Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
other
Posty: 43
Rejestracja: 02 lip 2011, 10:17
Lokalizacja: Toruń/Poznań

Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: other »

Czytałem już trochę takich postów na forum, jednak chciałbym po raz wtóry zadać to samo pytanie. Szukam gry, w którą mógłbym grać zarówno samemu z dziewczyną jak i z nią i szerszym gronie znajomych (czego to się nie robi dla kobiety ;)). Przedstawię dotychczasowe doświadczenie.

Podobały się:
1) Stone Age - ale wymieniłem bo znudziła mnie po kilku grach...
2) Książęta florencji - jakoś ta gra do mnie nie przemówiła, kobiecie się podobała bo często wygrywała chyba ;d

Nie podobały się:
1) Cywilizacja - za długa i za dużo zasad
2) Age of Empires
3) Osadnicy z catanu - bo rzucanie kostką i łatwo się źle ustawić

Czasem zagra/ła, ale jej się nie podobają:
1) wysokie napięcie
2) acquire - bo liczą się tylko pieniądze..
3) carcassonne - bo możnaby w nią grać z dzieckiem
4) cytadela - bo karty takie dziwnie
5) puerto rico
6) fasolki - bo gra jest głupia.
7) agricola - graliśmy raz i za długo to trwało

Co radzicie?
Temat z sprzedażą/wymianą moich gier: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 53&t=27234
Zapraszam też na bloga http://www.racjonalnie.pl
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: mig »

Normalnie bym polecił Pokolenia, bo z moich doświadczeń kobiety mają do niej sporą słabość, ale nie jestem pewien czy nie ma zbyt dużego podobieństwa do Stone Age. No, ale cóż - chyba jednak Pokolenia. I może Ninjato, ale tam imho dużo zalezy od zaakceptowania japońskiej stylistyki i klimatu. Więc raczej to pierwsze ;)

Z drugiej strony graliście w nieco gier ambitniejszych (Agri, Puerto), więc może lepiej coś trudniejszego (niekoniecznie długiego). Zerknij może też na Caylusa albo coś Felda (W roku smoka albo Bora, Bora).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
dejson
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2012, 09:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: dejson »

Seasons - sympatyczna karcianka dla 2 do 4 osób. Są co prawda rzuty kostką, ale wybieramy sobie jedną z kości (zawsze mamy wybór z przynajmniej dwóch) więc ten aspekt losowy jest ograniczony. Poza tym gra ma naprawdę ładne ilustracje na kartach, co dla niektórych kobiet jest wielkim plusem ;) Chyba lepiej działa na dwie osoby niż 3-4, ale dotąd zagrałem tylko jedną partię w większym gronie, więc jej nie przekreślam także na wieloosobowe spotkania.

K2 - ciekawa gra o zdobywaniu najtrudniejszego szczytu świata. Mamy w niej zarządzanie własną talią kart, sporo planowania i momentami nieco szczęścia (jeżeli teraz dojdzie mi TA karta, to dam radę w jedną turę zdobyć szczyt i nie zginąć). Dobrze się skaluje od 2 do 5 graczy.

Smallworld - jeżeli Twojej kobiecie nie będzie przeszkadzać fakt, że głównym zajęciem w tej grze jest atakowanie innych graczy. Gra sama w sobie jest prosta, praktycznie zero losowości. Przy czym im więcej graczy tym lepiej, na dwie osoby nie każdemu podchodzi. Dużo małych dodatków dodających nowe rasy do gry, co w prosty sposób odświeża rozgrywkę. Trochę prostsza od dwóch powyższych.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: Yavi »

Smallworlda na dwie osoby nie polecam - nam nie podszedł. Mimo ładnego wykonania rozgrywka była wręcz nudna i banalna.
Polecić mogę za to Świat Dysku: Ankh-Morpork. Jest dość losowa, ale we dwie osoby gra się przyjemnie (w większym gronie podobno jeszcze lepiej), ładnie wykonana i wciągająca :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: lacki2000 »

