Avalon (Don Eskridge)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

@Kolejarz
Opis Świetego Graalu także pojawi się w przyszłym tygodniu. Zapewniamy, iż nie jest to żaden bubel. Osoby, które czytują Świat Gier Planszowych zapewne doskonale znają przeróżne gry i łamigłówki, które tworzy Michał Oracz - Michał ma tam stałą rubrykę.

@Kolejarz
Prezentacja wydania Avalonu jest bardzo jasno podana na stronie Portalu, wraz z wymiarami kart itp. Nie wiemy, co jeszcze mielibyśmy powiedzieć o wydaniu? Dla przypomnienia:
Obrazek

@Epyon
Nie, plansze misji sa wydrukowane na grubszym papierze niż w Konwoju i mają profesjonalnie zaokrąglone rogi.


@komimasa
Instrukcja do Avalonu zostanie opublikowana w poniedziałek.
O Świętym graalu powiemy w przyszłym tygodniu.
Ci którzy u nas zamawiają otrzymują produkt wzbogacony o bardzo elegancka obwolutę pudełka z alternatywną okładką.
Liczymy, że próg 35 zamówień w skali 40 milionowego kraju to nie jest wysoki próg i wierzymy, że każdy z uczestników przedsprzedaży otrzyma Excalibura.

@Kwiatosz
Zwracamy uwagę, iż to już druga nasza oferta. Przy premierze Zombiaków także mieliśmy dla graczy specjalną ofertę z kubkami, koszulkami, z progami. Począwszy od 2013 jest to nasza stała polityka, by dla graczy skupionych wokół Portalu szykować coś specjalnego.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: kwiatosz »

Zombiakami się nie interesowałem (ileż można kupić edycji ;) ) i przegapiłem, jeśli to stała idea to tym bardziej fajna sprawa :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

Na stronie Portal Games opublikowaliśmy instrukcję do gry Avalon. Instrukcja dostępna jest w formacie PDF oraz w wersji online.
Zapraszamy na: http://portalgames.pl/pl/avalon/
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Avalon

Post autor: Epyon »

Poza tabelką w instrukcji nie ma nigdzie (np. na planszach misji) ściągi ile sług Mordreda i poddanych Artura należy użyć dla danej liczby graczy?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

Tak, taka informacja znajduje się na planszach misji.
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Avalon

Post autor: Komimasa »

Bardzo fajnie, że pojawiła się instrukcja terminowo. Fajny też pomysł z tym konkursem. Jedno mi nie trybi, gdzie są opisane te warianty grania Lancelotem. Niby w instrukcji stoi napisane, że na stronie wydawnictwa w Avalon, ale nic takiego tam nie widzę... Prosiłbym więc o link czy coś, gdyż chętnie bym poznał te warianty.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

Wideo instrukcja oraz warianty z Lancelotem (oraz felieton na temat Avalonu) ukażą się wszystkie w tym tygodniu - w sobotę jest premiera i do tego czasu w sieci znajdą się wszystkie zapowiedziane materiały.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

Na stronie Świata Gier Planszowych pojawił się krótki artykuł opowiadający o roli Merlina w grze Avalon. Zachęcamy do lektury.
http://www.swiatgierplanszowych.pl/2013 ... more-10914
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Avalon

Post autor: Komimasa »

Miło, że pojawiają się wciąż nowe materiały. O ile się jednak orientuję tylko w przedsprzedaży (a wiec mało czasu) można nabyć pakiet "rycerz" gdzie jest "Święty Gral" więc miło by było, by i o nim coś się pojawiło zanim zakończy się przedsprzedaż. Oczywiście wiem, iż pisaliście, iż informację pojawią się w tym tygodniu, ale no właśnie, żeby to nie było w dniu premiery:P
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

Zgodnie z zapowiedziami opublikowaliśmy na naszej stronie plik z dodatkowymi wariantami grania z Lancelotem.
http://portalgames.pl/pl/avalon/

Kolejne materiały już wkrótce!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

Zgodnie z zapowiedzią na stronie Portal Games ukazał się opis gry Święty Graal, którą można zdobyć w ramach przedsprzedaży gry Avalon. Zachęcam do zapoznania się z opisem tej ciekawej gry solo.

http://portalgames.pl/pl/swiety-graal-n ... la-oracza/
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

Potwierdzamy, iż Avalon jest gotowy, zgodnie z zapowiedziami premiera odbędzie się w ten weekend na konwencie Pionek. Na naszym profilu FB umieściliśmy krótki materiał filmowy prezentujący wydanie gry.
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Avalon

Post autor: Komimasa »

Bardzo się chwali, że nie będzie poślizgu. Szkoda, że filmik jest na fejsie, nie wszyscy mają ten shit no nic.

