Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Muleq »

Żeby nie wyjść na softciarzy zagraliśmy wczoraj wg Waszych zasad :wink: . Najpierw wylosowaliśmy 3 badaczy z których każdy z nas wybrał jednego, a dopiero potem wylosowaliśmy Przedwiecznego, którym okazał się Syzygium. Niestety nie udało się utrzymać dobrej passy choć do zwycięstwa brakło jednej wskazówki. Natomiast mam wrażenie że nasza przegrana nie wynikała ze zmiany setupu a jedynie z pecha przy rzutach i wydarzeniach z kart ( kolega 4 tury stracił na zamknięcie 1 bramy, a ja z kolei spędziłem 4 tury w więzieniu w RPA :). Przy 3 badaczach taka strata czasu dużo nas kosztowała. Tak czy inaczej emocje niezmiennie wciąż te same a współpraca z każdą kolejną gra układa nam się coraz lepiej. EH to fajna gra :wink: .
Langus
Posty: 90
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 86 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Langus »

Pochwalę się. Odpicowałem swój komplet. Kupiłem skrzynię i insert od geekmoda, posklejałem go i do tego dorobiłem przekładki. Trochę roboty wyszło, ale dzięki temu setup jest znaaacznie szybszy i prostszy (: Skrzynia pomieściła podstawkę ze wszystkimi dodatkami i jeszcze trochę miejsca zostało. Pewnie jeszcze poprzekładam inaczej żetony, może poprzestawiam inaczej karty no, ale efekt zamierzony w postaci łatwiejszego zarządzania zawartością osiągnąłem (;

Jeżeli komuś się przyda, to udostępniam pliki z przekładkami - obecny libreoffice otwiera to poprawnie. Udostępniam też plik ze spisem elementów w poszczególnych w podstawce i poszczególnych dodatkach. Nie jest to wszystko najpiękniejsze, ale działa a można sobie samemu dopieścić ładniej (:
Na samą skrzynię jeszcze pewnie w jakiś sposób naniosę logo i będzie ładniej wyglądać na półce (:

Fotki:
https://drive.google.com/file/d/1hkwZK9 ... CZhVG/view
https://drive.google.com/file/d/1hhO9fX ... woLW9/view
https://drive.google.com/file/d/1hVexGl ... qmA0Q/view

Przekładki - plik najlepiej ściągnąć i otworzyć w libreoffice lokalnie. Google Docs nie wyświetla poprawnie:
https://drive.google.com/file/d/1YJTuYW ... sp=sharing

Spis elementów:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Raczej nie powinno być błędów, ale jakby ktoś coś zauważył, dajcie znać, to poprawię.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: skiba »

Langus pisze: 18 sty 2022, 08:27 Pochwalę się. Odpicowałem swój komplet...
Ojojoj, nie pomyślałbym nigdy, żeby sortować wszystkie komponenty wg rozszerzenia. No chyba że bym w grę nie grał - to wtedy spoko. Ale w przypadku rozgrywki czas mieszania komponentów, a po grze ich sortowania to jakaś masakra musi być. Jak to ogarniasz? :D
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Langus
Posty: 90
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 86 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Langus »

skiba pisze: 18 sty 2022, 09:59 Ojojoj, nie pomyślałbym nigdy, żeby sortować wszystkie komponenty wg rozszerzenia. No chyba że bym w grę nie grał - to wtedy spoko. Ale w przypadku rozgrywki czas mieszania komponentów, a po grze ich sortowania to jakaś masakra musi być. Jak to ogarniasz? :D
Do rozgrywki używam podajników kart. Mam na duże i na małe karty. Przy rozkładaniu gry decyduję się na konkretne rozszerzenia z którymi chcę zagrać i wyciągam sobie poszczególne stosiki. Tasu tasu i na przegródkę podajnika (: Po rozgrywce też szybko się składa jak masz pozaznaczane przekładkami dane typy kart. Nie chciałem mieszać wszystkich dodatków razem, bo jeszcze nie podjąłem się rozgrywki w całość naraz (; a jak gram z danym rozszerzeniem, to chcę mieć karty tylko z tego dodatku.
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 107
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 248 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Domeru »

