kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: kislawa »

Mam nadzieje że mnie nie zlinczujecie, wiem że podobnych tematów jest mnóstwo, zresztą czytam je na bieżąco. Gram głównie z moją lubą ale często wpadają znajomi. Dlatego dla dwóch osób i więcej.


Szukam czegoś hmm... dużego, epickiego, długiego, skomplikowanego, klimatycznego :), ciężka ekonomiczna lub strategiczna gra tez jak najbardziej wchodzi w grę

Co nam się podobało: Horror w Akhram, Robinson, Claustrophobia, 7 cudów, King of Tokyo, Argicola, Egizia, Stone Age, Ticket To Ride
Co nam sie średnio podobało: Small world, Glory to Rome, Talisman
Co mamy ale nie wiemy co myśleć: Ostatnia Wola, Kolejka
Co nam sie nie podobało: Carcassone, Kupcy i Korsarze, Zimna Wojna, Osadnicy z Catanu, Mr Jack Nowy Jork

Oczywiście dobry "gameplay" i regrywalność jest tu priorytetem. Duża interakcja jak najbardziej, kooperacja też mile widziana. Lubimy różnorodne gry dlatego fajnie jakby gra była inna niż wszystkie które już posiadamy

Co nam się podoba, ale nie grałem, Posiadłość Szaleństwa (tylko jak to działa na 2), Zombiecide (tylko czy nie za proste)
Ostatnio zmieniony 22 sie 2013, 11:25 przez kislawa, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

Może ten drugi Dracula by się nadał?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: lacki2000 »

kislawa pisze:Szukamy również gry do łóżka :) i nie mam tu namyśli wzbogacania naszego życia erotycznego, tylko gierkę (pewnie karcianą) w która można pograć bez stołu, lub przy malutkim stoliku, na kanapie itp. Ale nie jakaś imprezową tylko coś gdzie partia potrwa z 30 minut i będziemy się dobrze bawić. Oczywiście również na dwie osoby
Do tego nadaje się Aton, ma niewiele klimatu, jest dokładnie na dwie osoby i w 30 minut to można nawet dwie partie zagrać, rzadko kończy się na jednej, no chyba, że padnie propozycja wzbogacania życia erotycznego.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: Bea »

Z łatwiejszych proponuje Dominion i Neuroshima Hex (na tyle poręczna, że można grać w łóżku) a z trudniejszych Nowa Era (trudniejsza, ale też najlepsza) i Race for the Galaxy. Wszystkie te gry są bardzo regrywalne i rozwojowe (mają sporo dodatków) i działają na mnie uzależniająco :) Świetnie chodzą na 2 osoby, ale na cztery też :)
Dwie pierwsze można spróbować online zanim się kupi.
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: kislawa »

nad Dominionem rozdarte królestwo +róg obfitości bardzo poważnie się zastanawiam bo cena niezła, neuroshimę lubie ale mojej lubej się nie podoba.

O RfTG czytałem że trzeba się tej gry sporo "nauczyć" aby się dobrze bawić, a wiem że to może być przeszkoda.

jeśli chodzi o Aton poczytam, a ten drugi dracula jest tylko na dwóch graczy wiec odpada.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: Bea »

kislawa pisze: O RfTG czytałem że trzeba się tej gry sporo "nauczyć" aby się dobrze bawić, a wiem że to może być przeszkoda.
Same zasady nie są jakoś przesadnie trudne. Instrukcja jest świetnie napisana, raczej nie pozostawia wątpliwości po pierwszym przeczytaniu. Jedynym problemem może być mnogość symboli do zapamiętania (coś jak w 7 cudach) ale każdy gracz ma "ściągę" ze wszystkimi symbolami i przebiegiem rundy,a po kilku grach już się wszystko pamięta. Nie ma się czego bać, a gra bardzo dobra jest :)
Awatar użytkownika
Shubgami
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2013, 12:51
Lokalizacja: województwo śląskie
Kontakt:

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: Shubgami »

A propos gier do łóżka... też szukaliśmy i praktykowaliśmy. :) http://granapare.wordpress.com/2013/02/ ... -pluszaka/
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: metyu »

Może troyes?
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: kdsz »

Polecam klasyka Puerto Rico a do łóżka Geniusz, Blokus, Love Letter
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: mig »

kdsz pisze:Polecam klasyka Puerto Rico a do łóżka Geniusz, Blokus, Love Letter
+1

a do łóżka Jungle speed :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: kislawa »

Ok, czytam sobie właśnie o waszych propozycjach, puerto rico trochę odstrasza wyglądem ale zapowiada się nieźle, troyes (ja sie jaram, ale obawiam się o poziom trudności).

