Gry StoneDice - wątek deweloperski xD

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
StoneDice
Posty: 28
Rejestracja: 30 gru 2012, 11:52

Gry StoneDice - wątek deweloperski xD

Post autor: StoneDice »

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym przedstawić Wam projekty, nad którymi aktualnie pracuję. Są one w różnym stopniu zaawansowania.

BATTLE LEAGUE

Kolekcjonerska gra karciana, w której wcielamy się w konstruktora robotów walczących na arenie. Naszego mechanicznego wojownika składamy z części (głowa, ręka, ręka, korpus, nogi) oraz uposażamy go w odpowiedni ekwipunek (broń, akumulator, przedmiot).
Ogólnie nasz deck składać się będzie z części wymienionych powyżej oraz z kart akcji, karty areny i karty widowni. Poniżej natomiast postaram się opisać wszystkie rodzaje kart.

KARTA CZĘŚCI - odpowiednia cześć naszego robota zawierać będzie wytrzymałość, siłę ataku, pkt budowy (limity jak w bitewniakach), znak kompletu oraz oznaczenie rzadkości. Poza zwyczajowymi statystykami będzie zawierać zasadę specjalną oraz zdolność.
KARTA BRONI - przedmiot, który pozwoli nam szybciej wykończyć przeciwnika. Zwiększy nasze zadawane obrażenia.
KARTA AKUMULATORA - pkt znajdujące się na karcie będą nam mówiły jak dobre możemy wykonać akcję.
KARTA PRZEDMIOTU - przedmiot dodatkowy, który zwiększy zdolności bojowe naszego robota bądź obniży cechy naszego przeciwnika.
KARTA ARENY - losowana na początku rozgrywki, będzie dawała nam bonusy lub minusy do cech bądź akcji.
KARTA WIDOWNI - symulować będzie wpływ kibiców na nasze poczynania, jak wiadomo publiczność potrafi pomóc lub zaszkodzić.
KARTA AKCJI - wszelkiego rodzaju ataki, wybiegi, uniki itp.

Walka polega, a jakże, na pokonaniu przeciwnika xD. Możemy tego dokonać na kilka sposobów. Zniszczyć wroga całkowicie, wygrać na punkty bądź sprawić aby przeciwnik nie mógł kontynuować walki.

Więcej szczegółów rozjaśnię gdy skończę pisać karty (dużo ich jest ale moim celem minimum jest 150 kart) i chociaż kilka z każdego rodzaju przedstawię w formie graficznej.

GRAND SLAM

Sportowa gra planszowa. Stajemy na czele drużyny baseballowej, wybieramy skład, trenujemy naszych zawodników, kupujemy sprzęt i staramy się wygrać z przeciwnikiem.
Będzie to gra z minimalną dozą losowości, która sprawdzi nasze zdolności strategiczne. Nie będzie wystarczyło, że ustawimy najmocniejszy skład, kupimy najlepszy sprzęt i najbardziej jak to możliwe wyszkolimy naszych zawodników. Będziemy musieli reagować na sytuację, które zaistnieją na boisku, sprostać im lub obrócić na swoją korzyść.

Gra, mam nadzieje, powstanie we współpracy z naszymi polskimi klubami baseballowymi.

THE MERCHANDISER

Gra akcji pełna humoru. Wykładamy towar w hipermarkecie i pospolicie nazywają nas serwisantami. Staramy się jak możemy ale licho nie śpi i konkurencja chce nas wykończyć. Ale nie damy się. Nie jesteśmy kierownikami, żeby się podporządkować. Będziemy walczyć z wykorzystaniem najnowocześniejszych odkryć nauki militarnej (mrówki w kawie itp). Wykorzystamy sabotaż, zdradę lub bezpośredni konflikt. Wszystko aby nasza firma była na czele. Wszystko dla firmy!

Gra jest we wczesnej fazie koncepcyjnej.


Takie gry sobie "ubzdurałem" i wcześniej czy później one powstaną. Battle League jest już nawet w zaawansowanym stadium, Grand Slam go goni a The Merchandiser to daleka przyszłość.

Za cel ustawiłem sobie aby dwie pierwsze gry ukazały się do lipca (chyba, że nie wyrobię się z balansem xD), a ostatnia na początku przyszłego roku.

Wszystkie gry zostaną udostępnione w formacie PRINT'n'PLAY.

Jeśli mielibyście jakieś pytania to z chęcią odpowiem. Wiem, że niezbyt się rozpisałem na temat samej mechaniki i rozwiązań w grach ale wszystko będzie udostępniane tutaj, w tym wątku na bieżąco. Polecam zaglądać od czasu do czasu. xD
StoneDice.pl - Wszystko o grach Print'n'Play
StoneDice.pl na facebooku - polub aby być szybko poinformowany o nowościach
Twierdza - Częstochowskie Spotkania z Planszówkami
Awatar użytkownika
chmie-l
Posty: 30
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:44

Re: Gry StoneDice - wątek deweloperski xD

Post autor: chmie-l »

Rany. Najpierw przeczytałem GRAND ISLAM. No- mina była bezcenna. Ale szybciutko się poprawiłem, więc mogę coś napisać ( pierwszy raz od dłuugich miesięcy chyba nawet- tutaj, a nie ogólnie ;D ).

