Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: DarkSide »

muchozol pisze: 15 lut 2021, 22:26 Witam. Udostępniłby ktoś na priv skany karty pomocy graczy z drugiej edycji PL?
Znalazłem linki od Darkside, ale już nie działają.
Z góry dzięki
Uaktualniłem linki do plików pomocy:
strona 1
strona 2
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
JarDhul
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2021, 23:27
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: JarDhul »

M3fjU pisze: 21 wrz 2021, 23:37 Hej, coś wiadomo o 3 edycji?
Autor napisał, że są "nikłe szanse", żeby 3 edycja pojawiła się w tym roku. Osobiście po wypowiedzi Krzysztofa Wolickiego odniosłem wrażenie, że prace nie są zbyt zaawansowane, także nie liczyłbym również na początek 2022, ale może to moja nadinterpretacja.
mk20336
Posty: 1543
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: mk20336 »

Pan Lodowego Ogrodu po raz drugi

Jedna z ciekawszych rozgrywek w grę w pełni opartą o polską fantastykę. Aż się łezka w oku kręci jak dawno nie graliśmy

LINK: Pan Lodowego Ogrodu po raz drugi

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1482
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Tringa »

DarkSide pisze: 22 wrz 2021, 08:32
muchozol pisze: 15 lut 2021, 22:26 Witam. Udostępniłby ktoś na priv skany karty pomocy graczy z drugiej edycji PL?
Znalazłem linki od Darkside, ale już nie działają.
Z góry dzięki
Uaktualniłem linki do plików pomocy:
strona 1
strona 2
Hej, mogłabym również prosić o linki do kart pomocy? Te z postu są nieaktualne :(
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Sir_Yaro »

Tringa pisze: 06 sty 2022, 20:48 Hej, mogłabym również prosić o linki do kart pomocy? Te z postu są nieaktualne :(
https://mega.nz/folder/DwsXyYpR#QOS5IAVFIgCN-MuVLM-Byg
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 241
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Kondzio167 »

Jakie są różnice pomiędzy pierwszym a drugim polskim wydaniem?
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: AndreV »

Drugiego jeszcze nie ma
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: lotheg »

Nie wprowadzaj kolegi w błąd. Obecnie RedImp przebąkiwał o trzecim wydaniu. Drugie jest od dawna. Nie wiem czy znam wszystkie różnice, bo nigdy tego nie analizowałem i bardziej chciałem sprostować informację powyżej, która jest błędna, ale na pewno są zmiany w instrukcji w 2 ed., a największa z nich polega na tym, że zmodyfikowano warunek zwycięstwa przez Martwy Śnieg.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Lothrain »

Kondzio167 pisze: 16 lut 2022, 19:01 Jakie są różnice pomiędzy pierwszym a drugim polskim wydaniem?
Drugie miało też dwustronną planszę, w odróżnieniu od pierwszego oraz poprawioną jedną, czy dwie planszetki graczy, gdzie dodano informacje, których zabrakło w pierwszym druku. W drugim wydaniu bylo chyba 8 kafelków Vuko, a w pierwszym 4. Chyba że to dodatki ze wspieraczki było, ale tego już nie pamiętam.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: lotheg »

Lothrain pisze: 16 lut 2022, 22:52
Kondzio167 pisze: 16 lut 2022, 19:01 Jakie są różnice pomiędzy pierwszym a drugim polskim wydaniem?
Drugie miało też dwustronną planszę, w odróżnieniu od pierwszego oraz poprawioną jedną, czy dwie planszetki graczy, gdzie dodano informacje, których zabrakło w pierwszym druku. W drugim wydaniu bylo chyba 8 kafelków Vuko, a w pierwszym 4. Chyba że to dodatki ze wspieraczki było, ale tego już nie pamiętam.
Standardowo w 2 edycji są 4 kafelki Vuko, dodatkowe były w mini dodatku i pewnie właśnie wspieraczkowych exclusivach.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Rahu »

Ktos cos? Jakies info kiedy nowa edycja ma sie pojawic? Napisalem do wydawnictwa pare dni temu, ale nie wiem czy odpowiedza.
JarDhul
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2021, 23:27
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: JarDhul »

Oprócz opisanych wyżej zmian, w drugiej edycji chyba poprawiono balans. Rozmawiałem z grającymi w I edycję, to bardzo na niego narzekali a w II nie jest z tym źle.

