Zombicide Edycja Polska

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Black Monk Games
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2013, 16:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Zombicide Edycja Polska

Post autor: Black Monk Games »

Obrazek


Strona: http://www.zombicide.pl/
Fanpage: http://www.facebook.com/ZombicidePL

Zombicide - Edycja Polska
Cena : 310 zł

Polska wersja Zombicide zawiera:
- 71 plastikowych figurek w kilkudziesięciu wyjątkowych wzorach w skali 32mm,
- polska instrukcja,
- polskie scenariusze, dzięki którym każda rozgrywka będzie inna,
- 110 polskich kart,
- polskie karty bohaterów, oraz kilkadziesiąt różnych żetonów, dwustronnych plansz oraz kostki.

Scenariusze:
Wraz z pojawieniem się strony polskiego wydania Zombicide, systematycznie będziemy aktualizować ją o scenariusze w wersji polskiej.

Plany wydawnicze Black Monk Games dla Zombicide na rok 2013:
* Zombicide: Toxic City Mall
* Zombicide Season Two: Prison Outbreak
* Dodatkowe plansze do Zombicide Seson 1
* Dwa pudełka z dodatkowymi figurkami



---------------------------------------------------------------------
MATERIAŁY DODATKOWE
Zombicide Unofficial Soundtrack by Meat Hook - http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater


---------------------------------------------------------------------
(wraz z nowymi informacjami post będzie aktualizowany)

Na Pyrkonie będzie możliwość przetestowania Zombicide, niestety jeszcze w wersji angielskiej, będziemy mieć jednak już instrukcję i karty postaci w polskiej wersji językowej. Zombicide - Edycja Polska z polskimi kartami pojawi się pod koniec marca.

Na dniach powinien ruszyć pre-oder i jak to zawsze ma miejsce w naszym sklepie, nie zabraknie gratisów :)
Będzie możliwość zakupienia wersji ENG lub PL - wersja ENG będzie już dostępna na Pyrkonie.


Czekam na wasze pytania i uwagi.




Black Monk Games
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2013, 16:33 przez Black Monk Games, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: rzaba »

310 ;(
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: pan_satyros »

rzaba pisze:310 ;(
Myślę, że z rabatami i innymi cyrkami za 265 da rade kupić, gdy już pojawi się w sklepach, ale to i tak byłby mój najdroższy zakup...
Z drugiej strony nie wiem czy ktokolwiek liczył na dużo niższą cenę.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3363
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 116 times
Been thanked: 131 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: maciejo »

Black Monk Games pisze: Prawdopodobna cena: 310 zł

Polska wersja Zombicide zawiera:
- 71 plastikowych figurek w kilkudziesięciu wyjątkowych wzorach w skali 32mm,
- polska instrukcja,
- polskie scenariusze, dzięki którym każda rozgrywka będzie inna,
- 110 polskich kart,
- polskie karty bohaterów, oraz kilkadziesiąt różnych żetonów, dwustronnych plansz oraz kostki.
A dlaczego nie będzie kosztować 500 pln :?:
Przecież gra zawierać będzie aż:
- 71 plastikowych figurek w kilkudziesięciu wyjątkowych wzorach w skali 32mm,
- polska instrukcja,
- polskie scenariusze, dzięki którym każda rozgrywka będzie inna,
- 110 polskich kart,
- polskie karty bohaterów, oraz kilkadziesiąt różnych żetonów, dwustronnych plansz oraz kostki.

:|
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Wassago »

maciejo pisze:A dlaczego nie będzie kosztować 500 pln
maciejo, o co ci chodzi? :shock: Przecież 300 zł to normalna cena tej gry. Za dużo, to nie kupuje, proste. Może mają ją sprzedawać po kosztach, albo dopłacać jeszcze?
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Hipke »

