Hearthstone: Heroes of Warcraft

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: me-to »

http://eu.battle.net/hearthstone/pl/

Karcianka online (darmowa) zapowiedziana przez Blizzarda. Data premier: kiedy będzie gotowa, ale podobno jeszcze w tym roku. Można zapisywać się na beta testy.
Na ten moment wygląda bardzo obiecująco.
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: sirkozi »

Wcale nie darmowa. Trzeba będzie normalnie kupować boostery jak w Magic Online i podobnych.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: Trolliszcze »

O ile mi wiadomo, wcale nie trzeba będzie kupować. Tj. kupić można, żeby mieć od razu i na starcie zrobić silną talię, ale można też grać podstawowymi kartami, a każde zwycięstwo da nam szansę na nowe karty.
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: me-to »

Strona oficjalna gry mówi że gra jest darmowa i grać się da bez problemu bez płacenia. A "mikropłatności" myślę że będą na zasadzie jak w Might & Magic: Duel of Champions - za prawdziwą kasę kupuje się walutę gry, za którą można dokupywać boostery. Albo nie płacąc zdobywać walutę w pojedynkach. Chcesz płacić - płacisz, nie chcesz - nie płacisz :) Znając Blizzarda i to jak podchodzi do balansu gier stawiam że osoby płacące nie będą miały jakiś ekstra bonusów (poza szybszym zdobywaniem kart). Nie pozostaje nic innego jak czekać na premierę
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: Brylantino »

W grę będzie można bezproblemowo grać za darmo. Kupowanie boosterów jedynie sprawia, że karty zdobywamy szybciej, gdyż i tak je dostajemy poprzez postęp w grze, jedynie trwa to trochę dłużej. Do MtG: Online daleko, gdyż tam nie ma innej opcji. Ogólnie gra zapowiada się bardzo miodnie i osobiście nie mogę się doczekać premiery.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: Olgierdd »

me-to pisze:Znając Blizzarda i to jak podchodzi do balansu gier stawiam że osoby płacące nie będą miały jakiś ekstra bonusów (poza szybszym zdobywaniem kart).
Różnice w sile będą na pewno, raczej Blizz wkomponuje w to system dobierania przeciwników, tak by słabsze talie nie trafiały cały czas na silniejsze gotówkowo.
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: me-to »

Nie sądzę żeby przy dobieraniu przeciwników brane było pod uwagę to ile boosterów za rzeczywistą kasę ktoś kupił.
Moim zdaniem będzie to oparte na jakimś ratingu. Przecież karty do boosterów są losowane i kupując 50 pakietów za kasę nie mam gwarancji wylosowania super-mocnych kart które mi się przydadzą. Taki mechanizm jest analogiczny jak w grach TCG - chce wydać kupę kasy na więcej boosterów to płace, nie chcę płacić to zbieram walutę gry. W Duel of Champions działa to całkiem dobrze - to czy w jednym, konkretnym boosterze trafię na dobre (przydatne) karty zależy tylko i wyłącznie od szczęścia w losowaniu.
O balans między płacącymi a nie płacącymi akurat bym się nie martwił - bardziej mnie w tej chwili interesuje kiedy gra będzie miała premierę :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: pan_satyros »

Znany i "lubiany" model free-to-p(l)ay.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: Olgierdd »

me-to pisze:Nie sądzę żeby przy dobieraniu przeciwników brane było pod uwagę to ile boosterów za rzeczywistą kasę ktoś kupił.
Moim zdaniem będzie to oparte na jakimś ratingu. Przecież karty do boosterów są losowane i kupując 50 pakietów za kasę nie mam gwarancji wylosowania super-mocnych kart które mi się przydadzą. Taki mechanizm jest analogiczny jak w grach TCG - chce wydać kupę kasy na więcej boosterów to płace, nie chcę płacić to zbieram walutę gry. W Duel of Champions działa to całkiem dobrze - to czy w jednym, konkretnym boosterze trafię na dobre (przydatne) karty zależy tylko i wyłącznie od szczęścia w losowaniu.
O balans między płacącymi a nie płacącymi akurat bym się nie martwił - bardziej mnie w tej chwili interesuje kiedy gra będzie miała premierę :)
Rozwijając swoją myśl: spodziewam się lepszych kart za pieniądze, ponieważ patrząc na trend w grach Blizzarda, ludzie lubią czuć jakikolwiek progres. Jeśli byłoby inaczej gracze szybko połapaliby się, że wyrzucają pieniądze w błoto.
I spodziewam się, że raczej indywidualne karty będą miały swój rating (tak jak gracze), oparty na sile a nie cenie (tylko to pierwsze może wynikać z drugiego ;)). Oczywiście wszystko się jeszcze okaże.
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: me-to »

Ja widzę to tak: karty są dla wszystkich takie same, jedyny plus z płacenia to możliwość szybkiego kupienia większej ilości boosterów i trafienia na karty które będą przydatne. Biorąc pod uwagę świetny balans gier Blizzarda o ten aspekt gry jestem raczej spokojny.

