Android: Netrunner LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Rozumiem doskonale :) Też jestem zwolennikiem grania kartami, a nie myszką i klawiaturą. Jak przyjdzie pora na OCTGN to na pewno znajdzie się ktoś, kto na chacie czy skype pomoże z instalacją i pierwszą grą. Nie jest to aż tak straszne jak się wydaje ;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Netrunner

Post autor: Bea »

donmakaron pisze: Aby Icbreaker mógł wejść w interakcję z icem musi mieć równą temu ice'owi siłę - to podstawowa zasada.
To w takim razie, dlaczego z tym lodem jest inaczej? Jak z jego opisu to wynika? Chodzi o to, że jeśli jest jakiś dodatkowy warunek, tak jak tu wydawanie klików, to nie trzeba spełnić warunku siły? A jeśli ktoś ma na tyle silny lodołamacz, to z kolei nie musi wydawać klików, czy nadal musi?

http://netrunnercards.info/card/01061
donmakaron pisze: Tinkerink sprawia, że wybrany ice dostaje keywords barier, sentry i codegate do końca tury, to znaczy, że możemy go łamać dowolnym icebreakerem.
Czy zamiast "i" nie powinno być "lub"? Bo skoro ma wszystkie trzy rodzaje lodu, to po mojemu runner powinien mieć wszystkie trzy rodzaje lodołamaczy.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Bea pisze:
donmakaron pisze: Aby Icbreaker mógł wejść w interakcję z icem musi mieć równą temu ice'owi siłę - to podstawowa zasada.
To w takim razie, dlaczego z tym lodem jest inaczej? Jak z jego opisu to wynika? Chodzi o to, że jeśli jest jakiś dodatkowy warunek, tak jak tu wydawanie klików, to nie trzeba spełnić warunku siły? A jeśli ktoś ma na tyle silny lodołamacz, to z kolei nie musi wydawać klików, czy nadal musi?

http://netrunnercards.info/card/01061
donmakaron pisze: Tinkerink sprawia, że wybrany ice dostaje keywords barier, sentry i codegate do końca tury, to znaczy, że możemy go łamać dowolnym icebreakerem.
Czy zamiast "i" nie powinno być "lub"? Bo skoro ma wszystkie trzy rodzaje lodu, to po mojemu runner powinien mieć wszystkie trzy rodzaje lodołamaczy.
W przypadku Heimdala chodzi o to, że możesz go łamać po bożemu używając icebreakera, a możesz zamiast tego po prostu zużyć clicka i złamać w ten sposób subrutynę. Możesz na przykład zapłacić za użycie icebreakera i złamać dwie subrutyny, a trzecią połamać clickiem. Wszystkie ice'y z keyword bioroid mają taki tekst na sobie. Jest to dodatkowa opcja dla runnera, żeby połamać ten ice. Co oznacza, że można takiego Heimdalla połamać nie posiadając żadnego icebreakera.

Odnośnie Tinkerik - pomyśl o tym tak: jeśli ice ma typ barier, to można go łamać fracterem; jeśli ma typ sentry, można go łamać killerem; jeśli ma typ codegate, można go łamać decoderem. To że ma wiele typów działa na jego niekorzyść, bo można go rozgryźć każdym z odpowiadających icebreakerów. To nie tak, że icebreaker musi mieć wszystkie odpowiadające typy żeby złamać ice - to tak, że dowolny pasujący typ pozwala na złamanie ice'a.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Netrunner

Post autor: Bea »

Dzięki donmakaron :) A ta karta (jeszcze mam problemy z timingiem)?

http://netrunnercards.info/card/01065

Choose a piece of rezzed ice protecting this server. That ice has +X strength until the end of the turn.

Zdolność odpala się w turze runnera i działa do końca jego tury? A kiedy należy zrezować tę kartę, można wcześniej, czy tuż przed odpaleniem zdolności?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Polecam zaopatrzyć się w FAQ ze strony ffg :) Mają tam poprawioną tabelę timingu.