A co do daty wydania, to w tej sprawie pisałem do RedImp w zeszłym roku i do tej pory nie mam żadnej odpowiedzi, także z komunikacją słabo. Z plotek słyszałem, że nie wcześniej niż 3Q ale nie wiem czy ufać tym plotkom.
tomasz987
Posty: 28
Rejestracja: 23 sty 2019, 22:56
Has thanked: 6 times
Been thanked: 13 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: tomasz987 »

Mijają kolejne kwartały a o nowym wydaniu ciągle cisza... Ma ktoś jakieś przecieki? Kupować drugą edycję na olx trochę średnio mi się widzi jak od kilku lat nadciąga już trzecia...
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Piaskoryb »

Sam bym zagrał a tu bida ;p Ceny fajne też za używane. Szkoda bo mogłobybyć fajne
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Ardel12 »

tomasz987 pisze: 06 paź 2022, 09:26 Mijają kolejne kwartały a o nowym wydaniu ciągle cisza... Ma ktoś jakieś przecieki? Kupować drugą edycję na olx trochę średnio mi się widzi jak od kilku lat nadciąga już trzecia...
Uff, dobrze, że wspierałem 1ED na wspieraczce all-in i jedyny problem to znalezienie ekipy do grania :D

Ostatnio od wydawnictwa to gry nadciągają, ale nic nie nadchodzi. Tutaj 3ED, tam Inkwizytor wciąż się robi od paru lat...a ostatni tytuł jaki wydali wg tego co pokazują na swojej stronie był w 2018 roku. 4 lata posuchy. Pytanie czy mają kasę by w ogóle wystartować z produkcją przy dzisiejszych cenach i kursie PLN. Jednak na swoich obecnych tytułach, które w większości nie są w ogóle dostępne w sklepach to już nie zarabiają... pytanie skąd biorą kasę na działanie swojego wydawnictwa i skąd wezmą na produkcję?
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: aspo »

Ardel12 pisze: 06 paź 2022, 10:15Ostatnio od wydawnictwa to gry nadciągają, ale nic nie nadchodzi. Tutaj 3ED, tam Inkwizytor wciąż się robi od paru lat...a ostatni tytuł jaki wydali wg tego co pokazują na swojej stronie był w 2018 roku. 4 lata posuchy. Pytanie czy mają kasę by w ogóle wystartować z produkcją przy dzisiejszych cenach i kursie PLN. Jednak na swoich obecnych tytułach, które w większości nie są w ogóle dostępne w sklepach to już nie zarabiają... pytanie skąd biorą kasę na działanie swojego wydawnictwa i skąd wezmą na produkcję?
Nie no, jakoś w tym miesiącu mają dostarczać Kur-Nu-Gi ze wspieraczki - czyli coś jednak robią.
Inna sprawa, że zarówno Kur-nu-gi, jak wcześniej Pangea z tegoż wydawnictwa, są stworzone przez kogoś innego niż p.Wolicki, a to chyba on odpowiada za planszówkowe adaptacje literatury. Więc póki autor nie ma wolnych mocy przerobowych (a ewidetnie nie ma, patrząc na opóźnienie Inkwizytora), nie spodziewałbym się powrotu do Lodowego Ogrodu.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Moonday »

W zeszłym roku była kampania KUR-NU-GI, w tym roku ma być dostarczona. Na temat nowego PLO póki co cisza.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Ardel12 »

Czyli wciąż nic nie wydali od 4 lat :) Teraz w końcu się to zmieni, ale jak jadą na wspieraczkach i patrząc na historię większość(wszystkie?) tak wydają, to na co my tu liczymy? Problemu ze wspieraczką nie mam, ale to wydłuży nam okres dostawy o kolejny rok lekko nowej edycji czy tam Inkwizytora. Wydawnictwo za PLO i Achaję bardzo lubię a Inkwizytora czytałem do momentu, gdy autor odpłynął w nudne opowiadania porozrzucane w różnych czasach przed główną fabułą(już nawet olałem temat na tyle, że nie wiem czy powrócił do głównego wątku czy dalej ciągnie kasę na powielaniu swych opowieści).
wisniax
Posty: 142
Rejestracja: 02 gru 2019, 18:21
Has thanked: 24 times
Been thanked: 15 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: wisniax »

Ale nie zapominajmy, że KurNuGi wydali tylko dzięki fanom, głównie z tego forum i tylko dzięki bezpośredniemu zaangażowaniu samego autora. Jako wydawnictwo (choć to duże słowo bo z tego co kojarzę to jednoosobowy podmiot) to wg mnie leżą i kwiczą. Także ja w nową edycję w ogóle nie wierzę.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 967
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: krecilapka »