Langus pisze: 18 sty 2022, 10:18 a jak gram z danym rozszerzeniem, to chcę mieć karty tylko z tego dodatku.
A czemu tak?
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
Langus
Posty: 90
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 86 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Langus »

Domeru pisze: 18 sty 2022, 10:22 A czemu tak?
Wydaje mi się, że to bardziej zagęszcza grę pod dany dodatek i jakbym np grał z planszą Gór Szaleństwa i dorzucił same karty Krain Snów to mogłoby nie pasować lub też poszczególne talie byłyby za bardzo "rozwodnione". Ale to tylko moje przypuszczenia, bo za mało mam ograny ten tytuł. Teraz jak to wszystko poskładałem to będzie częściej i może wtedy wprowadzimy więcej kombinacji. Chyba (;
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: skiba »

Spotkania ogólne, europejskie itd... bym na luzie mieszał z resztą. Tak samo zasoby, zasoby unikatowe itd. Jeżeli coś jest typowo pod dodatek to ma swoją osobną talie, jak np. spotkania w świecie snów albo spotkania w zgliszczach. Wyciągnij sobie kilka losowych kart i zobaczysz :)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: KOSHI »

W EH nawet mity nie są tematycznie związane za bardzo z klimatem dodatku. Tylko częściowo. Mieszaj wszystko co da się użyć ogólnie - większa losowość.
IrasArgor
Posty: 370
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 68 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: IrasArgor »

KOSHI pisze: 19 sty 2022, 06:53 W EH nawet mity nie są tematycznie związane za bardzo z klimatem dodatku. Tylko częściowo. Mieszaj wszystko co da się użyć ogólnie - większa losowość.
Ja mieszkam wszystkie dodatki (mam tylko małe) za wyjątkiem miast w ruinach bo raz wyszło mi zniszczenie, musiałem chyba ją podmieniać na coś innego, ale jakoś wybiło mnie to z rytmu i przyjemności niż gry. Bo chyba jak gra się bez talii zniszczeń to powinno się ominąć efekt zniszczenia czy normalnie wyłożyć kafelek?
Czarnyx
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2015, 00:40
Lokalizacja: Ryki (woj. Lubelskie)
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Czarnyx »

Cześć!

Może ktoś przypomnieć (lub podrzucić link) jakie pojawiły się w tej grze błędy w tłumaczeniu na język polski?
Errata Galakty wymienia tylko te z podstawki i Zaginionej Wiedzy, a szukając przez Google znajduję wszystko, oprócz tego o co mi chodzi :lol:
Poza wspomnianymi błędami z erraty, pamiętam jaszcze o błędzie na karcie Patrice Hathaway, dotyczący jej umiejętności biernej (że biorę żeton skupienia i żeton wskazówki, a nie tylko skupienia, jak napisano w polskim tłumaczeniu). Czy są jeszcze jakieś błędy, a jeśli tak to jakie?

Z góry dzięki! :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Mr_Fisq »

Galakta zapowiedziała kilka dodruków (info z FB):
➡️Czerwiec/Lipiec:
Eldritch Horror: Gra planszowa
Eldritch Horror: Pod piramidami
Eldritch Horror: Maski Nyarlathotepa
Eldritch Horror: Tajemnicze ruiny
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 721 times
Been thanked: 1078 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ave.crux »

Mr_Fisq pisze: 08 kwie 2022, 10:45 Galakta zapowiedziała kilka dodruków (info z FB):
➡️Czerwiec/Lipiec:
Eldritch Horror: Gra planszowa
Eldritch Horror: Pod piramidami
Eldritch Horror: Maski Nyarlathotepa
Eldritch Horror: Tajemnicze ruiny
Fantastyczny news zwłaszcza, że chciałem kupić eldritch. Łatwo się wdraża nowych graczy?
Który dodatek wprowadza żetony przerzutu kostki?
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Zbaviec
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2020, 07:40
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Zbaviec »

