowanie regulaminu NGR?
Pomysł pomysłem,ale za tego typu wyborami stoi również praca związana z regulaminem i liczeniem głosów.
Wiesz, nagroda NGR to nagroda przyznawana przez wąskie grono osób (ekspertów) oraz nagorda publiczności, która ostatnio nieco odbiegała od gustów forumowiczów chyba.

Ja powtarzam - tu chodzi o zabawę, o taki nasz roczny wewnętrzny zestaw gier, które nam się podobały. Nic więcej, nie chciałbym podważać autorytetu NGR, po prostu jestem ciekaw co forumowiczom, i tylko im, podobało się najbardziej z gier wydanych w zeszłym roku.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: Tycjan »

Ale forumowicze to też gracze i przecież oni też oddają głosy w NGR?
Tak, jak napisałem pomysł jest fajny tylko boję się, że może się skończyć podobnie kontrowersyjnie jak ostatnia nagroda graczy NGR. I wtedy z "dla zabawy" powstanie kolejny watek już "nie dla zabawy" ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: KubaP »

Tycjan pisze:Ale forumowicze to też gracze i przecież oni też oddają głosy w NGR?
Tak, jak napisałem pomysł jest fajny tylko boję się, że może się skończyć podobnie kontrowersyjnie jak ostatnia nagroda graczy NGR. I wtedy z "dla zabawy" powstanie kolejny watek już "nie dla zabawy" ;)
No cóż, mam nadzieję, że nie. Nie przyznajemy przecież żadnej nagrody oficjalnej, nie naklejamy nic na żadne pudełka, robimy sobie plebiscyt i tyle. Tak jakbyś z dwoma kolegami ustalił sobie ranking najfajniejszych filmów zeszłego roku, tylko zamiast dwóch kolegów bierzesz dwustu czy dwa tysiące kolegów i koleżanek i nie filmy a gry. Ot, wszystko. Naprawdę, nie aspiruję do bycia żadną Kapitułą :)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9478
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: MichalStajszczak »

Przypuszczam, że inicjatywa KubyP to efekt nieusatysfakcjonowania :lol: ubiegłorocznym "wyróżnieniem graczy", wyrażonego zresztą w wątku Gra Roku 2012 oraz dyskusji, dotyczącej tekstu Nataniela na stronie głównej.
Tycjan pisze:Ale forumowicze to też gracze i przecież oni też oddają głosy w NGR?
Tak, jak napisałem pomysł jest fajny tylko boję się, że może się skończyć podobnie kontrowersyjnie jak ostatnia nagroda graczy NGR. I wtedy z "dla zabawy" powstanie kolejny watek już "nie dla zabawy" ;)
Wtedy zostaną zaostrzone kryteria - wyróżnienie będą mogły przyznawać osoby, które mają co najmniej dwa lata stażu na forum i minimum 1500 postów (według stanu na dzisiaj) :mrgreen:
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: l.a.d »

Mnie się pomysł podoba. Na forum aktywnie działa wiele osób, ktorych zdania w tej kwestii jestem ciekawy (poza samym głosowaniem wartością dodaną tego pomysłu jest informacja kto którą grę rekomenduje). Dlatego też nie widzę potrzeby tworzenia wielkich regulaminów, zasad itp. Każdy może zgłosić po 1 (?) grze w każdej kategorii, dokonujemy wyboru najpopularniejszych (najwięcej głosów) 3 (5) z każdej kategorii i umieszczamy ankietę z głosowaniem. Proste i przyjemne, bez zadęcia i bez napinania się w celu budowania prestiżu. Moim zdaniem chodzi tutaj o czysto informacyjną funkcję tego tematu!.
A zabezpieczenie dotyczące stażu lub ilości postów jest w celu zabezpieczenia przed nagłym wysypem "nowych" forumowiczów, których już więcej nie zobaczymy po głosowaniu. :roll:
Nie widzę powodu do atakowania pomysłu w sposób agresywny, bo to nie ma być dla nikogo konkurencja. Ani nie ma podważać niczyjej pozycji jako np. eksperta z kapituły NGR. Choć przyznam że tegoroczny wybór NGR mnie trochę zaskoczył :shock: .

