Gry na długą "podróż"

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Gry na długą "podróż"

Post autor: _Berenice_ »

Szykuje mi się długi, ponad dwu miesięczny, wyjazd. W związku z tym, pragnę zapakować sobie do plecaka, parę świetnych tytułów, które pomogą mi zapełnić wolny czas. Z przyjemnością przyjmę propozycję fajnych karcianek :D

Wymagania:
-Dobrze chodzi na 2-osoby
- Regrywalność
- Małe pudełko - miejsce w plecaku/torbie jest niestety ograniczone
- Niewielka ilość elementów - aby nie zajmowała na stole więcej niż podstawka do Carcassonne
- Szybka rozgrywka - maksymalnie 1,2 h - 2h

Tematyka, mechanika - dowolna. Może to być zarówno suche euro, jak i ameritrash, lub gra logiczna.

Dodatkowo, chętnie dowiem się o istnieniu takich gier, w które można zagrać w pociągu ( ponad 9h podróż!) lub zabrać na świeże powietrze.

Jak na razie pakuje na wyjazd:
-Glory to Rome
- Nightfall
- Aton
-Sabotażysta
-Schotten-Totten

Zastanawiam się nad zakupem:
- Mr. Jack Pocket
- Kamień Gromu
- Tak, Mroczny Władco
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: szutek »

Zombiaki ? :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: rastula »

caylus-magna-carta

zajmuje naprawdę mało miejsca ( oczywiście po "wywaleniu" pudełka)
, właściwie to zmieści się w kieszeni :)

http://boardgamegeek.com/boardgame/2736 ... agna-carta
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: espresso »

Kamień gromu niestety ma duże pudło, a i bez pudła trochę zajmuje. Proponuję Nową Erą i Konwój.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: mat_eyo »

Race for the Galaxy.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: Furia »

Ja bym do tego zabrała Innowacje i Zombiaki. W pociągu spokojnie można zagrać np. w Clash Jihad...
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: _Berenice_ »

Dzięki za wszystkie propozycję. Muszę teraz, wszystkie na spokojnie rozważyć. Myślałam trochę nad Zombiakami i Nową Erą, ale nie jestem pewna czy sprawdzą się na dwie osoby ( przy częstym, regularnym, graniu na dwie osoby).

Czy ktoś z was, grał może w Abalone Travel? Niska cena i wielkość, dają dwa duże plusy, ale nie wiem czy te małe kuleczki są poręczne, i czy nie rozsypią się podczas grania, chociażby w pociągu czy na świeżym powietrzu?
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: mat_eyo »

Przypomniało mi się jeszcze Vampire Empire, podobno bardzo dobre.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: tekknoboy »

Akurat zombiaki i Nowa Era w dwie osoby chodzi pieknie.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: NTomasz »

tak mroczny wladco to chyba gra na 4+
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: MarcinG »

Fasolki, Munchkin
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: Bea »

MarcinG pisze:Fasolki, Munchkin
Munchkin nie sprawdza się na 2 osoby. Za to Nowa Era jak najbardziej. Race for the Galaxy również. Bez pudełka karty zajmują niewiele miejsca a gry zacne :)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: adikom5777 »

mat_eyo pisze:Przypomniało mi się jeszcze Vampire Empire, podobno bardzo dobre.
Nawet nie podobno, sprawdziłem w praniu i gra podoba się bardzo.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: Furia »

adikom5777 pisze:
mat_eyo pisze:Przypomniało mi się jeszcze Vampire Empire, podobno bardzo dobre.
Nawet nie podobno, sprawdziłem w praniu i gra podoba się bardzo.
Potwierdzam. U mnie także się przyjęło, pomimo że współgracze nie bardzo lubią angielski w grach.
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: Dabliu »

Rój, Rój i jeszcze raz Rój. Ze względu na bakelitowe komponenty, zagrasz w to wszędzie; nawet w błocie lub pod wodą. Opakowanie jest wybitnie kompaktowe, po w pudełku znajduje się trwały woreczek, zapinany na zamek błyskawiczny - woreczek ten można wepchnąć wszędzie i zawsze mieć grę przy sobie.
Sama gra jest po prostu świetna, a partyjka zajmuje od 5 do 20 minut, więc zwykle nie kończy się na jednej, a nawet trzech partyjkach - jest to gra z gatunku tych generujących syndrom potrzeby rewanżu (podobnie jak Aton).
Zero losowości - czysta logika.
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Brzostek
Posty: 50
Rejestracja: 05 paź 2011, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: Brzostek »