Gry-online podają datę premiery na listopad 2013

edit:
W prasie branżowej wyczytałem informacje na temat boosterów: jeden pakiet ma zawierać 5 kart, a jego cena to 1$. Karty mają być podzielone na cztery grupy według "rzadkości" (nie wiem jak inaczej to określić :P ). W boosterze gwarantowana jest obecność karty z 2 poziomu "rzadkości".
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: me-to »

Post pod postem, ale od ostatniego minęło kilka miesięcy.

Za około miesiąc gra wejdzie w fazę open bety, która potrwa około tygodnia-dwóch. Data premiery na 98% w tym roku.

Wyżej pojawiła się dyskusja typowa w przypadku takich gier - przewaga graczy płacących nad niepłacącymi. Gram w betę jakieś 3 tygodnie i nie widzę jakiejś wielkiej rozbieżności. Zestawy podstawowe które otrzymujemy za levelowanie postaci bez problemu wystarczają do swobodnego grania i wygrywania. Według informacji podanych na BlizzConie na najwyższym poziomie w rankingu, ponad połowa graczy nie wydała na grę ani grosza.

Wrażenia z bety.
Gra ma potencjał. Porównując do Duel of Champions jest zdecydowanie szybsza (limit kart w talii to 30 sztuk). Dostępnych jest dziewięciu bohaterów, każdy z unikalnym zestawem kart wspomaganych przez neutralne miniony. Ciężko jest stwierdzić która postać jest najlepsza - w tej chwili balans lekko zmienia się z wprowadzeniem każdego nowego patcha, jednak postacie dysponują porównywalną siłą zależną głownie od pomysłu na budowę talii. Sytuacja na planszy potrafi zmieniać się z tury na turę. Widziałem pojedynki w których jeden z bohaterów był bliski porażki, a w ciągu jednej tury dzięki odpowiedniej kombinacji kart udało mu się wygrać.
Co do trybu Areny - trzeba mieć szczęście przy doborze talii (wybiera się jedną kartę z trzech losowych, aż do zebrania 30stu kart). Kupowanie pakietów kart za walutę gry nie jest moim zdaniem opłacalne. Pakiet kosztuje 150 monet, a za tyle samo mamy wstęp na Arenę gdzie na koniec dostaniemy przynajmniej jedne pakiet, trochę monet i pyłu, który służy do tworzenia nowych kart.

Ogólnie: polecam :)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: melee »

Pakiet kosztuje 100 monet, żeby się zwróciła arena trzeba wygrać ok. 4 meczy.
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: me-to »

Przyznaję się do błędu. Szczerze powiedziawszy sklep otworzyłem raz na początku rozgrywki i nie sprawdziłem tego przed napisaniem posta. A co do nagród z Areny - jest to losowe i ciężko przewidzieć ile dostaniemy monet lub pyłu. Pod linkiem poniżej jest rozpiska jakie nagrody ludzie dostawali.
http://www.hearthpwn.com/forums/hearths ... -for-arena

Z najnowszych informacji podano że gra ma mieć całkowicie przebudowany system rankingowy i w połowie przyszłego roku ma być dostępna na Androida.
FPS_Carnage
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2013, 15:30

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: FPS_Carnage »

Gra bardzo prosta a zarazem bardzo wciągająca.

Niedawno dostałem betę :)
Ktoś chętny na mecz z nowicjuszem?
PM
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: zbajszek »

Ja cały czas czekam na kluczyk do Bety bo wygląda ciekawie. Kwestia czy się złapię czy też nie :P.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: ahrian »

również czekam na klucz do bety, jeśli ma ktoś na zbyciu - chętnie przygarnę ;)
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: me-to »

zbajszek pisze:Ja cały czas czekam na kluczyk do Bety bo wygląda ciekawie. Kwestia czy się złapię czy też nie :P.
Z informacji podawanych przez Blizzarda wynika że przed startem otwartej bety wszyscy zapisani dostaną klucze, a otwarta beta ma się zacząć w tym miesiącu. Na Blizzconie mówili że gra premierę będzie miała jeszcze w tym roku - wyjść może różnie bo to jest Blizzard.
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: zbajszek »

Na gry-online mają datę premiery ustawioną na luty 2014, ale nie wiem na ile to aktualne. Ale jeżeli do otwartej bety każdy ma dostać klucz to pozostaje czekać :).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: me-to »

W trakcie panelu Hearthstone na BlizzConie jeden z twórców mówił, że Hearthstone to ich pierwsza gra zapowiedziana i wydana w tym samym roku, więc liczę na premierę w ciągu dwóch tygodni :P Jednak znając Blizzarda może się to pięć razy jeszcze przesunąć.
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: me-to »

Nowe informacje na temat bety HS. Niestety premiera nie przydarzy się w tym roku. Wszyscy zapisani do testów przed 16 grudnia powinni już otrzymać klucz. Często wiadomość z kluczem ląduje w spamie.

