Rummikub a remik liczbowy?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
gizdin
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2013, 12:35

Rummikub a remik liczbowy?

Post autor: gizdin »

Witam fanow gier planoszowych i karcianych:)
Moje pytanie moze glupie ale dopiero niedawna zaczelam moja przygode z grami i zlapalam bakcyla.
Posiadam rummikuba, ostatnio wyczailam w sklepie interentowym remika liczbowego (odpowiednik karcianego remibrydza). I moje pytanie brzmi czym te gry sie roznia?
Czy jest sens inwestowac jeszcze w remika liczbowego? Bo moze roznica w graniu jest niewielka wiec moze warto pokusic sie o inna gre.
Niestety nie moge znalesc nigdzie instrukcji do remika liczbowego i na czym dokladnie polega gra
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Rummikub a remik liczbowy?

Post autor: szmajchel »

Mój kolega ma remika liczbowego (nie wiem jaki wydawca), ja mam rummikuba - gry różnią się troszeczkę wykonaniem i pudełkiem, nic więcej
gizdin
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2013, 12:35

Re: Rummikub a remik liczbowy?

Post autor: gizdin »

Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz:)
w takim razie zainwestuje w inna gre niz w remika liczbowego (skoro to to samo co rummikub)

temat zamykam :)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Rummikub a remik liczbowy?

Post autor: MichalStajszczak »

Jak chcesz wiedzieć dokładnie, to w Rummikubie są na płytkach liczby od 1 do 13 w 4 kolorach i dwa jokery, a w Remiku liczbowym (firmy Alexander) liczby od 1 do 17 też w 4 kolorach i 4 jokery.
ODPOWIEDZ