Pret-a-Porte czy jak to tam się pisze, ponoć mechanicznie dobra (nie grałem ale już z różnych źródeł mi kadzą, że fajna i warto spróbować) - zarządzanie swoim małym imperium mody, klimat chyba dobry dla kobiet. Recenzję z zachowaniem parytetu ostatnio poczynił GameTrollTV, polecam na nią zerknąć.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: schizofretka »

Village/Pokolenia i Ninjato mogę polecić. Za chwilę będzie nowa edycja Letters from Whitechapel - warto się przyjrzeć.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: DarkSide »

W większość dobrych gier pierwsza rozgrywka trwa dosyć długo. Aby rozkminić mechanikę i załapać pewne niuansiki, poczuć klimat to trzeba rozegrać minimum 3-5 gier.
"Wysokie napięcie" jest słabe na 2 osoby :-///
Nie rozumiem zarzutu dla "Carcassonne"(?!). Jeśli zagrasz z doświadczonymi "wymiataczami" to gra staje się trudna do wygrania.
Spróbuj może tych tytułów:

Mr. Jack - proste zasady, gra się do pół godziny, duża regrywalność, ale tylko na 2 osoby.
Seasons - świetny klimat, piękne wydanie, można grać do 4 osób.
Hive (Rój) - Prosta rozgrywka, grę można zabrać do plecaka i pod namiot, daje dużo radochy. Idealna turniejówka wręcz.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2013, 09:08 przez DarkSide, łącznie zmieniany 2 razy.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: Bea »

Spróbujcie 7 cudów, dość krótka gra, ładne karty.
Ewentualnie Dominion, ale nie wiem czy karty jej się spodobają, lepiej by je wcześniej obejrzała. No i Agricola:chłopi i ich zwierzyniec jest fajna, podobna do zwykłej Agricoli tylko mniej zasad i dużo krótsza (co nie znaczy, że jest banalna )
other
Posty: 43
Rejestracja: 02 lip 2011, 10:17
Lokalizacja: Toruń/Poznań

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: other »

Hmm Pokolenia/Village wygląda na bardzo ciekawą propozycję, to może być to :) Myślę że 7 cudów świata też by się nam spodobało, ale bardzo ciężko tą grę chyba dostać, zwłaszcza używaną na forum ;)
Temat z sprzedażą/wymianą moich gier: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 53&t=27234
Zapraszam też na bloga http://www.racjonalnie.pl
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: mig »

other pisze: Myślę że 7 cudów świata też by się nam spodobało, ale bardzo ciężko tą grę chyba dostać, zwłaszcza używaną na forum ;)
To ja w temacie 7 cudów tylko nadmienię, że imho na 2 osoby nie działają zbyt dobrze (to znaczy, bez bólu da się zagrać, ale potencjału gry się zdecydowanie nie wykorzystuje).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: MichalStajszczak »

Ciekawe, czy ktoś kiedyś założy wątek: "Szukam dziewczyny, która spodoba sie graczowi"? :lol:
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: mig »

MichalStajszczak pisze:Ciekawe, czy ktoś kiedyś założy wątek: "Szukam dziewczyny, która spodoba sie graczowi"? :lol:
albo szukanie dziewczyny w oparciu o gry, w które lubię grać ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: Pierzasty »

"Tylko żeby w domu nie było worker placement!" :lol:
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: lacki2000 »

Pierzasty pisze:"Tylko żeby w domu nie było worker placement!" :lol:
A co, wolisz "area control"? :)

Żona do męża:
- Ty mi tu organizujesz worker placement to wieczorem będziesz miał tylko hand management!
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: Pierzasty »

Ja tam w tych aspektach to wolę kooperację (bez motywu zdrady) :mrgreen:
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: DarkSide »

Gorzej jeśli taki jeden z drugim zasiedzi się z kolegami przy planszówce i późno wróci do domu, to potem przez tydzień ma samą negatywną interakcję. :twisted:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Arawis
Posty: 77
Rejestracja: 09 sie 2012, 11:23
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: Arawis »

