GambitTV - Nexus Ops

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - On Mars

Post autor: Gambit »

Po zeszłotygodniowej wizycie w okolicach Aldebaraana, czas na kolejną podróż w kosmos. Jednak tym razem polecimy dużo bliżej. Naszym celem będzie planeta, którą w jednych grach chcemy kolonizować, a w innych jej mieszkańcy atakują Ziemię. Przed Wami kolonizacja czerwonej planety w grze On Mars.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Clash of Cultures: Monumentalna Edycja

Post autor: Gambit »

Czas na materiał, którego zapowiedź pojawiła się już w styczniu 2021 roku, kiedy to podczas ogłoszenia planu wydania tego tytułu, piszczałem jak dziewczynka (podobno, to inni tak mówią). Czy grając w Clash of Cultures: Monumental Edition, też piszczałem z zachwytu?
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Twisted Fables

Post autor: Gambit »

Zastanawialiście się kiedyś jakby wyglądała walka Czerwonego Kapturka z Mulan? Albo Śpiącej Królewny z Alicją? Taka 1 na 1. Na pięści, ale w sumie nie tylko. Twisted Fables pokazuje jakby to mogło wyglądać, gdyby nieco jeszcze podkręcić cały klimat.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Wyspa Kotów

Post autor: Gambit »

Jak powszechnie wiadomo woda jest substancją, która przyjmuje kształt pojemnika, do którego się ją wleje. Ale podobne właściwości „adaptacyjne” mają również koty (o czym wiedzą ich właściciele). Dziś zobaczymy jak koty mieszczą się na łódkach. Oto Wyspa Kotów.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gutenberg

Post autor: Gambit »

Jestem ciekaw, jak wyglądałyby gry planszowe, gdyby nie bohater dzisiejszego tytułu. Pewnie w ogóle by nie wyglądały, bo nie dałoby się ich drukować. Ale dzięki temu panu, który ogarnął, że można drukować bardziej automatycznie dziś możemy zagrać w dużo gier. Oto Gutenberg.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Valley of the Kings Premium Edition

Post autor: Gambit »

W Dolinie Królów archeolodzy odkrywali tajemnice piramid. My mamy szansę zerknąć na te tajemnice od kuchni. Zamiast odkopywać, będziemy te wszystkie rzeczy dla nich wrzucać do grobowców (żeby mogli je potem odkryć). A to dzięki grze Valley of the Kings: Premium Edition.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Bloodborne Gra Planszowa

Post autor: Gambit »

Jestem miłośnikiem gier wideo. Dlatego bardzo się cieszę, kiedy moje ulubione gry z konsoli, czy komputera trafiają na stół w planszowych wersjach. Tym razem sprawdziłem, jak przeniesiono do analogowego świata dynamiczną grę, w której często się umiera. Oto Bloodborne: Gra Planszowa.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Materiał Dodatkowy - Dinogenics i Wyspa Dinozaurów

Post autor: Gambit »

Po długiej przerwie pojawia się kolejny Materiał Dodatkowy, czyli kolejny odcinek cyklu, w którym opowiadam o dodatkach do gier. Dziś wrócimy na wyspy, na których buduje się parki dinozaurów i zerkniemy na Dinogenics: Controlled Chaos, oraz Dinosaur Island: Totally Liquid.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Deep Madness

Post autor: Gambit »

Pod wodą jest spokojnie. Cicho. Można się zrelaksować. Popatrzeć na kolorowe ryby, piękną rafę koralową, po prostu podziwiać piękno natury. No chyba, że traficie na podwodną stację badawczą opanowaną przez potworne kreatury jak w Deep Madness, wtedy jest nieco gorzej.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 10 gier z nietypowym tematem

Post autor: Gambit »

Sporo czasu minęło od ostatniej listy Top 10 na kanale. Czas zatem wrócić do tych materiałów i pierwszą topką w 2022 roku nie będzie nic podsumowującego rok miniony, ale próba znalezienia dziwnej tematyki gier planszowych. Oto Top 10 gier z nietypowym tematem.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Odmęty Grozy

Post autor: Gambit »

Planszowy Battlestar Galactica zawładnął kilkanaście lat temu sercami graczy. Teraz powraca w lekko zmienionej formie. Tym razem na statku pasażerskim przemierzamy ocean w drodze do Bostonu i walczymy z pomiotami Przedwiecznych. A na pokładzie ukryty zdrajca. Oto Odmęty Grozy.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: GambitTV - Odmęty Grozy

Post autor: Arius »

Gambit pisze: 30 sty 2022, 10:46 Planszowy Battlestar Galactica zawładnął kilkanaście lat temu sercami graczy. Teraz powraca w lekko zmienionej formie. Tym razem na statku pasażerskim przemierzamy ocean w drodze do Bostonu i walczymy z pomiotami Przedwiecznych. A na pokładzie ukryty zdrajca. Oto Odmęty Grozy.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Dzięki serdeczne za tą recenzję. Lubię klimat macek.
I zastanawiałem się nad tym tytułem. I Twój materiał naprawdę dał mi sporo. Ogólnie naprawdę szacun za Twoje recki.
To coś dziwnego w tej, to miałeś na myśli to ujęcie z boku na którym widać Ci skrzela hybrydy? Zdradziłeś się ;) Już wiemy, czemu taka ocena.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Lizard Wizard

Post autor: Gambit »

Tajemnicze królestwo – jest. Wszechobecna magia – jest. Magowie i ich wieże – są. Chowańce do oswojenia – a jakże. Niezwykłe składniki – też się znajdą. Podziemia pełne potworów i skarbów – na miejscu. Tak wygląda rzeczywistość w grze Lizard Wizard.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Evolution: New World