Corporate Troubleshootera (CT) używamy w turze runnera*. Dla pełnego zaskoku możemy go zrezować i użyć w punkcie 2.3 z tabeli Timing Structure of a Run. Przykładowo:

2. Runner podchodzi do ice'a.
2.1 Nikt nie używa żadnych zdolności
2.2 Runner decyduje się kontynuować run.
2.3 Korporacja może rezować ice i robi to. Następnie ma okienko na rezowanie i używanie zdolności innych kart, więc rezuje CT i używa jego zdolności. Do końca tury runnera wybrany ice będzie miał +x siły. Korporacja wybiera właśnie zrezowany ice i dopłaca tyle, żeby runner nie mógł go złamać.

Zazwyczaj kończy się to trashowaniem programów albo śmiercią runnera (oczywiście wszystko zależy od wybranego ice'a) - CT to świetna pułapka. Taki sobie Rototurret, łatwy do złamania i nie mocno straszny, nagle kończy nam run i kasuje potrzebny program... nieprzyjemne.
Można również zrezować CT wcześniej i czekać, aż runner ruszy na serwer, na którym się znajduje. Zwyczajnie żeby go postraszyć, choć bardziej opłaca się zaskoczyć runnera. Jeśli widzi CT na serwerze, przed runem upewni się, że ma więcej kasy niż korpo. Jak widzi niezrezany upgrade, musi liczyć się z tym, że może to być cokolwiek :)

*Możemy go użyć w swojej turze, ale jeszcze nie ma kart (o ile się nie mylę), które czyniły by taką akcję opłacalną.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Netrunner

Post autor: Bea »

No tak :) Takich taktycznych rad to żadna instrukcja mi nie da :)
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Netrunner

Post autor: Usul »

No to moje pytania po pierwszych kilku grach i czytniau faq'a i instrukcji po raz drugi :)

1. Czy jeśli jest bypass to czy ice jest aktywowany - czyli czy odpalają się subroutine's (jak rozumiem z faq'a wynika, że nie ?) ?
2. Subroutine są aktywowane gdy tylko się atakuje ice, czy tylko gdy nie ma się siły by go złamac (wydaje mi się, że jak tylko jest "spotykany" - encoutner :) ) ?
3. Na raz mogę zaatakowaę ice tylko jednym icebreaekrem ? Tzn. czy mogę użyć umiejętnosci innego ice'a, a uzyć siły innego (np. By zatrzymać subroutine) ?
4. Siły icebreakerów nie sumiują się, prawda ?
5. Rozumiem, ze corp może mieć na stole na raz jeden asset lub agende (czyli nie może mieć i 1 asseta i 1 agendy) czy tylko na jednym remote serwerze ?
6. Gdy haker atakuje i icebreaker nie ma siły by przez niego przejść to po prostu rundzie kończy po uwzględnieniu subroutine ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi bardziej doświadczonych kolegów :-)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Pytań 1 i 2 nie rozumiem. Na resztę odpowiem choć jeszcze nie grałem - wszystko jest w instrukcji...

3) możesz używać kilku icebreakerów, ale rzadko kiedy się to opłaca bo WSZYSTKIE ICEBREAKERY MUSZĄ MIEĆ SIŁĘ CO NAJMNIEJ RÓWNĄ ATAKOWANEMU LODOWI

4) Nie

5) Jedna agenda/asset na serwer, nie na stół.
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Netrunner

Post autor: Usul »

Wydaje mi sie, ze jak tak to juz mam jasność- dzięki.

Co do 1. Czy używając skilla bypass na danym ice czy aktywuja sie jego subroutine ? - to w FAQ jest, ze nie odpala sie.
2. Powiem na 2 przykładach, żeby utwierdzic sie, ze gram dobrze:

Jest run, Mój icebreaker ma sile >=4 a ice ma sile 4 i jakieś subroutine. Rozumiem, ze mimo, ze przechodzę przez ten ice to jego subroutine sie odpadają ?

I teraz jak wyzej tyle, ze mój icebreaker ma sile <4. Mimo, ze nie przejde przez ice, to subroutine sie odpala. :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Nie, to chyba nie tak działa.

Jeśli Twój icebreaker ma siłę < niż ice to w ogóle nie możesz swojego icebreakera używać (dokładniej wchodzić w interakcję z icem, bo np umiejętność podnoszącą siłę icebreakera oczywiście możesz odpalić). Odpalają się subrutines i jeśli przeżyjesz i żaden sub nie ma "end the run" to przechodzisz ice.

