Mafia i inne party games

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Mafia i inne party games

Post autor: djedi gamer »

Pytanie, czy znacie jakieś fajne gry typu Mafia, czyli imprezowe, najlepiej kooperacyjne z elementami zdrajcy, ale takie, gdzie gracze nie są eliminowani. Gry mogą zawierać karty itp.
Ja znalazłem Warevolfes, ale to dokładnie kopia mafii. Ciekawie wygląda Two rooms and a boom - czy ktoś w to grał?
Jakieś inne sugestie?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Mafia i inne party games

Post autor: lacki2000 »

The Resistance: Agenci Molocha (best na 7 osób), z tej samej stajni Avalon. Jest jeszcze Samurai Sword, ponoć dobry.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Mafia i inne party games

Post autor: srokaplotkara »

Sabotażysta jest super. A z trochę innej kategorii to przy Tabu i Jungle Speed jest też wiele emocji i zabawy.
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Mafia i inne party games

Post autor: nikozja_dg »

Szybka z eliminacją - Love letter
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Mafia i inne party games

Post autor: Pierzasty »

Djedi: Wpadaj w ten weekend na Kostkę jak chcesz sprawdzić "dwa pokoje i bombę", ostatnio grali.
Awatar użytkownika
loshameros
Posty: 43
Rejestracja: 02 mar 2011, 13:59
Lokalizacja: Wrocław i okolica
Been thanked: 7 times

Re: Mafia i inne party games

Post autor: loshameros »

Polecam Die Kutschfahrt zur Teufelsburg ( wersaj niem-ang) jak za te pieniądze must have :D i jest już wydany dodatek do niej u nas na razie nieobecny.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mafia i inne party games

Post autor: NTomasz »

najlepsza taka gra ever jest battlestar :D chociaż cit mniej party :D ale hmm wszyscy zawsze bawili sie tak swietnie :D ze w suumie :D
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: Mafia i inne party games

Post autor: MarcinG »

Również polecam Sabotażystę i Prawo Dżungli/Jungle Speed :)
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mafia i inne party games

Post autor: Peter128 »

Ja polecam zdecydowanie Resistance, zasady podobne do Mafii, ale wykrywanie opiera się na faktach, nikt nie odpada. I pozwala uniknąć, w ogarniętej ekipie, obecnego w Mafii "Czemu chcesz mnie wywalić? Bo za dużo gadasz :D " albo "Bo sie nie odzywasz" :D
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mafia i inne party games

Post autor: Peter128 »

Ja polecam zdecydowanie Resistance, zasady podobne do Mafii, ale wykrywanie opiera się na faktach, nikt nie odpada. I pozwala uniknąć, w ogarniętej ekipie, obecnego w Mafii "Czemu chcesz mnie wywalić? Bo za dużo gadasz :D " albo "Bo sie nie odzywasz" :D
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Mafia i inne party games

Post autor: djedi gamer »

Tak, to jest duży mankament w Mafii.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Mafia i inne party games

Post autor: Kowal »

Tak jak kilka osób powyżej polecę od siebie również Sabotażystę. Szybka rozgrywka, nikt nie odpada i kupa śmiechu przy dobrej ekipie
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Mafia i inne party games

Post autor: djedi gamer »

No, szczerze, to Sabotazystę mam od nie długiego czasu i musze przyznać, że sabotazysta jak dotąd nie wygrał ani razu. Wręcz osoba, która losuje Sabotazystę jest tym faktem z lekka sfrustrowana. Niestety, już myślę o home rules na ten temat.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Odp: Mafia i inne party games

Post autor: Curiosity »

djedi gamer pisze:No, szczerze, to Sabotazystę mam od nie długiego czasu i musze przyznać, że sabotazysta jak dotąd nie wygrał ani razu. Wręcz osoba, która losuje Sabotazystę jest tym faktem z lekka sfrustrowana. Niestety, już myślę o home rules na ten temat.
Nie obwiniaj dobrej gry, tylko marnych sabotażystów :P
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Mafia i inne party games

Post autor: djedi gamer »

No właśnie zastanawiam się nad lepszą taktyka sabotazystow. Niestety na bgg nie widać ciekawych propozycji...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Mafia i inne party games

Post autor: mig »

Wystarczy grać z rozszerzeniem i już nie jest tak trudno:) bardzo polecam-tak jak sabotazysty jest niezła gra tak sabotazysta z rozszerzeniem jest gra świetna!

My, kiedy graliśmy w sama podstawke, modyfikowalismy liczbę sabotazystow, tak, żeby było ich tylko minimalnie mniej niż normalnych kopaczy. Było to szczególnie istotne kiedy grało sie w niewielkim gronie.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Odp: Mafia i inne party games

Post autor: lacki2000 »

djedi gamer pisze:No właśnie zastanawiam się nad lepszą taktyka sabotazystow. Niestety na bgg nie widać ciekawych propozycji...
Spróbujcie grać z zakrytymi kartami tożsamości ;)
A tak serio to mig dobrze radzi, warto dokupić rozszerzenie, ilość kombinacji nieźle rośnie (chaosu też ale to mocno nie przeszkadza), jest lepszy podział złota i jest o wiele zabawniej.