A może Neuroshima Hex? Najlepiej gra się na 2 osoby (ale w więcej też można pograć i dobrze się przy tym bawić), jest moim zdaniem bardzo regrywalna, nie zajmuje dużo miejsca na stole, rozgrywka trwa mniej więcej od 30 minut do godziny. Co prawda pudełko do najmniejszych nie należy, ale ta gra nie ma wiele elementów. Zapakujesz armie w woreczki strunowe, plansze też złożysz i schowasz spokojnie gdzie chcesz.
Oprócz tego mogę dodać Nową Erę, w którą świetnie się gra we 2 i Konwój, w który tylko zagrasz we 2 :P .
Ostatnio zmieniony 08 maja 2013, 20:46 przez Brzostek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: Assaultmarine »

Konwój

Race for the Galaxy
Awatar użytkownika
zhreddek
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2013, 11:22

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: zhreddek »

Cytadela ?
Spełnia wszystkie Twoje wymagania, a gra we dwóch to prawdziwy bój między dwoma umysłami :).
Awatar użytkownika
dustptb
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:37

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: dustptb »

Plus dla Race for the galaxy oraz Roju (sprawdzone w praktyce, nawet samolotem latały z nami te tytuły) :)
calisto1411
Posty: 64
Rejestracja: 14 kwie 2013, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: calisto1411 »

Nowa Era
Konwój
Innowacje
Zbuduj swoje miasto
Mamma mia (zanim wyciągniesz na stół dowiedz się, gdzie jest najbliższa pizzeria ;))
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: nikozja_dg »

przylaczam się do Zbuduj swoje miasto;) polecam też ns hex co do abalone to grałam w wersję travel i było ok ale znacznie lepsza jakość kulek jest w normalnej wersji
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: _Berenice_ »

OK, czas na zmienioną listę zakupów:

-Mr.Jack Pocket
- Zombiaki - czy opłaca się kupić nową wersję czy lepiej starsze wydanie z dodatkami?
- Nowa Era albo Konwój - która sprawdza się lepiej na dwie osoby? I jest bardziej regrywalna? Nie chce na razie inwestować w dwie gry z tej samej "tematyki".
- Rój (!) - to na pewno:)
- Cytadela
- Innowacje
Brzostek pisze:A może Neuroshima Hex? Najlepiej gra się na 2 osoby (ale w więcej też można pograć i dobrze się przy tym bawić), jest moim zdaniem bardzo regrywalna, nie zajmuje dużo miejsca na stole, rozgrywka trwa mniej więcej od 30 minut do godziny. Co prawda pudełko do najmniejszych nie należy, ale ta gra nie ma wiele elementów. Zapakujesz armie w woreczki strunowe, plansze też złożysz i schowasz spokojnie gdzie chcesz.
Oprócz tego mogę dodać Nową Erę, w którą świetnie się gra we 2 i Konwój, w który tylko zagrasz we 2 :P .
Nshex już posiadam, ale jako że, wersja na Ipada sprawuje się całkiem, całkiem to postanowiłam nie pakować tego na wyjazd. Będzie więcej miejsca na nowe tytuły :twisted:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: szutek »

Nie było dodatkow do starszych wersji zombiakow. Masz I edycję sprzed 10 lat, edycję drugą sprzed kilku lat, i teraz jest edycja trzecia ktora de facto stanowi usprawnioną jedynkę z bonusowymi tokenami i nowymi kartami.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: espresso »

Ja bym brała jubileuszową (to jest wersja 1 z nowymi grafikami, nowymi kartami i żetonami). Ewentualnie Zombiaki 2 Atak na Moskwę, jeśli zrezygnujesz z żetonów na rzecz mniejszego (i mniej wytrzymałego) pudełka. To są niezależne gry, Zombiaki nie mają dodatków (ale można połączyć obie części, żeby grac we czworo).

Nowa Era i Konwój - obie są super na dwie osoby. W NE zagrasz też w większą liczbę osób, Konwój tylko dla dwojga. Regrywalność w obu jest wysoka. Chociaż sama więcej grałam w NE, to w Twojej sytuacji brałabym jednak Konwój ze względu na kompaktowe pudełko. Obie mają dużo negatywnej interakcji, ale Konwój jakby więcej (w NE napad na przeciwnika to tylko jedna z dostępnych akcji, Konwój ciągła walka).
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: charlie »

Popieram pomysł z Rojem i Innowacjami. My często na wyjazdach/wyjściach/w podróży gramy w Love Letter i Court of the Medici. Są bardzo kompaktowe (odpowiednio 16 i 52 karty), są super na 2 osoby i mają syndrom grania pod rząd.
ODPOWIEDZ