Jeśli Twój icebreaker ma siłę co najmniej = sile ice to możesz odpalać jego skille. Jeśli złamiesz wszystkie suby to przechodzisz dalej. Jeśli nie, to pozostałe suby się odpalają, wtedy jeśli przeżyjesz i żaden sub nie ma "end the run" to przechodzisz ice.

Ja po przeczytaniu instrukcji tak to rozumiem. Jednak, jak już pisałem, jeszcze nie dane było mi zagrać (czekam na core set pl zamówiony w preorderze) i mogłem coś źle zrozumieć. Fajnie by było gdyby jakiś doświadczony gracz potwierdził lub naprostował to co napisałem.

Btw Usul może spróbuj przeczytać polską instrukcję, jest już dostępna tutaj.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Usul pisze: 1. Czy jeśli jest bypass to czy ice jest aktywowany - czyli czy odpalają się subroutine's (jak rozumiem z faq'a wynika, że nie ?) ?
2. Subroutine są aktywowane gdy tylko się atakuje ice, czy tylko gdy nie ma się siły by go złamac (wydaje mi się, że jak tylko jest "spotykany" - encoutner :) ) ?
3. Na raz mogę zaatakowaę ice tylko jednym icebreaekrem ? Tzn. czy mogę użyć umiejętnosci innego ice'a, a uzyć siły innego (np. By zatrzymać subroutine) ?
4. Siły icebreakerów nie sumiują się, prawda ?
5. Rozumiem, ze corp może mieć na stole na raz jeden asset lub agende (czyli nie może mieć i 1 asseta i 1 agendy) czy tylko na jednym remote serwerze ?
6. Gdy haker atakuje i icebreaker nie ma siły by przez niego przejść to po prostu rundzie kończy po uwzględnieniu subroutine ?
1. Jeśli jakiś ice jest bypassany, to nie odpalają się jego subrutines. Jak sama nazwa wskazuje, ice zostaje ominięty.
2. To pytanie brzmi co najmniej dziwnie. Popatrz na timing runu na spokojnie. To wszystko jest naprawdę logiczne i w miarę proste. Mat_eyo dobrze pisze. Najpierw jest approach. Korporacja reza albo nie. Jeśli nie - idziesz do następnego. Jeśli reza - ice jest encounterany. Żeby jakiś icebreaker mógł wejść w ingerencję z icem, musi mieć co najmniej taką siłę jak ice. Jeśli nie masz odpowiednich icebreakerów lub nie stać cię na złamanie iceu - odpalają się subrutines.
3. Możesz łamać ice wieloma icbreakerami. Natomiast nie możesz używać siły jednego, a zdolności innego. Jak pisałem - żeby jakiś icebreaker mógł wejść w ingerencję z icem, musi mieć co najmniej taką siłę jak ice.
4. Nie sumują się.
5. Jeden asset/agenda na serwer. Upgradeów ile chcesz. Serwerów dowolna ilość.
6. Jeśli ice nie kończy runu (nie ma subrutine end the run), to run się nie kończy. Jeśli na przykład napotkasz ice, który zadaje net damage, nie złamiesz go - dostajesz net damage i możesz iść dalej.

Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie instrukcję, bo po pytaniach widzę, że dużo jest jeszcze nie jasne. Polska podobno jest dobrze napisana, może pomoże. Na spokojnie przeanalizuj tabele timingu tury i runu. W razie wątpliwości - pytaj ;)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Netrunner

Post autor: Andy »

Porównując angielską i polską wersję instrukcji zauważyłem, że w opisie upgrade'ów pojawił się w polskiej instrukcji akapit, którego nie ma w oryginale:
Upgrade na zdalnym serwerze instaluje się w tej samej pozycji co
projekt lub aktywa. Patrząc na pozycję karty, runner nie powinien
być w stanie odróżnić, jaki rodzaj karty zainstalowano na zdalnym
serwerze. Odmienna sytuacja ma miejsce przy instalowaniu upgrade’u
na serwerze centralnym: wtedy instalowany jest on w katalogu
głównym.
Mam w związku z tym pytanie, jak w sensie "technicznym" stawia się zdalne serwery. Taki serwer składa się z jednego projektu/aktywu i dowolnej liczby upgrade'ów. Jak to wygląda w praktyce? Te karty leżą obok siebie, czy w stosie (do czasu zrezowania)? Jak pozycja karty może zdradzić runnerowi rodzaj zainstalowanej karty? Odmiennie leży przecież tylko lód ("w poprzek").

