Powiększenie mojego ,,arsenału"

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
drakula
Posty: 74
Rejestracja: 13 cze 2013, 19:57
Lokalizacja: Gryfino/Szczecin

Powiększenie mojego ,,arsenału"

Post autor: drakula »

Siemka.Co myślicie o Warhammer: Inwazja,czy o Talizmanie:Magia i miecz ,albo o Łowcach smoków.Może podsuniecie jakie gry mam kupić.Jestem graczem początkującym.Nie ma znaczenia,czy będzie interakcja,czy będzie ona negatywna.Grałem już w :Smallworld,Slavike,Dawno,dawno temu...,Munchkin,Sabotażysta oraz Pan tu nie stał.Dziękuje za odpowiedzi:))
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Powiększenie mojego ,,arsenału"

Post autor: Rocy7 »

Doprecyzuj trochę pytanie dla ilu graczy najczęściej ich wiek, na ile czasu?, jakie gry lubicie jakie nie? ulubiony rodzaj gry?

Np. z mojego doświadczenia Talizman:Magia i miecz bywa nudny na więcej niż 4 osoby i czasem się dłuży czekanie na swoją kolejkę.
drakula
Posty: 74
Rejestracja: 13 cze 2013, 19:57
Lokalizacja: Gryfino/Szczecin

Re: Powiększenie mojego ,,arsenału"

Post autor: drakula »

Gram z osobami w różnym wieku,w 2-3 osoby,rzadziej ale również w 4-5.Czas nie ma znaczenia.Lubimy gry prawie każdego rodzaju(strategie,mogą być imprezowe,strategiczne,rpg,jak również coop oraz deck-bulding).Z tych gier nam się wszystkie podobały,lecz w Slavice-chyba tak to się nazywa-nie podobało nam się mało zróżnicowane karty oraz za dużo kart(,,powtórek") niektórych potworów.Pozdrawiam
drakula
Posty: 74
Rejestracja: 13 cze 2013, 19:57
Lokalizacja: Gryfino/Szczecin

Re: Powiększenie mojego ,,arsenału"

Post autor: drakula »

Nie macie jakichś ciekawych propozycji?To może ja podam kilka gier,a wy powiecie czy je polecacie.Wsiąść do Pociągu,Carcassonne,Dobble,Kamień gromu,packa na muchy,fasolki,Might & Magic Heroes,7 cudów świata,Kupcy i Korsarze,Na chwałę Rzymu i Pory Roku (Seasons).Pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi :))
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Powiększenie mojego ,,arsenału"

Post autor: Rocy7 »

Przyznam że z gier które wymieniłeś znam tylko Magię i Miecz. Więc średnio pomogę z wyborem z listy ale mogę dać kilka propozycji od siebie na początek też w sumie niedawno zacząłem przygodę z planszówkami:

1) Cyklady cena około 150 zł
Strategia, 2-5 graczy, dużo interakcji, klimat mitologii starożytnej Grecji, czas gry 2-3 godziny.

Plusy: łatwa do opanowania, ładnie wydana (figurki karty itp.) dużo się dzieje

Minusy: po pewnym czasie się ogrywa (tu pomaga dodatek ale kosztuje prawie 2 tyle co gra) nie ma takiej głębi strategicznej jak chociażby GoT, duża losowość, za dużo zależy od złota.

2) Dracula (około 160 zł) bądź Descent (250 zł)
gatunek przygodowa / kooperacja mechanizm 1 gracz przeciwko reszcie

Dracula 2-5 graczy
Plusy: klimat, mechanika łącząca grę detektywistyczną (szukanie Draculi) z przygodówką, dość prosta do wyjaśnienia, 2 h.
Minusy: jeden powtarzalny scenariusz, (choć przy zmianie grającego Draculą jest wiele wariacji tego scenariusza), średnio udany system walki, w zasadzie brak rozwoju postaci, i wyboru między nimi, gracz grający Drakulą ma więcej frajdy niż reszta.

Descent 2-5 graczy
Plusy: duży wybór postaci, rozwój postaci (umiejętności, przedmioty) dużo scenariuszy, figurki, czas gry 1-2 h., kampania.
Minusy: cena!, scenariusze w sumie czasem podobne (dotrzeć do określone miejsca, ochraniać , zabić), brak balansu między Mrocznym Władcą a bohaterami w co najmniej części scenariuszy, setup trochę trwa (plansze się układa przed każdą sesją).

Dla mnie Descent miał dużo więcej interakcji niż MiM.

3) Świat Dysku (około 110) lub Lordowie Waterdeep ( 175 zł)
Świat Dysku pewnie odpadnie bo jest tylko do 4 graczy grą podobną w mechanice są Lordowie niestety nie są oni w wersji PL, ale są tłumaczenia kart na forum.
Nie grałem w Lordów Świat Dysku zaś bardzo mi i innym graczom przypadł do gustu. Tutaj masz recke http://granapare.wordpress.com/2012/07/ ... -recenzja/.

W skrócie 2-5 graczy, około 1 h, mechanika worker placemen oparta na realizacji tajnych celów, klimat Zapomnianych Krain, z uwagi na to że wiele zależy jakie cele dostaną gracze każda partia może być różna,
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Powiększenie mojego ,,arsenału"

Post autor: Komimasa »

Wiesz, ja się wcale nie dziwię, że ludzie nie garną się by ci pomóc, bo przedstawiasz sprawę w sposób niedbały do bólu. Sprawiasz wrażenie albo lenia do potęgi entej, albo osoby, której w ogóle nie zależy.
Gdybym ja pytał o czyjeś zdanie, to bym napisał co mi się podoba w grach, czego poszukuję, doprecyzował swoje wymagania, by w ten sposób ludzie wiedzieli, na czym stoją.
Ty najpierw piszesz, że może być wszystko, a teraz jeszcze zarzucasz x tytułami, gdzie jeden od drugiego drastycznie się różni i wielce chcesz, by ci doradzić. Nawet nie pokusiłeś się, by skorzystać z opcji "Szukaj" i zobaczyć, czy już ktoś dość niedawno, nie wypowiadał się na temat któregoś z przytoczonych tytułów. Lenistwo i tyle.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Powiększenie mojego ,,arsenału"

Post autor: adam_k27 »

drakula pisze:Siemka.Co myślicie o Warhammer: Inwazja,czy o Talizmanie:Magia i miecz ,albo o Łowcach smoków.Może podsuniecie jakie gry mam kupić.Jestem graczem początkującym.Nie ma znaczenia,czy będzie interakcja,czy będzie ona negatywna.Grałem już w :Smallworld,Slavike,Dawno,dawno temu...,Munchkin,Sabotażysta oraz Pan tu nie stał.Dziękuje za odpowiedzi:))
Mam Łowcy Smoków. Świetna, lekka, szybka, proste zasady, dzieciaki nawet w wieku 5-8 lat dają radę w to grać. Polecam. U nas akurat najczęściej gramy wariantem strategicznym, a nie licytacyjnym, choć oba są fajne. Gra dla 3-6 graczy, więc pamiętaj że w dwóch się nie pogra. Z pozostałych gier które mam polecałbym Epokę Kamienia (Stone Age), świetna gra, wciaga, proste zasady, ale trochę główkowania i kombinowania jest.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Powiększenie mojego ,,arsenału"

Post autor: maciejo »

Szogun-tylko Szogun :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Powiększenie mojego ,,arsenału"

Post autor: skolo »

Descent 1 edycja, tylko Descent 1 edycja!

:lol:
ODPOWIEDZ