Myśle poważnie o jakiejś karciance (moja luba uwielbia 7 cudów): Glory to rome, race for the galaxy (nie chce jednak kupować dodatków) lub dominion (też woałbym uniknąć dodatków, może po za rogiem obfitości, bo jest tani), Innowacje mi się nie podobają. internet jak narazie mi nie pomógł a utrudnił.
Czy warto kupować RfTG + GtR?
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: charlie »

kislawa pisze: Myśle poważnie o jakiejś karciance
Czy warto kupować RfTG + GtR?
Absolutnie tak :D Jeżeli nie obie gry, to na pewno jedną z nich warto mieć. Osobiście bardziej wolę Glory to Rome, ale RftG też mam i zawsze chętnie zasiądę. Do łóżka trochę duże, ale jak jesteśmy sami z żoną, to właściwie inaczej nie gramy, więc da się.
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: kislawa »

na początek zamówiłem GtR, ale wciąż czegoś szukam :)
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: kislawa »

zeedytowałem pierwszy post, bo szukam dalej :)
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: WolekMKB »

sam gram z dziewczyną w większości przypadków i nam przypadły do gustu:

karcianki:
- Dominion, Kamień Gromu, RFTG, Seasons, Innowacje, 7 Cudów, Munchkin - lepiej w więcej osób

ekonomia/strategia:
puerto rico,troyes, caylus,władcy podziemi,le havre, filary ziemi,

przygodowe:
runebound, mage knight, gears of war (o dziwo :D), dracula,

grom typu kupcy i korsarze i zimna wojna daj czasu i musisz też go mieć, gry są bardzo dobre ale długie i trzeba się już w nie ograć, potem czysta przyjemność, ale początki są bardzo trudne i gry mogą zniechęcić. Zobacz moją kolekcję,może coś cie zainteresuję to chętnie odpowiem czy fajne i czy polecam z grą z dziewczyną.
Moja kobietka jest super i na szczęście podziela moją pasję i sama chętnie gra w gry typu Gears of War i proponuje by w taki gry grać, ale widzę, że kobiety lubią gry gdzie się kombinuje.
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: kislawa »

WolekMKB pisze:sam gram z dziewczyną w większości przypadków i nam przypadły do gustu:

karcianki:
- Dominion, Kamień Gromu, RFTG, Seasons, Innowacje, 7 Cudów, Munchkin - lepiej w więcej osób

ekonomia/strategia:
puerto rico,troyes, caylus,władcy podziemi,le havre, filary ziemi,

przygodowe:
runebound, mage knight, gears of war (o dziwo :D), dracula,

grom typu kupcy i korsarze i zimna wojna daj czasu i musisz też go mieć, gry są bardzo dobre ale długie i trzeba się już w nie ograć, potem czysta przyjemność, ale początki są bardzo trudne i gry mogą zniechęcić. Zobacz moją kolekcję,może coś cie zainteresuję to chętnie odpowiem czy fajne i czy polecam z grą z dziewczyną.
Moja kobietka jest super i na szczęście podziela moją pasję i sama chętnie gra w gry typu Gears of War i proponuje by w taki gry grać, ale widzę, że kobiety lubią gry gdzie się kombinuje.

Jeśli chodzi o kupców gra dostała nie jedną szanse ale po prostu okazała się zwyczajnie nudna, jeśli chodzi o zimna wojnę istotnie tu tematyka była sporą przeszkodą, a i sama rozgrywka nas nie powaliła.