Jeśli dobrze rozumiem, upgrade'y serwerów centralnych umieszcza się w ich katalogach głównych, czyli między kartą tożsamości/R&D/Archiwami a graczem. A jak jest przy serwerach zdalnych?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Andy pisze:Jak pozycja karty może zdradzić runnerowi rodzaj zainstalowanej karty? Odmiennie leży przecież tylko lód ("w poprzek").
Właśnie o to chodzi, żeby upgrade instalować tak jak aktywa i projekty, czyli pionowo. Gdybyś instalował je jak lód, to by się wyróżniało.
Jeśli chodzi o instalowanie na serwerze to chyba obok siebie, ale blisko. Projekty i niektóre aktywa można rozwijać, trzymane na nich żetony powinny być jawne, więc układanie kart w stosie byłoby kłopotliwe.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Netrunner

Post autor: Andy »

mat_eyo pisze:Właśnie o to chodzi, żeby upgrade instalować tak jak aktywa i projekty, czyli pionowo. Gdybyś instalował je jak lód, to by się wyróżniało.
Aha, po prostu o to chodzi? :) No, ale to jasno wynika z reguły ze s. 12:
Aby obydwaj gracze dobrze rozumieli sytuację w
grze, korporacja musi bezwzględnie przestrzegać
następujących zasad odnośnie pozycji kart:
• Projekty, aktywa i upgrade’y zawsze instaluje się w pozycji
pionowej.
• Lód zawsze instaluje się w pozycji poziomej.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Tak wydaje mi się, że tylko o to chodzi, żadnej większej filozofii w tym nie widzę. Hmm a że napisane jest dwa razy, nieprzestrzeganie tego by bardzo zepsuło rozgrywkę, więc może dlatego postanowili to dodatkowo podkreślić?

Btw nie wiem jak Ty Andy, ale mnie już skręca w środku w oczekiwaniu na mój egzemplarz gry :D
Ostatnio zmieniony 17 cze 2013, 13:31 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Netrunner

Post autor: Andy »

Też mnie skręca i dlatego zabijam czas oczekiwania wymyślaniem problemów interpretacyjnych. :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Andy pisze:Mam w związku z tym pytanie, jak w sensie "technicznym" stawia się zdalne serwery. Taki serwer składa się z jednego projektu/aktywu i dowolnej liczby upgrade'ów. Jak to wygląda w praktyce? Te karty leżą obok siebie, czy w stosie (do czasu zrezowania)? Jak pozycja karty może zdradzić runnerowi rodzaj zainstalowanej karty? Odmiennie leży przecież tylko lód ("w poprzek").

Jeśli dobrze rozumiem, upgrade'y serwerów centralnych umieszcza się w ich katalogach głównych, czyli między kartą tożsamości/R&D/Archiwami a graczem. A jak jest przy serwerach zdalnych?
Cytowanego akapitu nie ma w instrukcji oryginalnej, ale nie wprowadza on niczego nowego - po prostu podkreśla pewne rzeczy, które wynikają z zasad, tak jak to zauważyłeś. W praktyce wygląda to tak, że karty leżą obok siebie (nie ma mieszania, zakrywania czy kupkowania kart, żeby runner nie widział, która karta została zainstalowana wcześniej, a która później).

