zgrzewanie kart i koszulek ??

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
kamilpol16
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2013, 00:16

zgrzewanie kart i koszulek ??

Post autor: kamilpol16 »

Witam
Może ktoś wie jak zgrzać jedno z drugim żeby nie uszkodzić karty?
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: zgrzewanie kart i koszulek ??

Post autor: Karit »

kamilpol16 pisze:Witam
Może ktoś wie jak zgrzać jedno z drugim żeby nie uszkodzić karty?
Kup specjalną folie do zgrzewania. Zwykłe koszulki na karty się do tego nie nadają.

Ale jest jeszcze pytanie: po co? Już same koszulki zapewniają dobrą ochronę, jak już zgrzewać to jakieś elementy gry trudne do zakoszulkowania / zabezpieczenia np. plansze graczy (np. w Robinsonie). Zgrzanie kart tak aby było to ładne, estetyczne i praktyczne (wszystkie karty dokładnie takie same) może być bardzo trudne.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: zgrzewanie kart i koszulek ??

Post autor: Myszaq36 »

Karit pisze:Zgrzanie kart tak aby było to ładne, estetyczne i praktyczne (wszystkie karty dokładnie takie same) może być bardzo trudne.
Trudne wcale nie jest ale wymaga dużo cierpliwości i jeszcze więcej czasu ;) Ja laminuje, wycinam, zaokrąglam rogi i na koniec znów laminuje... na wieczór robię tak ze 30 kart i schodzi z tym między 2-3 godziny (bliżej 3 - zależy jaki rozmiar mają karty). Więc jak ktoś chce zrobić taką talię 200 kart to ma 2 bite dni z głowy :)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: zgrzewanie kart i koszulek ??

Post autor: Karit »

Dla mnie "bardzo trudne" oznacza utrzymanie tego samego standardu dla wszystkich kart. Ja jestem zbyt niecierpliwy jak na tak dokładną robotę :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: zgrzewanie kart i koszulek ??

Post autor: Dwntn »

Myszaq36 pisze:
Karit pisze:Zgrzanie kart tak aby było to ładne, estetyczne i praktyczne (wszystkie karty dokładnie takie same) może być bardzo trudne.
Trudne wcale nie jest ale wymaga dużo cierpliwości i jeszcze więcej czasu ;) Ja laminuje, wycinam, zaokrąglam rogi i na koniec znów laminuje... na wieczór robię tak ze 30 kart i schodzi z tym między 2-3 godziny (bliżej 3 - zależy jaki rozmiar mają karty). Więc jak ktoś chce zrobić taką talię 200 kart to ma 2 bite dni z głowy :)
Hmm... Ponawiam pytanie: Po co ?

Ja osobiście również należę do grona osób które przerabiają swoje egzemplarze gier - laminuję karty graczy, tworzę spersonalizowane pod tematykę gry pudełka na karty, wymieniam standardowe kości na takie, które bardziej odpowiadają klimatowi gry etc. Natomiast jeśli chodzi o same karty, w zupełności zadowalam się zwykłymi koszulkami Midway/FFG/Ultra Pro. W zupełności bowiem wystarczą one IMO do zabezpieczenia kart przed uszkodzeniami czy zabrudzeniem.

Podejrzewam iż jest to bardziej kwestia gustu i aby nie brnąć w dyskusję o gustach, odpowiem na oryginalne pytanie - Ja również "zgrzałbym" karty korzystając z folii do laminacji, po czym przyciąłbym je do pożądanego rozmiaru gilotynką.

- K.
kamilpol16
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2013, 00:16

Re: zgrzewanie kart i koszulek ??

Post autor: kamilpol16 »

Po to , że niestety koszulki które mam rozdzierają się podczas tasowania, pozatym dość kiepsko przylegają do kart
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: zgrzewanie kart i koszulek ??

Post autor: Reid666 »

kamilpol16 pisze:Po to , że niestety koszulki które mam rozdzierają się podczas tasowania, pozatym dość kiepsko przylegają do kart
Warto rozeznać się w temacie i kupić lepsze koszulki. Tutaj masz wątek poświecony koszulkom do wszelakich planszówek i karcianek:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 43&t=14010

Na pewno ktoś doradzi dobrze dopasowane koszulki do twojej gry.
ODPOWIEDZ