I o tyle w offtopie a poniżej moje propozycje:

Gra familijna 2012 roku: Love Letter (Seiji Kanai)
Gra Geeka 2012 roku: hmmm... tutaj jeszcze muszę się zastanowić, parę ciekawych propozycji mam i nie wiem co dokładnie wybrać :wink:
Greed, for lack of a better word, is good.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: KubaP »

l.a.d. +1, z tym, że nie widze powodu, dla którego nie można by nominować większej ilości gier w danej kategorii :)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: Tycjan »

l.a.d pisze:Nie widzę powodu do atakowania pomysłu w sposób agresywny, bo to nie ma być dla nikogo konkurencja...
@KubaP: Widzisz już nie jest "dla zabawy" bo przecież nikt pomysłu nie atakuje "agresywnie" ;) Ale to takie moje OT, którego nie chcę kontynuować.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: KubaP »

Tycjan pisze:
l.a.d pisze:Nie widzę powodu do atakowania pomysłu w sposób agresywny, bo to nie ma być dla nikogo konkurencja...
@KubaP: Widzisz już nie jest "dla zabawy" bo przecież nikt pomysłu nie atakuje "agresywnie" ;) Ale to takie moje OT, którego nie chcę kontynuować.
Jak dla mnie jest wciąż dla zabawy, ale oczywiście, nikt nikogo nie zmusza do głosowania :)
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: Tothamon »

MichalStajszczak pisze:Wtedy zostaną zaostrzone kryteria - wyróżnienie będą mogły przyznawać osoby, które mają co najmniej dwa lata stażu na forum i minimum 1500 postów (według stanu na dzisiaj)
Mi się nie będzie chciało podbijać liczby postów do 1500. Ale do pomysłu przytknę przetykaczkę. Tylko kto wskaże właściwy otwór?
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: jax »

Rany, skąd te głosy sceptycyzmu? To ma być tylko zabawa. Jak nie wyjdzie albo wyjdzie kompletna klapa albo kontrowersja , to co z tego? Who cares? Max. proste zasady, jeden wątek i kto chce to tam zajrzy i zagłosuje a kto nie, to nie. I tyle. Plebiscyty na grę miesiąca mamy co miesiąc. Tylko nikt głosów nie zlicza.

Niektórzy strasznie poważnie do tego podeszli. Litości...
Ostatnio zmieniony 02 sty 2013, 14:25 przez jax, łącznie zmieniany 3 razy.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: godpuppet »

wydaje mi się, że chodzi o zabawę podobną jak ankiety na forum, ot troszeczkę bardziej rozbudowaną. Nie rozumiem tych wątpliwości, regulaminów, kapituł itede. Ot każdy poda jakie gry wydane w zeszłym roku mu się podobały, zsumuje się i wyjdzie... bez całej filozofii.
Na BGG takie "plebiscyty" są non-stop i nikt się nad tym nie roztrząsa :)
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Forumowa Nagroda Gry Roku

Post autor: KubaP »

Szkic zbioru zasad:
1. Nagroda "Geeki dla Geeków 2012" i "Geeki dla Rodzin Geeków 2012" to nieformalny wybór ograniczonej grupy, jaką tworzą bywałki i bywałkowie forum http://www.gry-planszowe.pl/forum.
2. Wybór nagród w obu kategoriach odbędzie się na podstawie tego luźnego zbioru reguł, którego nikt nie śmie nawet nazwać regulaminem.
3. Nagrodę przyznajemy dwustopniowo - najpierw nominujemy gry w obu kategoriach, następnie z najczęściej nominowanych gier wybieramy zwycięzcę.
4. Uprawnieni do głosowania są zarejestrowani użytkownicy forum, którzy spełniają przynajmniej jeden z poniższych warunków:
a) zarejestrowali swoje konto na forum wcześniej niż 1.12.2012 (pierwszy grudnia 2012) i/lub
b) napisali na naszym forum przynajmniej 150 postów
5. Nominacje:
a) każdy może nominować dowolną ilość gier w każdej z kategorii;
b) każdemu użytkownikowi przysługuje jeden post w wątku - w ramach tego postu może edytować swoje nominacje, dodawać i zdejmowac gry dowolną ilość razy - punkt ten służy porządkowi w wątku
c) w wątku nominacji nie komentujemy cudzych nominacji, można jednak uzasadniać swoje nominacje dowolnie
d) 21 stycznia 2012 o godzinie 23:59 zamyka się okno nominacji. Następnie zostaną one przeliczone i pięć gier w każdej z kategorii zostanie nominowanych do konkursu finałowego
6. Konkurs Finałowy:
a) 22 stycznia o godzinie 20:00 powstanie wątek finałowy, w którym do końca stycznia (do 31 stycznia do godziny 23:59) będzie można głosować na wybraną grę. Każdy z uprawnionych do głosowania (pkt. 4) może oddać jeden głos w każdej z kategorii
b) oddany głos można zmieniać dowolną liczbę razy, jednak nie później niż do końca Konkursu Finałowego
7. No i tyle.
8. P.S. Ponieważ to nie jest regulamin, a luźny zbiór reguł (pkt. 2), to zażaleń nie uwzględniamy :)
ODPOWIEDZ