W podstawce można też spróbować tego wariantu wrednego - że kopacz zablokowany nie bierze udziału w podziale skarbu jak się do niego krasnoludy dokopią.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
mensajero
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:57

Re: Mafia i inne party games

Post autor: mensajero »

Co moglibyscie poleciec dla 6 osob? Szukam gry, ktora bylaby niezbyt skomplikowana. Niedlugo wpadaja do mnie osoby, ktore z grami planszowymi nie maja wiele wspolnego, dlatego chcialbym, aby szybko zalapaly zasady. Wazne zeby gra nie znudzila sie po pol godziny, szukam czegos na 2-3 godzinki.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Mafia i inne party games

Post autor: lacki2000 »

mensajero pisze:Co moglibyscie poleciec dla 6 osob? Szukam gry, ktora bylaby niezbyt skomplikowana. Niedlugo wpadaja do mnie osoby, ktore z grami planszowymi nie maja wiele wspolnego, dlatego chcialbym, aby szybko zalapaly zasady. Wazne zeby gra nie znudzila sie po pol godziny, szukam czegos na 2-3 godzinki.
Ja to bym na początek ich rozśmieszył i zintegrował za pomocą Uga Buga potem nada się omawiany Sabotażysta, jak lubią kalambury to jakieś Times Up lub 5 sekund, potem można ich zaskoczyć Dixitem może czymś do knucia w stylu The Resistance (Agenci Molocha lub Avalon) i pewnie coś jeszcze by się na koniec przydało poważniejszego.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
mensajero
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:57

Re: Mafia i inne party games

Post autor: mensajero »

Dixit mnie mega zaciekawil. Co prawda jest najdrozszy z zaproponowanych przez Ciebie gier (na rebel 120zl), ale wydaje sie byc gra, ktora dostarczy najwiecej zabawy. Co myslicie? Uga Buga! tez jest fajne, ale z tego co zrozumialem, cala gra polega na zapamietaniu jak najwiekszej ilosci sylab i wygrywa ten kto zapamieta najwiecej? Brzmi fajnie, ale boje sie, ze szybko sie znudzi.
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Mafia i inne party games

Post autor: djedi gamer »

Polecam Dixita. Jeśli towarzystwo będzie kreatywne, to gra nie znudzi się nigdy. 120 pln to dość drogo, mając na uwadze, to, że najlepiej kupić z Dixit 2.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Mafia i inne party games

Post autor: lacki2000 »

mensajero pisze:Dixit mnie mega zaciekawil. Co prawda jest najdrozszy z zaproponowanych przez Ciebie gier (na rebel 120zl), ale wydaje sie byc gra, ktora dostarczy najwiecej zabawy.
No Rebel to porządny sklep ze wspaniałym asortymentem i obsługą ale używanego Dixita w dobrym stanie można kupić znacznie taniej a nówki też często jakieś sensowne da się wyszukać na i-szopie. 120zł za podstawkę to trochę drogo, zwłaszcza, że się szybko może ograć i zachodzi duża potrzeba dokupienia dodatku albo lepiej dwóch.
mensajero pisze:Uga Buga! tez jest fajne, ale z tego co zrozumialem, cala gra polega na zapamietaniu jak najwiekszej ilosci sylab i wygrywa ten kto zapamieta najwiecej? Brzmi fajnie, ale boje sie, ze szybko sie znudzi.
To jest tania (około 35zł z tego co pamiętam) i rozrywkowa gra na rozruszanie towarzystwa. Długiej sesji się z niej raczej nie zrobi. Mechanicznie to faktycznie zabawa w zapamiętywanie sylab ale w dobrej oprawie (walenie pięścią, pokazywanie języka i gromkie HA! wyzwala w grających pierwotne jaskiniowe instynkty). Znaczy jak się trafi ktoś sztywny, geekowaty, bez dystansu do siebie to może mu się nie spodobać, reszta chętnie by się pewnie przebrała w skóry tygrysa szablastozębnego już po pierwszej rundzie.
Na rozruch komórek jest jeszcze Dobble ale droższe (coś koło 50zł), Set! i Zlot Czarownic, choć przy tylu graczach mogą być częste zderzenia głów nad polem bitwy :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Mafia i inne party games

Post autor: Kowal »

lacki2000 pisze:To jest tania (około 35zł z tego co pamiętam) i rozrywkowa gra na rozruszanie towarzystwa. Długiej sesji się z niej raczej nie zrobi. Mechanicznie to faktycznie zabawa w zapamiętywanie sylab ale w dobrej oprawie (walenie pięścią, pokazywanie języka i gromkie HA! wyzwala w grających pierwotne jaskiniowe instynkty). Znaczy jak się trafi ktoś sztywny, geekowaty, bez dystansu do siebie to może mu się nie spodobać, reszta chętnie by się pewnie przebrała w skóry tygrysa szablastozębnego już po pierwszej rundzie.
Zdecydowanie podpisuje się pod tym moimi obiema rękoma xD Jeżeli towarzystwo potrafi się wyluzować i wczuć w klimat dodając do wypowiadanych słów odpowiednią intonację, mimikę czy gesty wtedy gra nabiera zupełnie nowego wymiaru i salwom śmiechu nie będzie końca. MITI KEKE INA HA!
ODPOWIEDZ