Gra dla 2 osob, troche myslenia ale nie za bardzo ciezka...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
gizdin
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2013, 12:35

Gra dla 2 osob, troche myslenia ale nie za bardzo ciezka...

Post autor: gizdin »

Witam fanatykow gier 
Ponieważ dopiero niedawno zauroczyly mnie gry planszowe a postanawiam powiększyć swoja niewielka kolekcje mam do Was pytanie –jako bardziej doświadczonych graczy

Kryteriow jest duzo ale może pomozecie Ogolnie chodzi mi o nie za krotka (nie skonczymy jej po 5 czy 10 minutach) i nie za dluga gre (nie będzie ciagnac się w kilka godizn) wymagajaca skupienia i myslenia ale bez przesady Gra po której zawsze pozostanie nutka niedosytu,ze chcemy zagrac jeszcze raz i jeszcze raz…


KONKRETNIE chodzi mi o wybor gry, kryteria:
-gra przede wszystkim dla dwoch osob (ale może być dla wiecej)
-wiek 27 lat
-tematyka raczej obojetna (najlepiej jakies przygodowi ale naprawde jest to obeojetne) ale s-fiction w najgorszym wypadku
-czas gry do ok. godziny
-gra nie mozne się znudzic po dwoch trzech razach, najlepiej jakby był efekt niedosytu i „chce w to zagrac jeszcze raz”
-gra wymagajaca przede wszystkim myslenia/kombinowania/knucia a nie tylko rzucania kostka czy kartami i układania „ot tak sobie”. Jednakze myslenie nie ma się opierac nad zastanawianiem się nad jednym ruchem przez godzine. Mogą pojawic się również elementy, które wymagaja pamieci (np.”acha, przeciwnik wyłożył wczesniej taka „karte” wiec teraz ja moge….”)
-typowe gry logiczne raczej odpadaja. Lepiej jak będzie to jakas mila planszowka z elemantami mylenia/kombinowania.
-cena max 70-80zl (wiem ze to niewiele na gre ale może jakas się trafi w tym przedziale cenowym.Niestety mój budzet nie pozwala na razie na wiecej)


Myślałam o basilice ale jeszcze się wacham…, także Architekton (ale z tego co wiem jest to dosc latwa gra i partyjki trwaja krotko nawet 10minut wiec z tego względu chyba odpada) bądź Carcascome (ale nie wiem czy dokladanie kafelkow nie znudzi się po paru razach i bez dodatkow –ewentulanie mogę dokupic karczmy- gra nie stanie się monotonna i czy w ogole ta gra nie jest dosyc prosta)

Gre chce dla chłopaka, obecnie gramy w Rummikuba, Atona ..i zamówiliśmy jeszcze Rome. Mamy także Puerto Rico ale jakos ciągły brak czasu nie pozwala nam by przysiąść porzadnie do tej gry i zagrac ze dwie partyjki żeby się z nia oznajmic

Pomozecie?:)
:)
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Gra dla 2 osob, troche myslenia ale nie za bardzo ciezka

Post autor: kdsz »

Najlepiej pograjcie w to Puerto Rico ;) Przy pewnej wprawie będziecie kończyć w 30-40 minut partię dwuosobową. Spełnia wszystkie warunki.

Oczywiście polecam też Basilicę, jednak musisz mieć świadomość, że to gra bardzo konfrontacyjna (wręcz chamska), oraz podatna na przestoje (u nas występują dość regularnie)
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gra dla 2 osob, troche myslenia ale nie za bardzo ciezka

Post autor: Fleschu »

Polecam Carcassonne. Przez pierwsze dwa miesiące od zakupu bardzo dużo w to graliśmy, nawet po 2-3 partie pod rząd. Jedna rozgrywka trwa ok. 30-40 minut. Na dwie osoby gra się dobrze, może występować negatywna interakcja ("przejmowanie kontroli" nad zamkiem, łąką itp.).