No powiem Wam, ze od dzis mam Zombicide w wersji angielskiej 8)
Obejrzalem sobie pudelko, figurki karty, plansze, instrukcje... Wszystko bardzo ladnie wydane, mimo wszystko 310 to jednak lekka przesada :roll:
Po kolei:
-pudelko. duze, chyba 30x30cm. wysokie. ladnie wydane, ale oczywiscie wypraska... hm, a co to jest wypraska? a moze wytloczka...? hm, a co to jest wytloczka?!
Figurki sa umieszczone w plastikowych pseudo-wytloczkach-jednorazowkach wpakowane do dwoch kartonowych pudelek. Survivors osobno, Zombies osobno.
Karty, kosci i znaczniki poziomu Niebezpieczenstwa rowniez znajduja sie w takie pseudo-wytloczce.
No wlasnie, karty.
- karty. male. bardzo male. ale w sumie to nie jest wadą, bo gra zajmuje duzo miejsca, plansze graczy sa srednie, a te karty musza sie tam znalesc. Ale sa strasznie cienkie! Moim zdaniem moglyby byc grubsze.... za ta cene :!:
- figurki. moglyby byc wieksze, ale do wykonania nie mozna sie za bardzo przyczepic... chociaz przy tej cenie...? :roll: nie wiem jak ja pomaluje takie małe bździągwy :o
- plansza. kafle planszy sa genialne!!! wykonanie wzorowe. niestety kafel ma 25x25cm, wiec wspomniany przeze mnie w innym watku stol do ping-ponga by sie przydal. :) zwlaszcza przy niektorych scenariuszach, gdzie wszystkie kafle sa w uzyciu (75x75cm). dodatkowo kafle sa dwustronne!
- instrukcja bardzo ladnie wydana. niestety troche chaotycznie skonstruowana... chociaz moze taki byl zamiar. Anyway, na stronie wydawcy jest FAQ oraz poprawiona instrukcja.
To tak na szybko. Aktualnie jestem w trakcie czytania instrukcji. Prosty angielski, kazdy powinien zalapac. Karty nie maja zbyt duzo opisow. Zasady tez sa raczej proste.
Chociaz juz mam pewne obiekcje i bede musial poczytac FAQ+nowa instrukcje na stronie...

Generalnie gra zapowiada sie idealnie, jesli ktos chce luzna kooperacyjna rozgrywke w gronie znajomych.
Nie zamula mózgu iloscia informacji do ogarniecia, takze latwo bedzie zebrac ludzi, zarowno niecierpliwych (jak moja zona) oraz tych, ktorzy niekoniecznie maja stycznosc z planszowkami na codzien.
Jeden z wiekszych podstawowych plusow tej gry: liczba graczy 1-6. Malo jest gier zeby mozna bylo pograc w trzy parki, a tu prosze- super! :)

ps. kupilem wersje angielska i nie bede plakal, ze dzien po otrzymaniu Black Monk- jak na zlosc :twisted: - poinformowal wszem i wobec, ze wychodzi wersja polska. Znam angielski i mam nadzieje, ze beda polskie dodatki, ktore sobie dokupie i polacze z "podstawka" angielska :wink:
W kazdym razie dobra robota! Tworzcie strone, Funpage, forum, whatever- gra ma potencjal! ;)

ps2. ja kupilem troche taniej, bo z rabacikiem :P ale i tak oceniam gre na jakies gora 200pln.
pozdrawiam
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: szmajchel »

Wassago pisze:
maciejo pisze:A dlaczego nie będzie kosztować 500 pln
Może mają ją sprzedawać po kosztach, albo dopłacać jeszcze?
Byłoby bardzo miło z ich strony :)
Awatar użytkownika
Black Monk Games
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2013, 16:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Black Monk Games »

maciejo pisze: A dlaczego nie będzie kosztować 500 pln :?:
Przecież gra zawierać będzie aż:
- 71 plastikowych figurek w kilkudziesięciu wyjątkowych wzorach w skali 32mm,
- polska instrukcja,
- polskie scenariusze, dzięki którym każda rozgrywka będzie inna,
- 110 polskich kart,
- polskie karty bohaterów, oraz kilkadziesiąt różnych żetonów, dwustronnych plansz oraz kostki.
500 zł byłoby stanowczą przesadą. Proszę sobie sprawdzić cenę tej gry w innych sklepach, niech będzie nawet u twórców: CoolMiniOrNot ~90$. Zakładam, że nie robił Pan jak na razie zakupów w naszym sklepie (aktualnie http://sklep.munchkin.pl)? Do każdego zamówienia zawsze są dodawane jakieś gratisy, a o kody rabatowe tez nie trudno, praktycznie na każdym konwencie można takowe zdobyć.
Kąśliwe uwagi ("dlaczego nie będzie kosztować 500 pln :?: Przecież gra zawierać będzie aż:") są na prawdę zbyteczne i trochę niedojrzałe.

Ale i tak zapraszam na Pyrkon - będzie można zobaczyć na własne oczy jak się prezentuje gra wizualnie, oraz w praktyce.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Wassago »

W drugim temacie jakoś nie było takiego narzekania, że jakieś sklepy sprzedawały po 300 zł tą grę :|
Pamiętajcie, że Black Monk to nie twórca gry, więc ma małe pole do manewru względem ceny.

