Gra na prezent dla 8 latki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Mnemeth
Posty: 10
Rejestracja: 15 sie 2012, 22:06
Lokalizacja: Poznań

Gra na prezent dla 8 latki

Post autor: Mnemeth »

Witam
Jak w temacie poszukuje gry na prezent dal 8 letniej dziewczynki.
Pare gier mnie zaiteresowalo ale nie moge sie zdecydowac:
Zooloretto - to moj główny faworyt tylko boje sie ze bardziej ja zainteresuje grafika niz reguly gry
Hey! to moja ryba - tu mam obawy zeodcinanie kry z pingwinem moze ja bardzo zniechecic choc znowu wydanie i wyglad pingwinow moga przyciagac:)
Fasolki - słyszałem duzo dobrego o tej grze i ze dzieciaki sobie z nia radza niektore młodsze ale widze ograniczenie od 12 lat i nie wiem czy sobie poradzi
Pedzące żółwie - gra w ktora sam gralem osobiscie szybka łatwa tylko sadze ze ze zbyt łatwo tam wypracowac strategie mimo duzego czynnika losowosci choc tez ta losowosc potrafi w gruzach jakas strategie rozbic:)
Awatar użytkownika
sirmayday
Posty: 33
Rejestracja: 25 paź 2012, 13:33
Lokalizacja: Ropczyce

Re: Gra na prezent dla 8 latki

Post autor: sirmayday »

Zooloretto bardzo fajna gra powinna się sprawdzic
Hey! to moja ryba nie grałem ale pozytywne recenzje znajomych
Fasolki rewelacyjna gra wszyscy komu pokazałem zakochali się bo to świetna gra, ale raczej nie dla 8 letniego dziecka chyba że naprawdę umie sobie radzić z grami. Na rebelu pisze że od lat 10. U mnie na opakowaniu - od 12. Ja próbowałem z młodszymi i nie wychodziło ,bo w tej grze trzeba negocjować wymieniać się, kombinować z innymi graczami i dla większości dzieci to stanowi dla dzieci stanowi to dość duży problem.
Pedzące żółwie dobra gra dzieciom raczej się podoba

Ja zaproponowałbym
Fauna Junior lub Fauna. Świetna gra dzieci ja uwielbiają, gdy pokazywałem znajomym to ich dzieci bardzo chciały ja mieć gdyz mozna się przy niej dobrze bawić i uczyć
Alchambra jest prosta i ciekawa
Kraby świetna gra logiczna
Piraci: Karaibska flota
Rancho Wspaniała gra sam jestem zuroczony i moja Żona rónież
Wsiąść do pociągu: Europa
Samo zwycięstwo nic nie znaczy, trzeba je umieć wykorzystać.
Napoleon Bonaparte
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra na prezent dla 8 latki

Post autor: Darboh »

Z Fasolkami poradzi sobie spokojnie, mój syn śmiga w to od 6 roku zycia. Problem jak dla mnie jest z rysunkami.
Obrazek
Mój młody o pijaka długo dopytywał co jak i dlaczego. Kłopotliwa karta dla młodszego dziecka.

Polecę również Ami - szczególnie dla dziewczynki. Jak lubi psy :)

I Mow :) Jak zawsze. I faktycznie perspektywicznie to Wsiąść do pociagu.
Mnemeth
Posty: 10
Rejestracja: 15 sie 2012, 22:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra na prezent dla 8 latki

Post autor: Mnemeth »

sirmayday pisze:Zooloretto bardzo fajna gra powinna się sprawdzic
Hey! to moja ryba nie grałem ale pozytywne recenzje znajomych
Fasolki rewelacyjna gra wszyscy komu pokazałem zakochali się bo to świetna gra, ale raczej nie dla 8 letniego dziecka chyba że naprawdę umie sobie radzić z grami. Na rebelu pisze że od lat 10. U mnie na opakowaniu - od 12. Ja próbowałem z młodszymi i nie wychodziło ,bo w tej grze trzeba negocjować wymieniać się, kombinować z innymi graczami i dla większości dzieci to stanowi dla dzieci stanowi to dość duży problem.
Pedzące żółwie dobra gra dzieciom raczej się podoba

Ja zaproponowałbym
Fauna Junior lub Fauna. Świetna gra dzieci ja uwielbiają, gdy pokazywałem znajomym to ich dzieci bardzo chciały ja mieć gdyz mozna się przy niej dobrze bawić i uczyć
Alchambra jest prosta i ciekawa
Kraby świetna gra logiczna
Piraci: Karaibska flota
Rancho Wspaniała gra sam jestem zuroczony i moja Żona rónież
Wsiąść do pociągu: Europa
Fauna jakos mi sie nie podoba
Alchambry to nie moge znalezc na allegro ani w sklepach z grami
Kraby odpadaja ze wzgledu na zbyt duzy czynnik logiczny
Piratow juz mam i dziecko ciagle tylko mowi ze nie ma pieniedzy nie łapie jeszcze ze statki to wartosc ktora procentuje i ciagle by kupowala atak krakena mimo iz moze to byc nie oplacalne dla niej:)
Na rancho zwrocilem uwage bo ciekawa plansza ale jakos mnie nie przekonalo
Za to wsiąść do pociagu wydaje sie ciekawe:)

A wniosek z moich propozycji jest taki ze Fasolki napewno dopadaja:)


Darboh pisze:Z Fasolkami poradzi sobie spokojnie, mój syn śmiga w to od 6 roku zycia. Problem jak dla mnie jest z rysunkami.

Mój młody o pijaka długo dopytywał co jak i dlaczego. Kłopotliwa karta dla młodszego dziecka.

Polecę również Ami - szczególnie dla dziewczynki. Jak lubi psy :)

I Mow :) Jak zawsze. I faktycznie perspektywicznie to Wsiąść do pociagu.
Ale to powiedz jak radzi sobie z negocjacjami i ogolnie ekonomiczno logiczna strona:)?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra na prezent dla 8 latki

Post autor: Bea »

Fasolki są świetne ale Zooloretto też fajne, ładnie wydane więc nadaje się na prezent :)
Jeszcze polecę Wilki i owce, Carcassonne i osadników z Catanu :)
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra na prezent dla 8 latki

Post autor: rzaba »

Potwierdzam opinie o Fasolkach - świetna gra, graliśmy z moim młodym (6.5 l) i bardzo dobrze sobie radził, czasami nawet zbyt dobrze ;) Wystarczyła jedna gra aby załapał o co chodzi. Po kilku zbyt latwych wymianach zorientował się, że nie może tatusiowi tak łatwo oddawać kart i gnojek był bardzo twardy w negocjacjach ;)))) Tak jak Darboh również był mały problem z Pijakiem ale w sumie to młody przestal zwracac uwage na obrazki, a skupił sie na monetach.
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: Gra na prezent dla 8 latki

Post autor: MarcinG »

Ja też polecam Fasolki. Krótka, fajna gra rodzinna, a dzieci na pewno szybko załapią o co chodzi :D
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra na prezent dla 8 latki

Post autor: Al_Dente »

Ja tylko dodam od siebie, że gra nazywa się Alhambra ale na allegro można chyba kupić tylko dodatki:

http://allegro.pl/gry?string=alhambra

Dla znających angielski i chcących zobaczyć jak gra działa:

https://www.youtube.com/watch?v=DpsQbnup0oE
ODPOWIEDZ