Post autor: Gambit »

Ewolucja to gra, która zgodnie z własnym tytułem ewoluuje. Nie tylko jej pierwsza edycja dostała dodatki. Wykształciła się nawet podobna gra u innego wydawcy, a teraz pojawia się finalna forma ewolucyjnego pierwowzoru, czyli Evolution: New World.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Kaskadia

Post autor: Gambit »

Spokój, cisza. Jedynym co ją przerywa jest szum wiatru, czy plusk wody. Gdzieś tam w górach łazi niedźwiedź. W lesie chowają się lisy i jelenie. Na niebie latają orł…soko…myszoł…Jakieś ptaki. Taka sielanka może się przytrafić w grze Kaskadia.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Obcy Gra Fabularna: Zestaw Startowy

Post autor: Gambit »

Po raz kolejny zanurzymy się w świecie gier fabularnych. Tym razem na stół wjeżdża Obcy Gra Fabularna - Zestaw Startowy. Jest to zestaw, w którym znajdziemy wyciąg z podręcznika głównego, trochę akcesoriów i jednostrzałowy scenariusz do zagrania/poprowadzenia.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 10 gier, w których losowość nie przeszkadza.

Post autor: Gambit »

Losowość w grach. Bywa jej dużo, bywa jej mało. Czasem potrafi zirytować i wywrócić grę do góry nogami. Czasem robi całą robotę w grze i zamiast przeszkadzać wprowadza świetny klimacik. Oto Top 10 gier, w których losowość nie przeszkadza.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Merchants of the Dark Road

Post autor: Gambit »

W królestwie Lumi przez całą zimę trwa noc. Ale i tak, po drogach jeżdżą wozy kupców, dostarczających bohaterów i zapasy do miast i miasteczek. Czas aby gracze wskoczyli na kozioł swojego wozu, załadowali towary i ruszyli w noc oświetlając drogę latarniami. Oto Merchants of the Dark Road.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Brazil: Świt Imperium

Post autor: Gambit »

Ameryka Południowa to piękny kontynent. Pełno tam lasów tropikalnych, niesamowitych miejsc i kultur. Kiedyś nie było tam białego człowieka. Ale w końcu się pojawił i zaczął stawiać swoje miasta. Można tego spróbować w grze Brazil: Świt Imperium
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Stroganov

Post autor: Gambit »

Niezbadane bezkresy Syberii. To miejsce, gdzie można polować na dziką zwierzynę, zdobywać cenne skóry, odwiedzać okoliczne wioski i jurty. Wszystko po to, aby śpiewano o nas pieśni, a także aby zyskać przychylność rządzących. Takie rzeczy w grze Stroganov.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Herosi Złamanych Krain

Post autor: Gambit »

Wracamy na polską scenę crowdfundingową. Na tę scenę wraca też Dominik Kielanowicz ze swoją grą Herosi Złamanych Krain. To drugie podejście tej przygodowej strategii na wspieraczce. Czy tym razem pójdzie jej lepiej?
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 10 gier, przy których BGG się "myli", z udziałem Boardgame Panda

Post autor: Gambit »

W końcu nadszedł moment, w którym należy pokazać, że tylko Panda i ja znamy się na grach planszowych. A wszyscy ci, którzy wystawiają oceny na BGG nie mają o tym pojęcia. Oto Top 10 gier, przy których BGG się "myli".
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: GambitTV - Top 10 gier, przy których BGG się "myli", z udziałem Boardgame Panda

Post autor: detrytusek »

Gambit pisze: 23 mar 2022, 10:43 W końcu nadszedł moment, w którym należy pokazać, że tylko Panda i ja znamy się na grach planszowych. A wszyscy ci, którzy wystawiają oceny na BGG nie mają o tym pojęcia. Oto Top 10 gier, przy których BGG się "myli".
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
A tym razem muszę pochwalić bo bardzo fajnie się to oglądało. Ciekawy temat i w końcu poczułem "chemię" przed mikrofonem. Kilka razy śmiechłem, a to bardzo dobry znak. Zapraszaj bambusożercę częściej!
U mnie wyszło, że najbardziej niedocenionymi grami są:
1. Vinhos ale wersja z 2010 roku - delta -> -3,08
2. Kanban ale wersja drivers edition -> -2,71
3. Maracaibo -> -2,21

A najbardziej przecenionymi:
1. CV -> 5,35
2. Port Royal -> 4,93
3. Hansa Teutonica -> 4,43
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 10 gier, przy których BGG się "myli", z udziałem Boardgame Panda

Post autor: Gambit »

detrytusek pisze: 23 mar 2022, 12:06 A tym razem muszę pochwalić bo bardzo fajnie się to oglądało. Ciekawy temat i w końcu poczułem "chemię" przed mikrofonem. Kilka razy śmiechłem, a to bardzo dobry znak. Zapraszaj bambusożercę częściej!
Dziękuję w imieniu Pandy i swoim. A "chemia" dlatego, że z Łukaszem i Pawłem naprawdę fajnie mi się nagrywa. Wiemy, że nie musimy się hamować wobec siebie, więc zawsze jest lżej i weselej :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Terraformacja Marsa: Ekspedycja Ares

Post autor: Gambit »

Mars się nie poddaje. Wygląda na to, że będziemy podejmować próby jego terraformacji jeszcze wiele razy, korzystając z różnych mechanik w różnych pudełkach. Tym razem będziemy uzdatniać tę planetę do życia w grze Terraformacja Marsa: Ekspedycja Ares.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
ODPOWIEDZ