Jako wielki fan Zombie myślałem o zakupie na KickStarterze, ale za drogo to wychodziło... dobrze, że pojawi się wersja PL :) Zdobędzie się jakiś kod rabatowy i będzie dobrze :) Żeby tylko od razu nie kupić tej gry, jak ją zobaczę na Pyrkonie :twisted:
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3363
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 116 times
Been thanked: 131 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: maciejo »

Wassago pisze:
maciejo pisze:A dlaczego nie będzie kosztować 500 pln
maciejo, o co ci chodzi? :shock: Przecież 300 zł to normalna cena tej gry. Za dużo, to nie kupuje, proste. Może mają ją sprzedawać po kosztach, albo dopłacać jeszcze?
O nic mi nie chodzi.No może o ździerstwo tylko :twisted: I wytłumacz mi proszę co znaczy normalna cena tej gry.Dla mnie ta cena jest nienormalna.

:arrow: I nie pije do Was-Black Monk Games chociaż moje uwagi co do ceny gry uważam za jak najbardziej dojrzałe :wink:
Ostatnio zmieniony 08 mar 2013, 00:38 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: BartP »

I znowu się zaczyna. Nie podoba się cena sprzedawcy i padają takie słowa jak "zdzierstwo". Dobrze, że jeszcze od oszustów nikt nikogo nie wyzywa, bo i takie rzeczy się zdarzały.

W sklepach internetowych będzie taniej ;].
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3363
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 116 times
Been thanked: 131 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: maciejo »

BartP pisze:I znowu się zaczyna.
Pewnie,że się zaczyna :wink: Nie ma co odpuszczać :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: schizofretka »

To jest MSRP, w sklepach internetowych spodziewałbym się niższej ceny, gdy trafi do dystrybucji. Jeśli się mylę najwyżej nie kupię, nic się nie stanie.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Black Monk Games
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2013, 16:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Black Monk Games »

schizofretka, jest tak jak mówisz.

Zachęcam do śledzenia profilu na FB, a jeżeli ktoś nie lubi FB, to wszelkie informacje na temat polskiego wydania znajdą się również tutaj.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: 8janek8 »

Czy polska edycja będzie już z poprawioną instrukcją, o której była mowa wcześniej w tym wątku?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Karit »

Planowane sa jakies gratisy albo rabaty dla zamawiajacych w przedsprzedazy? (jesli takowa bedzie)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Black Monk Games
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2013, 16:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Black Monk Games »

Będzie przedsprzedaż i jak to zawsze ma u nas miejsce, będą gratisy - za niedługo dowiecie się co to będzie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: rastula »

a poza dużą ilością drogiego plastiku to co właściwie ta gra oferuje,

bo figurki owszem ładne, ale poza nimi to ...no nie wiem - przy tej cenie jakoś nie przebieram nogami ;)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Karit »

ciekawe po ile będą planowane dodatki... Jak gra kosztuje 310 to nawet za połowę ceny dodatek to wielkie pieniądze...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Dabliu »

Moim zdaniem cena jest adekwatna do zawartości. Z pewnością kupię.
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
Black Monk Games
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2013, 16:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Black Monk Games »

Teraz jest mi ciężko powiedzieć, ale w projekcie "Zombicide: Season 2" na KickStarterze sugerowana cena producenta to:
Toxic City Mall - 50$
Season 2: Prison Outbreak - 100$
Zombie Dogz - 20$
Dog Companions - 15$
Xth
Posty: 115
Rejestracja: 04 gru 2009, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Xth »

Warto dodac ze Season 2: Prison Outbreak moze byc traktowany jako oddzielna gra lub jako dodatek.
Tak mi cos swita przynajmniej. I pewnie stad cena.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: cohlerc1 »

A ja do znudzenia będę się pytał: jest szansa na figurki z kickstartera? Nie chodzi mi o figsy z pierwszego sezonu tylko te dodawane do drugiego sezonu w ks (min. figurka clinta). Z tego co wiem to hiszpański egde do preorderow zombicide przyjmował zamówienia na dodatkowe figsy z pierwszego sezonu (tutaj mały dowodzik). Może też by wam się coś dało wymyślić przy okazji preorderow?
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: zaba »

Tez byłbym chętny ,zdecydowany :D na dodatkowe figurki
ODPOWIEDZ