Jest już blisko 20 zamówień, pojawiła się instrukcja wyjaśnienie Świętego Grala, także ludzie śmiało. Żeby nie było, jestem zwykłym użytkownikiem napalonym na tę grę nic więcejxd
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: yosz »

A jak ktoś zna angielski to może zobaczyć rozgrywkę chłopaków z shut up & sit down

http://vimeo.com/62190947
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Avalon

Post autor: Epyon »

Źle grają. Przy głosowaniu powinno być wiadomo, kto jest za, a kto przeciw danej drużynie.
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Avalon

Post autor: Komimasa »

Może grają tak, żeby było trudniej? U mnie znajomi z Poznania jak grają w Agentów to też nie wiedzieć czemu nie jest jawne kto głosował na jaki skład.
Przy okazji wydaje się ciekawe wykorzystanie trzeciego wariantu Lancelota. Potem się lojalnością nie zmieniają, ale w ten sposób z miejsca jeden z dobrych graczy (oprócz Merlina) wie, kto jest zły. Jak zauważyłem z kolegą, jakbym ja miał jednego Lancelota a on drugiego, to byłaby niezła sprzeczkaxd
orri
Posty: 20
Rejestracja: 02 maja 2013, 10:03
Has thanked: 1 time

Re: Avalon

Post autor: orri »

Jakie koszulki będą pasowały do kart?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Avalon

Post autor: adikom5777 »

W pierwszym poscie na tej stronie masz odpowiedz :)
orri
Posty: 20
Rejestracja: 02 maja 2013, 10:03
Has thanked: 1 time

Re: Avalon

Post autor: orri »

:oops:
Przeczytałem cały wątek, tylko nie to czego szukałem. Dzięki w każdym razie.
pawel_dy
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2013, 16:53

Re: Avalon

Post autor: pawel_dy »

I jak się dzisiaj na Pionku udała premiera gry? :) Niestety nie mogłem się pojawić, jutro też najprawdopodobniej będę późno wieczorem w Gliwicach.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

Premiera chyba się udała, gra była intensywnie wałkowana przez graczy, nie było ekipy, która po jednej partii nie chciałaby zagrać jeszcze raz, część osób zdecydowała się na zakup, mamy nadzieję, że gra dobrze przyjmie się na rynku.

Dziś opublikowaliśmy video instrukcję, która prezentuje grę i jej reguły. Zapraszamy do zapoznania się z filmem: http://portalgames.pl/pl/video-instrukcja-avalon/
KarbonX
Posty: 122
Rejestracja: 27 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Avalon

Post autor: KarbonX »

Udało nam się rozegrać wczoraj kilka partii Avalona.
Gra jeszcze lepsza niż Resistance.

Gorzej jest z jakością wydania. Po 1,5 godzinie gry zaczęliśmy zauważać znaczne zużycie kart (białe brzegi).
Kiedy skończyliśmy (około 3 godziny grania), karty wyglądały, jak po wielu tygodniach wykorzystywania. Białe brzegi, na niektórych kartach pojawiły się rysy i początki ścierania farby ze środka kart, nie tylko na brzegach.

Jak dla mnie porażka. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z tak słabą jakością kart, tym bardziej, że w tej grze widoczne różnice pomiędzy kartami mogą popsuć zabawę.

Stary wysłużony Resistance wygląda teraz przy Avalonie jak nówka. :)
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Avalon

Post autor: Kolejarz »

Portal Games pisze:Nie wiemy, co jeszcze mielibyśmy powiedzieć o wydaniu?
Awatar użytkownika
Solmath
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2013, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time

Re: Avalon

Post autor: Solmath »

KarbonX pisze:Gorzej jest z jakością wydania. Po 1,5 godzinie gry zaczęliśmy zauważać znaczne zużycie kart (białe brzegi).
Kiedy skończyliśmy (około 3 godziny grania), karty wyglądały, jak po wielu tygodniach wykorzystywania. Białe brzegi, na niektórych kartach pojawiły się rysy i początki ścierania farby ze środka kart, nie tylko na brzegach
To ciekawe, ponieważ grałem w Avalona na Pionku i jakoś nie zauważyłem słabej jakości kart. A był to egzemplarz mocno eksploatowany - pokazowy.
Może miałeś pecha i trafiłeś na trefną sztukę?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

Karty do wszystkich naszych gier drukowane są w tej samej drukarni, firmie Trefl na profesjonalnym papierze do kart. Karty zarówno w grach Resistance, Zombiaki jak i Avalon to te same karty (pod względem produkcji). Proszę o kontakt na mail portal@portalgames.pl celem wyjaśnienia czym mógł być spowodowany problem w wymienionym egz.
ODPOWIEDZ