Tak czy inaczej dzięki, na pewno przejże twoje propozycje, bo jest kilka bardzo ciekawych
Awatar użytkownika
malina10212
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 10:36
Lokalizacja: Kielce

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: malina10212 »

Z racji tego, że w każdym identycznym temacie nie będę polecać tych samych gier to tym razem zaproponuję: RELIC TAJEMNICA SEKTORA ANTIAN z uniwersum WARHAMMER 40000, skoro talisman wam się średnio podobał to może warto zainteresować się Relic'iem? Mechanika gry oparta na Talismanie, ale dla mnie lepszy od Talismana. Optymalnie 3 osoby, dwójka to trochę za mało i strasznie rozkleja rozrywkę.
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: kislawa »

malina10212 pisze:Z racji tego, że w każdym identycznym temacie nie będę polecać tych samych gier to tym razem zaproponuję: RELIC TAJEMNICA SEKTORA ANTIAN z uniwersum WARHAMMER 40000, skoro talisman wam się średnio podobał to może warto zainteresować się Relic'iem? Mechanika gry oparta na Talismanie, ale dla mnie lepszy od Talismana. Optymalnie 3 osoby, dwójka to trochę za mało i strasznie rozkleja rozrywkę.
Talisman się nam po prostu trochę ograł :) stąd spadł do kategorii średnio, ale wciąż w niego gramy. Relic bardzo ciekawy ale głownie gramy we dwójkę i to jest bardzo ważne.
Awatar użytkownika
malina10212
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 10:36
Lokalizacja: Kielce

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: malina10212 »

kislawa pisze:
malina10212 pisze:
Talisman się nam po prostu trochę ograł :) stąd spadł do kategorii średnio, ale wciąż w niego gramy. Relic bardzo ciekawy ale głownie gramy we dwójkę i to jest bardzo ważne.
Czas pomyśleć o dodatkach :mrgreen:
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: kislawa »

malina10212 pisze:
kislawa pisze:
malina10212 pisze:
Talisman się nam po prostu trochę ograł :) stąd spadł do kategorii średnio, ale wciąż w niego gramy. Relic bardzo ciekawy ale głownie gramy we dwójkę i to jest bardzo ważne.
Czas pomyśleć o dodatkach :mrgreen:
mamy narazie 2 i nie planujemy więcej, chcemy nową grę :)
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: WolekMKB »

jeszcze zaproponuję nietypowo kościanki, które nam też przypadły do gustu:

Znak Starszych Bogów - Yatzy w klimacie Horroru w Arkham
Quorriors - dicebuilding w klimatach fantasy

Oczywiście należ je traktować jako fillery trwające 30 min ale ciekawe rozwiązanie i alternatywa dla karcianek.
Awatar użytkownika
malina10212
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 10:36
Lokalizacja: Kielce

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: malina10212 »

Jeśli karcianki wchodzą w grę (a o nich ani słowa, w wątku) to rytuałem jest wskazanie na Warhammer Inwazja oraz Android Netrunner (chociaż nie wszyscy się nim zachwycają, wydaje się trudny i skomplikowany w rozgrywce, ale internet pomaga rozwiewać wszelkie wątpliwości).
Spróbujcie gry Drako - całkiem przyjemna planszóweczka nadwie osoby.
Podpisuję się także pod Neuroshimą HEX. Chyba, większość planszówkowiczów po nią sięgnęła.
Po raz milion pięćset sto dziewięćset polecam Gears of War - tak tak!
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: kislawa »

Drako nie podochodzi mi w ogóle.
Relic niestety jest chyba zbyt podoby do Talismana.

Gears of War i Zombiecide jak narazie na celowniku mam, ale wciąż sporo wątpliwości.

Karcianki wchodzą w grę ale raczej wolałbym kupić jakaś duża grę+ karcainke.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: adam_k27 »

Widzę że macie większość tych gier co my (ja z żoną) i podobne preferencje. Poleciłbym Wam zatem Magnum Sal. Nam gra podeszła. Niby worker placement, ale jednak gra znacząco różni się od Stone Age, czy Egizii, bo jest sporo taktycznych wyborów i interakcji. Póki co gramy bez dodatku, w samą podstawkę i jest fajnie. Jak nam się kiedyś znudzi to pewnie dokupimy Murię. Podobno z Murią gra robi się trudniejsza i bardziej skomplikowana i ogólnie wszyscy chwalą dodatek.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: kolejny temat gra głównie dla dwóch osób

Post autor: Brylantino »

Z racji, że lubicie prawie identyczne gry, jak ja i moja dziewczyna, to napiszę co u nas ląduje najczęściej na stole: Tokaido, Cytadela, Rattus (!), Rancho i UNO. Zwłaszcza ostatnia pozycja się fajnie sprawdza jako karcianka do łóżka :P Przez 10 minut można zagrać z 5 partii.
ODPOWIEDZ