Albo Konwój, asymetryczna gra karciana dla 2 graczy. Klimat post apokaliptyczny. Partia trwa do godziny. Długa instrukcja może odstraszać, ale zasady nie są skomplikowane. Sama negatywna interakcja.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2013, 22:20 przez Fleschu, łącznie zmieniany 1 raz.
Arawis
Posty: 77
Rejestracja: 09 sie 2012, 11:23
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gra dla 2 osob, troche myslenia ale nie za bardzo ciezka

Post autor: Arawis »

Z lżejszych, fajnych gier licytacyjnych, które dobrze chodzą na 2 osoby i które kupisz do 70 zł, nie są zbyt długie i człowiek ma ochotę na kilka partyjek pod rząd, myślę, że Biblios jest adekwatną propozycją. :)
Awatar użytkownika
ceemik
Posty: 24
Rejestracja: 16 lip 2009, 09:32
Lokalizacja: Tarnów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 2 osob, troche myslenia ale nie za bardzo ciezka

Post autor: ceemik »

Polecam Agricola - chłopi i ich zwierzyniec. Szybka rozgrywka, zero losowości. Bardzo ładnie wykonana no i mieści się w przedziale cenowym. Z żoną często po nią sięgamy i nie mamy odczucia ogrania albo znudzenia.

Basilica też jest świetna, ale dużo bardziej wredna (w sensie negatywnej interakcji).
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Gra dla 2 osob, troche myslenia ale nie za bardzo ciezka

Post autor: DarkSide »

Mr Jack
W roku smoka
Dominion
Agricola
Caylus (na początku tu może zejść trochę więcej niż godzinka ;))
Puerto Rico
Battle Line
Neuroshima Hex (szybka, choć nie każdy lubi klimat SF, strzelanki i myślenie taktyczne)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 2 osob, troche myslenia ale nie za bardzo ciezka

Post autor: Bea »

ceemik pisze:Polecam Agricola - chłopi i ich zwierzyniec.
+1. Potwierdzam, świetna gra!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 2 osob, troche myslenia ale nie za bardzo ciezka

Post autor: schizofretka »

Odradzam Carcassone i Biblios.
Polecam Chłopi i ich Zwierzyniec oraz Mr Jack in New York. W drugiej kolejności Neuroshima Hex.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Arawis
Posty: 77
Rejestracja: 09 sie 2012, 11:23
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gra dla 2 osob, troche myslenia ale nie za bardzo ciezka

Post autor: Arawis »

gizdin pisze: -tematyka raczej obojetna (najlepiej jakies przygodowi ale naprawde jest to obeojetne) ale s-fiction w najgorszym wypadku
:)

Hm.. skoro klimaty SF w ostateczności, to raczej postapokalipsa i Neuroshima Hex odpada...
Zresztą to mocno strategiczna gra - mnie osobiście męczy zliczanie kto kogo zaciukał na którym poziomie, ale to oczywiście wszystko kwestia gustu...
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Gra dla 2 osob, troche myslenia ale nie za bardzo ciezka

Post autor: charlie »

Mieć Puerto Rico i nie zagrać? Błąd, bo właśnie tego szukacie:) To jedna z moich ulubionych gier do grania na 2 osoby. Basilicę również popieram. A poza tym wszystkie warunki spełniają także:
K2
Na Chwałę Rzymu
O Romie są różne opinię. ja lubię, ale nie czuję niedosytu po skończonej partii.
gizdin
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2013, 12:35

Re: Gra dla 2 osob, troche myslenia ale nie za bardzo ciezka

Post autor: gizdin »

Dziekuje wszystkim za cenne rady i opinie:)
Jednak zdecydowalismy sie na Basilice a potem moze Agricola-chlopi i zwierzyniec:) Mam nadzieje,ze rozgrywki beda emocjonujace :D

pozdrawiam i zycze wszystkim udanej niedzieli :D
ODPOWIEDZ