Może rzeczywiście jakaś kooperacyjna jest rozwiązaniem...? Taki Yggdrasil na przykład jest ładny, klimaciarski, łatwy do ogarnięcia jeśli chodzi o zasady, ale wygranie z grą już nie jest tak banalnie proste. :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: Bea »

other pisze:Hmm Pokolenia/Village wygląda na bardzo ciekawą propozycję, to może być to :) Myślę że 7 cudów świata też by się nam spodobało, ale bardzo ciężko tą grę chyba dostać, zwłaszcza używaną na forum ;)
Nie wiem jak jest z używkami, ale nową dostaniesz bez problemu :)
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Odp: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: przemoo99 »

Bea pisze:
other pisze:Hmm Pokolenia/Village wygląda na bardzo ciekawą propozycję, to może być to :) Myślę że 7 cudów świata też by się nam spodobało, ale bardzo ciężko tą grę chyba dostać, zwłaszcza używaną na forum ;)
Nie wiem jak jest z używkami, ale nową dostaniesz bez problemu :)
W takiej cenie, że się nogami zakryjesz... Ale gra jest tego warta. Tyle, że nie na 2 osoby...
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Odp: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: Bea »

przemoo99 pisze:
Bea pisze:
other pisze:Hmm Pokolenia/Village wygląda na bardzo ciekawą propozycję, to może być to :) Myślę że 7 cudów świata też by się nam spodobało, ale bardzo ciężko tą grę chyba dostać, zwłaszcza używaną na forum ;)
Nie wiem jak jest z używkami, ale nową dostaniesz bez problemu :)
W takiej cenie, że się nogami zakryjesz... Ale gra jest tego warta. Tyle, że nie na 2 osoby...
Jest specjalna opcja na 2 osoby, owszem, na więcej osób lepiej, ale da się grać :)
Ojek
Posty: 6
Rejestracja: 10 gru 2012, 07:40

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: Ojek »

Dziwie sie, ze jeszcze nikt nie zaproponowal Robinsona. Moze dlatego, ze ciezko odniesc mi sie do gier, ktore wymieniles jako te ktore Twojej dziewczynie nie przypadly do gustu, bo po prostu nie mialem okazji ich poznac. Mozliwe, ze one wykluczaja te pozycje. Jednak w Robinsona mozna zarowno grac solo, w dwie osoby jak i wiecej. Faktycznie jest dosc trudna, ale dla mnie i mojej dziewczyny to plus. A klimat gry wydaje mi sie, ze powinien wciagnac kazdego:)

Dodam jeszcze, ze wraz z dziewczyna planszowkowa przygode zaczelismy od Pandemic, a to w koncu tez jest gra kooperacyjna.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: elayeth »

Mam wrazenie, ze dziewczyna lubi lekkie eurogry z elementem zbierania, choc ksiazeta lekkie nie sa.

Polecam zatem:
Lords of Waterdeep (i jestem pewien, ze podejdzie)
Filary Ziemii
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: Bea »

Ojek pisze:Dziwie sie, ze jeszcze nikt nie zaproponowal Robinsona. Moze dlatego, ze ciezko odniesc mi sie do gier, ktore wymieniles jako te ktore Twojej dziewczynie nie przypadly do gustu, bo po prostu nie mialem okazji ich poznac.
Ona chyba woli krótsze rozgrywki. To ja jeszcze zaproponuję Dominiona. Fajnie się skaluje na 2 osoby, proste zasady, nie za długa rozrywka, a pokombinować sporo można, regrywalna i strasznie uzależniająca ;)
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: nikozja_dg »

Może Finca? Ładnie wykonana, przyjemna rozgrywka, łatwe zasady
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
other
Posty: 43
Rejestracja: 02 lip 2011, 10:17
Lokalizacja: Toruń/Poznań

Re: Gra która spodoba się dziewczynie - preferencje

Post autor: other »

Ze wszystkich gier wybrałem Village - zwłaszcza że jest to gra dość ładna, myślałem że podejdzie. Niestety, okazało się że gra ma "za dużo zasad" i spodobało się K2, które kolega przyniósł. Dochodzę do wniosku że muszę znaleźć fajną gierkę z małą ilością zasad (jak wysokie napięcie, K2 bądź stone age). Może teraz jakieś pomysły?
Temat z sprzedażą/wymianą moich gier: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 53&t=27234
Zapraszam też na bloga http://www.racjonalnie.pl
ODPOWIEDZ