Źródło:
edytowano: Aktualnie nie posiadam już wolnych kluczy
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: Dabi »

Przyszedł ostatnio w odwiedziny kolega mało grający i zaczął mnie namawiać na tą grę jak się okazało dysponujący kluczem.
Ściągnąłem i zainstalowałem.
No i chyba póki co wsiąkłem - gra jest bardzo grywalna.

Póki co gram hmm z półtora dnia (godzinami wieczornymi) no i jejku fajne. Zakupiłem za monety w grze 2 zestawy po 5 kart. Do tego jeden za darmo jako bonus. Pooglądąłem karty co się w nich trafiły. Pobawiłem się w deckbuilding aby zobaczyć co sam złożę - w jednym przypadku działa super w drugim nie działa. Rozgrywka gra krótko aczkolwiek ma syndrom jeszcze jednej rundy. Jeszcze mam do odblokowania jedną klasę postaci. Poćwiczę sobie jeszcze innymi klasami aby pozdobywać poziomy. Misje są póki co nienachalne. Podszkolę się nieco i wybiorę się na arenę.

Jeśli chodzi o balans to malutko widziałem ale jest fajnie. Grałem póki co Magiem (domyślna postać), Wojownikiem i Łotrem.
Epizod Paladynem oraz Szamanem (obiecujące epizody).
O ile Magiem oraz Łotrem grało mi się ciekawie i skutecznie to Wojownikiem jedynie ciekawie.

Fajna karcianka z dużą bazą kart - WoW CCG przecież dodatków miał mrowie.
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: me-to »

Dabi - za pokonanie w treningu wszystkich postaci na poziomie eksperckim jest 100 monet. Lista wszystkich achievementów wraz z nagrodami za nie jest tutaj: http://www.hearthhead.com/achievements

Może ktoś z grających forumowiczów jest chętny na sparing? Jeśli tak to możemy się umówić przez PW
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: Dabi »

me-to pisze:Dabi - za pokonanie w treningu wszystkich postaci na poziomie eksperckim jest 100 monet. Lista wszystkich achievementów wraz z nagrodami za nie jest tutaj: http://www.hearthhead.com/achievements

Może ktoś z grających forumowiczów jest chętny na sparing? Jeśli tak to możemy się umówić przez PW
Dzięki za podpowiedź.

Ja chętnie póki co muszę się ogarnąć i poznać klasy aby wiedzieć czym tu chcę grać. No i awansować na 10 poziom bo póki co tego nawet nie mam (dwie klasy już blisko ale akurat Magiem nie mam zamiaru grać).
Póki co nie czytam, żadnych poradników ani nie za bardzo słucham kolegi który wczoraj próbował mnie instruować zamiatając moje postacie jedna po drugiej. Rady miał ciekawe ale forma "Wywal tą kartę nikt tym nie gra jest beznadziejna" a doświadczenia mam póki co mocno odmienne. Wolę sam dojść do pewnych wniosków - mam więcej frajdy.

Me-to - jaką klasę preferujesz?
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: zbajszek »

Ja chętnie zagram jak coś. Fakt że bardziej skupiam się na arenie jak jest złoto, ale jakieś tam talie mam stworzone więc jakiś pojedynek chętnie zagram z kimś :).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: Dabi »

Ja póki co na Arenie bez większych sukcesów się bawię chociaż mnie coś Ale również zagram chętnie w godzinach wieczornych. Zawsze można dostosować talię pod ustaloną z góry liczbę kart białych, niebieskich, fioletowych czy pomarańczowych.

Zaczynam jednak już łapać i odkuwać się bo na początku po początkowych wygranych w pewnym momencie odbiłem się od przeciwników. Przerobienie talii poskutkowało bo robiłem chyba podstawowy błąd początkującego - wrzucałem w miarę poznawania coraz to fajniejsze czary a jako, ze talia mała to wszystko kosztem minionów. Działało dopóki nie osiągnąłem masy krytycznej i nagle przestało wszystko działać.
ODPOWIEDZ