Właściciel tego wydawnictwa nie żyje tylko ze sprzedaży planszówek. Więc jako, że jest to jego działalność poboczna nie musi się w nią angażować na śmierć i życie. Nie ma co więc liczyć na współpracę taką, jak w wydawnictwach nastawionych na łechtanie klienta wspieraczkowego na wszelkie sposoby. Ale też nie padnie z tego powodu, że któraś gra na rynku nie żre, co jest niewątpliwym plusem. Tym niemniej wystarczy, że ma okres życia w którym nie ma serca do planszówek to gry robić nie musi ;).
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Rahu »

Obrazek

Takie tylko info dla oczekujacych na nowe PLO. Ale nie liczyłbym na 2023. Najprawdopodobniej 2024. Bo plany na Inkwizytora sa żeby się pojawił na przyszłorocznym Pyrkonie. Także PLO pewnie rok później.
filip91
Posty: 68
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 54 times
Been thanked: 35 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: filip91 »

Deathhammer pisze: 23 lut 2018, 23:25 Wpadłem na pomysł homerule'a polepszającego sytuację Callo - jako że wielu zgadza się, że jest to postać odstająca od pozostałych.

Ponieważ jej jednostka trzeciego poziomu w rzeczywistości posiada tylko jedną umiejętność(tarczę) - a nie dwie, tak jak pozostałe - uznałem, że znaczniki koszmaru można by wykorzystać nie tylko jako wskaźnik progresu osobistego celu, ale sprawić, by oddziaływały w jakiś sposób na region.

W fazie aktywacji jednostek, po wykonaniu transportu pomiędzy dwoma Drakkarami, ale przed szybkością, Callo może umieścić jedną kostkę wpływu na znaczniku koszmaru. Ta kostka nie dodaje wartości do dominacji w regionie w tej rundzie - tak, jakby została wycofana przez Vuko. Jeżeli w regionie są dwa znaczniki, Callo może wycofać dwie kostki - zarówno należące do jednego gracza lub do różnych.

W ten sposób jednostka ta staje się bardzo użyteczna i o wiele bardziej "flexible" - może się przydać zarówno podczas strategii na punkty(umieszczanie znaczników koszmaru w regionach zawierających dużo punktów/zasobów, przez co trudniej jest przeciwnikom je zdominować) jak i wykonywania celu - wraz z postępem ciężej jest zatrzymać Callo przez zamknięciem regionu.

Na pierwszy rzut oka jest to bardzo silna umiejętność - nie wiem, czy nie ograniczyć wycofania do jednej kostki na region, niezależnie od ilości znaczników koszmaru. Z drugiej strony z pewnością sprawiłaby, że Callo stałaby się konkurencyjna w porównaniu do pozostałych bohaterów i byłaby grana chętniej. Bo umiejętność Fauna jest bardzo fajna, ale poza nią ta postać tak naprawdę nic nie ma - ani morderczego damage'u Van Dykena, ani kradnięcia zasobów czy bardzo elastycznego szpiega Freihoff, ani mobilności Fjollsfina.

W następnej rozgrywce postaram się przetestować ten wariant. Dajcie znać, co sądzicie.
Bardzo dobry HR. Po kilku rozgrywkach tego typu akcji mi u niej brakowało. Dzięki.
inny_89
Posty: 155
Rejestracja: 03 cze 2022, 21:35
Has thanked: 205 times
Been thanked: 87 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: inny_89 »

Co do Callo to (możliwe, że to gdzieś już było dyskutowane tutaj ale nie potrafię znaleźć) wydaje mi, że jej braki w jednostce 3 poziomu są rekompensowane tym, że żeby zrealizować swój indywidualny cel ona może się skupiać tylko na jednym (najmniej punktowanym i bez źródła magii) regionie. A po jego zamknięciu może skupić się na kolejnym.

Mało mam doświadczenia z tą grą ale czy to, nie jest wtedy tak, że Callo trudno wyrzucić z regionu i jej jakoś szczególnie przeszkodzić w realizacji celu indywidualnego jeżeli skupić się musi jedynie na jednym regionie na raz?
____________________________________
Z wyrazami największego szacunku,
Miłosz
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 271
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 63 times
Been thanked: 107 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: yaro_ »

2kraby i Callo sie juz nie pozbiera na czas :)
inny_89
Posty: 155
Rejestracja: 03 cze 2022, 21:35
Has thanked: 205 times
Been thanked: 87 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: inny_89 »

:D Może i tak.
Chociaż z krabami widze taki problem, ze są naprawde mało mobilne. Trzeba przepalać akcje, żeby sięporuszały a znowu postacie Callo mogą mieć szybkość jako ulepszenie.

Generalnie jak tak patrzę po postaciach i ich jednostkach to przyznaje szczerze, ze Dykenem chyba najmniej mam ochotę grać.
____________________________________
Z wyrazami największego szacunku,
Miłosz
ODPOWIEDZ