Battle League- jakoś najmniej mnie ciekawi. Coś po prostu mi nie pasuje temat. Jednak przypominając sobie te gry na PC, w których dopieszczało się np. motor/samochód i zaciesz gdy zdobyło się nowe części- ten aspekt mi się bardzo podoba. Chyba głównie dla niego bym zagrał- wiec poproszę o naprawdę wieele możliwości modernizacji, ograniczanych tylko zasadami logiki. I co najważniejsze- PLATYNOWA KARTA SZODGUNA! :twisted:

Grand Slam- grunt to pomysł i mechanika. Jako, że nie grałem nigdy w grę planszową o sporcie- proste- wolę piłkę, nie pionka ( pod tym względem), ale wydaje mi się, że będzie to odgrzewany kotlet- ponieważ gier o baseballu jest już pewnie trochę... Poza tym chyba były już tematy o grach sportowych- coś takiego, jak Ty chcesz stworzyć- jak źle mówię- to poprawcie.

The Merchandiser- dużo to o tym nie napisałeś. Ale mi się podoba :) Zastanawia mnie jedna rzecz- otwarty konflikt? Serwisanci bijący się lunchem? :D

Przyznam się, że najbardziej interesują mnie produkcje niszowe- nie jakieś super nagłaśniane, a moje doświadczenie w planszówkach jest naprawdę małe :D Ot- najpierw się wziąłem za Vikings, potem zagrałem w coś poważniejszego, niż grzybobranie :P Moje rady nie są super wyznacznikiem, więc NIE BIORĘ ZA NIE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ!

I jedna kwestia- pomysł na grę- może wlecieć łatwo. Ale trudno już zrobić do niego porządną mechanikę.
Awatar użytkownika
StoneDice
Posty: 28
Rejestracja: 30 gru 2012, 11:52

Re: Gry StoneDice - wątek deweloperski xD

Post autor: StoneDice »

Dzięki za odpowiedź.

Już wyjaśniam kilka spraw.

Jeśli chodzi o Battle League to kombinacji będzie całkiem sporo. To co mam na dzień dzisiejszy to 10 kart Głów, 10 kart rąk, 5 kart Korpusów i 4 karty Nóg. 6 kart broni, 3 karty Areny i 2 karty Widowni. Jakby to wszystko wymieszać to już daje mnóstwo kombinacji a docelowo, do czasu udostępnienia pierwszych ukończonych kart, ma być każdej części po 20 i kart aren 10 a widowni 6.
ponieważ gier o baseballu jest już pewnie trochę...
Jeśli chodzi o ilość gier baseballowych to rzeczywiście jest ich sporo, ale tak samo gier skirmishowych, fantasy, kolejowych, itp i to nie przeszkadza.
W Grand Slam natomiast mam problem z mechaniką. Próbuje wymyślić jak wyglądało by odbicie piłki. Kradzież baz, dobieg do bazy po odbiciu, double play i triple play. Udało mi się, mam nadzieje, dobrze odwzorować zmęczenie miotaczy i niestety tylko to.
Nie chce też, jak w innych grach baseballowych, aby gra opierała się na ogromnej ilości tabelek.

PS. Też wolę grę prawdziwą piłką ale nie zawsze i nie wszystkim jest to dane.

I gra miałaby służyć promocji baseballu w Polsce. A nuż ktoś zagra, spodoba mu się i przyjdzie na trening do klubu w swoim mieście. ;)

The Merchandiser- dużo to o tym nie napisałeś. Ale mi się podoba
Bo dużo nie mam. Jest to wczesna faza koncepcyjna.
Zastanawia mnie jedna rzecz- otwarty konflikt? Serwisanci bijący się lunchem?
Coś w ten deseń. Bardziej chodziło mi o atak z wykorzystaniem broni dystansowej typu Rolka Papieru lub pojedynek na rolki z papieru prezentowego lub Lakierem do włosów po oczach.

Ale planuje bardziej skupić się na sabotażach i zasadzkach (rozlany olej roślinny, podrzucenie przeterminowanego artykułu, odkręcenie kółek od paleciaka itp)
I jedna kwestia- pomysł na grę- może wlecieć łatwo. Ale trudno już zrobić do niego porządną mechanikę.
Dlatego też nie piszę, że gra będzie dostępna w przyszłym miesiącu tylko daje sobie kilka miesięcy ;D, ale i one mogą się zmienić w kilkanaście jeśli nie osiągnę zadowalającego poziomu wybalansowania gier.
StoneDice.pl - Wszystko o grach Print'n'Play
StoneDice.pl na facebooku - polub aby być szybko poinformowany o nowościach
Twierdza - Częstochowskie Spotkania z Planszówkami
ODPOWIEDZ