W praktyce również najczęściej upgrade'y na centralach instaluje się horyzontalnie, żeby zaoszczędzić trochę miejsca. Jakoś tak jest wygodniej i nie przypominam sobie żebym grał z kimś kto robiłby to inaczej.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Netrunner

Post autor: Bea »

Andy pisze:Porównując angielską i polską wersję instrukcji zauważyłem, że w opisie upgrade'ów pojawił się w polskiej instrukcji akapit, którego nie ma w oryginale:
Upgrade na zdalnym serwerze instaluje się w tej samej pozycji co
projekt lub aktywa. Patrząc na pozycję karty, runner nie powinien
być w stanie odróżnić, jaki rodzaj karty zainstalowano na zdalnym
serwerze. Odmienna sytuacja ma miejsce przy instalowaniu upgrade’u
na serwerze centralnym: wtedy instalowany jest on w katalogu
głównym.
Dokładnie taki tekst pojawił się w FAQ. To znaczy, że polska wersja instrukcji jest prawdopodobnie bogatsza o pytania z FAQ. Byłoby fajnie :)
Andy pisze:Też mnie skręca i dlatego zabijam czas oczekiwania wymyślaniem problemów interpretacyjnych. :wink:
Ja robię dokładnie to samo. Jeszcze nigdy nie znałam tak dobrze zasad jakieś gry jeszcze przed jej kupieniem :mrgreen:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Polska instrukcja ma na końcu załączone FAQ więc chyba tak, jest wzbogacona ;)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Netrunner

Post autor: yosz »

Poza tym FFG zaktualizowało ostatnio instrukcję - możliwe że polska wersja to już instrukcja ver.2
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Netrunner

Post autor: wolfe »

yosz pisze:Poza tym FFG zaktualizowało ostatnio instrukcję - możliwe że polska wersja to już instrukcja ver.2
Bea pisze: polska wersja instrukcji jest prawdopodobnie bogatsza o pytania z FAQ.
Jest bogatsza ale tylko o teksty w kolorze czarnym z ostatniego dostępnego FAQ (27.02.13). Nie ma w niej poprawek w kolorze niebieskim.
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Netrunner

Post autor: Andy »

Czyli - jeśli dobrze widzę - w polskiej instrukcji nie ma zmienionej reguły hostowania. Brak też reguł "Trashing as a Cost" i "Destruction of Servers".

Oczywiście nie mam pojęcia na ile to jest istotne.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Netrunner

Post autor: Bea »

Zgodnie z tym co jest napisane w FAQ, karta nie musi być zrezowana, żeby odpalił efekt wywołany przez słowa: when the runner accesses...
Czyli mamy przez to rozumieć, że np karta Aggressive Secretary http://netrunnercards.info/find/?sort=s ... ary&page=1 napotkana w R&D po opłaceniu kosztu pozwala korporacji zniszczyć jeden program?
Na razie zauważyłam, że karty o takiej zdolności (when accessed abilities) mają koszt rezowania zero, więc wszystko jedno czy są zrezowane czy nie. Taka karta chyba nie może mieć wyższego kosztu rezowania, bo i tak nie byłoby sensu jej rezować.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Po pierwsze Aggresive Secretary trashuje program za każdy znaczek na niej - wyciągnięta z RnD nie ma żadnego znaczka, więc nic się nie trashuje.
Takie karty nie muszą być zrezowane, w momencie accessu się je odsłania i korpo decyduje czy ich używa czy nie. Rezowanie ich nie ma za dużego sensu.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Netrunner

Post autor: adikom5777 »

Wczoraj zagrałem kilka razy i mam parę pytań:

1. runner z 3 kartami na ręku robi skok. Nadziewa się na lód, który zadaje mu 3 net damage i odrzuca 3 karty. Następnie uzyskuje dostęp do serwera zdalnego i wykrada znajdującą się w nim agendę, która daje mu 8 punkt. Ponieważ korporacja przeciwko, której grał to Jinteki to po zabraniu agendy runner otrzymuje jeszcze jeden net damage, ale nie ma kart na ręku. Kto wygrywa grę? Czy runner, bo zdobył 8 punkt, czy korpo, bo usmażyła runnera?
2. Jest karta lodu, którą można awansować żetonami i podnosić jej siłę. Czy aby to robić, lód musi być zrezowany czy nie?
3. Czy odrzucając do archiwum nadmiarowe karty z ręki pod koniec tury, kładziemy je zakryte czy odkryte? To samo runner, czy odrzuca karty zakryte czy odkryte?
ODPOWIEDZ