Dodatek do Wysokiego Napięcia

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Dodatek do Wysokiego Napięcia

Post autor: Mir4ge »

Który z dodatków ma najbardziej zbalansowane i przemyślane koszty przyłączeń? Te z podstawki wydają się śmieszne. Jak sobie z tym radzicie?

Jeśli ktoś jeszcze nie wie w jaki sposób Friese wyznaczał koszty przyłączeń to odpowiedź odnajdziecie w tym filmiku (pytanie pada w 9:57)

http://www.youtube.com/watch?v=NKx_-RceCb4
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Dodatek do Wysokiego Napięcia

Post autor: WRS »

Ale co to znaczy - w tym przypadku - zbalansowane i przemyślane?

Gra oferuje wyzwanie związane z zarządzaniem kilkoma parametrami. Gracz, chcąc wygrać, musi znaleźć pewne optimum.

Każda mapa nieco inaczej rozkłada natężenie głównych czynników, a co w tej grze najfajniejsze i tak kluczowa jest aktywność współgraczy.

Grałem we wszystkie mapy, w wiele z nich co najmniej po kilkanaście razy, i nie czułem na żadnej znużenia czy rozczarowania. Niektóre mają dość oczywiste, kluczowe punkty - ale i tak roztropny gracz poradzi sobie z wyzwaniem.

Jeśli P.T. Kolega rozwinie znaczenie określeń "zbalansowane i przemyślane", to może coś łatwiej się skojarzy.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
koksik111
Posty: 192
Rejestracja: 03 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dodatek do Wysokiego Napięcia

Post autor: koksik111 »

Zgadzam się z WRS, w tej grze koszty połączeń to jeden z elementów ale zapewne nie element najważniejszy. Każda osoba ma możliwość podłączenia dowolną linią przesyłową, i tylko od gracza zależy czy chce być pierwszym graczem a co za tym idzie ostatnim w kwestii rozbudowy i zakupów surowców, czy też odwrotnie. Dawno nie grałem ale z tego co pamiętam to zdarzały się przypadki że się blokowaliśmy walcząc o "najtańsze" regiony. Moim zdaniem zróżnicowanie lini przesyłowych jak najbardziej przemyślane przez autora.
ODPOWIEDZ