Elder sign unseen forces

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Elder sign unseen forces

Post autor: gregvip »

Wydawnictwo FFG zapowiedziało dodatek do Elder Sign
Jak znam życie i kiepskie opinie o grze to pewnie polska wersja się nie pojawi.
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Elder sign unseen forces

Post autor: Aduanath »

Nie wiem, skąd znasz złe opinie o grze :P . Osobiście uważam grę za jedną z kilku genialnych opcji na zakończenie dnia, za imprezówkę (gdy chcemy pograć, jednocześnie mając czas na pogaduchy, nie zastanawiając się "jak to szło z tymi potworami?" - jak w przypadku AH). Mój Narzeczony grę ubóstwia chociażby ze względu na fakt, że jest zdecydowanie mniej zasad, niż w Horrorze (i są, jak dla niego, bardziej przyswajalne). Chociaż faktem jest, że kupowaliśmy grę po polsku z myślą "seria silverline, dodatków nie będzie, nie będzie stresu, że galakta nie wyda" (u nas mieszanie języków nie wchodzi w grę - albo całość po ang, albo całość po pl), a tu taka niespodzianka! Jasne, cieszy mnie, że wyjdzie ten dodatek, jednakże obawiam się, że wersja pl nie wyjdzie (właśnie ze względu na bardzo różne opinie o grze)... Chociaż może pomyślą o takich fanach Lovecrafta, jak my, i wydadzą ten dodatek? (tym bardziej, że to tylko jeden, nie ma serii nadrabiania dodatków, jak w przypadku aGoT LCG... :P ) Chociaż z drugiej strony ostatnio Galakta nie wydała nic, na czym mi zależy (no dobra, planują Relic, ale cholera wie, z jakim opóźnieniem...) No nic, ja mam nadzieję, że dodatek do Elder Sign'a pojawi się w polskiej wersji językowej i na pewno będę męczyć o to galaktę na ich forum :)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Elder sign unseen forces

Post autor: Dabliu »

Ja też lubię ES. Dobry rozluźniacz po ciężkim dniu.
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Elder sign unseen forces

Post autor: SeeM »

W pierwszym rzucie mogą nie wydać, więc pewnie poczekamy na dodruk. Gdyby się zdecydowali, to bym brał w przedsprzedaży, bo lubię znaka.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Elder sign unseen forces

Post autor: Hiu »

bardzo sluszna koncepcja. kostek nigdy za duzo :)
swoja droga - tez myslalem, ze silver line to nie bedzie mialo dodatkow... czy to oznacza, ze infiltration tez cos dostanie w przyszlosci? :)
Fabio
Posty: 11
Rejestracja: 06 sty 2013, 12:04

Re: Elder sign unseen forces

Post autor: Fabio »

Ja się ucieszyłem jak małe dziecko z dodatku, jest szansa na utrudnienie rozgrywki, nowe potwory i przedwieczni dodadzą kolorytu. Jak to zwykle bywa kupię w pre-order'ze, mam nadzieję że wyjdzie razem z Relikt'em (na kosztach się zaoszczędzi :) )
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Elder sign unseen forces

Post autor: JimmyPL »

Witam,

Jestem nowy na forum bo i w świat planszowy wpadłem niedawno. Natomiast Eldar Sign posiadam w wersji PL i naprawde przyjemny tytuł nie wymagający dużo myślenia, dlatego dodatek cieszy.

Zwłaszcza ciekawie zapowiadają się klątwy i błogosławieńśtwa - będzie trudniej :) oby wyszło w wersji PL.
ODPOWIEDZ