Żetony skupienia są w tajemnicze ruiny. Tak samo pojawiają się tam karty podpowiedzi, w końcu.
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Matek173 »

Będąc ścisłym chronologicznie, to zasady wprowadzające żetony skupienia zostały najpierw wprowadzone w dużym dodatku Góry Szaleństwa, a dopiero potem w małym dodatku Tajemnicze Ruiny (gdyby ktoś nie koniecznie chciał kupować duże pudła). Natomiast praktycznie w każdym innym dodatku kilka sztuk tego żetonu jest dodrukowanych, jako zapełniacze pustego miejsca na kartonowych arkuszach z żetonami, więc można kupić jakiś inny dodatek i doczytać zasady (nie są trudne - po prostu pobierasz taki żeton jako akcję i potem możesz go wykorzystać do przerzucenia kości.).
Doman666
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2020, 21:50

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Doman666 »

:D pierwszy post na forum.
Siemanko :mrgreen:

Super news, że tajemnicze ruiny zostaną dodrukowane! Szukałem informacji na ten temat!
Póki co widzę, że dostępny jest jedynie dodatek "miasta w gruzach" - nie pozostaje nic innego, jak kompletować od końca :D na szczęście udało się kupić grę z zakazana wiedzą.
Zbaviec
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2020, 07:40
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Zbaviec »

Ja poszedłem jedynie w małe dodatki i do szczęścia brakuje mi tylko ruin. 😁
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Gribbler »

Mnie do szczęścia brakuje tylko tych błogosławionych i przeklętych kostek. Nigdzie nie da się ich dostać. :cry:
wojtas665
Posty: 29
Rejestracja: 19 mar 2021, 08:58
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: wojtas665 »

https://m.olx.pl/d/oferta/arkham-horror ... ved_search
Nie są to kostki od FFG, ale zawsze lepsze niż zwykle :)
Langus
Posty: 90
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 86 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Langus »

Te FFG (Q-Workshop) się kiepsko turlają.
wojtas665 pisze: 31 maja 2022, 07:18 https://m.olx.pl/d/oferta/arkham-horror ... ved_search
Nie są to kostki od FFG, ale zawsze lepsze niż zwykle :)
Te będą podobne.

Lepiej wybrać sobie jakiś wzór/kolor kości firmy Chessex. No tyle, że te nie mają symboli a tylko kropki. Za to są świetne sensorycznie i doskonale się turlają ;)
Np takie:
Obrazek
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: KOSHI »

@wojtas665

Miałem te kości tyle, że zielone. Bez wieży porażka jak się turlają. Padały na 1 bok i się ślizgały. Może ładne ale do grania nie polecam.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Gribbler »

Zielone mam. Na ich turlanie nie narzekam. Może dlatego, że używam wyłożonej materiałem tacki.

Na czerwonych i niebieskich zależy mi na znaku starszych bogów, tym samym co na zielonych.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Jools »

Kości z hieroglifami i ostrymi kątami są najgorszymi kości do grania niestety :(
Zbaviec
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2020, 07:40
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Zbaviec »

Najgorszymi raczej nie, możesz je w rękach przed rzutem wymiętolić, ale fakt ich toczenie się pozostawia trochę do życzenia.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Mr_Fisq »

Mr_Fisq pisze: 08 kwie 2022, 10:45 Galakta zapowiedziała kilka dodruków (info z FB):
➡️Czerwiec/Lipiec:
Eldritch Horror: Gra planszowa
Eldritch Horror: Pod piramidami
Eldritch Horror: Maski Nyarlathotepa
Eldritch Horror: Tajemnicze ruiny
Dodruki dodatków mają trafić do sklepów w połowie lipca.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Muleq »

Czy to co można obecnie kupić w sklepach to już jest po dodruku?? Zależy mi przede wszystkim na Maskach. Najtańsza cena jaką znalazłem to 199zł i nie wiem czy to jest cena przed czy już po dodruku.
ODPOWIEDZ